Prekrsajni nalog

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#151 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

goran16v wrote:Iskreno ne znam, ali kao da sam nekad cuo da se novcane kazne ne brisu


ostanu sve kazne zabilježene u prekršajnim evidencijama ali poslije pet godina se brišu iz reg. novčanih kazni,i ne prave problem kod regulisanja nekih prava,registrovanja vozila,mijenjanja voz. dozvole
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#152 Re: Prekrsajni nalog

Post by nino90 »

posto sam dobio prekrsajni nalog za nepropisno parkiranje, zanima me kako se snalaze ostali sto nemaju dovoljno parking mjesta oko zgrade pa moraju parkirati u zabrani?
Godinama svi parkiraju na ovo mjesto gdje sam i ja, a ev prvi put kazna da dodje :-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#153 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

nino90 wrote:posto sam dobio prekrsajni nalog za nepropisno parkiranje, zanima me kako se snalaze ostali sto nemaju dovoljno parking mjesta oko zgrade pa moraju parkirati u zabrani?
Godinama svi parkiraju na ovo mjesto gdje sam i ja, a ev prvi put kazna da dodje :-)
Da krenemo od ovoga, niko ne mora parkirati u zabrani...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#154 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

goran16v wrote:
nino90 wrote:posto sam dobio prekrsajni nalog za nepropisno parkiranje, zanima me kako se snalaze ostali sto nemaju dovoljno parking mjesta oko zgrade pa moraju parkirati u zabrani?
Godinama svi parkiraju na ovo mjesto gdje sam i ja, a ev prvi put kazna da dodje :-)
Da krenemo od ovoga, niko ne mora parkirati u zabrani...


:thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#155 Re: Prekrsajni nalog

Post by cassius »

Znaci urucena mi dva lista prekrsajnog naloga na licu mjesta i uplatnica , i gdje cu sad s tim?
jel uplatim u banku i odnesem u mup zajedno s tim nalogom ? ili samo uplatim i ne nosim nigdje ?
Sta uglavnom radim s tim nalogom i uplatnicom ? prva mi je kazna pa nisam upucen u to bas :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#156 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

cassius wrote:Znaci urucena mi dva lista prekrsajnog naloga na licu mjesta i uplatnica , i gdje cu sad s tim?
jel uplatim u banku i odnesem u mup zajedno s tim nalogom ? ili samo uplatim i ne nosim nigdje ?
Sta uglavnom radim s tim nalogom i uplatnicom ? prva mi je kazna pa nisam upucen u to bas :D
Uplati u banci/posti u roku od 8 dana i cuvaj uplatnicu i Nalog za svaki slucaj. Ne moras nigdje nista nositi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#157 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

goran16v wrote:
cassius wrote:Znaci urucena mi dva lista prekrsajnog naloga na licu mjesta i uplatnica , i gdje cu sad s tim?
jel uplatim u banku i odnesem u mup zajedno s tim nalogom ? ili samo uplatim i ne nosim nigdje ?
Sta uglavnom radim s tim nalogom i uplatnicom ? prva mi je kazna pa nisam upucen u to bas :D
Uplati u banci/posti u roku od 8 dana i cuvaj uplatnicu i Nalog za svaki slucaj. Ne moras nigdje nista nositi.


tačno
ledenjak
Posts: 6
Joined: 20/03/2012 15:40

#158 Re: Prekrsajni nalog

Post by ledenjak »

Pozdrav, da ne otvaram novu temu, samo bih zamolio za savjet u mom slucaju.
Pijacni je dan u mom gradu, oko pijace je minimum 50-tak parkiranih auta, sto na trotoaru sto na zelenim povrsinama.
Ja parkiram auto na putu do trotoara i zadrzavam se otprilike pol sata. Nakon sto sam se vratio zaticem kaznu na sajbi.

Ustvari samo priznanicu na kojoj pise datum, mjesto i clan (trenutno nemam kod sebe priznanicu pa neznam koji je clan) koji sam prekrsio. Uradio sam par slika oko auta da se vidi koliko je nepravilno parkiranih, a samo kod mene je kazna.

