Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48326 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

phillie wrote:Ma meni se sve cini da ce avetinja u ljetnom prelaznom roku promjeniti klub 8-) 8-) 8-)
Avetinja voli Želju ko malo ko ovdje, samo što treba pohvaliti dobre poteze sa koje god strane dolazili.
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#48327 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

avetinja wrote:Nego, ide li vam Duljević?
Ide. :skoljka: Ugovor mu traje do početka jula, tako da će vjerovatno odigrati prvu Euro utakmicu i ode.
Last edited by Logovan on 29/05/2017 15:38, edited 1 time in total.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48328 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Logovan wrote:
avetinja wrote:Nego, ide li vam Duljević?
Ide. :skoljka: Ugovor mu traje do početka jula, tako da će vjerovatno odigrati prvu Euro utakmicu i ode.
Koristan vam je, malo je reći. Teško će vma biti naći zamjenu za njega, isto što će nama teško biti naći zamjenu za Miroslava.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#48329 Re: Premijer liga BiH

Post by bjelave »

Za ovo nacionalisticko vrijedjanje Lendrica zeljo bi morao biti kaznjen od Saveza.
Treba stati sa tim sovenskim ispadima na nasim stadionima. Fuj.

I ne dirajte LSD, jos nije dosao sebi. Haram vam je. A drugo nije se zavukao u misju rupu kao neki, tj mnogi koji su ovdje senlucili do derbija.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#48330 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

Zna se ko ovdje najviše kmeči! :mrgreen:

Image
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#48331 Re: Premijer liga BiH

Post by afannedim »

bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#48332 Re: Premijer liga BiH

Post by bjelave »

Isprvaka krivog navoda.Gace su im spale heftu ranije na Kosevu.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48333 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Naravno da trebaju skinuti dresove. Ove sezone su imali podršku kao niti jedan klub u državi, a opalili su najjači šamar navijačima. Ne boli nas poraz. Boli nas nemar za hiljade ljudi što podrede sve ostale obaveze da bi došli na utakmicu.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#48334 Re: Premijer liga BiH

Post by bjelave »

Neda Hadzikamata Amaru ni blizu.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#48335 Re: Premijer liga BiH

Post by Kinaski »

Sta kaze Samke Radovac ko su najveci luzeri ?
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#48336 Re: Premijer liga BiH

Post by Kinaski »

avetinja wrote:Naravno da trebaju skinuti dresove. Ove sezone su imali podršku kao niti jedan klub u državi, a opalili su najjači šamar navijačima. Ne boli nas poraz. Boli nas nemar za hiljade ljudi što podrede sve ostale obaveze da bi došli na utakmicu.
ziv bio nemoj vise ni dolaziti
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48337 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Kinaski wrote:
avetinja wrote:Naravno da trebaju skinuti dresove. Ove sezone su imali podršku kao niti jedan klub u državi, a opalili su najjači šamar navijačima. Ne boli nas poraz. Boli nas nemar za hiljade ljudi što podrede sve ostale obaveze da bi došli na utakmicu.
ziv bio nemoj vise ni dolaziti
Ja sam uvijek bio tu, ali neke stvari se ne mogu oprostiti. Hiljadu ljudi ode u Krupu, a oni igraju kao da je prijateljska. Hajde dobro, loš dan. Navijači odu na derbi i pored smanjenog kapaciteta, a oni još gore odigraju. Uvijek su dobili apluz od nas, bio poraz, pobjeda, remi. Sve ima svoje granice, pa i strpljenje.
Last edited by avetinja on 29/05/2017 17:26, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48338 Re: Premijer liga BiH

