Preminuo Bata Živojinović

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#226 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by uglavnomja »

Thorgerson wrote:Evo bas kontam da napisem nesto, iskoci ova vijest.

http://www.klix.ba/sport/nogomet/prije- ... /160523058

Ovo je ljudina.

A ovaj snimao komedije, dok se po nama pucalo. I kao nije mogao nista. Pa mogao je ne pruzati ruke Karadzicu i ostalima. Mogao je ne biti sa Milosevicem nakon svega sto je taj covjek nama uradio.

Mogao je. Da je htio.

Ali nije.

I sad ga kao trebam zaliti. Tacno mi je svejedno. Jel bio cetnik, vjerovatno nije. Jel imao oraha u dzepu, itekako jeste. Da nije, onda je mogao komotno dolaziti u Sarajevo. I ne bih ja njega poredio sa Borom Stjepanovicem, uopste ih nije zadesila ista sudbina. Ni blizu.

pa mislim da nije mogao, osim ako nije zelio da se samounisti.

ivica je mogao birati u kojoj zemlji ce biti trener.

bata nije mogao mrdnuti sa ovog govornog podrucja i od vlasti koja je placala snimanje filmova.


eno rade serbedzija, glumi ruske gangstere u holivudu ... stereotipne uloge. a bio je klasa i po ovdje.

jedini lik koji je nesto uspio u ameriKi, u hitnoj pomoci, je goran visnjic.

a ostali glumci - zdra'o.
Last edited by uglavnomja on 23/05/2016 15:30, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#227 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Tomahawk11 »

muha_sa wrote:za 19 dana 65 postova :-)

http://forum.klix.ba/rip-jadranka-t142539.html

za jedan dan 220 i kusur
Moj muha, zato sto se ovdje ima materijala za hrakanje.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#228 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

Sta su po ovom gradu posrali Nele i Kusturica,koji su rodjeni u njemu,koji su slavu stekli u njemu. Koliko su otrovnih strelica i rijeci izgovorili i kako su mrznju potpirivali. Jedan je vec bio na kafi u Sarajevu,cekam drugog. I opet niko nista nece uraditi od internet junaka i guslara. Opet ce mlatiti muda i guslariti po forumima.
Sta je Bata imao sa Sarajevom osim filma i Waltera?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#229 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Thorgerson »

uglavnomja wrote: pa mislim da nije mogao, osim ako nije zelio da se samounisti.

ivica je mogao birati u kojoj zemlji ce biti trener.

bata nije mogao mrdnuti sa ovog govornog podrucja i od vlasti koja je placala snimanje filmova.


eno rade serbedzija, glumi ruske gangstere u holivudu ... stereotipne uloge. a bio je klasa i po ovdje.

jedini lik koji je nesto uspio u ameriKi, u hitnoj pomoci, je goran visnjic.

a ostali glumci - zdra'o.
Ne gledam ja to bas tako. Po cemu je to Ivica mogao birati klub, a Bata nije mogao birati gdje ce snimati filmove. Suplja.
I nije bas da mu je procvala karijera nakon 92'

Bata kakav god da je glumac, vala mogao je glumiti ako nista zbog imena u bilo kakvim filmovima po svijetu. Ali ne. On bira da ide na Pale i da glumi u komedijama i tako dize moral bosanskim srbima.

A mogu misliti sta se gore desavalo dok su po nama orgijali, sigurno je Bata svaku noc plakao zbog tih topova. :-)

p.s. Ma pusti klase bolan ko jos to gleda. Jebe se Serbedziji, on za tog gangstera klepi miliona, a ovdje sto bi glumio i jebavao se satima u nekom filmu dobije sta...da bude klasa. Od toga se ne zivi. Skonto je to Rade na vrijeme. Pametan covjek.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#230 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Thorgerson »

mali_milojica wrote:Sta su po ovom gradu posrali Nele i Kusturica,koji su rodjeni u njemu,koji su slavu stekli u njemu. Koliko su otrovnih strelica i rijeci izgovorili i kako su mrznju potpirivali. Jedan je vec bio na kafi u Sarajevu,cekam drugog. I opet niko nista nece uraditi od internet junaka i guslara. Opet ce mlatiti muda i guslariti po forumima.
Sta je Bata imao sa Sarajevom osim filma i Waltera?
Hahahah...neleta cuvao kordon policije...