Ne bjezim ot toga da platim ako sam kriv. I dosad sam placao neke kazne cak i sa kamatama, jer me navodno nisu mogli naci da mi uruce iste. Da li postoji mogucnost da se izbjegne placanje na osnovu fotografija koje imam?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#159 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

ledenjak wrote:Pozdrav, da ne otvaram novu temu, samo bih zamolio za savjet u mom slucaju.
Pijacni je dan u mom gradu, oko pijace je minimum 50-tak parkiranih auta, sto na trotoaru sto na zelenim povrsinama.
Ja parkiram auto na putu do trotoara i zadrzavam se otprilike pol sata. Nakon sto sam se vratio zaticem kaznu na sajbi.

Ustvari samo priznanicu na kojoj pise datum, mjesto i clan (trenutno nemam kod sebe priznanicu pa neznam koji je clan) koji sam prekrsio. Uradio sam par slika oko auta da se vidi koliko je nepravilno parkiranih, a samo kod mene je kazna.

Ne bjezim ot toga da platim ako sam kriv. I dosad sam placao neke kazne cak i sa kamatama, jer me navodno nisu mogli naci da mi uruce iste. Da li postoji mogucnost da se izbjegne placanje na osnovu fotografija koje imam?
Ako je na tom mjestu zabrana parkiranja, odnosno ako si se parkirao na kolovoznoj traci pocinio si prekrsaj i ne mozes izbjeci kaznu, a ostali nepropisno parkirani nemaju veze s tobom i sa tvojom kaznom nego sa radom policije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#160 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

ledenjak wrote:Pozdrav, da ne otvaram novu temu, samo bih zamolio za savjet u mom slucaju.
Pijacni je dan u mom gradu, oko pijace je minimum 50-tak parkiranih auta, sto na trotoaru sto na zelenim povrsinama.
Ja parkiram auto na putu do trotoara i zadrzavam se otprilike pol sata. Nakon sto sam se vratio zaticem kaznu na sajbi.

Ustvari samo priznanicu na kojoj pise datum, mjesto i clan (trenutno nemam kod sebe priznanicu pa neznam koji je clan) koji sam prekrsio. Uradio sam par slika oko auta da se vidi koliko je nepravilno parkiranih, a samo kod mene je kazna.

Ne bjezim ot toga da platim ako sam kriv. I dosad sam placao neke kazne cak i sa kamatama, jer me navodno nisu mogli naci da mi uruce iste. Da li postoji mogucnost da se izbjegne placanje na osnovu fotografija koje imam?


predaš jedan primjerak naloga na sud i tražiš sudsko odlučivanje
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#161 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

I sta ce navesti kao olaksavajucu okolnost da ne plati kaznu/nije kriv?!?!?
Istina, parkirao sam nepropisno, istina za to je zakonom predvidjena kazna od XX KM, ali bez obzira na to nisam kriv jer je policija samo meni napisala kaznu?!?!?!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#162 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

goran16v wrote:I sta ce navesti kao olaksavajucu okolnost da ne plati kaznu/nije kriv?!?!?
Istina, parkirao sam nepropisno, istina za to je zakonom predvidjena kazna od XX KM, ali bez obzira na to nisam kriv jer je policija samo meni napisala kaznu?!?!?!


nisam ni spomenuo da nije kriv,nego ako već ne želi platiti kaznu i ganjati neku pravdu ne preostaje mu ništa drugo nego tražiti sudsko odlučivanje
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#163 Re: Prekrsajni nalog

Post by azdralovic »

goran16v wrote:I sta ce navesti kao olaksavajucu okolnost da ne plati kaznu/nije kriv?!?!?
Istina, parkirao sam nepropisno, istina za to je zakonom predvidjena kazna od XX KM, ali bez obzira na to nisam kriv jer je policija samo meni napisala kaznu?!?!?!
to ko je kaznjen ko nije, ne pravi razliku oko toga da li si ti napravio prekrsaj - a sam kazes da jesi...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#164 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

kakavdanakneiskustvu wrote:
goran16v wrote:I sta ce navesti kao olaksavajucu okolnost da ne plati kaznu/nije kriv?!?!?
Istina, parkirao sam nepropisno, istina za to je zakonom predvidjena kazna od XX KM, ali bez obzira na to nisam kriv jer je policija samo meni napisala kaznu?!?!?!


