Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#53526 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ulagat će se sa više strana, jedan dio daje klub, drugi opština, pa kanton. :? Pare da dolaze sa više strana. Ne moraju se odjednom istresti tolike pare, niti mogu, jer sumnjam da ih ima u ovom trenutku. Zato treba fino sjesti, porazgovarati i napraviti plan kako da se skupe pare, koliko tačno i recimo da se napravi rok do kada da pare budu na stolu.

Mislim treba konačno nešto uraditi, mrdnuti guzicom, a ne govoriti ne može, nema para, siromašni smo i tako to.

Nastavili se ovako, možda se utakmice ni ne budu igrale u BiH. Ovaj put smo imali sreće.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#53527 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

lendric wrote:
lakilaka wrote:rekoh ja da je njima vuna sto se igra na zeljinoj grbavici. zavist.

Pa naravno, vidiš da ne komentarišu utakmicu nego stadion. Zato Belgijancima nije toliko smetao da nas natrpaju
Samo budali ne smeta kada mu se kompletan svijet smije, opravdano naravno! :-)
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#53528 Re: Premijer liga BiH

Post by leškarenje »

Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Pa uložite i vi,jebo ga ti :-) vas stadion :bih: A nijedan stadion nema drenazu ko Kosevo....znači gore ne može biti lokvi....Kosevo sa malo para može izgledati drama dobro :bih:
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#53529 Re: Premijer liga BiH

Post by sumirprimus »

plain vanilla wrote:Nije problem sto je Grbavica k'o oranica,problem je sto nam je to jedan od najboljh stadiona. Tuga, kao i sve drugo kod nas
Netqcno.bolje je bilino.pa stadion u sirokom.bolje je i. Kosevo.
Pa i borcev.st.ono malo prostorija i 1 obicna nenatkrivena sto su uradili ne cini ih najboljim.a da ne pricamo o terenu koji je jedna prosjecna oranica cak i tusanjski teren je bolji od onogm
Btw u hefti 2 bisera seo satarica i za prilog kOmpiriste :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#53530 Re: Premijer liga BiH

Post by plain vanilla »

sumirprimus wrote:
plain vanilla wrote:Nije problem sto je Grbavica k'o oranica,problem je sto nam je to jedan od najboljh stadiona. Tuga, kao i sve drugo kod nas
Netqcno.bolje je bilino.pa stadion u sirokom.bolje je i. Kosevo.
Pa i borcev.st.ono malo prostorija i 1 obicna nenatkrivena sto su uradili ne cini ih najboljim.a da ne pricamo o terenu koji je jedna prosjecna oranica cak i tusanjski teren je bolji od onogm
Btw u hefti 2 bisera seo satarica i za prilog kOmpiriste :lol:
I kod nad kad pada kisa 24 sata, mozes samo krompir posijati na terenu. A da ne govorim o pratecim objektima. Pusti ba, sirotinja smo generalno
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#53531 Re: Premijer liga BiH

Post by Company85 »

Teren na Kosevu je bolji od onoga sinoc, ali je veoma mala razlika. Osim terena u Zenici nema terena koji se moze fakat nazvati terenom. Prije 2 godine je Zrinjski uradio servis terena i bio je jedno pola godine u vrhunskom stanju. Taj servis su platili 20 milja KM i radila ga je firma iz Srbije. Mi u BiH uopste nemamo strucnu firmu koja se bavi tim.

Silne pare saveza je potrosio Avdic koji je radio na kosevu i ima firmu za to. Utalio se sa savezom kada je savez dao pare premijerligasima za rekonstrukcije terena. Svaki klub je dobio oko 80 milja ako se dobro sjecam ali su svi to potrosili kod ovoga. Prvo glumi eksperta a veze nema, a drugo majstor ode na Vlasic i sijece busen sa livada obicnih i postavlja na terene. Temperaturne razlike zbog visine ubiju travu cim se postavi, da ne spominjem sto je sve puno djeteline.