Ne kazem sad da bi dobio batine, ali eto ne znam sta ocekujes, opet kazem i ako/kad ti kusta dodje, mislis da ga nece specijalci cuvati...to dovoljno govori koliko su pozeljni ovdje.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#231 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

Thorgerson wrote:
mali_milojica wrote:Sta su po ovom gradu posrali Nele i Kusturica,koji su rodjeni u njemu,koji su slavu stekli u njemu. Koliko su otrovnih strelica i rijeci izgovorili i kako su mrznju potpirivali. Jedan je vec bio na kafi u Sarajevu,cekam drugog. I opet niko nista nece uraditi od internet junaka i guslara. Opet ce mlatiti muda i guslariti po forumima.
Sta je Bata imao sa Sarajevom osim filma i Waltera?
Hahahah...neleta cuvao kordon policije...

Ne kazem sad da bi dobio batine, ali eto ne znam sta ocekujes, opet kazem i ako/kad ti kusta dodje, mislis da ga nece specijalci cuvati...to dovoljno govori koliko su pozeljni ovdje.
Cuvali ga za svaki slucaj od mase internet ratnika koja se nije ni pojavila :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#232 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Tomahawk11 »

Thorgerson wrote:
Bata kakav god da je glumac, vala mogao je glumiti ako nista zbog imena u bilo kakvim filmovima po svijetu.
Nije. Pise u onom intevjuu u Danima da nije znao ni jedan strani jezik.
Jedino da je glumio kakvog gluhonijemog :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#233 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by hrasno38 »

Thorgerson wrote:
uglavnomja wrote: pa mislim da nije mogao, osim ako nije zelio da se samounisti.

ivica je mogao birati u kojoj zemlji ce biti trener.

bata nije mogao mrdnuti sa ovog govornog podrucja i od vlasti koja je placala snimanje filmova.


eno rade serbedzija, glumi ruske gangstere u holivudu ... stereotipne uloge. a bio je klasa i po ovdje.

jedini lik koji je nesto uspio u ameriKi, u hitnoj pomoci, je goran visnjic.

a ostali glumci - zdra'o.
Ne gledam ja to bas tako. Po cemu je to Ivica mogao birati klub, a Bata nije mogao birati gdje ce snimati filmove. Suplja.
I nije bas da mu je procvala karijera nakon 92'

Bata kakav god da je glumac, vala mogao je glumiti ako nista zbog imena u bilo kakvim filmovima po svijetu. Ali ne. On bira da ide na Pale i da glumi u komedijama i tako dize moral bosanskim srbima.

A mogu misliti sta se gore desavalo dok su po nama orgijali, sigurno je Bata svaku noc plakao zbog tih topova. :-)

p.s. Ma pusti klase bolan ko jos to gleda. Jebe se Serbedziji, on za tog gangstera klepi miliona, a ovdje sto bi glumio i jebavao se satima u nekom filmu dobije sta...da bude klasa. Od toga se ne zivi. Skonto je to Rade na vrijeme. Pametan covjek.
Vrlo jednostavno Ivica je rodjeni Bosanac a Bata je rodjeni Srbijanac. Ivica je bio na privremenom radu a Bata je bio svojoj kuci. Ivica je bio fudbalski trener a poznat je trenerski zivot a Bata je bio domaci glumac.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#234 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by insomnia78 »

uglavnomja wrote:
Thorgerson wrote:Evo bas kontam da napisem nesto, iskoci ova vijest.

http://www.klix.ba/sport/nogomet/prije- ... /160523058

Ovo je ljudina.

A ovaj snimao komedije, dok se po nama pucalo. I kao nije mogao nista. Pa mogao je ne pruzati ruke Karadzicu i ostalima. Mogao je ne biti sa Milosevicem nakon svega sto je taj covjek nama uradio.

Mogao je. Da je htio.

Ali nije.

