Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#551 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Hvala @Alica, hvala @pakice, evo da i ja preporučim Izeta :thumbup:
Ostao je sa Paz sinoć do 23h, dao joj je svašta, danas će se opet vidjeti, rekao je da neće odustajati.... nadam se najboljem. U svakom slučaju jako ozbiljan pristup poslu, jako fin čovjek i stručan.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#552 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

@Katarina, nisam upratila - sta ti je sa Paz?
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#553 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

KatarinaKosaca wrote:Hvala @Alica, hvala @pakice, evo da i ja preporučim Izeta :thumbup:
Ostao je sa Paz sinoć do 23h, dao joj je svašta, danas će se opet vidjeti, rekao je da neće odustajati.... nadam se najboljem. U svakom slučaju jako ozbiljan pristup poslu, jako fin čovjek i stručan.
Katarina bas bas mi je drago sto si ga kontaktirala i sto je sve tako ispalo :) nece on odustati to znam :) nije odustao od moje Are kad su svi digli ruke :)))

Sretno :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#554 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Pasiflora wrote:@Katarina, nisam upratila - sta ti je sa Paz?
:( U nedelju bila vesela i sve normalno. Preskočila obrok, ali tako snažan pas... SDA slavio pobjedu, ona lajala na njih korz prozor, mislila da napadaju kuću :lol: :lol: , htjela da ide da se tuče. Meni ipak, sumnjivo što nije jela, jer inače otima hranu, muž mi rekao da paničarim. Kad ni u ponedeljak ujutro nije jela odvedemo je veterinaru (da ne imenujem sad, muka mi je od naših veterinara :-) :-) ), dobije injekciju kao upala pluća, bez poboljšanja. Stalno temperatura preko 40. Sreća pa je pila vodu. Opet u srijedu dobije drugu injekciju, malo nešto pojede, ja se obradujem... opet bez poboljšanja, temperatura itd.
Pitam ovdje (već sam htjela da je vodim u Zagreb ili Beograd, ali mi je bilo žao mrcvariti tolike kilometre po našim putevima) @alica mi da Izetov broj (Još jednom beskaranjo hvala @Alice), odvede je muž u stan na Stupu (jer ja i dijete ovdje plačemo, nismo baš podsticaj bolesniku :roll: ), dođe Izet, konstatira da je mišija groznica (ili kako se već zove virus koji prenose pacovi), da joj svašta nešto i evo, već jutros je temperatura 38,7 :)
Vakcinisana je svake godine protiv štenećaka ona petovalentna (i tu objašnjavam našim veterinarima da treba, jer mi većina se smije, kao to se daje samo jednom :-) ), protiv bjesnila, sve što treba... ali, nešto je onjušila ili pojela ili..... Bog zna
Uglavnom, hvala Bogu imamo ovdje veterinara, nema više eksperimenata sa laicima... nadam se da će ozdraviti (ustvari ne mogu ni da zamislim da umre), i mislim da će dobivati brnjicu da je spriječim da toliko njuška ili šta pojede u ovoj zarazi gdje živimo...
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#555 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

KatarinaKosaca wrote:
Pasiflora wrote:@Katarina, nisam upratila - sta ti je sa Paz?
:( U nedelju bila vesela i sve normalno. Preskočila obrok, ali tako snažan pas... SDA slavio pobjedu, ona lajala na njih korz prozor, mislila da napadaju kuću :lol: :lol: , htjela da ide da se tuče. Meni ipak, sumnjivo što nije jela, jer inače otima hranu, muž mi rekao da paničarim. Kad ni u ponedeljak ujutro nije jela odvedemo je veterinaru (da ne imenujem sad, muka mi je od naših veterinara :-) :-) ), dobije injekciju kao upala pluća, bez poboljšanja. Stalno temperatura preko 40. Sreća pa je pila vodu. Opet u srijedu dobije drugu injekciju, malo nešto pojede, ja se obradujem... opet bez poboljšanja, temperatura itd.
Pitam ovdje (već sam htjela da je vodim u Zagreb ili Beograd, ali mi je bilo žao mrcvariti tolike kilometre po našim putevima) @alica mi da Izetov broj (Još jednom beskaranjo hvala @Alice), odvede je muž u stan na Stupu (jer ja i dijete ovdje plačemo, nismo baš podsticaj bolesniku :roll: ), dođe Izet, konstatira da je mišija groznica (ili kako se već zove virus koji prenose pacovi), da joj svašta nešto i evo, već jutros je temperatura 38,7 :)
Vakcinisana je svake godine protiv štenećaka ona petovalentna (i tu objašnjavam našim veterinarima da treba, jer mi većina se smije, kao to se daje samo jednom :-) ), protiv bjesnila, sve što treba... ali, nešto je onjušila ili pojela ili..... Bog zna
Uglavnom, hvala Bogu imamo ovdje veterinara, nema više eksperimenata sa laicima... nadam se da će ozdraviti (ustvari ne mogu ni da zamislim da umre), i mislim da će dobivati brnjicu da je spriječim da toliko njuška ili šta pojede u ovoj zarazi gdje živimo...
Draga Katarina, jos jednom nema na cemu, drago mi je da je sada bolje i sigurna sam da ce biti sve ok ;))))) Javljaj nam rezultate :)))
SRETNOOOOO i cmoka za Paz
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#556 Re: Preporucite veterinara

