Preko granice- moze ili ne

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#101 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Sodom1 »

holowey wrote:
Livorno wrote:Da ne otvaram novu temu...
Gdje da izvadim medjunarodnu punomoc?
tj. hocu da ovlastim zenu da moze samostalno sa maloljetnim djetetom prelaziti granicu?
opstina...garantovano validna opstinska punomoc...svake godine vadim takvu i prihvacena je na granici...
Ja isao bez punomoci s curicom , niko ne spominje punomoc
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#102 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

preludezalude wrote: Lupetas Gorane opet. Sve iznosis nekakve proizvoljne tvrdnje. Ja nisam nigdje napisao da se punomoc mora imati i da je obavezna. Ja i neznam da li se mora imati punomoc. Ja tvrdim da je punomoc jedini dokaz da je vlasnik dopustio da vozilo izadje iz BiH tj da se vozi u drugoj drzavi. IZLAZAK IZ BIH PODRAZUMJEVA I ULAZAK NEGDJE TJ VOZNJU AUTA U DRUGOJ DRZAVI, A TAKO MORAS PROCI GRANICNU POLICIJU DRUGE DRZAVE.
PAMETNJAKOVICU!!!
Ne lupetaj nego citaj sa razumjevanjem. Kad sam spomenuo da granicna policija trazi punomoc, to sam rekao jer mi je tu informaciju rekao moj brat kojem su trazili punomoc prije 15-ak dana kad je isao na more. Policajac je mozda bio neuk, mozda bahat, mozda neupoznat... ali je ipak trazio punomoc. Prica se zavrsila kao isto je prezime u dokumentima i pustili ga.
Jedini levat na ovom forumu koji voli palamuditi i koji pati od opsesivno kompulsivnog poremecaja da mora uvijek biti u pravu si TI. Da samo spomenem tvoju slavnu tvrdnju da auto ne moze raditi bez akumulatora i tvrdnju da akumulator prekida strujni krug.
HA HA HA
Ooooo, sta ima lazove. Kao nigde nisi napisao i ne znas da je ponomoc obavezna? :lol: Na pocetku price si sve znao, i da te te mogu vratiti s granice i da Hrvati traze, naravno pogresno. Sva sreca oa je ovo forum i ima sve crno na bijelo.
Dokaz 1:
preludezalude wrote:
Medjunarodna punomoc za upravljanje vozilom je jedini dokaz koji govori da je vlasnik vozila dao svoju saglasnost da njegovo vozilo izadje iz BiH Bez toga papira granicna policija komotno moze da te vrati sa granice.
Dokaz 2:
preludezalude wrote:
Kad se ulazi u Hrvatsku, granicna policija Republike Hrvatske trazi na uvid pasos, zeleni karton i saobracajnu dozvolu... U glavnom prolazi bez problema ali moze zatraziti, i desava se da zatrazi, medjunarodnu punomoc.

Za kraj, izlazak iz jedne drzave ne podrazumjeva ulazak u drugu. Zato sam te i pitao da l znas sta to znaci, ocigledno ni to ne znas.


Pokusao si da izigravas vlastitu punicu i glumis pravnika, a ispao si obicna levatina, onda si se vadio na Hrvate pa si ispao levatina na kvadrat, a sad si upletio i brata u pricu koja kao sto sam vidis nema nikakve veze sa tvojom pricom sa pocetka i ispavo levatina na trecu ili kub Ajd zdravo.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#103 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by preludezalude »

