pravni savjet

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#901 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 25/03/2024 23:04 može li pojašnjenje ovoga?
Može- iznos troškova iz izreke treba da bude pojasnjen u obrazloženju rjesenja, tako da se vidi kako ih je sud utvrdio; to je zbir svakog pojedinog davanja- sastav prijedloga sa uracunatim ili izdvojenim PDV, taksa na prijedlog i na rjesenje i vjerovatno jos neki drugi izdaci. Koji konkretno- ne znam, jer to zavisi od predmeta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#902 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 25/03/2024 23:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 25/03/2024 23:04 može li pojašnjenje ovoga?
Može- iznos troškova iz izreke treba da bude pojasnjen u obrazloženju rjesenja, tako da se vidi kako ih je sud utvrdio; to je zbir svakog pojedinog davanja- sastav prijedloga sa uracunatim ili izdvojenim PDV, taksa na prijedlog i na rjesenje i vjerovatno jos neki drugi izdaci. Koji konkretno- ne znam, jer to zavisi od predmeta.
u rješenju ništa od toga nije spomenuto, ali ništa.

je li to što je moj advokat napisao i zatražio da se "izvršenik obavezuje platiti tražiocu izvršenja troškove ppostupka a koji se odnose na nagradu za sastav prijedloga izvršenja u iznosu od 240 KM plus PDV, i taksom na prijedlog i rješenja po odluci suda i to doznakom - prijenosom zaplijenjenog izniosa na račun punomoćnika tr. izvršenja", znači da je traženo da izvršenik plati sve te troškove?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#903 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 26/03/2024 07:37
kuli1961 wrote: 25/03/2024 23:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 25/03/2024 23:04 može li pojašnjenje ovoga?
Može- iznos troškova iz izreke treba da bude pojasnjen u obrazloženju rjesenja, tako da se vidi kako ih je sud utvrdio; to je zbir svakog pojedinog davanja- sastav prijedloga sa uracunatim ili izdvojenim PDV, taksa na prijedlog i na rjesenje i vjerovatno jos neki drugi izdaci. Koji konkretno- ne znam, jer to zavisi od predmeta.
u rješenju ništa od toga nije spomenuto, ali ništa.

je li to što je moj advokat napisao i zatražio da se "izvršenik obavezuje platiti tražiocu izvršenja troškove ppostupka a koji se odnose na nagradu za sastav prijedloga izvršenja u iznosu od 240 KM plus PDV, i taksom na prijedlog i rješenja po odluci suda i to doznakom - prijenosom zaplijenjenog izniosa na račun punomoćnika tr. izvršenja", znači da je traženo da izvršenik plati sve te troškove?
ako nema obrazloženja, rješenje nije valjano.
da, upravo to -da je traženo da izvršenik plati sve troškove, uključujući i nagradu za sastav prijedloga.Jedino sto ne znam da li je taksa na prijedlog, a
potom i na rjesenje vec plaćena i ko ju je platio. Ako je plaćena, i ako ju je platio tvoj pnm a ne ti, onda mu je zahtjev pravilan. Ako si je ti platio, onda pnm. nema pravo da trazi tu taksu da se njemu plati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#904 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 26/03/2024 08:54
kakavdanakneiskustvu wrote: 26/03/2024 07:37
kuli1961 wrote: 25/03/2024 23:34

Može- iznos troškova iz izreke treba da bude pojasnjen u obrazloženju rjesenja, tako da se vidi kako ih je sud utvrdio; to je zbir svakog pojedinog davanja- sastav prijedloga sa uracunatim ili izdvojenim PDV, taksa na prijedlog i na rjesenje i vjerovatno jos neki drugi izdaci. Koji konkretno- ne znam, jer to zavisi od predmeta.
u rješenju ništa od toga nije spomenuto, ali ništa.

je li to što je moj advokat napisao i zatražio da se "izvršenik obavezuje platiti tražiocu izvršenja troškove ppostupka a koji se odnose na nagradu za sastav prijedloga izvršenja u iznosu od 240 KM plus PDV, i taksom na prijedlog i rješenja po odluci suda i to doznakom - prijenosom zaplijenjenog izniosa na račun punomoćnika tr. izvršenja", znači da je traženo da izvršenik plati sve te troškove?
ako nema obrazloženja, rješenje nije valjano.
da, upravo to -da je traženo da izvršenik plati sve troškove, uključujući i nagradu za sastav prijedloga.Jedino sto ne znam da li je taksa na prijedlog, a
potom i na rjesenje vec plaćena i ko ju je platio. Ako je plaćena, i ako ju je platio tvoj pnm a ne ti, onda mu je zahtjev pravilan. Ako si je ti platio, onda pnm. nema pravo da trazi tu taksu da se njemu plati.
ja nisam platio još uvijek u cijelosti sav iznos, ne znam je li punomoćnik platio,znam da je sudu u prijedlogu naveo troškovnik
proama
Posts: 32
Joined: 31/01/2022 15:05