Post by Cholina_Lokica »

Jao uzasa... Moja happy k'o mahnita hvata miseve i nosa crkonite, sta radim ganjam je zbog toga :( Ma da, to je isto kao kad je ona pokupila negdje meningitis... Sve nam je zarazeno u pm :x
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#557 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

Cholina_Lokica wrote:Jao uzasa... Moja happy k'o mahnita hvata miseve i nosa crkonite, sta radim ganjam je zbog toga :( Ma da, to je isto kao kad je ona pokupila negdje meningitis... Sve nam je zarazeno u pm :x

Heh ejdini nacin da prestane je brnjica..ne volim je stavljati mojoj Ari ali moram... a kako mi rece Izet sada je vrijeme Parva i ima dosta oboljelih u Sarajevu ..pa eto, treba paziti ... Moja Ara vec evo 2a sedmica ne izlazi napolje jer je primila vakcinu i cekam drugu ...bolje ne rizikovati
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#558 Re: Preporucite veterinara

Post by Cholina_Lokica »

Oni moji su uredno vakciinisani u dan protiv zaraznih i bjesnila, tako da nije mi tolika frka zbog parva, a da dobiju to jedna eminentna vet. klinika bi dobro naHebala. Ne znam odakle sad to da se samo jednom vakcinise, od kako znam za sebe i pse svake godine ide revakcinacija do neke 10-11 godine. Kad je Happy dobila meningitis, prvo su sumnjali na stenecak, umal iste sekunde nisam zapalila sve :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#559 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Dala sam vam dezinformaciju..... muž mi sada reče... (krivo mi je prenio, valjda da prestanem plakati) Paz ima krpeljsku groznicu. Jebem ti i scalibor i ko ga izmisli :x :x :x
Uglavnom, Izet mu je rekao da je krpeljska groznica, da se od toga umire. Ovaj sav zbunjen rekao (a fakat vodimo računa da sa prvim zracima proljeća dobije scalibor, pa na jesem front line kad prestanu krpelji), da jeimala scalibor, kaže nije prvi put da prođe kroz scvalibor krpelj. Tako, rekao je da će se vjerojatno izvući jer je snažna i mlada i dobro odnjegovana, ali da je to u principu smrt :cry:
Dakle, imaće još tretmana i dobiće neku royalovu hranu za bolesne pse i neka nam je Bog na pomoći i zaboravite scalibor, kaže Izet treba front line ukapavati svake 4 sedmice (dakle, kraće nego što piše)
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#560 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

KatarinaKosaca wrote:Dala sam vam dezinformaciju..... muž mi sada reče... (krivo mi je prenio, valjda da prestanem plakati) Paz ima krpeljsku groznicu. Jebem ti i scalibor i ko ga izmisli :x :x :x
Uglavnom, Izet mu je rekao da je krpeljska groznica, da se od toga umire. Ovaj sav zbunjen rekao (a fakat vodimo računa da sa prvim zracima proljeća dobije scalibor, pa na jesem front line kad prestanu krpelji), da jeimala scalibor, kaže nije prvi put da prođe kroz scvalibor krpelj. Tako, rekao je da će se vjerojatno izvući jer je snažna i mlada i dobro odnjegovana, ali da je to u principu smrt :cry:
Dakle, imaće još tretmana i dobiće neku royalovu hranu za bolesne pse i neka nam je Bog na pomoći i zaboravite scalibor, kaže Izet treba front line ukapavati svake 4 sedmice (dakle, kraće nego što piše)
Hmmm, moja Ara je imala 2 krpelja sa Frontline.om tako da u njega vise ne vjerujem! Ja sam Ari nabavila FORESTO od BAyer-a (preko Ljubljane a ima ga i u Hrvatskoj)
Ova je za stence (21 EUR), a ima i za odrasle pse:
Image
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#561 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