Post by Tomahawk11 »

avetinja wrote:Naravno da trebaju skinuti dresove. Ove sezone su imali podršku kao niti jedan klub u državi, a opalili su najjači šamar navijačima. Ne boli nas poraz. Boli nas nemar za hiljade ljudi što podrede sve ostale obaveze da bi došli na utakmicu.
Cekaj, pa eto treneru izglasano povjerenje, znaci ispunio je cilj, dakle reakcija je pretjerana?!
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48339 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Tomahawk11 wrote:
avetinja wrote:Naravno da trebaju skinuti dresove. Ove sezone su imali podršku kao niti jedan klub u državi, a opalili su najjači šamar navijačima. Ne boli nas poraz. Boli nas nemar za hiljade ljudi što podrede sve ostale obaveze da bi došli na utakmicu.
Cekaj, pa eto treneru izglasano povjerenje, znaci ispunio je cilj, dakle reakcija je pretjerana?!
Neka neko nađe izjave Šiljka gdje govori da ide na dva trofeja.
Evropa nam je zaostajala 3 (četvrto mjesto), odnosno 6 bodova (treće mjesto). Titula 8 bodova. Nije realno govoriti da nam je Evropa bila daleko kao Kina. Osim je dobro rekao da su nam kriteriji bili na nuli, nismo ih ni imali. Rekli smo mu da radi šta zna, ali da izbori Evropu. Poslije je cilj podignut na trofej. Spiker najavljivao titulu, iskakali iz pašteta, u Krupu igračima isprintali ceduljice "Sretno šampioni 2017", tako nešto, 3 kola prije kraja imaju +4 u odnosu na drugoplasiranog, i sve padne u vodu. Zaključak je da smo gubitnici. Uprava radi na stari provjeren način. Dovedi trenera pred kraj polusezone, pa najavi Plavo proljeće, a trener se ne treba kriviti za neuspjeh, jer nije vodio ekipu od početka. Onda ga ostavi da počne sljedeću sezonu, pa kada nakon nekoliko kola krene niz brdo, otjeraj ga. Ko je kriv? Trener je kriv i igrači. Oni koji odlučuju o dovođenju trenera i njihovom ostanku nisu krivi.

U suštini, kako počelo, tako i završilo.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#48341 Re: Premijer liga BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Ali fakat je nevjerovatno koja je mizerija taj fudbal u gradu Sarajevu. I koliko ljudi to prati. I generalno sport. Bas grohnulo sve.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48342 Re: Premijer liga BiH

Post by Tomahawk11 »

Nadzorna_ploca wrote:Ali fakat je nevjerovatno koja je mizerija taj fudbal u gradu Sarajevu. I koliko ljudi to prati. I generalno sport. Bas grohnulo sve.
Pa imas od 200-1000 (u zavisnosti od stepena euforije) onih po navijackim grupama, tu se prikljuci jos max 1000 ono kad je bas euforija.
Imas slobodne strijelce ko na zapadu i istoku i tu ti je do 500 ljudi s obje strane max.
Onda kad krene Evropa, tu bude i dijaspora i derbi navijaci i ko eto nesto se desava.
Tanko, ali tako je. Do nekih boljih vremena.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#48343 Re: Premijer liga BiH

Post by SmokingMan »

avetinja wrote: Drug, ne treba. Nisam ti ništa korisno uradio da me častiš. :)

Nego, ide li vam Duljević?

Samo da vam pohvalim marketing grupe. Jaran uzimao neke stvari, pa sa vidio šta sve ima. Momci rade kvalitetne stvari i pravi print, sito štampa, a ne sa slikom i parom.
Mora biti minimalno kakva kafa. 8-)

Vjerovatno Duke ode,jebi ga,ja molim Boga da mu propadne transfer i ostane s' rajom. 8-)

Moram to vidjet,pa da kupim,mada sam na nuli još dan-dva. :zjev:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#48344 Re: Premijer liga BiH

Post by todd_smith »

Zna on dobro kad mi je plakao da ostanem i ne idem nikuda, da ostanem zbog igrača, još samo ovu polusezonu
Evo ti sice na ruke i 2l suza da nam dodjes

Nova transfer politika :lol: :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#48345 Re: Premijer liga BiH

Post by bleee_sa »

SmokingMan wrote:
avetinja wrote: Drug, ne treba. Nisam ti ništa korisno uradio da me častiš. :)

Nego, ide li vam Duljević?