#905 Re: pravni savjet

Post by proama »

Kada osoba dobije godišnji izvještaj o obračunatoj akontaciji poreza po dobitku za povremene samostalne djelatnosti šta treba da uradi. Da li se plaća porez na dobit i gdje i kako ili je sve već poslodavac regulisao
dumdumka
Posts: 24
Joined: 27/03/2009 23:04

#906 Re: pravni savjet

Post by dumdumka »

kuli1961 wrote: 25/03/2024 21:21
ferratilis wrote: 25/03/2024 11:35 Da li neko mozda zna koliki su troskovi sudske komisije u slucaju kad je vise nasljednika koji se ne mogu dogovoriti oko podjele zemlje? I da li uopce jedan od nasljednika moze pokrenuti taj proces fizicke podjele kod nadleznog suda, samoinicijativno? Ako je spreman da plati sve troskove, naravno. Izvinjavam se ako je pitanje lose formulirano.

U ostavinskom postupku, notar/sud moze odmah izvrsiti diobu ostavinske mase, ukoliko to nasljednici zele i ako je to objektivno moguće- tako da svakom od nasljednika pripadne kao cjelina neka nekretnina, a ta cjelina je identicna ili priblizna (su)nasljedničkom dijelu. Npr. troje nas je nasljednika, nasljedstvo se sastoji od tri parcele, nasljedjujemo po 1/3, a povrsine su npr. 900,1000 i 1100 kvm. Prihvatam da u vlasnistvo po osnovu nasljedstva sa 1/1 dijela dobijem parcelu od 900 kvm (odgovaram i, iz nekih ralzoga, polozaj, osuncanost, potok, voćke, bla bla), iako je ona manja od idealne 1/3 dijela.
Ako takvog sporazuma nema,notar/sud ce svakog od nasljednika oglasiti sa po 1/3 i tu se zavrsava ostavinski postupak.
Da bi se doslo do fizicke diobe nasljedjenih nekretnina, svako od suvlasnika moze pokrenuti vanparnicni postupak fizicke diobe. U tom postupku vrsi se identifikacija zemljista (geometar) sa svim ostlaim potrebnim podacima (npr. povrsina), uzimaju u obzir "želje" i zahtjevi svake od stranaka, i sud "siječe". Može doci do prekrajanja oblika i povrsine postojecih parcela da bi se doslo do usaglasavanja sa idealnim suvlasničkim dijelom, no to je dodatni posao i trosak, jer treba izvrsiti cijepanje parcela (opet geometar), prijava cijepanja u katastarski operat- provodjenje..sve su to troskovi.
A sve te troskove je gotovo nemoguce sada procijeniti, ni okvirno.

Ako su suvlasnici 1/3 na kuci npr i dodje do fizicke diobe. Da li ivaj sto je 2/3 moze otkupiti ovig 1/3 ili se nekretnina mora prodati u cjelosti? Sta ako neko od njih nece da proda?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#907 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

