Preporučite album

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
KillerBee600
Posts: 43
Joined: 05/12/2010 23:08

#1 Preporučite album

Post by KillerBee600 »

Ev, stvarno nisam vido da ima ovakva tema na ovom forumu pa da je napravim. Za početak ja bih preporučio The Masque od Kansasa. Album je izašao 1975, a fenomenalan je. Ako počnemo od kompozicije i maštovitosti članova ove grupe, album je remek djelo. Kasnije će ddoći njihovi klasici kao što je Carry on My Wayword Son i Dust in the Wind, ali zaista ovaj album je odlično ukomponovan i za ljubitelje pravog rocka sa nekim elementima kalsične muzike ovo je pravi album. Prepručio bih posebno Icarusa, All the World i sjajnu završnicu The Pinnacle.

Image
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#2 Re: Preporučite album

Post by aNTropocentrio »

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3 Re: Preporučite album

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 17:01, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#4 Re: Preporučite album

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 17:01, edited 1 time in total.
KillerBee600
Posts: 43
Joined: 05/12/2010 23:08

#5 Re: Preporučite album

Post by KillerBee600 »

CVIKERASH wrote:premda sam sumnjao kad sam skinuo ovaj album..al ipak ima poprilicno dobrih stvari,,,,
mislim na album koji je izdao travis barker iz blink182....
preporucujem pjesme na kojima su gosti tom morello,corey iz slipknota,,i dj steve aoki....

album se zove: Give the Drummer Some

Image
A cover izgleda malo ko od metallicin singla one, nego evo još jedna dobra preporuka za ljubitelje dobre muzike. Nije samo zbog toga što gotivim metal muziku nego što je ovaj album stvarno fenomenalan i spada u onu grupu Svetsko, a naše. Misli mda su mnogi ovdje čuli o njemu radi se o albumu tuzlanskog virtuoza Emira Hota koji godinama već živi u Londonu i gdje je okupio sjajnu ekipu, John West - vokal, Mike Terrana - bubnjevi. Radi se o album uSevdah Metal, ime govori sve. Hot je uspješno spojio naše zvuke sa sinfoničnim metlaom i dobio je ovaj sjajan album. Iako tekstovi i nisu povezani puno sa sevdalinkama, muzika je itekako pa zato ako ga budete slušali nemojte se iznenaditi da u pola žestokog rifa čujete harmoniku. Za ovaj album bi se također moglo reći da je prvi metal album iz Bosne nakon rata, a da je mainstream pošto u nas mainstream metal scena je nikava, a ni underground se ne može nešto istaći. Ne morate volliti metal da voilete ovaj album.

Image
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#6 Re: Preporučite album

Post by Mr. Brightside »

Image
strasan!
opetko
Posts: 11
Joined: 15/04/2011 05:43

#7 Re: Preporučite album

Post by opetko »

PJ Harvey - Let England Shake

Image


1. "Let England Shake"
2. "The Last Living Rose"
3. "The Glorious Land"
4. "The Words That Maketh Murder"
5. "All and Everyone"
6. "On Battleship Hill"
7. "England"
8. "In the Dark Places"
9. "Bitter Branches"
10. "Hanging in the Wire"
11. "Written on the Forehead"
12. "The Colour of the Earth"
KillerBee600
Posts: 43
Joined: 05/12/2010 23:08

#8 Re: Preporučite album

Post by KillerBee600 »

armin.i.am wrote:Image
strasan!
Album je fenomenalan, kad sam prvi put čuo Wait and Bleed znao sam da Corey može izraziti svoj talent na drugi način iako lično gotivim SlipKnot veći sam ljubitelj Stone Sour i njhivog odličnog zvuka. Njihova dosadašnaj tri albuma su stvarno vrh, sa prvog Get Inside, Inhale, Bother (eargasm pravi), sa drugog Made of Scars, 30/30-150 i Trough Glass i n trećem Hesitate, Say Youll Hunt Me i Digital su njihove top pjesme zasad. AKo ovako nastave garantujem da će za nekih 20 godina steći kultni status. Moja sljedeća preporuka je posljednji album (po meni najbolji) kanadskog post-grunge benda Thre Days Grace, a zove se Life Starts Now.