Samo da vam pohvalim marketing grupe. Jaran uzimao neke stvari, pa sa vidio šta sve ima. Momci rade kvalitetne stvari i pravi print, sito štampa, a ne sa slikom i parom.
Mora biti minimalno kakva kafa. 8-)

Vjerovatno Duke ode,jebi ga,ja molim Boga da mu propadne transfer i ostane s' rajom. 8-)

Moram to vidjet,pa da kupim,mada sam na nuli još dan-dva. :zjev:
Evo ja dajem avetinji člansku nek kupi jeftinije, on je brat naš :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#48346 Re: Premijer liga BiH

Post by SmokingMan »

5% popusta na sve artikle. :D
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48347 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

SmokingMan wrote:5% popusta na sve artikle. :D
Odbijam, ako nije 7%. :lol: :lol:
bleee_sa wrote:Evo ja dajem avetinji člansku nek kupi jeftinije, on je brat naš :D
Da uzmem sezonske za jug. Valjda će ih biti i sljedeće sezone. :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#48348 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

avetinja wrote:
Logovan wrote:
avetinja wrote:Nego, ide li vam Duljević?
Ide. :skoljka: Ugovor mu traje do početka jula, tako da će vjerovatno odigrati prvu Euro utakmicu i ode.
Koristan vam je, malo je reći. Teško će vma biti naći zamjenu za njega, isto što će nama teško biti naći zamjenu za Miroslava.
Jeste on koristan, samo me nerviraju njegovi padovi, frajer nestane i ne bude ga po 5, 10 ili više utakmica. Ništa da uradi, ništa. Odjednom se vrati u formu i reda dobre igre. :-) A i nije samo ovo, ima tu i ona njegova neozbiljnost kada se npr. udeblja nakon pauze.

Njemu su 24 godine i realno je da nas napusti i da ode negdje drugo. Ovdje više nema šta tražiti. Pati sebe, a i klub se pati zajedno sa njim.

Iako nije produžio ugovor, makar je odigrao ovu polusezonu za prolaznu ocjenu, nije se čuvao, kao što se govorilo da će biti. Trudio se fakat i malo je falilo da osvoji jedan od trofeja.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#48349 Re: Premijer liga BiH

Post by avetinja »

Logovan wrote:Jeste on koristan, samo me nerviraju njegovi padovi, frajer nestane i ne bude ga po 5, 10 ili više utakmica. Ništa da uradi, ništa. Odjednom se vrati u formu i reda dobre igre. :-) A i nije samo ovo, ima tu i ona njegova neozbiljnost kada se npr. udeblja nakon pauze.

Njemu su 24 godine i realno je da nas napusti i da ode negdje drugo. Ovdje više nema šta tražiti. Pati sebe, a i klub se pati zajedno sa njim.

Iako nije produžio ugovor, makar je odigrao ovu polusezonu za prolaznu ocjenu, nije se čuvao, kao što se govorilo da će biti. Trudio se fakat i malo je falilo da osvoji jedan od trofeja.
Udeblja se u Revoluciji sa Saidom. :mrgreen:

Da je konstantan i da ima sve što jednom igraču treba, onda vjerovatno ne bi igrao u našoj ligi. Upisao je 11 asistencija, te je u ligi drugi najbolji asistent. Ima kapitensku traku, nastup za reprezentaciju u kojem je osvojio trofej, plus je sa vama uzeo titulu i kup. Nije baš mlad, ali se može prodati za dobre pare u Belgiju, Tursku, neki klub iz cvajte liga petice ili u nekiji slabiji klub u prvoj ligi.