dumdumka wrote: 27/03/2024 22:37 Ako su suvlasnici 1/3 na kuci npr i dodje do fizicke diobe. Da li ivaj sto je 2/3 moze otkupiti ovig 1/3 ili se nekretnina mora prodati u cjelosti? Sta ako neko od njih nece da proda?
Ako makar jedan od suvlasnika ne želi prodati svoj dio ostalim suvlasnicima, a oni žele fizičku diobu nekretnine, uz pretpostavku da se ta fizička dioba zaista ne može izvršiti (npr. riječ je o objektu koji je jedna gradjevinska cjelina, a pregradnja, dogradnja il islicno je nemoguća ili je finansijski neadekvatna), tada se radi o civilnoj diobi, tj prodaji cjelokupne nepokretnosti pa se iz postignute cijene svakom od suvlasnika isplacuje suma koja odgovara veličini njegovog sauvlasničkog dijela.
Treba imati u vidu odredbu člana 38 Zakona o stvarnim pravima FBiH:
Član 38.
Sudsko razvrgnuće
(1) U slučaju kada suvlasnici ne mogu postići sporazum o načinu razvrgnuća suvlasništva o tome će odlučiti sud u vanparničnom postupku, na zahtjev bilo kojeg suvlasnika (sudsko razvrgnuće).
(2) Ako je dioba stvari nemoguća ili je moguća samo uz znatno smanjenje vrijednosti stvari, sud će odlučiti da se dioba izvrši prodajom stvari na javnoj dražbi ili na drugi prikladan način, a dobiveni iznos podijeliti srazmjerno suvlasničkim dijelovima (civilna dioba).
(3) Ako ne uspije ni dioba prodajom stvari, sud može stvar dosuditi u vlasništvo jednom ili više suvlasnika, uzimajući u obzir veličinu njihovih uvlasničkih dijelova, njihove potrebe i druge okolnosti, uz obavezu isplate naknade tržišne vrijednosti ostalim suvlasnicima, srazmjerno njihovim dijelovima.
Naročito je bitan ovaj stav 3.
Dakle, ako ne uspije ni javna prodaja cijelog objekta javnom dražbom, tek tada sud moze odlučti da nekretnina pripadne npr. jednom od suvlasnika,kao cjelina, uz njegovu obavezu da preostalim suvlasničarima isplati tržišnu cijenu njihovog suvlasničkog dijela.
Inače, javna dražba je loš metod, kako je koncipirana u Zakonu o izvršnom postupku ima puno mana, a koliko sam upućen često se dešava "miniranje" čitavog postupka tako da se na kraju čitava nekretnina proda trećem licu daleko ispod tržišne cijene.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#908 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

JMGuti wrote: 06/03/2024 19:57
kakavdanakneiskustvu wrote: 06/03/2024 19:06 Pozz, dobio sam poziv za glavno ročište u postupku u kojem je juče održano prvo ročište,na kojem sam bio prisutan samo na početku

Hvala @kuli1961 i @JMGuti
Sretno
Pozz


za nekoliko dana je glavno ročište. dobio sam poziv,ztrebam dati izjavu. je li nakon moje izjave ja izlazim van sudnice, ili ostajem do kraja ročišta? pretpostavljam da se presuda ne donosi na kraju ročišta nego nakon nekog vremena,kako ja mogu znati kakva će biti presuda?

hvala
User avatar
JMGuti
Posts: 369
Joined: 26/04/2010 23:25

#909 Re: pravni savjet

Post by JMGuti »

kakavdanakneiskustvu wrote: 30/03/2024 21:43
JMGuti wrote: 06/03/2024 19:57
kakavdanakneiskustvu wrote: 06/03/2024 19:06 Pozz, dobio sam poziv za glavno ročište u postupku u kojem je juče održano prvo ročište,na kojem sam bio prisutan samo na početku

Hvala @kuli1961 i @JMGuti
Sretno
Pozz


za nekoliko dana je glavno ročište. dobio sam poziv,ztrebam dati izjavu. je li nakon moje izjave ja izlazim van sudnice, ili ostajem do kraja ročišta? pretpostavljam da se presuda ne donosi na kraju ročišta nego nakon nekog vremena,kako ja mogu znati kakva će biti presuda?

hvala
...

Dobit ćeš presudu na kućnu adresu. Kao oštećeni možeš ostati do kraja postupka ukoliko želiš. Presuda se donosi, nekad isti dan, nekad za sedam dana, sudija će to reći na kraju ročišta
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#910 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

JMGuti wrote: 30/03/2024 22:48
kakavdanakneiskustvu wrote: 30/03/2024 21:43
JMGuti wrote: 06/03/2024 19:57

Sretno
Pozz


za nekoliko dana je glavno ročište. dobio sam poziv,ztrebam dati izjavu. je li nakon moje izjave ja izlazim van sudnice, ili ostajem do kraja ročišta? pretpostavljam da se presuda ne donosi na kraju ročišta nego nakon nekog vremena,kako ja mogu znati kakva će biti presuda?

hvala
...