Image
Last edited by KillerBee600 on 15/04/2011 19:31, edited 1 time in total.
User avatar
karbofix
Posts: 319
Joined: 14/10/2008 15:11

#9 Re: Preporučite album

Post by karbofix »

Sevdah Metal je sami vrh! Preporučujem, također!

Neću preporučiti neke kultne albume za koje je svako živ čuo, nego eto, možda neke novije stvari....

Relativno novija stvar DP-a (pretposljednji album). Ima lijepih stvari.

Image

Onda, za ljubitelje metala, predobre stvari od SOAD-a....

Image

Image

Enjoy!
KillerBee600
Posts: 43
Joined: 05/12/2010 23:08

#10 Re: Preporučite album

Post by KillerBee600 »

Volim SOAD, ali meni je lično najbolji Toxicity.

Image
DžipaloRipalo
Posts: 219
Joined: 14/03/2011 09:09

#11 Re: Preporučite album

Post by DžipaloRipalo »

Image
User avatar
Dactyl
Posts: 68
Joined: 04/12/2010 15:53
Location: Vandals' Kingdom

#12 Re: Preporučite album

Post by Dactyl »

DžipaloRipalo wrote:Image
Rijetko slušam metal, ali ovaj bend je vrh, a "Believe" se mora imati u kolekciji :D
Izdvojio bi Believe, Bound, Mistress, Prayer, Remember...Preporuka :thumbup:
User avatar
Layne
Posts: 5714
Joined: 24/04/2008 14:12

#13 Re: Preporučite album

Post by Layne »

Image
Image
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#14 Re: Preporučite album

Post by Ajatolah_ »

@KillerBee600, karbofix

Od SOAD-a sve valja. ;-) :-D Ovom prilikom obavezno moram preporučiti i projekte članova van SOAD-a, dakle Scars on Broadway i solo albumi Serja Tankiana. Serj je doživio dosta veći komercijalni uspjeh, ali meni je Scars on Broadway album bolji od oba Serjova, mada su svi odlični. ;-) Idemo dalje.

Buckethead - Crime Slunk Scene
Iako se kao Bucketheadov najbolji album najčešće spominje Colma, mislim da je za nekog novog u Bucketheadovoj muzici taj album previše nepristupačan. Ovaj je odličan, prije svega prva polovina albuma s kulminacijom u remek-djelu Soothsayer. :thumbup: Da ne bude zabuna, radi se o gitaristi.

Opeth - Blackwater Park i Damnation
Inače death-metal bend koji donekle miješa akustiku s čistim vokalom u svoju muziku. Međutim, Damnation je album s laganom muzikom u potpunosti bez growla i u principu nema veze s death metalom. Blackwater Park je meni jedan od inače najdražih albuma, ali to već jeste death metal. Pazite, ja nisam ljubitelj deatha, ali ovaj album mi je super. Najbolje pjesme Bleak, The Drapery Falls i Harvest.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#15 Re: Preporučite album

Post by So What! »

EdoI wrote:@KillerBee600, karbofix

Od SOAD-a sve valja. ;-) :-D Ovom prilikom obavezno moram preporučiti i projekte članova van SOAD-a, dakle Scars on Broadway i solo albumi Serja Tankiana. Serj je doživio dosta veći komercijalni uspjeh, ali meni je Scars on Broadway album bolji od oba Serjova, mada su svi odlični. ;-) Idemo dalje.

Buckethead - Crime Slunk Scene
Iako se kao Bucketheadov najbolji album najčešće spominje Colma, mislim da je za nekog novog u Bucketheadovoj muzici taj album previše nepristupačan. Ovaj je odličan, prije svega prva polovina albuma s kulminacijom u remek-djelu Soothsayer. :thumbup: Da ne bude zabuna, radi se o gitaristi.

