Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1 Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nisam upratio da ima tema o ovom užasnom događaju pa evo interesuje me šta se dešava. Kako mediji informišu u zadnjih 12 dana preminule su tri bebe a navodno od početka godine je umrlo 10 beba na Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar. :( Potparol klinike u Mostaru na press konferenciji pomenu da postoji mogućnost da se odjel zatvori kao preventivna mjera. :shock: Hoće li ko odgovarati za ova dešavanja ili će se zataškati po stranačkoj i rodbinskoj liniji? Vidim Mostar mirno spava, niko da napravi neki protest i da traži odgovore. :oops:

P.S Nisam ni znao da u Mostaru postoje dvije bolnice, KB "Dr.Safet Mujic" i Sveučilišna klinika Mostar. :-?
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#2 Re: Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Post by crysis »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Nisam upratio da ima tema o ovom užasnom događaju pa evo interesuje me šta se dešava. Kako mediji informišu u zadnjih 12 dana preminule su tri bebe a navodno od početka godine je umrlo 10 beba na Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar. :( Potparol klinike u Mostaru na press konferenciji pomenu da postoji mogućnost da se odjel zatvori kao preventivna mjera. :shock: Hoće li ko odgovarati za ova dešavanja ili će se zataškati po stranačkoj i rodbinskoj liniji? Vidim Mostar mirno spava, niko da napravi neki protest i da traži odgovore. :oops:

P.S Nisam ni znao da u Mostaru postoje dvije bolnice, KB "Dr.Safet Mujic" i Sveučilišna klinika Mostar. :-?

mi ti u mostaru imamo sve x 2.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#3 Re: Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Post by probook »

Sve je u Mostaru x2. Sto se tice beba mislim da se radi o prijevremeno rodjenim bebama. Zena mi se porodila nedavno, sve proslo u najboljem redu nisam ni znao do neki dan da je i jedna beba preminula :|
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Post by insomnia78 »

Pa bas zbog toga trebaju posebnu njegu i paznju
Eh
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#5 Re: Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Post by probook »

insomnia78 wrote:Pa bas zbog toga trebaju posebnu njegu i paznju
Eh
To je tačno! Ali i mediji dižu previše buku, ja kada sam procitao nije mi svejedno bilo i pomosilio sam kako to nisam ni znao i mozda je moja beba mogla... Tek poslije sam saznao da vecina beba nije ugrozena, nego samo te sto se rode prijevremena i sto su na posebnom odjelu njege.

Strasno je sto se to dogadja, ali i mediji trebaju malo paziti sta pisu. Zamisli zene koje su na vrijeme rodile i leze u toj bolnici sta su pomislile kada su naslov vijesti procitale?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Preminule bebe u Univerzitetskoj kliničkoj bolnici Mostar

Post by insomnia78 »

Pa ako je takvo stanje na specijalnom odjelu mozes misliti kakvo je na obicnom
Post Reply