Preporuka izletišta?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
aksiom
Posts: 47
Joined: 08/09/2008 20:54

#1 Preporuka izletišta?

Post by aksiom »

Pozdrav, zanima me vikend odmor u prirodi- pa listajuci po netu jako malo sam nasao o smjestaju na jezerima Modrac i Bistarac.. ako ima netko neke bolje informacije, preporuke bio bi zahvalan!
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#2 Re: Preporuka izletišta?

Post by Paco »

Odmah da ti kazem da se neces bas prirode nagledati ni na Modracu a ni u Bistarcu. Oba jezera su vjestacka sa komercijalom (barovi, restorani, diskoteke...turbo-folk) oko istih.
Ali ako te bas zanima imas na Modracu lijep hotel, Senad od Bosne (potrazi na google). Bistarac nema nista osim skupog ulaza, parkinga i par restorana. To je privatno jezerce.

Nesto malo prirode i mira (osim vikendom) mozes pronaci na izletistu Zlaća kod Banovića.
aksiom
Posts: 47
Joined: 08/09/2008 20:54

#3 Re: Preporuka izletišta?

Post by aksiom »

Paco wrote:Odmah da ti kazem da se neces bas prirode nagledati ni na Modracu a ni u Bistarcu. Oba jezera su vjestacka sa komercijalom (barovi, restorani, diskoteke...turbo-folk) oko istih.
Ali ako te bas zanima imas na Modracu lijep hotel, Senad od Bosne (potrazi na google). Bistarac nema nista osim skupog ulaza, parkinga i par restorana. To je privatno jezerce.

Nesto malo prirode i mira (osim vikendom) mozes pronaci na izletistu Zlaća kod Banovića.
Ok, znam da svi odbijaju Modrac da je navodno prljav za kupanje(a to sam i vidio u zadnjoj epizodi Pozitivne Geografije) pa sam onda čuo da je Bistarac za preporuku odmora i kupanje zato sam pitao za njega- al kako to izletište nema svoje web stranice nemogu nigdje pogledat ništa više, prvenstveno me zanima smještaj, pošto sam planirao otići na dan- dva, koliko sam vidio po googlu izbacuje "kamp Bistarac" , dali ima onda kakvih vikendica il slično za iznajmit?? Hvala na odgovorima!
sasa_t
Posts: 463
Joined: 19/09/2008 01:15

#4 Re: Preporuka izletišta?

Post by sasa_t »

aksiom wrote:Pozdrav, zanima me vikend odmor u prirodi- pa listajuci po netu jako malo sam nasao o smjestaju na jezerima Modrac i Bistarac.. ako ima netko neke bolje informacije, preporuke bio bi zahvalan!
Ako zelis bas da se odmoris od svijeta, buke i galame - Bistircak kod Zenice, tacnije kod Nemile koja je 20-tak kilometara udaljena od Zenice prema Doboju. Po mogucnosti odaberi par radnih dana na godisnjem da ti ne smetaju izletnici.....
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#5 Re: Preporuka izletišta?

Post by Paco »

aksiom wrote:
Paco wrote:Odmah da ti kazem da se neces bas prirode nagledati ni na Modracu a ni u Bistarcu. Oba jezera su vjestacka sa komercijalom (barovi, restorani, diskoteke...turbo-folk) oko istih.
Ali ako te bas zanima imas na Modracu lijep hotel, Senad od Bosne (potrazi na google). Bistarac nema nista osim skupog ulaza, parkinga i par restorana. To je privatno jezerce.

Nesto malo prirode i mira (osim vikendom) mozes pronaci na izletistu Zlaća kod Banovića.
Ok, znam da svi odbijaju Modrac da je navodno prljav za kupanje(a to sam i vidio u zadnjoj epizodi Pozitivne Geografije) pa sam onda čuo da je Bistarac za preporuku odmora i kupanje zato sam pitao za njega- al kako to izletište nema svoje web stranice nemogu nigdje pogledat ništa više, prvenstveno me zanima smještaj, pošto sam planirao otići na dan- dva, koliko sam vidio po googlu izbacuje "kamp Bistarac" , dali ima onda kakvih vikendica il slično za iznajmit?? Hvala na odgovorima!
Evo i ja sam pokusao googlati ali jedino sam nasao na slike jezera Modrac.
O Bistarcu nema nista osim neke odavno neazurirane web stranice tog mjesta/sela.

Modrac
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#6 Re: Preporuka izletišta?

Post by yugi »

Jezero Bistarac je u zadnjih par godina u privatnom vlasništvu, tačnije izdata je koncesija za korištenje istog.Znam da tokom sezone bude nekoliko kamp kućica ali ne mogu ti sa sigurnošću reći da li su iste za iznajmljivanje ili su vlasništvo onih koji tu dođu na kampovanje.Evo nekoliko fotografija jezera.

Image

Image

Image
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#7 Re: Preporuka izletišta?

Post by R9.. »

oko tog jezera imas jos sigurno nekih 7 il 8 jezera
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#8 Re: Preporuka izletišta?

Post by Bosanac sa dna kace »

hoces kuapnje i izležavanje na suncu ili?
ako hoćeš baš prirodu otiđi u Zlaču ili Mačkovac kod Banovića, prirode na pretek a imaš i rijeku Oskovu da se na njoj razgališ :)
sari.hari
Posts: 2
Joined: 08/06/2009 03:19

#9 Re: Preporuka izletišta?

Post by sari.hari »

imaš jezero -- sniježnica -- nešto malo ispod Teočaka ++++++ priroda super i pun je ribe ..................mi smo išli pravo je divlje


Ribiči OBAVEZNO :bih: http://www.sarajevo-x.com/forum/posting ... 26&t=63924#
User avatar
janje_
Posts: 2240
Joined: 05/04/2007 14:05

#10 Re: Preporuka izletišta?

Post by janje_ »

bistarac je ok mjesto za kupanje.. moras ponijeti sator ako mislis spavati.. u ratno doba smo tamo redovno kampovali ljeti.. sad je to jos puno sredjenije..
na modracu iams gdje spavati, ali nema prirode, nema odmora.. prljavo je i glasno..

ako ti voda nije pod obavezno, zlaca kod banovica je sigurno dobar izbor.. i muska voda kod kladnja..

kod moje mahale (srebrenik) imas motel orion, gdje se mozes kupati, a namah iza hotela ti pocinje majevica, pa se mozes zadati u setnju..
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11 Re: Preporuka izletišta?

Post by seln »

janje_ wrote:
kod moje mahale (srebrenik) imas motel orion, gdje se mozes kupati, a namah iza hotela ti pocinje majevica, pa se mozes zadati u setnju..
orion? zar to nije....hm...zakrhana?
User avatar
armin_tz
Posts: 789
Joined: 17/05/2008 10:12

#12 Re: Preporuka izletišta?

Post by armin_tz »

seln wrote:
janje_ wrote:
kod moje mahale (srebrenik) imas motel orion, gdje se mozes kupati, a namah iza hotela ti pocinje majevica, pa se mozes zadati u setnju..
orion? zar to nije....hm...zakrhana?
Tu ima diskoteka, a ima i jezero....
Post Reply