nisam ni spomenuo da nije kriv,nego ako već ne želi platiti kaznu i ganjati neku pravdu ne preostaje mu ništa drugo nego tražiti sudsko odlučivanje
A sta bi mu bio argument ili olaksavajuca okolnost da ganja pravdu?!?!? Jel napravio prekrsaj? Jest. Jel kazna zakonski odredjena? Jest. Imaju li auto oko nejga veze s njim? Nemaju.
Ako sam dobro razumio, a mislim jesam, on zeli slikama na kojima su i drugi nepropisno parkirani auto ali bez kazne postici da mu sudija oprosti kaznu za prekrsaj koji jeste napravio. Sad sam zakljuci ima li iakve svrhe i smisla to pokusavati...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#165 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

goran16v wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
goran16v wrote:I sta ce navesti kao olaksavajucu okolnost da ne plati kaznu/nije kriv?!?!?
Istina, parkirao sam nepropisno, istina za to je zakonom predvidjena kazna od XX KM, ali bez obzira na to nisam kriv jer je policija samo meni napisala kaznu?!?!?!


nisam ni spomenuo da nije kriv,nego ako već ne želi platiti kaznu i ganjati neku pravdu ne preostaje mu ništa drugo nego tražiti sudsko odlučivanje
A sta bi mu bio argument ili olaksavajuca okolnost da ganja pravdu?!?!? Jel napravio prekrsaj? Jest. Jel kazna zakonski odredjena? Jest. Imaju li auto oko nejga veze s njim? Nemaju.
Ako sam dobro razumio, a mislim jesam, on zeli slikama na kojima su i drugi nepropisno parkirani auto ali bez kazne postici da mu sudija oprosti kaznu za prekrsaj koji jeste napravio. Sad sam zakljuci ima li iakve svrhe i smisla to pokusavati...


to samo on zna,ljude uslika radar i traže sudsko odlučivanje,a na slici se vidi da je njihovo auto uslikano
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#166 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

Naravno, ali on pita da li su fotografije, na kojima su osim njegovog i drugi nepropisno parkirani auti ali bez kazne, argument na sudu da izbjegne placanje kazne. Jesu li li nisu, mislim da nema potrebe 2 x pisati istu stvar
ledenjak
Posts: 6
Joined: 20/03/2012 15:40

#167 Re: Prekrsajni nalog

Post by ledenjak »

Zahvaljujem se svima na komentarima.Ne mislim ja ganjati pravdu, nego samo pokusavam ako je moguce izbjeci placanje kazne.Znak za zabranu parkiranja ne postoji. Uglavnom svaki ponedeljak kada je pijacni dan situacija je ista.Znaci parkira gdje ko hoce i policija udara kazne kome hoce.

Ja ne razumijem kako traziti sudsko odlucivanje? Ja cak nisam dobio ni prekrsajni nalog. Ono sto pise na dnu ˝papira˝ koji su mi nalijepili na sajbu kaze da treba da dodjem u policijsku stanicu da podignem prekrsajni nalog ili ce ga poslati sudski putem.
ledenjak
Posts: 6
Joined: 20/03/2012 15:40

#168 Re: Prekrsajni nalog

Post by ledenjak »

goran16v wrote:Naravno, ali on pita da li su fotografije, na kojima su osim njegovog i drugi nepropisno parkirani auti ali bez kazne, argument na sudu da izbjegne placanje kazne. Jesu li li nisu, mislim da nema potrebe 2 x pisati istu stvar
Sto se tice fotografija zelim samo da pokazem da ljudi koji rade vjerovatno veci prekrsaj od mene ostaju ne kaznjeni.
Na fotografijama se vidi da auta koja su na trotoaru bukvalno ne dozvoljavaju prolaz pjesacima, koji moraju da hodaju putem i tako ugrozavju i sebe i ostale ucesnike u saobracaju.

