Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#52426 Re: Premijer liga BiH

Post by mirza_15 »

Charuga wrote:
mirza_15 wrote:
Penal je odlučio smjer utakmice
Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/penal-je ... iti/251351
Ja tebe juče upitah, ali ne dobih odgovor. Jesi li ti gledao utakmicu?
Pritiskali smo, ali falio nam je taj pogodak za bod koji smo željeli.
Laže da su pritiskali poslije primljenog gola, nisu prišli šesnaestercu, a o šansama da ne pričamo. Potpuno ista igra prije i poslije gola.
Bilo je jos jedno pitanje sa tim pitanjem i odgovorio sam na taj post. Iz odgovora se moglo zaključiti da sam gledao utakmicu. Kako god okreneš ne znamo šta bi bilo da sudija nije Želji poklonio penal i vodstvo. Od tog trenutka Zeljo ima željeni rezultat i Zeljo i Radnik se moraju drugacije postaviti. U par navrata su svi igraci na polovini zelje sto sumnjam da bi bio slucaj da je bilo 0:0. Radnik je imao posjed lopte i u prvom poluvremenu jer je Zeljo mogao drugacije da se postavi. Da se brani i da ceka kontre. Ne treba zanemariti ni psiholoski momenat. Da on nije svirao ocigledan penal, pa ga kasnije poklonio je druga prica. Ovako jeste uticao na tok utakmice.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#52427 Re: Premijer liga BiH

Post by kakotakonikako »

Ovoga treba za selektora. A mozda i da zamijeni cika Boru.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#52428 Re: Premijer liga BiH

Post by Charuga »

Jebiga, ne znam šta sam ja onda gledao, ali nije bilo ni blizu tako.
Te situacije su bile u drugom poluvremenu, i tada je bilo više situacija kada su svi igrači bili na polovini Želje. U prvom ama baš ništa. Čak je i komentator bio nezadovoljan igrom i zalaganjem Radnika.
Psihološki momenat je nešto drugo, u to ne ulazim. Imaš ekipa i ekipa. Zrinjski primi 2 gola u 5 minuta i onda da 3 za 14 minuta. Svi reaguju drugačije.

Neise, penal nije bio i to sam rekao i juče, ali je zato bio onaj poslije.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#52429 Re: Premijer liga BiH

Post by Charuga »

User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#52430 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:
mirza_15 wrote:
Penal je odlučio smjer utakmice
Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/penal-je ... iti/251351
Ja tebe juče upitah, ali ne dobih odgovor. Jesi li ti gledao utakmicu?
Pritiskali smo, ali falio nam je taj pogodak za bod koji smo željeli.
Laže da su pritiskali poslije primljenog gola, nisu prišli šesnaestercu, a o šansama da ne pričamo. Potpuno ista igra prije i poslije gola.
Lijpo je statistika nakon prvog poluvremena rekla Radnik 0 upucenih lopti prema golu a Zeljo 5!!!!!! Da su kao oni nesto napadali, imali sanse pa hajde nego posteno centra u prvom poluvremenu nisu prosli tako da je prica suplja. Penal zaista je bio vise nego smijesan kao sto je bilo i smjesno ne dosuditi ga nad Lendricem....jedino sto je kod drugog gola lopta izasla jedno metar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: al u panjevima :-)
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#52431 Re: Premijer liga BiH

Post by kakotakonikako »

Sve utakmice
FK Sarajevo - NK Vitez 4:0 (2000 gledalaca)
HŠK Zrinjski - NK Čelik 5:2 (800 gledalaca)
FK Sloboda - NK GOŠK 0:1 (1000 gledalaca)
FK Krupa - FK Mladost 3:1 (750 gledalaca)
FK Radnik - FK Željezničar 0:2 (500 gledalaca)
NK Široki Brijeg - FK Borac 2:0 (1000 gledalaca)

Tuga.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#52432 Re: Premijer liga BiH

Post by mousstapha »

Radi se o daleko najpopularnijem sportu u drzavi. :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52433 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

mousstapha wrote:Radi se o daleko najpopularnijem sportu u drzavi. :-)
Ma žalosno je ovo fakat. Još kad oduzmeš nas i košpicare, šta tek onda reći o posjeti. :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#52434 Re: Premijer liga BiH