tempuser wrote:
preludezalude wrote: Lupetas Gorane opet. Sve iznosis nekakve proizvoljne tvrdnje. Ja nisam nigdje napisao da se punomoc mora imati i da je obavezna. Ja i neznam da li se mora imati punomoc. Ja tvrdim da je punomoc jedini dokaz da je vlasnik dopustio da vozilo izadje iz BiH tj da se vozi u drugoj drzavi. IZLAZAK IZ BIH PODRAZUMJEVA I ULAZAK NEGDJE TJ VOZNJU AUTA U DRUGOJ DRZAVI, A TAKO MORAS PROCI GRANICNU POLICIJU DRUGE DRZAVE.
PAMETNJAKOVICU!!!
Ne lupetaj nego citaj sa razumjevanjem. Kad sam spomenuo da granicna policija trazi punomoc, to sam rekao jer mi je tu informaciju rekao moj brat kojem su trazili punomoc prije 15-ak dana kad je isao na more. Policajac je mozda bio neuk, mozda bahat, mozda neupoznat... ali je ipak trazio punomoc. Prica se zavrsila kao isto je prezime u dokumentima i pustili ga.
Jedini levat na ovom forumu koji voli palamuditi i koji pati od opsesivno kompulsivnog poremecaja da mora uvijek biti u pravu si TI. Da samo spomenem tvoju slavnu tvrdnju da auto ne moze raditi bez akumulatora i tvrdnju da akumulator prekida strujni krug.
HA HA HA
Ooooo, sta ima lazove. Kao nigde nisi napisao i ne znas da je ponomoc obavezna? :lol: Na pocetku price si sve znao, i da te te mogu vratiti s granice i da Hrvati traze, naravno pogresno. Sva sreca oa je ovo forum i ima sve crno na bijelo.
Dokaz 1:
preludezalude wrote:
Medjunarodna punomoc za upravljanje vozilom je jedini dokaz koji govori da je vlasnik vozila dao svoju saglasnost da njegovo vozilo izadje iz BiH Bez toga papira granicna policija komotno moze da te vrati sa granice.
Dokaz 2:
preludezalude wrote:
Kad se ulazi u Hrvatsku, granicna policija Republike Hrvatske trazi na uvid pasos, zeleni karton i saobracajnu dozvolu... U glavnom prolazi bez problema ali moze zatraziti, i desava se da zatrazi, medjunarodnu punomoc.

Za kraj, izlazak iz jedne drzave ne podrazumjeva ulazak u drugu. Zato sam te i pitao da l znas sta to znaci, ocigledno ni to ne znas.


Pokusao si da izigravas vlastitu punicu i glumis pravnika, a ispao si obicna levatina, onda si se vadio na Hrvate pa si ispao levatina na kvadrat, a sad si upletio i brata u pricu koja kao sto sam vidis nema nikakve veze sa tvojom pricom sa pocetka i ispavo levatina na trecu ili kub Ajd zdravo.
Kao sto rekoh, imas ozbiljan opsesivno kompulzivni poremecaj. Opet lupetas i citiras moje rijeci koje niti jednom rijecju ne potvrdjuju tvoje tvrdnje. Ali bolest je takva da jednostavno moras progovoriti, pa makar na guzicu. Na temi se prica o medjunarodnoj punomoci i onda se podrazumjeva da ako se spominje izlazak vozila iz BiH onda se vozi u drugoj drzavi.
Ako se u temi o medjunarodnoj punomoci spominje izlazak vozila iz BiH, onda gdje je po tebi otislo vozilo? U zonu sumraka? Ili mozda kontas da se voza po medjugranicnoj zoni?
Lupetajlo, nemas pojma vise ni sta pricas.
Znas li sta zatvara strujni krug?
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#104 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by dgL_ »

Meni je auto bilo na uzem clanu porodice, isto prezime ... Trazili i zeleni i saobracajnu i pasose, nikad me niko nije vratiio zbog toga... Cak me nije ni pitao ko vam je vlasnik vozila ili sl...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#105 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

preludezalude wrote: Kao sto rekoh, imas ozbiljan opsesivno kompulzivni poremecaj. Opet lupetas i citiras moje rijeci koje niti jednom rijecju ne potvrdjuju tvoje tvrdnje. Ali bolest je takva da jednostavno moras progovoriti, pa makar na guzicu. Na temi se prica o medjunarodnoj punomoci i onda se podrazumjeva da ako se spominje izlazak vozila iz BiH onda se vozi u drugoj drzavi.
Ako se u temi o medjunarodnoj punomoci spominje izlazak vozila iz BiH, onda gdje je po tebi otislo vozilo? U zonu sumraka? Ili mozda kontas da se voza po medjugranicnoj zoni?
Lupetajlo, nemas pojma vise ni sta pricas.
Znas li sta zatvara strujni krug?
Kazes da citiram tvoje rijeci koje nijednom rjecju ne potvtrdjuju moje tvrdnje?
Da svu tvoju pament opisem u 2 poteza: Krenuo si s pricom da te bez punomoci mogu vratiti s granice, a zavrsio da nigdje nisi napisao i da ne znas da il treba punomoc.
Gasi internet, motaj kablove.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#106 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by preludezalude »

