Pravni fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3501 Re: Pravni fakultet

Post by Drinski »

zbnas sta, prika, ti svoj problem raspravi ili sa meskicem (ako je lični) ili sa NNV (ako je studentski), mene vala smaras.

lijepo sam ti iznio svoj stav da profesor pojedinih predmeta i ne treba da zna kako se piše podnesak u parnici niti da dr nauka u svojoj disertaciji piše o onome sto je vec poznato, ipak je to originalan rad.

eto, pa ti nastavi, ako ima jos ko, mozes sa njim.

LP
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3502 Re: Pravni fakultet

Post by Chmoljo »

ako ne povučete ručnu, popadaćete svi kod mene na ispitu :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#3503 Re: Pravni fakultet

Post by Haris.ba »

Drinski wrote:
velikibrnjo wrote:Planiram upisati ovaj kraljevski u kaknju pa da mogu u diskusiji ucestvovat sa studentima i pravnicima
kojima su predavali golic, saltaga, durmisevic, lucic, duvnjak, otajagic i ostale profesorske gromade i enciklopedije znanja
Ovako mi se mogu svi nagovoriti da nemam pojma :D :lol:
aha?
a kakve ti imas reference?

pa kada to kazes, onda nam kazi zasto profesor sociologije (saltaga), ekonomije (golić), rimskog prava (lučić), upravnog ili ustavnog prava (duvnjak), ili napr. profesor filozofije prava ili potrošakog prava (meskić) ili evropskog prava (Misita) treba znati kako se piše neki podnesak u građanskom sudskom postupku? a mozes i kazati, jel dr nauka treba da u svojoj disertaciji da kakav doprinos nauci, da smisli sta novo ili da prica ono sto vec znaju prakticari... a do tad, haj razguli... :lol:
Kao neko kome je predavao profesor Slataga (pokojni), mogu reći da imam malu nadu da je to bio naučnik kojeg je pojeo alkohol, pa sam ga upoznao kad je već propao. Ne znam kako danas, ali sumnjam da ima smisla pričati o bilo čemu kad se predavanje sastojalo od diktiranja nečega, što na kraju nije ni bilo na ispitu. A ispit se uglavnom sastojao od tri filozofa i nafake koliko će biti pjan Saltaga, ili asistent mu Tomić.

Profesor Golić (pokojni) za razliku od Saltage, imao je zanimljivija predavanja. Jest da bi često završila pričom o švercu najlonki iz Rusije, besmislu imati u frižideru više od jedne pive, i uvijek komplimentu nekoj od kolegica da se stvarno kulturno sredila za predavanje. Ako ništa, pismeni ispit je bio logičan (50ak pitanja a,b,c, dopuni, zaokruži). Nabubaš, i položiš.

Profesor Lučić (nije pokojni) imao je korektna predavanja. Drugo, što se od tog ispita (namjerno/nenamjerno) pravio filter da u slijedeću godinu ne pređe previše studenata. Uzeo sam čitati neki dan knjigu rimskog prava. I skontao da one gluposti učiti uopće nema smisla. Barem, ne na način na koji se tražilo na ispitu. Jedino pitanje na ispitu od mnogih koje sam čuo od Lučića, a da ima smisla jeste da li u Mutuum mogu biti potrošne stvari.

Profesor Misita (taj će sve nadživjeti), ima predavanja koja nemaju puno veze sa onim što bude na testu. Test često bude sastavljen od pitanja iz literature za koju ima samo jedna knjiga. Koju ima on. :mrgreen: Polagao sam nekoliko ispita kod njega, raznih koncepata. Uglavnom, naučiti napamet podatke koji će ispariti za pola sata.

I da li takvi profesori, koji pišu knjige, trebaju znati napisati podnesak? Glupost je o tome raspravljati. Bolje raspravljati o tome što kad izađeš sa pravnog fakulteta nisi spreman za tržište.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#3504 Re: Pravni fakultet

Post by mg »

Profesor mora znati napisati podnesak, mora znati prenijeti znanje studentu i na kraju krajeva ga pripremiti da radi ono što studira.