Post by Tomahawk11 »

Kod nas se igra uprkos gledaocima :oops:
Posljednji bastion prave nogoloptaške igre.
Sve ostalo je komercijalizovano i izgubilo je dušu :skoljka:
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#52435 Re: Premijer liga BiH

Post by decko_sa_kovaca »

Bordo i plavih je sve manje na tribinama
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#52436 Re: Premijer liga BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Mislim da će za desetak godina navijačke grupe prestati funkcionisati uopće, tj. neće se više ići na klasična gostovanja. A i posjeta će biti još manja. :)
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52437 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

decko_sa_kovaca wrote:Bordo i plavih je sve manje na tribinama
Pa jeste, s tim da ponekad dođe neka euforija zbog tamo nekog razloga, pa se navuče par hiljada više nego inače. Zbog lošijih rezultata euforija brzo splasne i ostanu opet oni standardni, iako je i njih sve manje.

A većinu ljudi iz klubova, a pogotovo one iz saveza, boli neka stvar. Stalan je posao, plate su redovne, sve super. :oops:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#52438 Re: Premijer liga BiH

Post by Charuga »

Trenutno Borac drži prvo mjesto po posjeti, ali to je zbog euforije povratka u PLBiH. Sad polako kontaju da su ih šaltali, da nemaju neki igrački kadar i ako ovako nastave da igraju i oni će uskoro da popuste.
Bazinga1234
Posts: 7612
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#52439 Re: Premijer liga BiH

Post by Bazinga1234 »

:shock:

Fudbalski klub Krupa iz Krupe na Vrbasu će u nastavak sezone ući snažniji za Riccarda Bastu, njemačkog fudbalera koji se nedavno pridružio treninzima bh. premijerligaša.

Riječ je o 22-godišnjem fudbaleru sredine terena koji je u Krupu stigao nakon višegodišnjeg boravka u slavnom Bayernu iz Munchena, gdje je prošao sve omladinske selekcije i sakupio 62 utakmice za B tim njemačkog giganta.

Riccardo Basta najčešće igra na poziciji defanzivnog veznog, a u Krupu stiže nakon oporavka od nezgodne povrede zbog koje je određeni period bio van stroja.

Bivši član Bayerna još uvijek nije potpisao ugovor sa Krupom, ali izvjesno je da će to učiniti u narednim danima jer je dogovor već postignut. Kako saznaje SportSport.ba, Basta će sa Krupom potpisati trogodišnji ugovor.

S obzirom da Riccardo Basta nije potpuno fizički spreman, nije za očekivati da odmah bude na raspolaganju treneru Slobodanu Starčeviću, ali je jasno da će ovaj veznjak dobiti priliku čim bude na željenoj razini.
http://m.sportsport.ba/bh_fudbal/krupa- ... rna/251448
Bazinga1234
Posts: 7612
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#52440 Re: Premijer liga BiH

Post by Bazinga1234 »

Ilić: Mislim da je Basta u Krupu stigao zbog djevojke
Vijest o dolasku njemačkog fudbalera Riccarda Baste u Krupu iz Vrbasa privukla je veliku pažnju bh. sportske javnosti, a mnogima je prvo pitanje bilo: Otkud igrač Bayerna u Premijer ligi, i to baš u Krupi?

Odgovor smo potražili kod Dragomira Ilića, prvog čovjeka ambicioznog i vrlo stabilnog bh. kluba koji ove sezone igra svoju drugu sezonu u Premijer ligi. Ilić je za SportSport.ba prokomentarisao Bastin dolazak riječima da je čak i on bio iznenađen kada je čuo da u njegov klub stiže fudbaler koji je do jučer bio član Bayerna, što zvuči nevjerovatno uprkos tome što je ovaj veznjak nastupao za B klub bavarskog giganta.



