Prekrsajni nalog

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#176 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

ledenjak wrote:
goran16v wrote:Naravno, ali on pita da li su fotografije, na kojima su osim njegovog i drugi nepropisno parkirani auti ali bez kazne, argument na sudu da izbjegne placanje kazne. Jesu li li nisu, mislim da nema potrebe 2 x pisati istu stvar
Sto se tice fotografija zelim samo da pokazem da ljudi koji rade vjerovatno veci prekrsaj od mene ostaju ne kaznjeni.
Na fotografijama se vidi da auta koja su na trotoaru bukvalno ne dozvoljavaju prolaz pjesacima, koji moraju da hodaju putem i tako ugrozavju i sebe i ostale ucesnike u saobracaju.

Samo da napomenem. Ne bjezim da platim ako sam kriv, ali zasto se tako radi? Znak za zabranu parkiranja ne postoji!
Na kraju mora postojati neki kriterij za kaznjavanje u takvim situacijama....ili mozda i ne mora.
Pa jel hoces da izbjegnes kaznu ili da pokazes kako ljudi rade vece prekrsaje a nisu kaznjeni?
Ako hoces da izbjegnes kaznu mozes traziti sudsko odlucivanje, ali ako je auto bio nepropisno pariran, a vjerujem da jeste, nije zandar dan ranije pao s grane pa da pise naloge gdje nema zabrane, sanse da prodjes bez kazne su ti nikakve, a sanse da ti kazna bude uvecana za troskove postupka velike. Sad razmisli isplati li ti se...
Ako hoces da pokazes da ljudi prave i vece prekrsaje, a prolaze nekaznjeno onda ti nema sta da trazis na sudu. Svoju kaznu platis, a onda presavijes tabak, zalbu, fotografije i svoj Nalog uputis Jedinici za profesionane standarde PU Lukavac ili MUP TK.
NHF ali moj utisak je da ti se ti izdaleka raspitujes da li postoji mogucnost da se na sudu vadis slikama i najnepozeljnijom pricom "kad nisu njima nisu pisali kazne, sto ja moram da je platim?", a to sto si napravio prekrsaj za koji je previdjena kazna nikom nista. Ne moram ti posebno objasnjavati da od toga nema nista...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58773
Joined: 03/08/2010 19:04

#177 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

goran16v wrote:
ledenjak wrote:
goran16v wrote:Naravno, ali on pita da li su fotografije, na kojima su osim njegovog i drugi nepropisno parkirani auti ali bez kazne, argument na sudu da izbjegne placanje kazne. Jesu li li nisu, mislim da nema potrebe 2 x pisati istu stvar
Sto se tice fotografija zelim samo da pokazem da ljudi koji rade vjerovatno veci prekrsaj od mene ostaju ne kaznjeni.
Na fotografijama se vidi da auta koja su na trotoaru bukvalno ne dozvoljavaju prolaz pjesacima, koji moraju da hodaju putem i tako ugrozavju i sebe i ostale ucesnike u saobracaju.

Samo da napomenem. Ne bjezim da platim ako sam kriv, ali zasto se tako radi? Znak za zabranu parkiranja ne postoji!
Na kraju mora postojati neki kriterij za kaznjavanje u takvim situacijama....ili mozda i ne mora.
Pa jel hoces da izbjegnes kaznu ili da pokazes kako ljudi rade vece prekrsaje a nisu kaznjeni?
Ako hoces da izbjegnes kaznu mozes traziti sudsko odlucivanje, ali ako je auto bio nepropisno pariran, a vjerujem da jeste, nije zandar dan ranije pao s grane pa da pise naloge gdje nema zabrane, sanse da prodjes bez kazne su ti nikakve, a sanse da ti kazna bude uvecana za troskove postupka velike. Sad razmisli isplati li ti se...
Ako hoces da pokazes da ljudi prave i vece prekrsaje, a prolaze nekaznjeno onda ti nema sta da trazis na sudu. Svoju kaznu platis, a onda presavijes tabak, zalbu, fotografije i svoj Nalog uputis Jedinici za profesionane standarde PU Lukavac ili MUP TK.
NHF ali moj utisak je da ti se ti izdaleka raspitujes da li postoji mogucnost da se na sudu vadis slikama i najnepozeljnijom pricom "kad nisu njima nisu pisali kazne, sto ja moram da je platim?", a to sto si napravio prekrsaj za koji je previdjena kazna nikom nista. Ne moram ti posebno objasnjavati da od toga nema nista...


@goran sve objasnio
zelmedin
Posts: 11
Joined: 09/03/2014 20:31

#178 Re: Prekrsajni nalog

Post by zelmedin »

Ljudi, zaustavila me je policija i nakon što sam im objasnio da mi odmah daju prekršajni nalog od 100 KM, te da mi ne šalju poštom, oni mi rekoše: 'Hajde idi, nećemo ništa pisati!' Gle čuda, meni na adresu jutros dođe ista kazna. Je li oni imaju pravi raditi ovo i da li ako ja zatražim da mi lično nakon prekršaja daju prekršajni nalog, oni to i moraju uraditi? F
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#179 Re: Prekrsajni nalog

Post by Matijevic_Vlado »

Cuj zelmedin :run:
User avatar
ElRe
Posts: 10848
Joined: 12/12/2011 11:28

#180 Re: Prekrsajni nalog

Post by ElRe »