I sad ga kao trebam zaliti. Tacno mi je svejedno. Jel bio cetnik, vjerovatno nije. Jel imao oraha u dzepu, itekako jeste. Da nije, onda je mogao komotno dolaziti u Sarajevo. I ne bih ja njega poredio sa Borom Stjepanovicem, uopste ih nije zadesila ista sudbina. Ni blizu.

pa mislim da nije mogao, osim ako nije zelio da se samounisti.

ivica je mogao birati u kojoj zemlji ce biti trener.

bata nije mogao mrdnuti sa ovog govornog podrucja i od vlasti koja je placala snimanje filmova.


eno rade serbedzija, glumi ruske gangstere u holivudu ... stereotipne uloge. a bio je klasa i po ovdje.

jedini lik koji je nesto uspio u ameriKi, u hitnoj pomoci, je goran visnjic.

a ostali glumci - zdra'o.
Mira Furlan
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#235 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by dezurni_ucenik »

piupiu wrote:
Altsa wrote:Glumac koji je po defaultu imao zagarantovanu ulogu u filmovima tadasnje drzave. Samo neznalica moze reci da je bio najbolji yu glumac. Ni u jednom filmu koji je ostavio traga i postao antalogijski nije glumio (ne racunam Waltera) . politicki zglajzao do daske. nemam nikakva osjecanja prema njemu pa mi je tako i svejedno za njegovu sudbinu. Yugonostalgicari na aparatima.
Možda neko brka pojmove najpoznatiji, najpopularniji, itd ... sa najbolji, no, Bata nije bio ni najbolji srpski glumac, ni najbolji 'partizan', a kamo li najbolji jugoslovenski glumac! Lično su mi Ljubiša Samardžić i Boris Dvornik uvijek bili draži 'partizani', a najboljeg srpskog glumca tražim na potezu Bora Todorović/Slobodan Aligrudić/Rade Marković/Petar Božović ... Glumište je širok pojam. Meni stvarno nije bio drag kao glumac - za mene je on prvenstveno bio popularan, režimski i populistički glumac.
:thumbup:

Bora Todorovic pa mozda i najbolji srpski glumac. Ljubisa Samardzic, Petar Bozovic, Danilo Stojković, Voja Brajovic, pa i pokojni Dragan Nikolic. Smijesno je Batu gurati na tu listu.

Bekim Fehmiu - totalno zaboravljena glumacka legenda. Ali bitno je braniti "heroje mladosti" :oops:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#236 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by ultima_palabra »

Jesu li i svi Nijemci morali biti članovi NSDAP? Dokle ide relativizacija jbt...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#237 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by dezurni_ucenik »

hrasno38 wrote:
Thorgerson wrote:
uglavnomja wrote: pa mislim da nije mogao, osim ako nije zelio da se samounisti.

ivica je mogao birati u kojoj zemlji ce biti trener.

bata nije mogao mrdnuti sa ovog govornog podrucja i od vlasti koja je placala snimanje filmova.


eno rade serbedzija, glumi ruske gangstere u holivudu ... stereotipne uloge. a bio je klasa i po ovdje.

jedini lik koji je nesto uspio u ameriKi, u hitnoj pomoci, je goran visnjic.

a ostali glumci - zdra'o.
Ne gledam ja to bas tako. Po cemu je to Ivica mogao birati klub, a Bata nije mogao birati gdje ce snimati filmove. Suplja.
I nije bas da mu je procvala karijera nakon 92'

Bata kakav god da je glumac, vala mogao je glumiti ako nista zbog imena u bilo kakvim filmovima po svijetu. Ali ne. On bira da ide na Pale i da glumi u komedijama i tako dize moral bosanskim srbima.