Jooooj, jesi me prapala!!!! Od kada sreci drzim scalibur samo sam jednom nasla na njemu osusenog krpelja.
Prije (u doba frontlaina) je dva puta imao zarazu :( . Nekako sam do sada bila apsolutno sigurna u scalibur.
Bas si me uplasila :(
Nadam se da ce Paz biti dobro.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#562 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

ja sam vitakraftom koji je pravo jeftin nikada nisam imala problem.. nasla 3 krpelja na basti tacno mjesec dana nakon sto je izlapio, sreca tek bili zakaceni i nisu mu nista prenijeli..
plazmopiroza je straaasna ako se ne primjeti brzo.. sve u svemu, ja nicemu ne vjerujem od tih preparata koliko vjerujem sircetu :D
call me crazy, al' tako je :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#563 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

I mi koristimo sirce. Doduse nakon kupanja ga zalijem i malo istrljam sircetom... Mozda bih trebala i bez kupanja onako ga s vremena na vrijeme malo istrljati?
@pakice koliko cesto i kako Bastu tretiras sircetom?
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#564 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#565 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

Pasiflora wrote:I mi koristimo sirce. Doduse nakon kupanja ga zalijem i malo istrljam sircetom... Mozda bih trebala i bez kupanja onako ga s vremena na vrijeme malo istrljati?
@pakice koliko cesto i kako Bastu tretiras sircetom?
svaki drugi-treci dan, oko pola case jabukovog sirceta i jedno litar i po' do dva vode, natopim krpu i opleti :D a nala kako ima duzu dlaku, iz tog lavora dje razmutim basti njoj prespem malo u onu flasicu sa pumpicom, i naprskam je cijelu, i onda samo osusim krpom..
a jednom u sedmici im u tu vodu ubacim i fildjan maslinovog ulja i prebrisem ih s tom kombinacijom.. dlaka sljasti k'o velika, a krpeljima i buhama to smeta :D
edit: volim sirce jer smrdi u momentu nanosenja, i dvije minute poslije ispari smrad, a ostaje protekšn :D
i imam jaranicu koja ima samojeda, te ga svaki put prije setnje u neku prirodu, divljinu, travu, sumu i sl. naprsce sircetom.. nikad problem s krpeljom nije imala, dok drug koji zivi na dobrinji i ne vodi svoju bestiju (samojeda) nigdje u divljinu za sve tri godine koliko pas ima devera sa plazmopirozom po jednom godisnje, i scalibur ni njemu ne odg.
Last edited by pakica_ on 12/10/2012 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#566 Re: Preporucite veterinara

Post by Cholina_Lokica »

Lijepi moj kiltix, kod happy malo vise od dvije godine, nikad nista na njoj nije bilo, stavila sam i Carliju sad, nova formula kiltixa koja i tjera krpelje, ne samo da djeluje kao ove ostale sto ubijaju kad se zakaci, sad trebam i happy da promjenim i stavim tu sto ih tjera, ljepota, Carli se zavlaci u sve zivo to je prestrasno, ni muhe ne slijecu na njega :lol:
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#567 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

pakica_ wrote:
Pasiflora wrote:I mi koristimo sirce. Doduse nakon kupanja ga zalijem i malo istrljam sircetom... Mozda bih trebala i bez kupanja onako ga s vremena na vrijeme malo istrljati?
@pakice koliko cesto i kako Bastu tretiras sircetom?
svaki drugi-treci dan, oko pola case jabukovog sirceta i jedno litar i po' do dva vode, natopim krpu i opleti :D a nala kako ima duzu dlaku, iz tog lavora dje razmutim basti njoj prespem malo u onu flasicu sa pumpicom, i naprskam je cijelu, i onda samo osusim krpom..
a jednom u sedmici im u tu vodu ubacim i fildjan maslinovog ulja i prebrisem ih s tom kombinacijom.. dlaka sljasti k'o velika, a krpeljima i buhama to smeta :D
uuu kako dobar savjet :))))) moram to probati :) moja Ara je manja (rastom i dobi-5 mjeseci)..moze?
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#568 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

prijateljica opet kaze da ona psima stavlja Stronghold kad krene sezona buha, i ako ih imaju one nestanu, i odlicna je prevencija. A nakon odredjenog vremena stavie Fiprospot, on ih stiti i od krpelja, plus, svaka druga sedmica u hranu im stavi sasvim malo bijelog luka (koji je jedan dan proveo u vodi :Dgrin ).
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#569 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