tempuser wrote:
preludezalude wrote: Kao sto rekoh, imas ozbiljan opsesivno kompulzivni poremecaj. Opet lupetas i citiras moje rijeci koje niti jednom rijecju ne potvrdjuju tvoje tvrdnje. Ali bolest je takva da jednostavno moras progovoriti, pa makar na guzicu. Na temi se prica o medjunarodnoj punomoci i onda se podrazumjeva da ako se spominje izlazak vozila iz BiH onda se vozi u drugoj drzavi.
Ako se u temi o medjunarodnoj punomoci spominje izlazak vozila iz BiH, onda gdje je po tebi otislo vozilo? U zonu sumraka? Ili mozda kontas da se voza po medjugranicnoj zoni?
Lupetajlo, nemas pojma vise ni sta pricas.
Znas li sta zatvara strujni krug?
Kazes da citiram tvoje rijeci koje nijednom rjecju ne potvtrdjuju moje tvrdnje?
Da svu tvoju pament opisem u 2 poteza: Krenuo si s pricom da te bez punomoci mogu vratiti s granice, a zavrsio da nigdje nisi napisao i da ne znas da il treba punomoc.
Gasi internet, motaj kablove.
Ja cu tebe da opisem u samo jednom potezu...

Sam sebe demantujes. Ali takva je to bolest...teska.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#107 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Kataklinger »

Scena na graničnom prelazu između CG i Albanije, onaj poslije Podgorice prema Skadru. Ispred nas nekakav džip od 6 metara, sav zatamnjen, na 22 inčnim felgama, nazad 4 rore iz kojih ori do mora. Zaustavljaju ga albanski graničari i spajaju nekakav uređaj na auto (nešto kao dijagnostika i nešto mu mjere). Ovo mi je i drug pričao kad je prošle godine bio sa sportskih Golfom 7 na istom graničnom. Spajali mu auto na neku "dijagnostiku" samo on mutavac nije znao objasnit šta je. Je li zna neko šta je u pitanju?
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#108 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by dgL_ »

Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#109 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?
za tablu nisam siguran jer znam napamet put , nemas sta gatat , pitas lokalne i naci ces prelaz :thumbup:
Emir92
Posts: 303
Joined: 13/01/2011 15:31

#110 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Emir92 »

dgL_ wrote:Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?
Cim se udje u Visice ima tabla za Medjugorje ona turisticka i tu skrenes. Za Gabelu nema znaka.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#111 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

Bilo je do unazad par god putokaz i to kratko, valjda lokalci maknuli da smanje saobracaj.
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#112 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by dgL_ »

Emir92 wrote:
dgL_ wrote:Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?
Cim se udje u Visice ima tabla za Medjugorje ona turisticka i tu skrenes. Za Gabelu nema znaka.
E hvala drug... Znaci tu skrenem i onda idem likevo na gabelu a desno se ide u medjugorije ? Namjeravam ici na Gableu pa zato pitam... Hvala puno
Emir92
Posts: 303
Joined: 13/01/2011 15:31

#113 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Emir92 »

dgL_ wrote:
Emir92 wrote:
dgL_ wrote:Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?
Cim se udje u Visice ima tabla za Medjugorje ona turisticka i tu skrenes. Za Gabelu nema znaka.
E hvala drug... Znaci tu skrenem i onda idem likevo na gabelu a desno se ide u medjugorije ? Namjeravam ici na Gableu pa zato pitam... Hvala puno
http://prntscr.com/g5haex
Ja sam pratio (prvi put) google maps (offline) i tacno me je do granice dopratio :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#114 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Ned071 »

dgL_ wrote:Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?

Cim vidis dzamiju u Visicima, spremi se za motanje desno... Kad uđes u gabelu, poslije mosta odmah lijevo, pored stadiona... Ako odes pravo, kruzices kroz vinograde...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#115 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by 530i »

Ove godine četiri prelaska preko granice (ulaska u HR), dajem saobraćajnu sa vozačkom i zelenim kartonom zajedno sa pasošima, ali niko nije ni pogledao...ranije su gledali i tražili i vozačku.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#116 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

Ned071 wrote:
dgL_ wrote:Neko ko cesto ide na Jug... Ima li tabla za sketanje za Gabelu kad se prodje Capljina, odnosno prije Svitave.. Desno se skrene za Gabelu... Jel zna neko dal postoji tabla il se mora gatat ?