Sarajevo sad pravi dobru pricu na butmiru sa terenima. Na jednom je postavljen busen iz Srbije vrhunskog kvaliteta a drugi je posadje ni tek sad nadolazi kako treba. Kazu bio je stariji Osim ovih dana i pohvalio pravo kad je vidio kvalitet terena.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#53532 Re: Premijer liga BiH

Post by splinter »

Stvarno dosta gluposti možeš pročitati ovdje ali mislim da je uglavnom stvar neinformisanosti i neznanja a ne neke zlobe. Par likova ovdje već godinama pišu kako su nam stadioni u državi u krcu i kako Savez ili državu boli neka stvar zato. I njima ok, kapa do pada, ostali padobranci bolje nek se malo informišu. Ovo su slike grbavice nepuna dva dana prije utakmice. Ne vidim zašto bi se neko stidio ovakvog stadiona? Na stadionu nije dobro urađena dreneža i to se zna. Mada kad kiša pada trideset i nešto sati bez prestanka mrka je tu kapa kako god. Prihvatajući organizaciju ovakve utakmice prihvaćen je i rizik da ukoliko bude rokkala kiša da će biti sranje. Jbg to je tako. Da je kojim slučajem ostalo suho vrijeme. niko ne bi spominjao teren ni stadion općenito, jer bi vjerovatno Belgijanci ubili hljeb u nama, ovako se priča okrenula ka terenu, tipično za nas. Isto tako da smo mi sinoć dobili svi o terenu pričali sa simpatijama jbg. Dakle, za nekih milion i po možemo imati teren boli glava, svi mi u premijer ligi, nikakav problem.
Image
Image
Image
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#53533 Re: Premijer liga BiH

Post by lakilaka »

splinter wrote:Stvarno dosta gluposti možeš pročitati ovdje ali mislim da je uglavnom stvar neinformisanosti i neznanja a ne neke zlobe. Par likova ovdje već godinama pišu kako su nam stadioni u državi u krcu i kako Savez ili državu boli neka stvar zato. I njima ok, kapa do pada, ostali padobranci bolje nek se malo informišu. Ovo su slike grbavice nepuna dva dana prije utakmice. Ne vidim zašto bi se neko stidio ovakvog stadiona? Na stadionu nije dobro urađena dreneža i to se zna. Mada kad kiša pada trideset i nešto sati bez prestanka mrka je tu kapa kako god. Prihvatajući organizaciju ovakve utakmice prihvaćen je i rizik da ukoliko bude rokkala kiša da će biti sranje. Jbg to je tako. Da je kojim slučajem ostalo suho vrijeme. niko ne bi spominjao teren ni stadion općenito, jer bi vjerovatno Belgijanci ubili hljeb u nama, ovako se priča okrenula ka terenu, tipično za nas. Isto tako da smo mi sinoć dobili svi o terenu pričali sa simpatijama jbg. Dakle, za nekih milion i po možemo imati teren boli glava, svi mi u premijer ligi, nikakav problem.
Image
Image
Image
svaka cast :thumbup:
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#53534 Re: Premijer liga BiH

Post by Samprotivsviju »

Pa kisa i najvise pravi razliku izmedju loseg i dobrog terena....

Da je bilo suncano, mogli su i u Vogosci igrati :-)
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#53535 Re: Premijer liga BiH

Post by yasaq »

Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ne treba ti toliko. Potpuna rekonstrukcija terena sa drenažom, drenažnim cijevima i novom travom u Zenici je iznosila oko 250.000 KM !
Last edited by yasaq on 08/10/2017 11:00, edited 2 times in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#53536 Re: Premijer liga BiH

Post by mali_milojica »

yasaq wrote:
Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ne treba ti toliko. Potpuna rekonstrukcija terena sa drenažom, drenažnim cijevima i novom travom u Zenici je iznosila 250.000 KM !
A sistem za navodnjavanje?
Sistem grijanja terena?
Vrhunski teren,hybrid sa 70% prave i 30% umjetne,kakav je na Old Traffordu,Camp Nou i sl dodje tacno toliko,oko 1.5-2mil KM. Takav teren od svih zemalja ex YU ima samo Rujevica.
Last edited by mali_milojica on 08/10/2017 11:00, edited 1 time in total.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#53537 Re: Premijer liga BiH