Recimo, kod nas Miroslav ne zna gol zabiti. Imao je, brat bratu, 6 šansu gdje je mogao poentirati, ali ne ide. Uz to je dosta pročitan. Uvijek jednom baci loptu na drugu stranu i tek onda centrira. Imao je loših partija, kao recimo u Bijeljini, ali i kada je najlošiji na terenu se to ne primijeti. Sad ti skontaj kakvu ekipu ima Željo.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#48350 Re: Premijer liga BiH

Post by fortaleza »

Tomahawk11 wrote:Ne bih ja rekao da su Siroki i Zrinjski toliko iznad sarajevskih premijerligasa, jednostavno bolje plivaju u ovom sivilu i iskoriste neke autogolove koji mi sami sebi zabijemo. Pa taj isti Zrinjski kupi sve sto mi sutnemo, a kod njih igraju ko da su neki drugi igraci :-) ista je stvar i sa nekim bivsim igracima komsiluka.
Al zato kad izadju u Evropu, bruka teska. Zrinjski ispada kako stigne, Baka je svakako ovo uzeo ne zna ni on kako, tesko se njima ako ga ne nabiju prije Evrope, a nadam se opet da dobiju kakve levate, pa da ga ne sutnu odmah, jer rekoh i ranije, on je pun pogodak za izbacivanje Zrinjskog kao konkurenta iduce sezone.
Siroki ima dosta dobru ekipu, pitanje je koliko ce im zapadni susjedi pokupiti igraca, ali se vidno osjeti to da ih hercegovacki sverceri sve manje podrzavaju. Mala je to sredina i mislim da idu neminovno u smjeru Brotnja i Posusja. Takodje se ni oni nemaju cime pohvaliti u Evropi.
Najveci i iskljucivi krivci sami sebi su Zeljo i Sarajevo. Pravimo cirkuse sa trenerima, igracima i onda nam neko kriv. To su kukavicki izgovori. Treba se skontati sta je strategija i iciu tom smjeru, a ne malo ovako, malo onako. Onda ne znas jesi li posao ili si dosao. Nekad se pitam jesu li ljudi koji vode klubove nesposobni, pokvareni ili oboje.
Borac nece nista uraditi. Borac nema para. U RS generalno nema para. Krupa i Radnik su jedine svijetle tacke. Borac se morao vratiti, jer su svi konkurenti u ligi RS teski ocaj. Ali od Borca ocekivati da bude kandidat za vrh, tesko.
Gledacemo mi i iduce sezone iste ekipe u konkurenciji za titulu, uz Siroki. Do Zelje i Sarajeva je hoce li biti konkurentniji ili ce pustiti da im protivnici ispred nosa pokupe trofeje.
Dobra analiza, posebno za igrače Zrinjskog koji su došli iz sarajevskih klubova... Zrinjski bez Tomića bi objektivno bio tek treći klub jer je svaka akcija išla preko njega, glavni organizator igre, a da ne spominjem Bilbiju koji je završio sa 10 golova i 13 asistencija. I Todorović je bio odličan.

A što se tiče Širokog također se slažem, njihov utjecaj će u idućim godinama opadati premda imaju i najbolju kadrovsku politiku u premijer ligi te dosta dobrih mladih igrača i možda najbolji sustav u ligi. Očito su glavni ljudi došli do zaključka da je zapadna Hercegovina premala da bi imala dva glavna kluba u ligi i financiranje preusmjerili uglavnom na Zrinjski. Nedavno se ljudi u Širokom žalili na "sponzorsko financiranje" Zrinjskog od strane ep od čini mi se 200 000 KM dok Široki nije bio dobio ništa.

Problem sarajevskih klubova je uglavnom u nestručnosti uprava te puno gladnih usta. Apsurdno je i to da u jednom gradu od 400 000 ljudi dva glavna kluba u državi ne mogu proizvesti domaćeg igrača te se uglavnom sve svodi na igrače sa strane. Džeko je iznimka. Pa Široki trenutno ima tri dobra domaća igrača, mlada potencijala, a općina broji 30 000 ljudi.

Za Borac ne znam, al zanimljivo je to koliko su klubovi iz RS-a loši, valjda Dodik preusmjerio svu lovu na košarku.
Locked