Cim vidis dzamiju u Visicima, spremi se za motanje desno... Kad uđes u gabelu, poslije mosta odmah lijevo, pored stadiona... Ako odes pravo, kruzices kroz vinograde...
Ako sam dobro razumio objasnjenje to lijepo iza mosta i pored stadiona uz Neretvu nije put za Gabelu nego za malogranicni prelaz Humac, Humka ili kako se vec zove koji je zatvoren za redovni saobracaj.
Do Gabele se dolazi tako da na kraju pravca u Visicima iz pravca Sarajeva skreces desno (preko puta veliki vulkanizer), cesta vodi izmedju kuca u Visicima, prelazis stari metalni most i vozis pravo do raskrsnice gdje cesta mota pod 90 stepeni desno prema Capljini, i odvojak lijevo (s pobzirom po kojim uglom ide cesta taj odvoja je pravo), tu se skrece lijevo (odnosno produzavas pravo) popnes se na vrh brda u selo Gabela, predjes uski most, spustis se niz serpentine, psustis u Gabela polje i vozis pravo par km i eto te na GP.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#117 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

530i wrote:Ove godine četiri prelaska preko granice (ulaska u HR), dajem saobraćajnu sa vozačkom i zelenim kartonom zajedno sa pasošima, ali niko nije ni pogledao...ranije su gledali i tražili i vozačku.
Sporadicno, ja sam presako moza 20-ak puta i 1-2 puta su trazili.
Hrvatska granica policija se popunjava mladim policajcima koji nekad posao rade previse by the book.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#118 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Ned071 »

tempuser wrote:[
Ako sam dobro razumio objasnjenje to lijepo iza mosta i pored stadiona uz Neretvu nije put za Gabelu nego za malogranicni prelaz Humac, Humka ili kako se vec zove koji je zatvoren za redovni saobracaj.
Do Gabele se dolazi tako da na kraju pravca u Visicima iz pravca Sarajeva skreces desno (preko puta veliki vulkanizer), cesta vodi izmedju kuca u Visicima, prelazis stari metalni most i vozis pravo do raskrsnice gdje cesta mota pod 90 stepeni desno prema Capljini, i odvojak lijevo (s pobzirom po kojim uglom ide cesta taj odvoja je pravo), tu se skrece lijevo (odnosno produzavas pravo) popnes se na vrh brda u selo Gabela, predjes uski most, spustis se niz serpentine, psustis u Gabela polje i vozis pravo par km i eto te na GP.
mislim da pricamo o istom pravcu i prelazu... samo sto, ako sam te ja dobro razumio, putem koji ti spominjes, podobro kruzis... ovako, nakon zeljeznog mosta, ako odmah skrenes, i ides pored tsadiona gosk-a, poprilicno skratis truckanje... i dođes na granicni na kojem si odmah u metkovicu... ako nakon prelaza skrenes odmah desno, ides kroz metkovic, ako nastavis pravo, ici ces lijevom stranom neretve... skroz do one raskrsnice pred plocama...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#119 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

Ned071 wrote:
tempuser wrote:[
Ako sam dobro razumio objasnjenje to lijepo iza mosta i pored stadiona uz Neretvu nije put za Gabelu nego za malogranicni prelaz Humac, Humka ili kako se vec zove koji je zatvoren za redovni saobracaj.
Do Gabele se dolazi tako da na kraju pravca u Visicima iz pravca Sarajeva skreces desno (preko puta veliki vulkanizer), cesta vodi izmedju kuca u Visicima, prelazis stari metalni most i vozis pravo do raskrsnice gdje cesta mota pod 90 stepeni desno prema Capljini, i odvojak lijevo (s pobzirom po kojim uglom ide cesta taj odvoja je pravo), tu se skrece lijevo (odnosno produzavas pravo) popnes se na vrh brda u selo Gabela, predjes uski most, spustis se niz serpentine, psustis u Gabela polje i vozis pravo par km i eto te na GP.
mislim da pricamo o istom pravcu i prelazu... samo sto, ako sam te ja dobro razumio, putem koji ti spominjes, podobro kruzis... ovako, nakon zeljeznog mosta, ako odmah skrenes, i ides pored tsadiona gosk-a, poprilicno skratis truckanje... i dođes na granicni na kojem si odmah u metkovicu... ako nakon prelaza skrenes odmah desno, ides kroz metkovic, ako nastavis pravo, ici ces lijevom stranom neretve... skroz do one raskrsnice pred plocama...
Sad sam siguran da ti pricas o ovom malogranicnom koji je zatvoren za redovan saobracaj, s tim da si prelaze u Metkovicu pomjesao.
Evo karta ispod. Gdje je zeleni kruzic se sa M17 skrece desno. Crveni kruzic je mjesto gdje se poslije mosta skrece desno i vozi pored GOSK-ovog stadion i u HR se ulazi gdje je crveni kvadrat tj pored samog mosta kod benzinske pumpe i zgrade HEP-a. To je GP Humac ili Humka (jbga ne znam tacno) koji nije medjunarodni i nekad su ga u vrijeme guzvi znali otvoriti.
Put za GP Gabela je ovaj R425a, plavi kruzic je raskrsnica gdje se odvaja za Gabelu, a plava kockica je GP Gabela. Vidis da nema nikakvog kruzenja, mozda hje ovaj pored stadiona i duzi do samog GP mada u Metkovicu izlazi blze M17.
PS kad preko Gabele udjes u Metkovic, kao sto si napisao, ne moras ici desno pa preko nadvoznjaka, nego odmah lijevo ispod pruznog podvoznjaka i dolazis na sami most. Ako nastavis pravo neces ici lijevom nego desno stranom Neretve (gleda se nizvodno) i preko Kule Norinske i Komina ces se ukljuciti na magistralu kod Rogotinskog mosta.