Post by avenija »

yasaq wrote:
Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ne treba ti toliko. Potpuna rekonstrukcija terena sa drenažom, drenažnim cijevima i novom travom u Zenici je iznosila 250.000 KM !
Dajte ljudi prije nego sto nesto ovako napisite prvo provjerite informacije.
Licno sam radio kao izvodjac radova tj navodnjavanje terena u Zenici.
Kompletni radovi sa svim slojevima koji su svi zajedno debljine cak 70 cm i grijacima su kostali nesto iznad 1.500 000 KM.
Radnu snagu i masine ne mozes platiti sa 250 000 KM.
Na Bilinom Polju je vec vrijeme zamijeniti samo zadnji sloj tj busjen jer se on po pravilu mijenja svake dvije godine.
Ti radovi promjene kompletnog travnjaka, znaci samo zavrsnog sloja bi kostali oko 200 000 KM.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#53538 Re: Premijer liga BiH

Post by yasaq »

mali_milojica wrote:
yasaq wrote:
Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ne treba ti toliko. Potpuna rekonstrukcija terena sa drenažom, drenažnim cijevima i novom travom u Zenici je iznosila 250.000 KM !
A sistem za navodnjavanje?
Sistem grijanja terena?
ma sistem za navodnjavanje je pičkin dim, grijači već poskupljuju radove !
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#53539 Re: Premijer liga BiH

Post by Company85 »

Napisah na drugoj temi, Zenicu je teren kostao nesto sitno ispod milion KM
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#53540 Re: Premijer liga BiH

Post by yasaq »

avenija wrote:
yasaq wrote:
Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ne treba ti toliko. Potpuna rekonstrukcija terena sa drenažom, drenažnim cijevima i novom travom u Zenici je iznosila 250.000 KM !
Dajte ljudi prije nego sto nesto ovako napisite prvo provjerite informacije.
Licno sam radio kao izvodjac radova tj navodnjavanje terena u Zenici.
Kompletni radovi sa svim slojevima koji su svi zajedno debljine cak 70 cm i grijacima su kostali nesto iznad 1.500 000 KM.
Radnu snagu i masine ne mozes platiti sa 250 000 KM.
Na Bilinom Polju je vec vrijeme zamijeniti samo zadnji sloj tj busjen jer se on po pravilu mijenja svake dvije godine.
Ti radovi promjene kompletnog travnjaka, znaci samo zavrsnog sloja bi kostali oko 200 000 KM.
Evo da sam sebe repliciram, 600.000 je bila cijena rekonstrukcije terena sa radnom snagom !

http://sportsport.ba/bh_fudbal/pocela-r ... &width=700
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#53541 Re: Premijer liga BiH

Post by avenija »

yasaq wrote: Evo da sam sebe repliciram, 600.000 je bila cijena rekonstrukcije terena sa radnom snagom !

http://sportsport.ba/bh_fudbal/pocela-r ... &width=700


Ja ti druze iz prve ruke govorim a ti mene clanke postavljas prije rekonstrukcije gdje se jos ne zna ukupna cijena.
Ako meni nevjerujes pogledaj video..
Ovo sto si ti postavio je ugovor bez travnjaka kojeg su radili ljudi iz Austrije, ITC je odradio sve do tog dijela za 600 000
Last edited by avenija on 08/10/2017 11:32, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#53542 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

Samprotivsviju wrote:Pa kisa i najvise pravi razliku izmedju loseg i dobrog terena....

Da je bilo suncano, mogli su i u Vogosci igrati :-)
Ma džaba govoriti.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#53543 Re: Premijer liga BiH

Post by decko_sa_kovaca »

Logovan wrote:
Samprotivsviju wrote:Pa kisa i najvise pravi razliku izmedju loseg i dobrog terena....