Hvala pakice, danas cemo upravo to uraditi.
Alice - nekad smo pricali o bijelom luku (ne znam na kojoj temi). Ja ga se bojim (kad je pas u pitanju), ali znam neke koji su ga davali psima i nisu imali nikakvih problema osim smela :D .
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#570 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

Pasiflora wrote:Hvala pakice, danas cemo upravo to uraditi.
Alice - nekad smo pricali o bijelom luku (ne znam na kojoj temi). Ja ga se bojim (kad je pas u pitanju), ali znam neke koji su ga davali psima i nisu imali nikakvih problema osim smela :D .

e da pa sjecam se, zato sam i postavila ovo..i njoj sam takodejr to rekla ali hajde...eto ona nema problem aoko toga :) pokusat cu
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#571 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

Alica wrote:
pakica_ wrote:
Pasiflora wrote:I mi koristimo sirce. Doduse nakon kupanja ga zalijem i malo istrljam sircetom... Mozda bih trebala i bez kupanja onako ga s vremena na vrijeme malo istrljati?
@pakice koliko cesto i kako Bastu tretiras sircetom?
svaki drugi-treci dan, oko pola case jabukovog sirceta i jedno litar i po' do dva vode, natopim krpu i opleti :D a nala kako ima duzu dlaku, iz tog lavora dje razmutim basti njoj prespem malo u onu flasicu sa pumpicom, i naprskam je cijelu, i onda samo osusim krpom..
a jednom u sedmici im u tu vodu ubacim i fildjan maslinovog ulja i prebrisem ih s tom kombinacijom.. dlaka sljasti k'o velika, a krpeljima i buhama to smeta :D
uuu kako dobar savjet :))))) moram to probati :) moja Ara je manja (rastom i dobi-5 mjeseci)..moze?
moze, samo kod tebe treba da bude omjer jedno po' litra vode i soljica sirceta, te kasika maslinovog, jer je mala.. basta ima 40 kg, tako da eto gledas omjer otprilike.. i sto mi se najvise svidja, nema peruti kao sto je znao imati kad sam ga puno kupala ljetos.. mislim da cemo odustati od kupanja uopste :D lijepa kratka dlaka, pa samo obrisem pasce i on sija hehe :D samo ovo i ponekad ona pjena za suho pranje.. moooooozda cemo svest kupanjac na jednom godisnje, kad su bas one vreline silne :D
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#572 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

pakica_ wrote:moze, samo kod tebe treba da bude omjer jedno po' litra vode i soljica sirceta, te kasika maslinovog, jer je mala.. basta ima 40 kg, tako da eto gledas omjer otprilike.. i sto mi se najvise svidja, nema peruti kao sto je znao imati kad sam ga puno kupala ljetos.. mislim da cemo odustati od kupanja uopste :D lijepa kratka dlaka, pa samo obrisem pasce i on sija hehe :D samo ovo i ponekad ona pjena za suho pranje.. moooooozda cemo svest kupanjac na jednom godisnje, kad su bas one vreline silne :D

skrenusmo mi s teme :) ali koristilo je
Hvalaaaa to cu danas uraditi
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#573 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Ovako je objasnio veterinar mom mužu, a on meni (meni i djetetu je zabranjen pristup veterinaru :D , jer plačemo i pas se rastuži)... Svaki milioniti krpelj nosi taj prokleti virus. Male su šanse da se dobije, ali postoje... Sjetila sam se odmah teme o jednom tornjaku ovdje koji je tako umro.
Naravno, dugodlaki psi su prve žrtve. Na planinama nema tih i takvih krpelja nego u ravnom (uključujući Sarajevo). Period inkubacije traje oko 20 dana, dakle Paz je ovo fasovala prije više od 20 dana.. Mislim, baš na izložbi u Orašju (jer je izrazito ravničarsko), ali svugdje smo hodali, ne znam tačno.
Onda , također je rekao Izet da svaka ogrlica uključujući i toliko spomenuti Scalibor "tjera" svojim mirisom krpelje.A da front line uništava njihov otrov, te da je on više pristalica front line, s tim, da, naravno, proizvođači napišu duži rok trajanja nego što stvarno jeste.. pa budite sa tim oprezni.
Kupljena joj je royal canin u nekoj veterinarskoj radnji za bolesnike, pa je sa tim sad muž kljuka (on zna dati tabletu i na silu hranu, ja ne znam), i u tretmanu je.. nadam se najboljem, mada je jako, jako slaba.
U ovom svom zlu, postoji jedno dobro, a to je da je veterinar Izet po svemu, jako stručan, zove, pita, brine se, voli životinje zaista...
Dakle, nemojte se brinuti, ali vodite računa o ovim zaštitama od krpelja, naročito o lažnim rokovima trajanja. Komotno prepolovite.
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#574 Re: Preporucite veterinara

