Preminuo Bata Živojinović

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#1 Preminuo Bata Živojinović

Post by bumerangss »

Je li tražiš mušuluk?! :roll:

Šta se tu ima reci... o mrtvima sve najbolje... iako... haj nema veze
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2 Re: UMRO VALTER!

Post by julisiz es grant »

Valter, kurac moj.
Predlažem izmjenu naslova teme, jer Bata svojim životom nije opravdao poistovjećivanje sa tim likom.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#3 Re: UMRO VALTER!

Post by SpecialOffer »

Koga boli Q.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: UMRO VALTER!

Post by insomnia78 »

Umro je on 90-tih
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: UMRO VALTER!

Post by cyprus »

Počivao u miru.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6 Re: UMRO VALTER!

Post by commendatore »

valter peric je umro 6 aprila 1945 u casnoj borbi naroda za slobodu.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#7 Re: UMRO VALTER!

Post by Qoom »

Deklarisani četnik!
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#8 Re: UMRO VALTER!

Post by Drinski »

Jednonogo čudovište.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#9 Re: UMRO VALTER!

Post by radostan dan »

Zbogom ,, Aranđele''...počivaj u miru.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#10 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by -LIBERO- »

Tema je preimenovana.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#11 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by zeina »

Umro je glumac, deklarisani cetnik, Velimir Bata Zivoinovic, koji sem uloge koju je igrao sa Valterom nema ama bas nista zajednicko
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#12 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by julisiz es grant »

Inače, da kažem.
Vrlodobar glumac, meni bolji kao komičar nego akcioni junak. Imao je urođen smisao za humor i djelovao je zaista kao da uživa u tim ulogama.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by cyprus »

zeina wrote:Umro je glumac, deklarisani cetnik, Velimir Bata Zivoinovic, koji sem uloge koju je igrao sa Valterom nema ama bas nista zajednicko
Može li dokaz o tom "deklarisanju"?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#15 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by mali_milojica »

Ovom prilikom ne bih o Bati kao covjeku i sta je govorio i radio u privatnom zivotu 90-ih
Ne znam za vas,ali Boris (Zavattoni) i Bata (Walter) su bili heroji mog djetinstva. Neka obojica pocivaju u miru.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#16 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Rampage »

Jazuk.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#17 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by julisiz es grant »

mali_milojica wrote:Ovom prilikom ne bih o Bati kao covjeku i sta je govorio i radio u privatnom zivotu 90-ih
Ne znam za vas,ali Boris (Zavattoni) i Bata (Walter) su bili heroji mog djetinstva. Neka obojica pocivaju u miru.
Nije to privatni, već javni život jer je, osim što je bio glumac, bio i političar, poslanik u skupštini Srbije, i javno iznosio svoje stavove, kao kad je tražio da se iz skupštinske sale iznese slika "jednonogog mrtvaca" (nije da se tu ne slažem sa njim, ali se ne slažem sa izborom riječi, a ironijom sudbine i sam je na kraju to postao).
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#18 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by north »

cyprus wrote:
zeina wrote:Umro je glumac, deklarisani cetnik, Velimir Bata Zivoinovic, koji sem uloge koju je igrao sa Valterom nema ama bas nista zajednicko
Može li dokaz o tom "deklarisanju"?
:? ....Ti baš ko dijete :oops: ...Imaš li dokaz da je Slobo deklasirani, mislim WTF :? ...o dolasku u ratu nasred Pala i snimanja nekih serija o borbi protiv turaka, i podršci anamo onima, da se ne priča dalje, jer to svakako nije tema...ali nećemo se lagiti :oops:

Sjajan glumac bio, to je sve što se o njemu može reći..
Last edited by north on 23/05/2016 11:04, edited 2 times in total.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#19 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by zeina »

cyprus wrote:
zeina wrote:Umro je glumac, deklarisani cetnik, Velimir Bata Zivoinovic, koji sem uloge koju je igrao sa Valterom nema ama bas nista zajednicko
Može li dokaz o tom "deklarisanju"?
Javna podrska Milosevicevom rezimu, boravak na Palama u toku rata kao podrska Karadzicu i Mladicu dok isti unistavaju Sarajevo, grad koji bi kao Valter trebao braniti, ali on Valter nikad nije bio, zbog toga se moze reci da je bio strasno dobar glumac
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#20 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by sumirprimus »

najpoznatije lice s ex yu kino platna, glavni glumac veljka bulajica i harjudina sibe krvavca ako se ne varam?
nije sve tako crno bijelo, nit je bata bio crno bijel.