Opeth - Blackwater Park i Damnation
Inače death-metal bend koji donekle miješa akustiku s čistim vokalom u svoju muziku. Međutim, Damnation je album s laganom muzikom u potpunosti bez growla i u principu nema veze s death metalom. Blackwater Park je meni jedan od inače najdražih albuma, ali to već jeste death metal. Pazite, ja nisam ljubitelj deatha, ali ovaj album mi je super. Najbolje pjesme Bleak, The Drapery Falls i Harvest.
Evo mene opet, izvin sto kasnim na replyu. U post-SOAD periodu fanovi ovog benda prešli su na alternativu tj. Serjovu solo karijeru ili Scars on Broadway. Zahvaljujući Daronovom uvrnutom umu SOAD i jeste uspio zbog originalnosti, ali Serjov vokal je nešto posebno i ja mislim da je vokalista 95% svakog benda. Pratim Serjovu karijeru i mislim da je pjesma Empty Walls fantastična. Iako je on izjavio da pokušava odudarati što više od SOAD-a to mu ne uspijeva.

Preporuka za Buckethead je u suštni dobra i slušao sam isječke sa tog albuma, ali nisam fan solo gitarista tako da ostajem pri sastavima. Za Opeth sam davno čuo i mislio sam da oni gaje više gothic nego death metal. Čuo sam njihov cover Soldier of Fortune i svidio mi se, a planiram poslušaću Damnation.

A moja nova preporuka je sa sve ljubitelje dobrog rocka. Ovo je najpopularnija mainstream rock grupa koja nema neki poseban stil, ali odskače od ostalih baš zbog ne eksperimentisanja i kvalitetnog zvuka. Finih rock pjesam koje uglavnom opisuju mladalaštvo i neke presudne trenutke u životu. Vokal Chada Kroegera je specifičan i veoma grub, ali na jedan parvo lijep način. To je u njemu prepoznao i Snatan pa su dosad dva puta sarađivali. Meni se lično najviše dopala pjesma Photograph zbog toga što je u jednoj pjesmi opisan period koji ja baš sad proživljavam. Far Away i Savin Me su dvije liejpe ljubavne pjesme, posebno prva. Ima tu jedan megahih pod nazivom Rockstar i jedna onako pjesma humanitranog tipa koju skoro svaki bend ima, a zove se If Everyone Cared.

Image
DžipaloRipalo
Posts: 219
Joined: 14/03/2011 09:09

#16 Re: Preporučite album

Post by DžipaloRipalo »

Dream Theater - Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory :thumbup: :thumbup:
Image
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#17 Re: Preporučite album

Post by Ajatolah_ »

So What! wrote:Preporuka za Buckethead je u suštni dobra i slušao sam isječke sa tog albuma, ali nisam fan solo gitarista tako da ostajem pri sastavima. Za Opeth sam davno čuo i mislio sam da oni gaje više gothic nego death metal. Čuo sam njihov cover Soldier of Fortune i svidio mi se, a planiram poslušaću Damnation.
Samo poslušaj jednom Soothsayer, od početka do kraja. :music2: Ja nisam fan ni solo gitarista ni death metala, ali ovo mi jako leži, zato sam ih i postavio.


Evo ti malo Opetha, dvije od tri koje sam naveo kao najbolje sa Blackwater Parka (treću je nemoguće pronaći na YouTubeu zbog copyrighta):



Inače super tema, preko vikenda ću redom slušati šta ste preporučili. :-D
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18 Re: Preporučite album

Post by So What! »

Preporuke su sjajne, Opethova muzika mi se sviđa, ali meni je opet u tom growlu. Jednostavno može mi se pjesma viđati, ali tako grub vokal upropastio je onakvu kompoziciju. Buckethead je specifičan muzički pojam. Samim muzičkim stilom zaista je psobena, a kompozicija je super, ali joj fali vokal. Na drugoj strani imamo Santanu npr. koji po meni i nije virtuoz kolikim ga predstavljaju, ali je napravio preko 100 uspješnih saradnji. Upravo zbog toga mi se sviđa njegov album Supernatural iako je to više pop muzika nego rock ipak je jedno remek djelo koje vrijedi poslušati.