Je li jos na snazi akcija u pola cijene za prvih 7 dana placanja?
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#181 Re: Prekrsajni nalog

Post by mahalas505 »

ElRe wrote:Je li jos na snazi akcija u pola cijene za prvih 7 dana placanja?
Cuj akcija, pa nismo u prodavnici :D .
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#182 Re: Prekrsajni nalog

Post by Bakir1 »

dobijes dvije platis jednu, kako nije akcija :D
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#183 Re: Prekrsajni nalog

Post by mahalas505 »

Bakir1 wrote:dobijes dvije platis jednu, kako nije akcija :D
Jel placas onu skuplju ili jeftiniju? :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#184 Re: Prekrsajni nalog

Post by Bakir1 »

akcija za dva ista proizvoda vazda ide, jedino kroz crveno ili na punoj dobijes i dvije za parkiranje :D
User avatar
Antifriz+
Posts: 215
Joined: 23/08/2012 14:52

#185 Re: Prekrsajni nalog

Post by Antifriz+ »

ElRe wrote:Je li jos na snazi akcija u pola cijene za prvih 7 dana placanja?

Neki dan platio 20 umjesto 40, znaci da akcija traje dok je zakon na snazi :) a inace sad je lapo-lapo cener umjesto cvaje tako da je akcija na snazi i na licu mjesta :)
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#186 Re: Prekrsajni nalog

Post by mahalas505 »

Bakir1 wrote:akcija za dva ista proizvoda vazda ide, jedino kroz crveno ili na punoj dobijes i dvije za parkiranje :D
Ma imas isto akciju, kad imas 3 proizvoda, platis 2 a jedan dobijes gratis.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58773
Joined: 03/08/2010 19:04

#187 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

mahalas505 wrote:
ElRe wrote:Je li jos na snazi akcija u pola cijene za prvih 7 dana placanja?
Cuj akcija, pa nismo u prodavnici :D .

:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#188 Re: Prekrsajni nalog

Post by travar »

Ne viđoh ovu temu.

Mogu li ja u ime nekoga, ko trenutno nije u BiH, platiti kaznu (s obzirom na potpis)?
I gdje se ovo plaća, odnosno gdje nosim nalog ako je prekršaj napravljen u drugom kantonu?

Nalog je došao poštom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#189 Re: Prekrsajni nalog

Post by bitanga_sa_otesa »

moze platiti ko god hoce...placas u posti ,dosla ti je uplatnica sigurno...
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#190 Re: Prekrsajni nalog

Post by travar »

bitanga_sa_otesa wrote:moze platiti ko god hoce...placas u posti ,dosla ti je uplatnica sigurno...
Pretpostavljam da uplatnicu nosim s nalogom?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#191 Re: Prekrsajni nalog

Post by Bakir1 »

na uplatnici ima broj naloga, upises iznos ako placas u roku 8 dana (pola od kazne) plus postupak 2 KM i to fino spremis na neko sigurno mjesto.
ne moras nigdje slati primjerak naloga ni uplate kao dokaz o izjasnjenu tj uplati ali cuvaj kod sebe, zna se desiti da ne skinu kaznu iako je uplacena.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#192 Re: Prekrsajni nalog

Post by bitanga_sa_otesa »

bakir me preduhitrio :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#193 Re: Prekrsajni nalog

Post by Bakir1 »

neki dan prosao proceduru iako sam cekao iz krajine po izjasnjenju skoro 2 mjeseca na kaznu :D
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#194 Re: Prekrsajni nalog

Post by travar »

Eh, zahvaljujem. :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58773
Joined: 03/08/2010 19:04

#195 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

bitanga_sa_otesa wrote:moze platiti ko god hoce...placas u posti ,dosla ti je uplatnica sigurno...

ili banci
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58773
Joined: 03/08/2010 19:04

#196 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

[quote="Bakir1"]na uplatnici ima broj naloga, upises iznos ako placas u roku 8 dana (pola od kazne) plus postupak 2 KM i to fino spremis na neko sigurno mjesto.
ne moras nigdje slati primjerak naloga ni uplate kao dokaz o izjasnjenu tj uplati ali cuvaj kod sebe, zna se desiti da ne skinu kaznu iako je uplacena.[/quote



koliko ja znam te 2 km se naplaćuju samo za kazne iz unsko sanskog kantona
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 17/04/2015 20:48, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#197 Re: Prekrsajni nalog

Post by Optimist »

Ja danas platio u posti jednu za prekoracenje 12 km/h, 15 KM kazna, marka provizija.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#198 Re: Prekrsajni nalog

Post by mahalas505 »

Vidi ovih sto znaju postupak, mora da se cesto upraznjuje :D .
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58773
Joined: 03/08/2010 19:04

#199 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

mahalas505 wrote:Vidi ovih sto znaju postupak, mora da se cesto upraznjuje :D .


ja non stop
semii
Posts: 43
Joined: 23/09/2011 09:24

#200 Re: Prekrsajni nalog

Post by semii »

Prije 7 dana sam bila suvozac u autu parkiranom na trotoaru. Prisao je policajac, zapisao tablice i samo rekao da kazem vozacu da ce prekrsajni nalog doci na adresu. Koliko vremena treba da dodje i hoce li uopste doci jer je proslo 7 dana od tada?
Post Reply