Povlakić Meliha recimo ima zanimljiva predavanja i dobro prenosi znanje, ali kao teroretičar od strane praktičara je često ismijana po seminarima.

Misita je jedna stara budala, koja ljude maltretira i mobbinguje bez potrebe, Duvnjak isto, Saltaga takođe.

Taj koncept koji je još uvijek na pravu je zastario i prevaziđen. Suha i bespotrebna teorija, potreba da svaki naredni ispit bude teži od prethodnog.

Diploma na kraju dođe kao tiket u jedan svijet u kojem prije nisi mogao biti, ali kad sa tiketom udjes u igru, skontas da na fakultetu si naucio par osnovnih stvari, a sve ostalo je bilo pranje mozga bespotrebnim glupostima sujetnih profesora i asistenata.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3505 Re: Pravni fakultet

Post by jao_situacije »

mg wrote:Profesor mora znati napisati podnesak, mora znati prenijeti znanje studentu i na kraju krajeva ga pripremiti da radi ono što studira.

Povlakić Meliha recimo ima zanimljiva predavanja i dobro prenosi znanje, ali kao teroretičar od strane praktičara je često ismijana po seminarima.

Misita je jedna stara budala, koja ljude maltretira i mobbinguje bez potrebe, Duvnjak isto, Saltaga takođe.

Taj koncept koji je još uvijek na pravu je zastario i prevaziđen. Suha i bespotrebna teorija, potreba da svaki naredni ispit bude teži od prethodnog.

Diploma na kraju dođe kao tiket u jedan svijet u kojem prije nisi mogao biti, ali kad sa tiketom udjes u igru, skontas da na fakultetu si naucio par osnovnih stvari, a sve ostalo je bilo pranje mozga bespotrebnim glupostima sujetnih profesora i asistenata.
pfsa se ne može odmaknuti od tih budalastih prof. koji forsiraju od riječi do riječi
a pored toga dolazili su neki prof. mlađi stručniji sposobniji ali traže manje studenata na predavanjima to se pfsa ne isplati i onda ostaju budaletine
akibhf
Posts: 117
Joined: 06/01/2012 23:00

#3506 Re: Pravni fakultet

Post by akibhf »

Evo da vam i ja malo nešto napišem, s obzirom da je naslov teme PF, a ne isključivo PFS.

Kako se često omalovažava Bihać i tamošlji Univerzitet, navešću neke profesore koji su u predavali ili još uvijek predaju na Pravnom fakultetu u Bihaću. Svi nabrojani su meni predavali.

Rimsko pravo - Dženana Čaušević, građanska katedra-Enes Hašić, Porodično-Suzana Bubić, Ustavno pravo-Nedim Ademović, Obligaciono pravo i PIV-Genc Trnavci, Uprava-Zenaid Đelmo, Krivično pravo-Zvonimir Tomić, Krivično procesno pravo-Miodrag Simović, GPP-Suad Hamzabegović, MPP- Vilim Bouček, katedra za državno i međunarodno pravo- Nedžad Bašić.

Daleko od toga da je sve savršeno, ali su predavači dosta kvalitetni i sigurno fax ne zaostaje ni za Sarajevom, ni bilo kojim drugim pravnim fakultetom u BiH.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3507 Re: Pravni fakultet

Post by Drinski »

A da postavimo ovako pitanje - kad bi organizovali dr i mr studij sta biste ucili studente? Misitu ne znam osim iz price dr.studenata o pitanjima za koje nije dao literaturu, a kod ostalih sam, izuzev Lucica, od prve polagao ispit.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3508 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

akibhf wrote:Evo da vam i ja malo nešto napišem, s obzirom da je naslov teme PF, a ne isključivo PFS.

Kako se često omalovažava Bihać i tamošlji Univerzitet, navešću neke profesore koji su u predavali ili još uvijek predaju na Pravnom fakultetu u Bihaću. Svi nabrojani su meni predavali.