Dobit ćeš presudu na kućnu adresu. Kao oštećeni možeš ostati do kraja postupka ukoliko želiš. Presuda se donosi, nekad isti dan, nekad za sedam dana, sudija će to reći na kraju ročišta
Hvala
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#911 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

pozz

pokrenut je parnični postupak ,tačnije podnešena je tužba za naknadu štete zbog klevete. održano je pripremno ročište. za 20 dana je zakazana glavna rasprava,može li tužitelj predati podnesak sudu kojim isti obaviješatava da odustaje od tužbe, i da navede razlog zbog kojeg odustaje, ili to mora usmeno uraditi na glavnoj raspravi?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#912 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 21:23 pozz

pokrenut je parnični postupak ,tačnije podnešena je tužba za naknadu štete zbog klevete. održano je pripremno ročište. za 20 dana je zakazana glavna rasprava,može li tužitelj predati podnesak sudu kojim isti obaviješatava da odustaje od tužbe, i da navede razlog zbog kojeg odustaje, ili to mora usmeno uraditi na glavnoj raspravi?
Može i podneskom, ali pošto je parnica odavno započeta, do rješenja o povlačenju tužbe može doći samo ako je i tuženi saglasan sa povlačenjem.
Razlozi se ne moraju navesti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#913 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 31/03/2024 21:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 21:23 pozz

pokrenut je parnični postupak ,tačnije podnešena je tužba za naknadu štete zbog klevete. održano je pripremno ročište. za 20 dana je zakazana glavna rasprava,može li tužitelj predati podnesak sudu kojim isti obaviješatava da odustaje od tužbe, i da navede razlog zbog kojeg odustaje, ili to mora usmeno uraditi na glavnoj raspravi?
Može i podneskom, ali pošto je parnica odavno započeta, do rješenja o povlačenju tužbe može doći samo ako je i tuženi saglasan sa povlačenjem.
Razlozi se ne moraju navesti.
hvala

preda li se podnesak,treba li se ipak pojaviti na zakazanoj glavnoj raspravi,ako sudija ne dpnese nikakvu naredbu ili rješenje prije glavne rasprave?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#914 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 21:56
kuli1961 wrote: 31/03/2024 21:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 21:23 pozz

pokrenut je parnični postupak ,tačnije podnešena je tužba za naknadu štete zbog klevete. održano je pripremno ročište. za 20 dana je zakazana glavna rasprava,može li tužitelj predati podnesak sudu kojim isti obaviješatava da odustaje od tužbe, i da navede razlog zbog kojeg odustaje, ili to mora usmeno uraditi na glavnoj raspravi?
Može i podneskom, ali pošto je parnica odavno započeta, do rješenja o povlačenju tužbe može doći samo ako je i tuženi saglasan sa povlačenjem.
Razlozi se ne moraju navesti.
hvala

preda li se podnesak,treba li se ipak pojaviti na zakazanoj glavnoj raspravi,ako sudija ne dpnese nikakvu naredbu ili rješenje prije glavne rasprave?
Nema nikakvog rjesenja suda prije rasprave. Došao ti ili ne došao - ako se tuženi protivi povlačenju, meritorno će se voditi postupak- izvodjenje dokaza itd....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#915 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:12
kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 21:56
kuli1961 wrote: 31/03/2024 21:34

Može i podneskom, ali pošto je parnica odavno započeta, do rješenja o povlačenju tužbe može doći samo ako je i tuženi saglasan sa povlačenjem.
Razlozi se ne moraju navesti.
hvala

preda li se podnesak,treba li se ipak pojaviti na zakazanoj glavnoj raspravi,ako sudija ne dpnese nikakvu naredbu ili rješenje prije glavne rasprave?
Nema nikakvog rjesenja suda prije rasprave. Došao ti ili ne došao - ako se tuženi protivi povlačenju, meritorno će se voditi postupak- izvodjenje dokaza itd....
da,shvatam,ako je predam podnesak,pretpostavljam da će sud o tome pismeno obavijestiti tuženog,da se isti izjasni o tome?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#916 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 22:15
kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:12
kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 21:56

hvala

preda li se podnesak,treba li se ipak pojaviti na zakazanoj glavnoj raspravi,ako sudija ne dpnese nikakvu naredbu ili rješenje prije glavne rasprave?
Nema nikakvog rjesenja suda prije rasprave. Došao ti ili ne došao - ako se tuženi protivi povlačenju, meritorno će se voditi postupak- izvodjenje dokaza itd....
da,shvatam,ako je predam podnesak,pretpostavljam da će sud o tome pismeno obavijestiti tuženog,da se isti izjasni o tome?
Teško, jer nema vremena- ročište je, kako kažeš, za 20 dana.
Sjedi mirno- ako si tužitelj i hoćeš povući tužbu, uradi to podneskom već sutra i idi na ročište i ponovi da povlačiš. Ako si tuženi, i tužitelj hoće povući, sam ocijeni da li si saglasan sa povlačenjem i kako ocijeiš, tako se izjasni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#917 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:19
kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 22:15
kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:12