A mogu misliti sta se gore desavalo dok su po nama orgijali, sigurno je Bata svaku noc plakao zbog tih topova. :-)

p.s. Ma pusti klase bolan ko jos to gleda. Jebe se Serbedziji, on za tog gangstera klepi miliona, a ovdje sto bi glumio i jebavao se satima u nekom filmu dobije sta...da bude klasa. Od toga se ne zivi. Skonto je to Rade na vrijeme. Pametan covjek.
Vrlo jednostavno Ivica je rodjeni Bosanac a Bata je rodjeni Srbijanac. Ivica je bio na privremenom radu a Bata je bio svojoj kuci. Ivica je bio fudbalski trener a poznat je trenerski zivot a Bata je bio domaci glumac.
Stani malo. Otkud sada podjela on Bosanac, ovaj Srbijanac, zar nismo svi bili u jednoj drzavi :oops:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#238 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

ultima_palabra wrote:Jesu li i svi Nijemci morali biti članovi NSDAP? Dokle ide relativizacija jbt...
Mislis da nije bilo uglednih nijemaca koji su ispocetka bili clanovi,a kasnije kad su vidjeli o cemu se radi,distancirali od istih i kasnije sasvim normalno nastavili zivot kad je taj rezim pao.
Ljudski je grijesiti,bozanski oprostiti. Barem onima koji se nisu gadno ogrijesili.
Bata nije ni medju 10 glumaca one drzave,po mojim nekim skromnim kriterijima.
Last edited by mali_milojica on 23/05/2016 16:06, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#239 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Tomahawk11 »

Kakogod, brzo skupi 10 stranica....ocigledno je zanimljiv klix forumasima.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#240 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by hrasno38 »

hrasno38 wrote:Vrlo jednostavno Ivica je rodjeni Bosanac a Bata je rodjeni Srbijanac. Ivica je bio na privremenom radu a Bata je bio svojoj kuci. Ivica je bio fudbalski trener a poznat je trenerski zivot a Bata je bio domaci glumac.
dezurni_ucenik wrote:Stani malo. Otkud sada podjela on Bosanac, ovaj Srbijanac, zar nismo svi bili u jednoj drzavi :oops:
Tako sto je 22.05.1992 godine BiH u UN priznata kao samostalna drzava a prije toga otcijepila se vec Slovenija i Hrvatska te od YU nije vise bilo nsita. Tada vise nismo bili u jednoj drzavi...ali to je istorija koju si ti izgleda preskocio u skoli.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#241 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by uglavnomja »

Thorgerson wrote:
Bata kakav god da je glumac, vala mogao je glumiti ako nista zbog imena u bilo kakvim filmovima po svijetu. Ali ne. On bira da ide na Pale i da glumi u komedijama i tako dize moral bosanskim srbima.
.
bata je bio totalno nepoznat lik izvan ovih prostora. i kine :-)

u tim bilo kakvim filmovima se govore bilo kakvi jezici, samo ne ovaj. sta bi bata radio u nekom norveskom filmu? glumio polarnog medjeda? kukuruz?


mislim da je mogao birati da ostane nezaposlen ili da prihvati to sto mu se nudi.


nebitno, ti imas svoje misljenje i tu nema kompromisa: bata je mogao sve, cak i oskara da dobije, i to u engleskom govornom podrucju, samo da je otisao .., ali eto nije, izabrao je tako :roll:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#242 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by hrasno38 »

uglavnomja wrote:
Thorgerson wrote:
Bata kakav god da je glumac, vala mogao je glumiti ako nista zbog imena u bilo kakvim filmovima po svijetu. Ali ne. On bira da ide na Pale i da glumi u komedijama i tako dize moral bosanskim srbima.
.
bata je bio totalno nepoznat lik izvan ovih prostora. i kine :-)

u tim bilo kakvim filmovima se govore bilo kakvi jezici, samo ne ovaj. sta bi bata radio u nekom norveskom filmu? glumio polarnog medjeda? kukuruz?


mislim da je mogao birati da ostane nezaposlen ili da prihvati to sto mu se nudi.