Samo da napomenem. Ne bjezim da platim ako sam kriv, ali zasto se tako radi? Znak za zabranu parkiranja ne postoji!
Na kraju mora postojati neki kriterij za kaznjavanje u takvim situacijama....ili mozda i ne mora.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#169 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

ledenjak wrote:Zahvaljujem se svima na komentarima.Ne mislim ja ganjati pravdu, nego samo pokusavam ako je moguce izbjeci placanje kazne.Znak za zabranu parkiranja ne postoji. Uglavnom svaki ponedeljak kada je pijacni dan situacija je ista.Znaci parkira gdje ko hoce i policija udara kazne kome hoce.

Ja ne razumijem kako traziti sudsko odlucivanje? Ja cak nisam dobio ni prekrsajni nalog. Ono sto pise na dnu ˝papira˝ koji su mi nalijepili na sajbu kaze da treba da dodjem u policijsku stanicu da podignem prekrsajni nalog ili ce ga poslati sudski putem.


kakav papir ti je bio na šajbi?,odakle si?
ledenjak
Posts: 6
Joined: 20/03/2012 15:40

#170 Re: Prekrsajni nalog

Post by ledenjak »

obavijest o ucinjenom prekrsaju, prekrsaj je iz clana 73 stav 4. Ja sam iz Lukavca.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#171 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

ledenjak wrote:obavijest o ucinjenom prekrsaju, prekrsaj je iz clana 73 stav 4. Ja sam iz Lukavca.


nisi dobio nalog i uplatnicu?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#172 Re: Prekrsajni nalog

Post by _mufljuz_ »

@neiskusni

hvala za nekoliko obavjestenja :mrgreen: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#173 Re: Prekrsajni nalog

Post by kakavdanakneiskustvu »

_mufljuz_ wrote:@neiskusni

hvala za nekoliko obavjestenja :mrgreen: :thumbup:


nema na čemu,samo ne znam na koja obavještenja misliš
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#174 Re: Prekrsajni nalog

Post by goran16v »

ledenjak wrote:Zahvaljujem se svima na komentarima.Ne mislim ja ganjati pravdu, nego samo pokusavam ako je moguce izbjeci placanje kazne.Znak za zabranu parkiranja ne postoji. Uglavnom svaki ponedeljak kada je pijacni dan situacija je ista.Znaci parkira gdje ko hoce i policija udara kazne kome hoce.

Ja ne razumijem kako traziti sudsko odlucivanje? Ja cak nisam dobio ni prekrsajni nalog. Ono sto pise na dnu ˝papira˝ koji su mi nalijepili na sajbu kaze da treba da dodjem u policijsku stanicu da podignem prekrsajni nalog ili ce ga poslati sudski putem.
A gdje si ti parkirao, na parking, trotoar, kolovoznu traku? Ne mora biti znak da bi bilo zabranjeno parkiranje.
To sto si dobio je neka obavjest da si kaznjen (da se na dan registracije ne iznenadis i da ne bude nisam znao), mozda je to praksa nadlezne PU (kao sto je u KS da ti obavjest dodje postom bez obzira sto si mozda zatekao nalog ispod brisaca), mozda zandar na terenu nije imao naloga. U svakom slucaju, ako vec hoces sudsko odlucivanje kad dobijes nalog potpisi da ne prihvatas odgovornost i u roku od 8 dana kopiju naloga dostaviti Sudu.
ledenjak
Posts: 6
Joined: 20/03/2012 15:40

#175 Re: Prekrsajni nalog

Post by ledenjak »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ledenjak wrote:obavijest o ucinjenom prekrsaju, prekrsaj je iz clana 73 stav 4. Ja sam iz Lukavca.


nisi dobio nalog i uplatnicu?
Nisam dobio nista osim ove obavijesti koju sam nasao zataknutu za brisac.Samo da napomenem da se navodni prekrsaj desio jucer. Ja sam bio parkiran u kolovoznoj traci.
Post Reply