"Vjerujte mi da sam se i ja čudio kada sam čuo ko nam dolazi. Sa Riccardom Bastom još uvijek nismo potpisali ugovor, ali imamo predugovor i dogovorili smo saradnju. Vjerovatno ćemo sa njim potpisati ugovor na tri godine", započeo je razgovor za SportSport.ba Dragomir Ilić, koji je potom nastavio:

"Basta je imao jednu povredu i trenutno nije dovoljno spreman, ali dogovorili smo se da trenira sa prvom ekipom i da čeka svoju šansu. Trebat će mu određeno vrijeme za adaptaciju. Riccardo Basta je tu u Banjaluci, a mislim da je najveći razlog njegovog dolaska u Krupu to što mu je djevojka odavde. Nisam siguran, ali mislim da je ona iz Broda i da će mu se vrlo brzo pridružiti, te da će živjeti zajedno".

http://m.sportsport.ba/bh_fudbal/ilic-m ... jke/251450
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#52441 Re: Premijer liga BiH

Post by decko_sa_kovaca »

Ma jarane cim on dolazi ovdje nije dobar igrac zivi bili pa vidjeli
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52442 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

Ovo me podsjeća na onog Španca što je došao u Olimpik prije par godina. Katalonac, trenirao u onoj njihovoj školi, talenat, bla, bla i onda otišao nakon mjesec dana.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#52443 Re: Premijer liga BiH

Post by Grean »

Kinaski wrote:Ma jest treba pogasit sve klubove, na stadionima kukuruz uzgajat
Ikad smislen komentar od tebe? Ko je rekao da treba gasiti klubove.

Poenta je da je nenormalno da Federacija ima 16 prvoligasa i ni manje ni vise nego 60 drugoligasa!!!

RS sa druge strane ima 12 + 24 te pozitivne trendove u vidu vec etabliranog Radnika, Krupe sa odlicnim podmladkom, dizanjem Borca a i ova Zvijezda 09 je pozitivna prica pogotovo po pitanju rada sa mladim igracima.
Prije dvije godine su imali dva kluba u PL dogodine 4 vjerujem stabilna prvoligasa.

U omladinskim ligama iz Federacije sve osim Sarajeva, Zelje, Zrinjskog, Sirokog i donekle Slobode su kante za nabijanje.
Sa druge strane sela poput Krupe i ove Zvijezde O9 imaju solidan podmladak koje ne mozes nabiti sa 12 nula kao sto je slucaj sa Metaledge, Vitezom, Travnikom, Jedinstvom a ni Celik i Velez nisu daleko od toga.

Ta razlika od 40 klubova je jedan od faktora koji doprinose da su tamo pozitivniji trendovi.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#52444 Re: Premijer liga BiH

Post by Kinaski »

Grean wrote:
Kinaski wrote:Ma jest treba pogasit sve klubove, na stadionima kukuruz uzgajat
Ikad smislen komentar od tebe? Ko je rekao da treba gasiti klubove.

Poenta je da je nenormalno da Federacija ima 16 prvoligasa i ni manje ni vise nego 60 drugoligasa!!!

RS sa druge strane ima 12 + 24 te pozitivne trendove u vidu vec etabliranog Radnika, Krupe sa odlicnim podmladkom, dizanjem Borca a i ova Zvijezda 09 je pozitivna prica pogotovo po pitanju rada sa mladim igracima.
Prije dvije godine su imali dva kluba u PL dogodine 4 vjerujem stabilna prvoligasa.

U omladinskim ligama iz Federacije sve osim Sarajeva, Zelje, Zrinjskog, Sirokog i donekle Slobode su kante za nabijanje.
Sa druge strane sela poput Krupe i ove Zvijezde O9 imaju solidan podmladak koje ne mozes nabiti sa 12 nula kao sto je slucaj sa Metaledge, Vitezom, Travnikom, Jedinstvom a ni Celik i Velez nisu daleko od toga.

Ta razlika od 40 klubova je jedan od faktora koji doprinose da su tamo pozitivniji trendovi.
Pa federacija ima 9 klubova, a oni samo 3. Ne znam kakvi su to pozitvni trendovi, to sto su se sa 2 kluba popeli na 3. E jakog trenda u pm

Pominjes neke klubove koji imaju omladinske pogone reda radi samo da bi ispunili propozicije lige. Dok se ta Zvijezda bazirala iskljucivo na omladniski pogon. Kazes da je selo, pogledaj malo kakve oni uslove imaju u Stanisicima i sve ce ti biti jasno.