nebitno, ti imas svoje misljenje i tu nema kompromisa: bata je mogao sve, cak i oskara da dobije, i to u engleskom govornom podrucju, samo da je otisao .., ali eto nije, izabrao je tako :roll:
Pa masa bivsih YU vrhunskih glumaca nije nikada u zivotu nista snimila osim u bivsoj YU tako da ni Bata nije izuzetak.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#243 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by dezurni_ucenik »

hrasno38 wrote:
hrasno38 wrote:Vrlo jednostavno Ivica je rodjeni Bosanac a Bata je rodjeni Srbijanac. Ivica je bio na privremenom radu a Bata je bio svojoj kuci. Ivica je bio fudbalski trener a poznat je trenerski zivot a Bata je bio domaci glumac.
dezurni_ucenik wrote:Stani malo. Otkud sada podjela on Bosanac, ovaj Srbijanac, zar nismo svi bili u jednoj drzavi :oops:
Tako sto je 22.05.1992 godine BiH u UN priznata kao samostalna drzava a prije toga otcijepila se vec Slovenija i Hrvatska te od YU nije vise bilo nsita. Tada vise nismo bili u jednoj drzavi...ali to je istorija koju si ti izgleda preskocio u skoli.

Pa kako to da Bata nije imao trunke nostalgije za bivsom drzavom, nego odmah pristupio Milosevicevoj stranci, stranci koja je zasluzna za rusenje Jugoslavije? Maske pale sa lica eto sta je.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#244 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by hrasno38 »

dezurni_ucenik wrote:
hrasno38 wrote:
hrasno38 wrote:Vrlo jednostavno Ivica je rodjeni Bosanac a Bata je rodjeni Srbijanac. Ivica je bio na privremenom radu a Bata je bio svojoj kuci. Ivica je bio fudbalski trener a poznat je trenerski zivot a Bata je bio domaci glumac.
dezurni_ucenik wrote:Stani malo. Otkud sada podjela on Bosanac, ovaj Srbijanac, zar nismo svi bili u jednoj drzavi :oops:
Tako sto je 22.05.1992 godine BiH u UN priznata kao samostalna drzava a prije toga otcijepila se vec Slovenija i Hrvatska te od YU nije vise bilo nsita. Tada vise nismo bili u jednoj drzavi...ali to je istorija koju si ti izgleda preskocio u skoli.
Pa kako to da Bata nije imao trunke nostalgije za bivsom drzavom, nego odmah pristupio Milosevicevoj stranci? Maske pale sa lica eto sta je.
Pa mater mu jebem procitaj sta sam napisao vezano za njegov politicki angazman pa onda repliciraj...nemoj samo nabijati postove bezveze. Ja samo osporavan vezanje Bate sa terminom cetnik a za sve ostalo imam dosta slaganja sa vecinom forumasa.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#245 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by dezurni_ucenik »

hrasno38 wrote:
dezurni_ucenik wrote:
hrasno38 wrote:


Tako sto je 22.05.1992 godine BiH u UN priznata kao samostalna drzava a prije toga otcijepila se vec Slovenija i Hrvatska te od YU nije vise bilo nsita. Tada vise nismo bili u jednoj drzavi...ali to je istorija koju si ti izgleda preskocio u skoli.
Pa kako to da Bata nije imao trunke nostalgije za bivsom drzavom, nego odmah pristupio Milosevicevoj stranci? Maske pale sa lica eto sta je.
Pa mater mu jebem procitaj sta sam napisao vezano za njegov politicki angazman pa onda repliciraj...nemoj samo nabijati postove bezveze. Ja samo osporavan vezanje Bate sa terminom cetnik a za sve ostalo imam dosta slaganja sa vecinom forumasa.

Nema tu mnogo filozofije - pristupio je stranci koja je srusila bivsu drzavu, onu drzavu koja mu je sve dala.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#246 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by detroit-mercy »

Tomahawk11 wrote:
hrasno38 wrote:
Povodom opetuzbi protiv Hanke Paldum izmedju ostalog joj se i javila Dragana Mirkovic koja je opet uzgred udata za Hrvata...