Da je bilo suncano, mogli su i u Vogosci igrati :-)
Ma džaba govoriti.
Nije to bas tako.
Al ok ajmo blatit tudje nema veze sto nase ku... ne valja. Posebno se to odnosi na sumira sijaca krtole
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#53544 Re: Premijer liga BiH

Post by sumirprimus »

Da da, pozeljno je vredjati navijace drugih klubova nekaznjeno osim ako nisi lendirc il koji drugo pripadnik perjanica sport1.ba foruma poznatijih u narodu ko lobotomci.ma niste vi dje bi vi :lol:
Na tvoju veliku zalost tereni su nam rinaka svakako al i u tim rinakama postoje gradacije.pa tako tusanj ima drenazni sistem i to ga razlikuje od obicne oranice tipa sinocnje grbavice...ostaj mi uzdravlje i nemoj sta haterit.samo istina :thumbup:

P.s belgijanci su ponosni na svoj pomfriii samo kazem :D
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#53545 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

decko_sa_kovaca wrote: Nije to bas tako.
Al ok ajmo blatit tudje nema veze sto nase ku... ne valja. Posebno se to odnosi na sumira sijaca krtole
Kad shvatite da ima i nas koji ne blatimo tuđe, koji znamo da i naše ne valja, onda će vam biti bolje, ali jok, hajmo sve kritike na račun terena prebaciti u isti koš. Mislim jebe mi se šta će ko pomisliti, jer ovdje šta god iskritikuješ, budeš automatski napadnut, ali hajde eto.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24271
Joined: 26/08/2007 17:10

#53546 Re: Premijer liga BiH

Post by Charuga »

Logovan wrote:
Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Ulagat će se sa više strana, jedan dio daje klub, drugi opština, pa kanton. :? Pare da dolaze sa više strana. Ne moraju se odjednom istresti tolike pare, niti mogu, jer sumnjam da ih ima u ovom trenutku. Zato treba fino sjesti, porazgovarati i napraviti plan kako da se skupe pare, koliko tačno i recimo da se napravi rok do kada da pare budu na stolu.

Mislim treba konačno nešto uraditi, mrdnuti guzicom, a ne govoriti ne može, nema para, siromašni smo i tako to.

Nastavili se ovako, možda se utakmice ni ne budu igrale u BiH. Ovaj put smo imali sreće.
Sve stoji, ali i dalje niko k.rcem ne mrda. Izostavi Grbavicu, ali šta je sa drugim stadionima? Zenica je uložila u B. Polje i to je to.ž

Tuzla, Mostar, B. Luka, ... Šta je sa ostalim opštinama i kantonima? Koliko ih interesuje sport, i koliko ih boli bimbo za loše terene?

Savez je posebna priča. Dobili su dobre pare od plasmana na SP, ali ni feninga nisu uložili u stadione. Nisu se potrudili da klubovima obezbjede neke UEFA programe pomoći, ne mrdaju ni sekunde.
leškarenje wrote:
Charuga wrote:A ko će ulagati? Opet sav teret pada na opštine, jer su svi stadioni u njihovom vlasništvu. Misliš da će opštine davati tolike iznose za drenažu, grijanje i travu? Treba ti cca 1.500.000 KM da imaš extra teren.
Pa uložite i vi,jebo ga ti :-) vas stadion :bih: A nijedan stadion nema drenazu ko Kosevo....znači gore ne može biti lokvi....Kosevo sa malo para može izgledati drama dobro :bih:
Ne može sve preko noći, ne sumnjam da če se uraditi prava rekonstrukcija terena kada se skupe sredstva.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#53547 Re: Premijer liga BiH

Post by ibizza »

NajdraziVodjaa wrote:
ibizza wrote:
NajdraziVodjaa wrote:
Vi u vasoj huji vise i ne znate koga da krivite, kriva vam Federacija kojoj kao uplacujete vise doprinosa kao da je ta ista Federacija ista pomogla Zelji i bilo kome? ono sice sto je Zeljo dobio bilo je od Novog Sarajeva ne znam mozda je i Kanto Sarajevo nesto dao uglavnom sica eno danas kazu dobice 200k KM od Novog Sarajeva a tribina kosta 6 miliona KM e jake pomoci :lol:

Sto se tice vaseg stadiona i zemljista o kojem kmecite vi to treba da trazite na lokalnom nivou, sta ima Federacija sa zemljistem u Sarajevu? Samo malo vam je skup taj poklon tu pricamo o visemilionskim iznosima.
Klasicni bosnjo, malo mu 200k , jer jbg treba mu 6 miliona :run: to sto mu je ta opstina dvije decenije pomagala, to nista, zaboravljeno.
A jel to vrijedi i za vas? Trazite zemljiste visemilionske vrijednosti u jednoj od gradskih opstina a pri tome nabijate na nos pisanih 200 hiljada KM i sutra cete zbog tih 200 hiljada KM i jos nesto vjerovatno od Kantona vi doci i reci Opstina i Kanton napravili tribinu :lol:

Poklopite se vec jednom i da vam neko da taj megalomanski poklon od zemljitsa vi imate pare eventualno za kamen temeljac, koji investitor je lud da ulozi 15-20 miliona eura u stadion bh premijerligasa? ti vasi projekti su u rangu Mercedes arene i onih kula na Grbavici, dakle mucak i ubleha.

Treba vas neko pogurati da taj kamp zavrsite i da hoce kanton i opstina usminkati Kosevo da se dobije ova licenca za grupne faze evropskih takmicenja i to je to, vjerujem da to nisu neki megalomanski troskovi, okanite se vi ubleha i nekakvih stadiona novih, taj film u nasoj ligi necete gledati.
Ne vrijedi! Moglo bi vrijediti da nam npr Ajnadzic daje Betaniju, a mi hocemo klizaliste, ovako nema logike to sto ti prodis.

Pitaj Siljka je li to oko nasih investitora ubleha ili istina...eto , nek te neko sa vasim covjekom uveze i provjeri.

Kamp ide na proljece sa gradnjom.


lp,
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#53548 Re: Premijer liga BiH

Post by NajdraziVodjaa »

Ne treba meni nikakav Siljak da mi kaze da je vas stadion zesca ubleha, a taj kamp ce pretpostavljam doci ko i ona silna pojacanja sto si najavljivao za ovaj ljetni prelazni rok.


Zasto ne bi vrijedilo, zasto bi vama iko poklanjao takvo zemljiste?
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#53549 Re: Premijer liga BiH

Post by ibizza »

NajdraziVodjaa wrote:Ne treba meni nikakav Siljak da mi kaze da je vas stadion zesca ubleha, a taj kamp ce pretpostavljam doci ko i ona silna pojacanja sto si najavljivao za ovaj ljetni prelazni rok.


Zasto ne bi vrijedilo, zasto bi vama iko poklanjao takvo zemljiste?
Pa dosla su pojacanja, zar nisu?

Da je Hus bio umjesto one trojic, druga bi prica bila, jbg.

Pa poklonjeno je i vama zemljiste, sjeverna , zapadna tribina, reflektori prije rata, reflektori poslije rata, reflektori prije nekoliko dana,finansijska podrska dvije decenije od strane Opstine i Kantona, itd...

Ali opet kazem, ne mozes proediti, nama se nista ne nudi, niti mi nesto odbijamo sto nam se nudi, dok vi pisate 200k, jer vam treba 6 miliona...nezahvalnost.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#53550 Re: Premijer liga BiH

Post by NajdraziVodjaa »

Jesu dosla su samo ne ona koja si ti govorio rang Benka cini mi se :oops:


Jeste Zelji poklonjeno zemljiste ali kada? Kada naselje Grbavica nije ni postojalo i kada je bilo bukvalno periferija grada, znaci to je isto kao da vama neko sada u opstini Ilidza ili Vogosca pokloni zemljiste, ali ne vi trazite u Centru :lol:

a i prejako mi je to nabrajanje stvari koje je Zeljo dobio prije rata :lol:
Locked