PRELAZAK U DRUGU STRANKU

slushatelj
Posts: 62
Joined: 20/04/2008 11:49

#1 PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by slushatelj »

Pročitao sam juče u novinama kako je jedan viječnik saopštio prisutnim viječnicima u Centru,da iz SDA prelazi u SDP,
te kako će u buduće djelovati u klubu vijećnika druge partije.A izabran je na listi SDA.Da li on to sada produžava
sebi mandat? Može li nakon izvesnog vremena preći u HDZ?Promućuran je očigledno-možda ovako stekne i penziju/mirovinu kao vijećnik u ostalim strankama!?
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#2 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Socijalista »

ISMET KURIĆ: Vijećnik OV Bihać napustio SDA i prešao u Asda

Na jučerašnjoj sjednici Općinskog vijeća Bihać, dosadašnji vijećnik SDA stranke Ismet Kurić, javno je objavio da je istupio iz stranke, te da je postao član A SDA, tako da će gospodin Kurić, ubuduće na sjednicama Vijeća, nastupati kao nezavisni vijećnik.

Ismet Kurić je dugogodišnji član SDA, te je jedno vrijeme obnašao dužnost i podpredsjednika Kantonalnog odbora SDA USK, kada je predsjednik KO SDA USK bio Edham Veladžić.

U Općinsko Vijeće Bihać ušao je kao Član SDA OO Bihać na izborima 2008. godine. Nakon što je kao član Upravnog odbora Kantonalne bolnice dr Irfan Ljubijankić u Bihaću glasao za smjenu Direktora Samira Muminovića, našao se u nemilosti rukovodstva OO Bihać, te je ekspresno izbačen iz SDA.

Za medije je tom prilokom izjavio:

- "Mene kao dugogodišnjeg člana SDA izbacuju jer sam ukazivao na nezakonitosti u Kantonalnoj bolnici, a na čelo SDA Bihać postavljaju anonimnog Banjalučanina Damira Hadžića".

Prema nezvaničnim inforamcijama očekuju se prelasci još nekih uglednih članova iz SDA u Asda, a o svemu ovome uskoro očekujemo i više zvaničnih informacija od Asda.

Image

http://www.cazin.net/index.php?option=c ... &Itemid=67
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#3 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by felipe kajetano »

Cuj Asda ...jos samo ono 1990 :-D
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#4 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by kiky »

sve je to turbo folk ...
:D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by HAVANA »

Obrve...



Image
User avatar
Truba
Posts: 81672
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Truba »

stranke trebaju da osvajaju vlast i da propadaju
to je normalan proces
međutim mijenjanje dresova je nešto normalno kod nas... što nije dobro... jer imaš novu stranku sa istim ljudima

gubi se smisao izbora :?
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#7 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by jazzer »

Ja mislim da je tu Spiric rekorder. Bio je radikal, SDSovac a sada ''ugledni'' socijaldemokrata.

Politicara i govana :x .
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Alfons Kauders »

jazzer wrote:Ja mislim da je tu Spiric rekorder. Bio je radikal, SDSovac a sada ''ugledni'' socijaldemokrata.

Politicara i govana :x .
a prije svega toga bio je komunjara... :D
stric
Posts: 215
Joined: 04/09/2008 08:03

#9 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by stric »

po sadašenjm izbornom zakonu mandat vijećnika bilo kog nivoa pripada vijećniku/pojedincu a ne stranci.

stranke mogu internim aktima rješiri ovaj problem.
stric
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#10 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by atko »

U koju crnu drugu stranku ... u drugu stranke su svi vec odavno presli sad se mzoe u trece ili cetvrte :D

Bice ovo zanimljiva prelazna sezona ... :D
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#11 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by softly »

Bicakcic & Co vam je dokaz da se bas i ne mora mijenjati stranka da bi se otislo u drugu stranku.
katamaran101
Posts: 183
Joined: 02/04/2010 18:50

#12 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by katamaran101 »

Gore od prelaska u drugu stranku je - ostanak u istoj. :D
tender
Posts: 156
Joined: 02/05/2010 10:25

#13 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by tender »

Stranke samo izlaze na izbore sa određenim programom i kandidatima, a ostalo više nije stvar stranaka kada se tiče daljeg rada organa i vijećnika. Mandati pripadaju vijećnicima
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Maraschino »

Slavuj ptica maaaalaa... :-) :D
Slavko Jovičić Slavuj napušta Dodika?
Objavljeno 30.4.2010 u 06:49


Pred izbore 2006. godine, Milorad Dodik pozvao je Slavka Jovičića Slavuja da pređe u njegovu stranku SNSD i ovaj je to odmah prihvatio.

