Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#51 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by splend »

goran16v wrote:I sta je sad tamo, frisko ofarbana puna, stara isprekidana s tvoje strane i znak zabrane?
upravo tako.
sad sam na google earthu pronasao to mjesto, izmedju topcic polja i gornje golubinje. paralelno sa M17 je mjesto kovinići.
cak se i sada cini da je isprekidana linija, a ja umal' bez vozacke nisam ostao :mrgreen:
Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#52 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by 530i »

Pa to je stari bosanski specijalitet, mijenjanje horizontalne signalizacije, pa klepaju raju kako stignu i umiju...bezveze...umjesto da zaustavi tog sporaća i njega kontroliše, od njegove ispravnosti do tereta koji prevozi.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#53 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by problemnatravunu »

punosvega wrote:Znam da nema veze s temom, i unaprijed se izvinjavam, ali posto ste vec spominjali carcams da preporucim
http://www.ebay.com/itm/HD-1080P-2-7-LC ... 2594e6e08d
Imas je?
Jesi li zadovoljan?
Daj iskustva iz prve ruke, ipak je 50 $, ima ih gomila jeftinijih?
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#54 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by shandrprcSA »

imas i G1W

hamo, pipa I ostala ekipa
punosvega
Posts: 275
Joined: 04/09/2014 11:45

#55 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by punosvega »

Iz prve ruke, prezadovoljan snimkom/slikom. U kombinaciji sa 32gb karticom vrti oko 80min full hd videa od 30fps sa tonom sto je sasvim ok a smanjenjem rezolucije moze se to i povecati. Ima dugme za zakljucavanje trenutno snimanog videa po potrebi tako da ga nece presnimiti, G senzor za automatsku pohranu videa, ugradjenu wdr tehnologiju za snimanje po noci i tu je snimak fantastican za ovakav uredjaj, i na cesti van grada a u gradu pogotovo, vide se svi detalji uz ulicnu rasvjetu. Inace ovo je samo jedna izvedba hardwerske konfiguracije sa novatek 96650. Bilo koja kamera sa ovim chipom nece razocarati pa je mozda moguce naci i jeftiniji primjerak. Mana je samo sto kao i svi ovi uredjaji nema standardnu bateriju vec ugradjen kondenzator sto je nedovoljno I zahtijeva da je tokom voznje stalno spojena na 12v. Mozda se cini da je malo skuplja ali se kod nas losije prodaju za vise para.
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by mayab »

Ja narucio ovu, jos nije stiglo da ista pisem o njoj, ali po testovima i preporukama bi trebalo da je solidna

http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#57 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by shandrprcSA »

koliko vec cekas?
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#58 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by kockica_kockica »

estehanio wrote:Pozdrav!
Nadam se da nisam fulio temu. Danas sam zaustavljen od gospode, Federalaca zato sto sam po gosp. policajcu preticanje zapoceo, na punoj liniji. Istina, nakon sto sam auto presaltao u 3 brzinu da bih pretekao kamion na isprekidanoj liniji zahvatio sam pune linije mozda 3 metra ne vise dok sam prelazio u lijevu traku. Kamion se kretao 40km/h ja nekih 60-70 sve uredno, bezbjedno dozvoljeno. Nakon toga policija iza mene pretice kamion po punoj, pretice mene po punoj, zaustavlja me da bi me kaznili i kazu mi da sam zapoceo preticanje na punoj liniji. Gdje ova drzava vodi u pm? Je li imao ko iskustava, necu se pokuditi i popustiti taman isao na sud 2 godine ako treba. Objektivno nema smisla. Imao sam prije kazni koje sam bio kriv, priznao i platio bez ikakvih glupiranja ali ovo stvarno nema smisla. Imam li ikakve sanse na sudu posto su oni neobjektivni i stite sami sebe, ako nista otici cu da ih posaljem sve zajedno u 3pm.
Sam kazes da si poceo preticanje 3 m prije nego je to dozvoljeno... Ne vidim razloga da mrzis policiju zbog toga sto si ipak ruku na srce ti napravio prekrsaj... Ono sto tebe sigurno jede jeste cinjenica da su te uhvatili prilikom tog krsenja...

Na Sudu ce oni biti u pravu..
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#59 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by Magarece_godine »

Za ZOBS je puna linija zid! Drugar kriv si ako si nagazio i samo 1 cm.
Ako odes na sud, imaj u vidu da 90 % sudskih odlučivanja ide u korist policije.

P.S. Snimci kamera iz automobila na našem sudu i neće piti previše vode, ako se suprotna strana pozove na pravo privatnosti, ne znam sada koji član ...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#60 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by goran16v »

Sve i da imaju valjanost dokaza ne znam kako bi kamera pomogla u ovom slucaju, da dokaze da jeste presao punu?
punosvega
Posts: 275
Joined: 04/09/2014 11:45

#61 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by punosvega »

Magarece_godine wrote:P.S. Snimci kamera iz automobila na našem sudu i neće piti previše vode, ako se suprotna strana pozove na pravo privatnosti, ne znam sada koji član ...
Nema privatnosti na javnim mjestima/povrsinama. Kako bi se onda koristile nadzorne kamere za hvatanje lopova iliti rjesavanje krivicnih djela. To samo u tvojoj kuci ili avliji vrijedi, jer je to povreda privatnosti.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#62 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by Zeljoooo »

Zakacio si punu liniju i kriv si 1/1. Treba te opaliti o po djepu :D
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#63 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by Magarece_godine »

punosvega wrote:
Magarece_godine wrote:P.S. Snimci kamera iz automobila na našem sudu i neće piti previše vode, ako se suprotna strana pozove na pravo privatnosti, ne znam sada koji član ...
Nema privatnosti na javnim mjestima/povrsinama. Kako bi se onda koristile nadzorne kamere za hvatanje lopova iliti rjesavanje krivicnih djela. To samo u tvojoj kuci ili avliji vrijedi, jer je to povreda privatnosti.
Ali i auto je privatna svojina i ne smije se snimati tek tako. I meni je bilo nelogično, ali neki dan sam to čitao.
Dashcam (kamera koja se učvršćuje na dashboard tj. središnju konzolu) je za našeg zakonodavca nepoznat uređaj koji ni na koji način nije izrijekom spomenut. No, Zakon o zaštiti osobnih podataka priječi bilo kakvo nenajavljeno i neovlašteno snimanje te takve snimke ne mogu biti nikakav dokaz na sudu. I
estehanio
Posts: 41
Joined: 21/07/2011 21:46

#65 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by estehanio »

Nisam dugo bio na forumu :), nisam nikada dobio nista. Eto to je to. Pozdrav svima.
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#66 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by saabsa »

O'zone wrote:Kamera 69 KM u Kerametalu

http://www.pik.ba/artikal/13912738/kamera-za-vozilo/
Evo ovdje veliki izbor kamera od 40 km pa do 125 km
http://www.olx.ba/artikal/17704581/auto ... or-kamera/
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#67 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by mayab »

estehanio wrote:Nisam dugo bio na forumu :), nisam nikada dobio nista. Eto to je to. Pozdrav svima.
Znači bilo samo prepadanje... :izet:
estehanio
Posts: 41
Joined: 21/07/2011 21:46

#68 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by estehanio »

Tako se cini, jer sam i u pocetku govorio da je razlog zaustavljanja stvarno bizaran ali eto...moze im se :roll:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#69 Re: Prekrsajna prijava zbog regularnog preticanja?

Post by problemnatravunu »

Priznaj da si u tom periodu (od navodnog pisanja kazne, pa do sada ) sigurno malo vise pazio kako vozis i pretices :D
Post Reply