Image
User avatar
Layne
Posts: 5714
Joined: 24/04/2008 14:12

#19 Re: Preporučite album

Post by Layne »

Image
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#20 Re: Preporučite album

Post by Mr. Brightside »

KillerBee600 wrote:
armin.i.am wrote:Image
strasan!
Album je fenomenalan, kad sam prvi put čuo Wait and Bleed znao sam da Corey može izraziti svoj talent na drugi način iako lično gotivim SlipKnot veći sam ljubitelj Stone Sour i njhivog odličnog zvuka. Njihova dosadašnaj tri albuma su stvarno vrh, sa prvog Get Inside, Inhale, Bother (eargasm pravi), sa drugog Made of Scars, 30/30-150 i Trough Glass i n trećem Hesitate, Say Youll Hunt Me i Digital su njihove top pjesme zasad. AKo ovako nastave garantujem da će za nekih 20 godina steći kultni status. Moja sljedeća preporuka je posljednji album (po meni najbolji) kanadskog post-grunge benda Thre Days Grace, a zove se Life Starts Now.

Image
:thumbup:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#21 Re: Preporučite album

Post by Ajatolah_ »

Layne wrote:Image
To bih sljedeće preporučio. :thumbup:
User avatar
Layne
Posts: 5714
Joined: 24/04/2008 14:12

#22 Re: Preporučite album

Post by Layne »

Image
User avatar
LSD
Posts: 27169
Joined: 24/07/2007 08:26

#23 Re: Preporučite album

Post by LSD »

Nema se šta tu puno pricati :D dakle 5 bisera u nizu :-)


Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#24 Re: Preporučite album

Post by So What! »

Ovi momci nam dolaze na ljetu u Banja Luku, a stekli su svjetsku slavu. Počeli su kao cover bend, a danas imaju najveće svjetske hitove. Pokazali su da se metal može svirati na drugi način, a zovu se Apocalyptica. Njhivi prvi albumu su veoma dobri, ali ja bi vam preporučio dva posljednja koji su doživjeli najveći uspjeh i bacili u mainstream. Radi se o albumima Worlds Collide i 7th Symphony.

Worlds Collide - Za razliku od prošlih albuma na kojima su bili instrumentali i pokoja pjesma sa vokalom, na ovom je samo nekolikoinstrumentala i 5 vrhunskih pjesama. Pjesmu Grace je otpjevao japanac Tomoyasu Hotei, manje poznat nama. I'm Not Jesus je njihovo remek djelo i dosad najuspješnija pjesma, a otpjevao je Corey Taylor iz Stone Sour i SlipKnota. Pjesmu Helden je otpjevao pjevač Ramsteina, Till Lindeman. I dont Care je po meni najbolja pjesma na albumu, a otpjevao je Adam Gontier iz Three Days Gracea, a pjesmu S.O.S. (Anything But Love) otpjevala najljepša metal pjevačica, Cristina Sccabia. Od instrumentala bi izdvojio Las Hope na kojem je gostovao bubnjar Slayera, Dave Lombardo.

7th Symphony - Meni je ovaj album odličan, i ima jako dobar zvuk. Na ovom albumu imamo četiri pjesme. Prvi singl je bio End of Me, otpjevao ga je Gavin Rosdale (jako zreo i dobar glas) inače je bio frontmen grupe Bush, a muž je Gwen Stefani. Druga pjesma je Not Strong Enough, a otpjevao je Brent Smith iz grupe Shinedown, ali zbog nekih pravnih problema, snimljena je i durga verzija pjesme sa Dougom Robbom iz Hoobstanka (po meni bolja prva, Brent ima bolji glas). Zadnja je jako lijepa i emotivna pjesma, a otpjevala je Lacey Sturm iz grupe Flyleaf. Bring Them to Light je pjesma koju je optjevao Joe Duplantier, pjevač francuskog trash sastava Gojira. Od instrumentala meni se najviše dopa Beautiful, a izdvojio bih još i 2010 nak ojem je gostovao ponovo Dave Lombardo iz Slayera.

Image
Image
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#25 Re: Preporučite album

Post by So What! »

LSD wrote:Nema se šta tu puno pricati :D dakle 5 bisera u nizu :-)


Image
Image
Image
Image
Image
Mogul samo dobit puna imena, pošto ih teško pričitat sa covera. Usput coveri su extra.
Post Reply