Dodik ga je stavio na zadnje mjesto liste kandidata za Parlament BiH i Jovičić je osvojio najviše glasova i postao poslanik Predstavničkog doma Parlamenta BiH, piše San.


Izgleda da je ljubav između njih dvojice pukla i Jovičić će po svoj prilici napustiti SNSD.

Predstoji mi dug i ozbiljan razgovor sa Dodikom. Ako on više ne računa na mene, to znači da SNSD ne uvažava moj doprinos radu poslaničkog kluba u Parlamentu BiH.

A ja sam među pet najaktivnijih poslanika. Ne moram da budem političar, ali mogu još mnogo toga da pružim u politici. Lično sam zadovoljan onim što sam uradio i što radim u Parlamentu - izjavio je Jovičić i dodao da je svjestan da nije omiljen u SNSD-u i kod ostalih poslanika te stranke.

To je zato što nisam dozvolio da mi se plaća korištenje mobitela, što nisam trošio novac na reprezentaciju, što nemam vozača i druge privilegije, a drugima je to najvažnije - kazao je Jovičić i dodao da je već dobio pozive lidera drugih stranaka da pređe kod njih i da bude kandidat za poslanika.

Bilo bi nekorektno da sada otkrivam ko me zvao, mogu samo reći da sam razgovarao s liderima vrlo uticajnih stranaka - kaže Jovičić.


(MOJportal)
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#15 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by bogoljub »

Samo naprijed!
:run:
User avatar
h_poaro
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 01:47

#16 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by h_poaro »

Maraschino wrote:Slavko Jovičić Slavuj napušta Dodika?
"Bilo bi nekorektno da sada otkrivam ko me zvao, mogu samo reći da sam razgovarao s liderima vrlo uticajnih stranaka" - kaže Jovičić. (MOJportal)
Sa Silajdžićem :D
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#17 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by felipe kajetano »

Cuj Slavuja postenjacine :lol: :lol: :lol:
all star
Posts: 66
Joined: 22/01/2010 10:43

#18 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by all star »

sve za pare druže...para buši đe burgija neće :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#19 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by -LIBERO- »

Danas cuh info da je Amel Mekic ,reprezentativac BiH u dzudou,iz SDA presao u SDP????
User avatar
Onjegin
Posts: 246
Joined: 26/04/2010 14:11
Location: Na barikadama

#20 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Onjegin »

-LIBERO- wrote:Danas cuh info da je Amel Mekic ,reprezentativac BiH u dzudou,iz SDA presao u SDP????


Ko će ga znati...
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#21 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Nekako s proljeća »

:)

Tema stara, haman u podrumu bila...naslovom je prihvatljiva sada. Jučer su sve stranke prijavile svoje učešće na općim izborima 2010.Vjerovatno je bilo ''transfera'' iz jedne političke stranke-partije u drugu, pa eto...na ovoj temi se takvi činovi mogu prezentirati. Na vrh glave mi je novih tema sa istom tematikom. :run:

Više informacija se može naći na :
http://www.izbori.ba/
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#22 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Anes Tesanj »

Iskreno, nimalo me ne čudi što SDA gubi članstvo , ali nažalost, što izgube u ostatku BiH u Tešnju nadoknade...
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#23 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Bloger »

Nekadašnji načelnik općine Ilidža, Husein Mahmutović, napustio SDA i prešao u Harisovo jato.
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#24 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Anes Tesanj »

Bloger wrote:Nekadašnji načelnik općine Ilidža, Husein Mahmutović, napustio SDA i prešao u Harisovo jato.
Hahahaha, ne mogu vjerovati.
Ovo je s magarca na mazgu xD
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#25 Re: PRELAZAK U DRUGU STRANKU

Post by Bloger »

I još preveo sa sobom sve uglednije aktiviste općinske organizacije SDA Ilidža!
Post Reply