prelazak obrta u d.o.o

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1 prelazak obrta u d.o.o

Post by hekaton »

Vjerujem da je nekad neko negdje na ovom forumu pitao isto...pa mi ne zamijerite na otvaranju nove teme :)
Elem, trenutno poslujem kao obrtnik, samostalna djelatnost i javila se potreba za prelazak na d.o.o zanima me da li je moguce preci sa obrta na doo bez nekih velikih komplikacija...imam fiskalnu kasu vec, pdv broj, id broj knjigovodju racun u banci...
Svakako ce knjigovodja da se pobrine za to ali evo volio bih da cujem misljenje forumskih strucnjaka.
Hvala unaprijed
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#2 Re: prelazak obrta u d.o.o

Post by zgiba »

hekaton wrote:Vjerujem da je nekad neko negdje na ovom forumu pitao isto...pa mi ne zamijerite na otvaranju nove teme :)
Elem, trenutno poslujem kao obrtnik, samostalna djelatnost i javila se potreba za prelazak na d.o.o zanima me da li je moguce preci sa obrta na doo bez nekih velikih komplikacija...imam fiskalnu kasu vec, pdv broj, id broj knjigovodju racun u banci...
Svakako ce knjigovodja da se pobrine za to ali evo volio bih da cujem misljenje forumskih strucnjaka.
Hvala unaprijed
Na postoji mogucnost "prelaska" obrta u d.o.o. Postojeci obrt se gasi, a registruje se d.o.o.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#3 Re: prelazak obrta u d.o.o

Post by bingov buraz »

Moraš ugasiti obrt,ne može se čak ni naslijediti
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#4 Re: prelazak obrta u d.o.o

Post by hekaton »

bingov buraz wrote:Moraš ugasiti obrt,ne može se čak ni naslijediti
toga sam se i bojao :(
hvala
Post Reply