A ima i ona koliko para toliko muzike ;)
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#52445 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

studiorum_tuzlaensis wrote:Mislim da će za desetak godina navijačke grupe prestati funkcionisati uopće, tj. neće se više ići na klasična gostovanja. A i posjeta će biti još manja. :)
I to ne da neće htjeti omladina gledati našu ligu (kao što je trenutno slučaj) nego tada neće BITI uopšte mladih ljudi u ovoj rupi...

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ne ... -s-balkana
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#52446 Re: Premijer liga BiH

Post by Raigor Stonehoof »

Bazinga1234 wrote:Ilić: Mislim da je Basta u Krupu stigao zbog djevojke
Vijest o dolasku njemačkog fudbalera Riccarda Baste u Krupu iz Vrbasa privukla je veliku pažnju bh. sportske javnosti, a mnogima je prvo pitanje bilo: Otkud igrač Bayerna u Premijer ligi, i to baš u Krupi?

Odgovor smo potražili kod Dragomira Ilića, prvog čovjeka ambicioznog i vrlo stabilnog bh. kluba koji ove sezone igra svoju drugu sezonu u Premijer ligi. Ilić je za SportSport.ba prokomentarisao Bastin dolazak riječima da je čak i on bio iznenađen kada je čuo da u njegov klub stiže fudbaler koji je do jučer bio član Bayerna, što zvuči nevjerovatno uprkos tome što je ovaj veznjak nastupao za B klub bavarskog giganta.



"Vjerujte mi da sam se i ja čudio kada sam čuo ko nam dolazi. Sa Riccardom Bastom još uvijek nismo potpisali ugovor, ali imamo predugovor i dogovorili smo saradnju. Vjerovatno ćemo sa njim potpisati ugovor na tri godine", započeo je razgovor za SportSport.ba Dragomir Ilić, koji je potom nastavio:

"Basta je imao jednu povredu i trenutno nije dovoljno spreman, ali dogovorili smo se da trenira sa prvom ekipom i da čeka svoju šansu. Trebat će mu određeno vrijeme za adaptaciju. Riccardo Basta je tu u Banjaluci, a mislim da je najveći razlog njegovog dolaska u Krupu to što mu je djevojka odavde. Nisam siguran, ali mislim da je ona iz Broda i da će mu se vrlo brzo pridružiti, te da će živjeti zajedno".

http://m.sportsport.ba/bh_fudbal/ilic-m ... jke/251450
Cekaj dok ga cuke zaganjaju
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#52447 Re: Premijer liga BiH

Post by plain vanilla »

"Moralan sam čovjek i znam s čim sam se nosio u periodu koji je iza mene. Moralno je bilo da ponudim svoj mandat i ništa drugo nije tačno. Upravni odbor kluba je odlučio kako je odlučio i Slobodi želim sve najbolje. Ja sam također želio sve najbolje, dogovor je bio da u sezoni 2018/19 napadnemo trofej prvaka Premijer lige. Do tada je cilj bio da stvaramo ekipu, ali tako je to u bh. nogometu", kazao nam je Jagodić.
mogli smo napasti samo trofej Federalne lige :-)
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#52448 Re: Premijer liga BiH

Post by spree »

joj jade i dalje gura istu pricu :-) . cvrsto se drzi svojih uvjerenja. trebali ste ga zadrzati da vidimo realizaciju master plana :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#52449 Re: Premijer liga BiH

Post by Tomahawk11 »

Jelde, pa kad ispadnu iz lige, štaš :mrgreen:
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#52450 Re: Premijer liga BiH

Post by spree »

jbg da je rekao 2019/2020 god. mozda ga i ne bi otpustili. ono ove ispadne sljedece se vrati i odmah uzme titulu. zajebao se u kalkulacijama, a vrijedno je skupljao lovu po kladionicama. niste ga istrpili :D .
Locked