Nema nikakvog rjesenja suda prije rasprave. Došao ti ili ne došao - ako se tuženi protivi povlačenju, meritorno će se voditi postupak- izvodjenje dokaza itd....
da,shvatam,ako je predam podnesak,pretpostavljam da će sud o tome pismeno obavijestiti tuženog,da se isti izjasni o tome?
Teško, jer nema vremena- ročište je, kako kažeš, za 20 dana.
Sjedi mirno- ako si tužitelj i hoćeš povući tužbu, uradi to podneskom već sutra i idi na ročište i ponovi da povlačiš. Ako si tuženi, i tužitelj hoće povući, sam ocijeni da li si saglasan sa povlačenjem i kako ocijeiš, tako se izjasni.
tužitelj sam

predam podnesak,sud ne stigne poslati dopis tuženom,i dobiti odgovor do glavne rasprave,na glavnu raspravu su dužni doći i svjedoci,jer se ne zna da li tuženi pristaje na obustavu postupka?


hvala
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#918 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

da, tako je, ako su svjedocima uredno uručeni pozivi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#919 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:52 da, tako je, ako su svjedocima uredno uručeni pozivi
Da, jesu


Hvala ti, pozz
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#920 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:52 da, tako je, ako su svjedocima uredno uručeni pozivi
još nešto, da li u podnesku napisati konkretno, da odustajem od tužbe i da predlažem sudu da obustavi postupak ako se tuženi slaže s time, ili samo napisati da predlažem sudu da obustavi postupak?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#921 Re: pravni savjet

Post by kuli1961 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 23:38
kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:52 da, tako je, ako su svjedocima uredno uručeni pozivi
još nešto, da li u podnesku napisati konkretno, da odustajem od tužbe i da predlažem sudu da obustavi postupak ako se tuženi slaže s time, ili samo napisati da predlažem sudu da obustavi postupak?
Dovoljno je da napišeš- povlačim tužbu. Sve ostalo nije u tvojim rukama, jer je zakon propisao ko, zašto, kako i kada.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#922 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

kuli1961 wrote: 01/04/2024 08:51
kakavdanakneiskustvu wrote: 31/03/2024 23:38
kuli1961 wrote: 31/03/2024 22:52 da, tako je, ako su svjedocima uredno uručeni pozivi
još nešto, da li u podnesku napisati konkretno, da odustajem od tužbe i da predlažem sudu da obustavi postupak ako se tuženi slaže s time, ili samo napisati da predlažem sudu da obustavi postupak?
Dovoljno je da napišeš- povlačim tužbu. Sve ostalo nije u tvojim rukama, jer je zakon propisao ko, zašto, kako i kada.
Hvala ti

Pozz
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#923 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

Protiv roditelja koji sprečava kontakte djeteta i drugog roditelja je tužilaštvu podneseno nekoliko krivičnih prijava.Prva prijava podnesena prije godinu i po. Nekoliko puta je zatražena informacija od tužilaštva,uvijek se dobije odgovor da je sve u fazi prijave,istrage ili da će roditelj biti obaviješten o tužilačkoj odluci.Da ponovim,roditelju i djetetu se sprečavaju kontakti određeni sudskom presudom i zbog toga, a prije svega zbog nerada Czsr i Općinskog suda,podnesene su krivične prijave.Može li doći do toga da krivične prijave uslovno rečeno zastare i da niko ništa ne poduzme tim povodom,odnosno da se roditelju dostavi odgovor da nema elemenata za podizanje optužnice ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#924 Re: pravni savjet

Post by Haris.ba »

kakavdanakneiskustvu wrote: 03/04/2024 09:43 Može li doći do toga da krivične prijave uslovno rečeno zastare i da niko ništa ne poduzme tim povodom,odnosno da se roditelju dostavi odgovor da nema elemenata za podizanje optužnice ?
Moze.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58787
Joined: 03/08/2010 19:04

#925 Re: pravni savjet

Post by kakavdanakneiskustvu »

Haris.ba wrote: 03/04/2024 09:44
kakavdanakneiskustvu wrote: 03/04/2024 09:43 Može li doći do toga da krivične prijave uslovno rečeno zastare i da niko ništa ne poduzme tim povodom,odnosno da se roditelju dostavi odgovor da nema elemenata za podizanje optužnice ?
Moze.
može doći do zastare?
Post Reply