Image
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#120 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Ned071 »

da, mislim da si u pravu... s tim sto sam ja uvijek bez problema prelazio preko ovog "crvenog kvadratica" prolaza... :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#121 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:da, mislim da si u pravu... s tim sto sam ja uvijek bez problema prelazio preko ovog "crvenog kvadratica" prolaza... :thumbup:
Posto vidim da si isao dole , koliko si cekqo na Gabeli , hvala unaprijed :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#122 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

Ned071 wrote:da, mislim da si u pravu... s tim sto sam ja uvijek bez problema prelazio preko ovog "crvenog kvadratica" prolaza... :thumbup:
Mozda si nekad ranije i u toku sezone, taj prelaz je malogranicni i koliko znam nije otvaran otkad je RH pristupila EU. Bilo je najava za ovu sezonu ali nije!
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#123 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by Altsa »

dgL_ wrote:Meni je auto bilo na uzem clanu porodice, isto prezime ... Trazili i zeleni i saobracajnu i pasose, nikad me niko nije vratiio zbog toga... Cak me nije ni pitao ko vam je vlasnik vozila ili sl...
Stvar je u tome da ce proci 20 auta da nece nista pitati ali ce 21-og pitati. Pa sto da covjek rizikuje kada mu je vadenje punomoci 5 minuta i da se mora sa granice vracati.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#124 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by tempuser »

amar1994 wrote:
Ned071 wrote:da, mislim da si u pravu... s tim sto sam ja uvijek bez problema prelazio preko ovog "crvenog kvadratica" prolaza... :thumbup:
Posto vidim da si isao dole , koliko si cekqo na Gabeli , hvala unaprijed :)
Na Gabeli generalno ima upola manje guzve nego na Doljanima, mada se i tu stvaraju guzve jer sve vise raje zna za taj prelaz, a treba 20 min vise da se dodje na isto mjesto u Metkovicu nego kad prelazis na Doljane.
Koliko se ceka na Gabeli najvise zavisi od dana u sedmici i doba dana jer nju najvise koriste dnevni kupaci sa poteza Mostar - Capljina. Kad sam prosli put dosao na Gabelu dolazio sam sa HR strane, bio je cetvrtak i bilo je brat bratu 150 auta ispred jer je bilo tacno vrijeme kad se kupaci vracaju. Onda sam se lijepo vratio na Prud/Zvirice, tamo 2 auta, autoput, Trebizat, Capljina i dalje M17.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#125 Re: Preko granice- moze ili ne

Post by amar1994 »

tempuser wrote:
Na Gabeli generalno ima upola manje guzve nego na Doljanima, mada se i tu stvaraju guzve jer sve vise raje zna za taj prelaz, a treba 20 min vise da se dodje na isto mjesto u Metkovicu nego kad prelazis na Doljane.
Koliko se ceka na Gabeli najvise zavisi od dana u sedmici i doba dana jer nju najvise koriste dnevni kupaci sa poteza Mostar - Capljina. Kad sam prosli put dosao na Gabelu dolazio sam sa HR strane, bio je cetvrtak i bilo je brat bratu 150 auta ispred jer je bilo tacno vrijeme kad se kupaci vracaju. Onda sam se lijepo vratio na Prud/Zvirice, tamo 2 auta, autoput, Trebizat, Capljina i dalje M17.
Hvala Tempuser :thumbup: , mozda onda odem na Cepikuce jer svakako idem na Peljesac :-D
Post Reply