Post by Alica »

KatarinaKosaca wrote:Ovako je objasnio veterinar mom mužu, a on meni (meni i djetetu je zabranjen pristup veterinaru :D , jer plačemo i pas se rastuži)... Svaki milioniti krpelj nosi taj prokleti virus. Male su šanse da se dobije, ali postoje... Sjetila sam se odmah teme o jednom tornjaku ovdje koji je tako umro.
Naravno, dugodlaki psi su prve žrtve. Na planinama nema tih i takvih krpelja nego u ravnom (uključujući Sarajevo). Period inkubacije traje oko 20 dana, dakle Paz je ovo fasovala prije više od 20 dana.. Mislim, baš na izložbi u Orašju (jer je izrazito ravničarsko), ali svugdje smo hodali, ne znam tačno.
Onda , također je rekao Izet da svaka ogrlica uključujući i toliko spomenuti Scalibor "tjera" svojim mirisom krpelje.A da front line uništava njihov otrov, te da je on više pristalica front line, s tim, da, naravno, proizvođači napišu duži rok trajanja nego što stvarno jeste.. pa budite sa tim oprezni.
Kupljena joj je royal canin u nekoj veterinarskoj radnji za bolesnike, pa je sa tim sad muž kljuka (on zna dati tabletu i na silu hranu, ja ne znam), i u tretmanu je.. nadam se najboljem, mada je jako, jako slaba.
U ovom svom zlu, postoji jedno dobro, a to je da je veterinar Izet po svemu, jako stručan, zove, pita, brine se, voli životinje zaista...
Dakle, nemojte se brinuti, ali vodite računa o ovim zaštitama od krpelja, naročito o lažnim rokovima trajanja. Komotno prepolovite.

Maaa rekla sam ti ja ko je Izet i eto potvrdjeno :)))))
Dusa maja catka, bice to sve dobro :) a ti ne prilazi dok ti se osmijeh ne vrati :) Moras biti jaka zbog psa :-*
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#575 Re: Preporucite veterinara

Post by poznanik »

KatarinaKosaca wrote:Ovako je objasnio veterinar mom mužu, a on meni (meni i djetetu je zabranjen pristup veterinaru :D , jer plačemo i pas se rastuži)... Svaki milioniti krpelj nosi taj prokleti virus. Male su šanse da se dobije, ali postoje... Sjetila sam se odmah teme o jednom tornjaku ovdje koji je tako umro.
Naravno, dugodlaki psi su prve žrtve. Na planinama nema tih i takvih krpelja nego u ravnom (uključujući Sarajevo). Period inkubacije traje oko 20 dana, dakle Paz je ovo fasovala prije više od 20 dana.. Mislim, baš na izložbi u Orašju (jer je izrazito ravničarsko), ali svugdje smo hodali, ne znam tačno.
Onda , također je rekao Izet da svaka ogrlica uključujući i toliko spomenuti Scalibor "tjera" svojim mirisom krpelje.A da front line uništava njihov otrov, te da je on više pristalica front line, s tim, da, naravno, proizvođači napišu duži rok trajanja nego što stvarno jeste.. pa budite sa tim oprezni.
Kupljena joj je royal canin u nekoj veterinarskoj radnji za bolesnike, pa je sa tim sad muž kljuka (on zna dati tabletu i na silu hranu, ja ne znam), i u tretmanu je.. nadam se najboljem, mada je jako, jako slaba...
:(

Nadam se brzom i uspješnom ozdravljenju tvoje Paz...
Post Reply