...Raduje je što je, kako kaže, sav čestit i normalan svijet stao uz nju, a posebno su joj drage riječi podrške od prijatelja iz Srbije. Zvale su je Suzana Mančić, Merima Njegomir, te Dragana Mirković, koja joj je rekla: “Hanko, to nisu bezazlene stvari. Vidim šta im je cilj – da te unište. Ali, znaj da smo Toni i ja uz tebe i nema dana i noći kad ne mislimo na tebe”, prepričava Hanka razgovor sa srbijanskom folk pjevačicom.
E pa ta prica oko Dragane Mirkovic koju uzgred niti slusam niti pratim mi strasno lici upravo na ovu Hankinu kalvariju gdje je neka budala optuzila da ga je mucila u logoru. I sta sad ja bih trebao da povjerujem da je to Hanka radila kao sto bi trebao da povjerujem da je Dragana cetnicki nastrojena a udata za Hrvata. Mozda bih i povjerovao kada bi mi uzor bio "ronioc" Risto Djogo!!!
Vise je to bilo u kontekstu Bate za kojeg nema ni takvih prica.
Sto se tice price o Dragani Mirkovic, mislim da sam cak negdje gledao video te jedinice koja je nazvana po istoj i gdje oficir prica o finansiranju i otkud naziv voda po pjevacici.
Sto bi to bilo nemoguce, pa bio je eto Vucic sa Seseljom u toku rata po BiH i to s cetnickim postrojbama, javno izjavio 100 za 1, pa danas europejac i mirnodopska prica....uz predsjednika cetnickog vojvodu.
Meni je bezveze prica o ljudima koji su, eto silom prilika, snimili neki glupi film u toku rata negdje u BiH, pa ih se sad zove cetnicima. Da je glupo i da otvara pricu o njihovoj kompromitaciji, to stoji, jer, ko sto rekoh, moze se poceti prica i o kupusu, doci ce se do nacionalnih pitanja, tj. zasto je kupus zelen!
Kakva bolan Dragana, bila propala ko zeton. Ranih devedesetih nije imala helera, opeljusio je bivsi :mrgreen:. da nije upoznala onog ultra bogatog Hrvata, ne bi hljeba imala :mrgreen:. Slala pare cetnicima a djecu u katolickoj crkvi krstila :-)
Glede Bate, nemam emocija.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#247 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by pici »

Kratko i jasno on nije zalovao za Jugoslavijom neg za Srboslavijom i tHocka... procitati njegove intervjue iz tog perijoda i jasno ko beli dan oce turKi do beograda e nece...Zoranu Radmilovicu, Bati Stoljkovicu, Bori Todorovicu, Draganu Nikolicu, Ljubi Tadicu itd nije bio ni do koljena ni ko coek ni ko glumac, Kraj, Thocka, Gotovo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#248 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

dezurni_ucenik wrote:

Pa kako to da Bata nije imao trunke nostalgije za bivsom drzavom, nego odmah pristupio Milosevicevoj stranci, stranci koja je zasluzna za rusenje Jugoslavije? Maske pale sa lica eto sta je.
Otkud ti to da nije imao trunke nostalgije?
Pa citate li vi ista?
Pristupio SPS (koja je nasljednica komunista u Srbiji) Milosevica. Kasnije se distancirao,a mozda i nije,samo glumio,ko ce znati.
Kazete Bata cetnik,a "njegova" stranka jedina glasala protiv rehabilitacije istih i izjednacavanja sa partizanima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#249 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Tomahawk11 »

detroit-mercy wrote: Kakva bolan Dragana, bila propala ko zeton. Ranih devedesetih nije imala helera, opeljusio je bivsi :mrgreen:. da nije upoznala onog ultra bogatog Hrvata, ne bi hljeba imala :mrgreen:. Slala pare cetnicima a djecu u katolickoj crkvi krstila :-)
Glede Bate, nemam emocija.
Nejse, vec sam negdje pojasnio, ako i nije istina, za Batu nije bilo ni te price, pa ne kontam kako je on odjednom najveci cetnik (valjda sto se upisao u Slobinu stranku?!)
Nije stvar emocija, Bata je bio glumac, sta sad, nek ga zale njegovi blizi.
Sta ja imam zaliti, to isto da je umro Brad Pitt i ja zalim za njim :-)
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#250 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by m_l »

Pa, je li uopce bitno kako se on licno deklarisao, i hocemo li ga nazvati cetnikom ili ne?! Cinjenica jeste da je bio clan Miloseviceve stranke, one iste koja je razorila Yu i tezila uspostavi Velike Srbije. Ta njihova teznja je zavila u crno milione ljudi, personifikacija zlocina od Vukovara do Srebrenice... genocida nad Bosnjacima ...

Treba li dalje...
Post Reply