...
ŽIVOJINOVIĆ: Ne da mi je žao, boli me. Ne razumem: ne mogu da odem u Hrvatsku na more, u Crnu Goru, u Bosnu... To je bila moja zemlja! Bosna mi je bila drugi dom, dala mi životnu šansu. Pored ovog naroda ovde, Bosanci su mi uvek bili najbliži. I žena mi je Bosanka. U Bosni sam snimio mnogo filmova, bio omiljen. Kada bih ujutro izašao iz hotela Evropa, ljudi bi me pozdravljali: “Đe si, care?!“ Kasnije, kada sam tokom rata snimao na Palama, jednog dana su mi rekli da imam poziv iz Sarajeva. Javio se neki čovek, nije se predstavio. “Jesi ti, Valtere?” - pitao je. “Šta ćeš tamo, pederu?!” E, možda je upravo negde između ta dva “pozdrava” stala cela moja karijera, ceo moj život.
...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#21 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by arzuhal »

Kao glumac, pogotovo glumeći partizanske likove, ali i one savremene, komičnije uloge, obilježio mi je djetinjstvo, sjećanje ga veže za onaj lijepi dio života...A djelo se odvaja od čovjeka, umjetničko djelo od umjetnika, itd. Ovo samo velim u vezi s nekakvom njegovom političkom nekorektnošću koju nikad nisam istraživao niti me je zanimala, a koja se često pomene, jer, i da jeste bio takav nekakav, ne znam da je time konkretno nanio nekome zla, osim da je samog sebe izblamirao u očima svih onih koji su voljeli njegove filmove u razmjerima ex-Yu :)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#22 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by cyprus »

zeina wrote:
cyprus wrote:
zeina wrote:Umro je glumac, deklarisani cetnik, Velimir Bata Zivoinovic, koji sem uloge koju je igrao sa Valterom nema ama bas nista zajednicko
Može li dokaz o tom "deklarisanju"?
Javna podrska Milosevicevom rezimu, boravak na Palama u toku rata kao podrska Karadzicu i Mladicu dok isti unistavaju Sarajevo, grad koji bi kao Valter trebao braniti, ali on Valter nikad nije bio, zbog toga se moze reci da je bio strasno dobar glumac
Jel ja trebam sad tragati za rječnikom i navoditi značenje riječi "deklaracija", "deklarisati" i "deklarisan" :roll: To je ono što si ti trebala - ako nisi sigurna šta znači neka riječ, pogledaš u rječnik...

PS A nije zgoreg i pogledati značenje pojma 'četnik'...
Last edited by cyprus on 23/05/2016 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#23 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by zeina »

cyprus wrote:
zeina wrote:
cyprus wrote:
Može li dokaz o tom "deklarisanju"?
Javna podrska Milosevicevom rezimu, boravak na Palama u toku rata kao podrska Karadzicu i Mladicu dok isti unistavaju Sarajevo, grad koji bi kao Valter trebao braniti, ali on Valter nikad nije bio, zbog toga se moze reci da je bio strasno dobar glumac
Jel ja trebam sad tragati za rječnikom i navoditi značenje riječi "deklaracija", "deklarisati" i "deklarisan" :roll:
No kakenzi pliz
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#24 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by Mohamad Sissoko »

Crkno titin/drazin pionir il sta već...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#25 Re: Velimir Bata Živojinovic je preminuo.

Post by julisiz es grant »

Nek mu se Allah smiluje.
Post Reply