Rimsko pravo - Dženana Čaušević, građanska katedra-Enes Hašić, Porodično-Suzana Bubić, Ustavno pravo-Nedim Ademović, Obligaciono pravo i PIV-Genc Trnavci, Uprava-Zenaid Đelmo, Krivično pravo-Zvonimir Tomić, Krivično procesno pravo-Miodrag Simović, GPP-Suad Hamzabegović, MPP- Vilim Bouček, katedra za državno i međunarodno pravo- Nedžad Bašić.

Daleko od toga da je sve savršeno, ali su predavači dosta kvalitetni i sigurno fax ne zaostaje ni za Sarajevom, ni bilo kojim drugim pravnim fakultetom u BiH.

:thumbup:

Zvonimir Tomic odlican profesor (poznaje i praksu)
Simović takodjer

Imao sam priliku slusati predavanje i Suada Hamzabegovića, lik je bio i sudija, odlicno poznavanje materije i prakse!

O Nedimu Ademovicu je suvisno govoriti, lik je strava sto se tice znanja, prirodno nadaren


Ne bih ja omalovazavao ni profesore u Sarajevu, ove koje sam spomenuo, oni koji imaju imalo veze sa pravom, praksom ili teorijom mogu lahko zakljuciti zasto sam ih naveo

Recimo Hajrija Sijercic Colic, za tu zenu mogu samo reci hvala Bogu pa je profesorica na PFSA, pa mozemo reci da i Sarajevski univerzitet ima profesora koji lici na profesore vani
Veliko znaje i iz teorije i iz prakse, prati sve, pise knjige, ucestvuje po evropi i svijetu na seminarima, edukacijama, nadogradjuje se

Mogao bih slobodno reci da sto se tice krivicne katedre ona je za klasu iznad ostalih katedri i tu smo bara bara i sa ostalim univerzitetima u regionu ako ne i bolji

Neko rece da se Melihi Povlakic smiju, trebate vidjeti prepisku advokata kada se dobije mail za poziv na seminar koji vodi Abedin Bikic :D

Ili recimo kada je rijec o prof Omanovicu, lik predaje GPPP, ljudi izadju sa fakulteta VEZE ZIVE nemamju kako izgleda prijedlog za izvršenje, prigovor bili sta, to je meni tragedija
Od definicje jaro moj niko hajra nije vidio ili nekakvog latisnkog izraza


PS Predlazem takodjer da neko nekad sa zenickog snimi predavanje Ferida Otajagica
Mislim da bi to bilo u rangu nadrealista
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3509 Re: Pravni fakultet

Post by jao_situacije »

velikibrnjo wrote:
akibhf wrote:Evo da vam i ja malo nešto napišem, s obzirom da je naslov teme PF, a ne isključivo PFS.

Kako se često omalovažava Bihać i tamošlji Univerzitet, navešću neke profesore koji su u predavali ili još uvijek predaju na Pravnom fakultetu u Bihaću. Svi nabrojani su meni predavali.

Rimsko pravo - Dženana Čaušević, građanska katedra-Enes Hašić, Porodično-Suzana Bubić, Ustavno pravo-Nedim Ademović, Obligaciono pravo i PIV-Genc Trnavci, Uprava-Zenaid Đelmo, Krivično pravo-Zvonimir Tomić, Krivično procesno pravo-Miodrag Simović, GPP-Suad Hamzabegović, MPP- Vilim Bouček, katedra za državno i međunarodno pravo- Nedžad Bašić.

Daleko od toga da je sve savršeno, ali su predavači dosta kvalitetni i sigurno fax ne zaostaje ni za Sarajevom, ni bilo kojim drugim pravnim fakultetom u BiH.

:thumbup:

Zvonimir Tomic odlican profesor (poznaje i praksu)
Simović takodjer

Imao sam priliku slusati predavanje i Suada Hamzabegovića, lik je bio i sudija, odlicno poznavanje materije i prakse!

O Nedimu Ademovicu je suvisno govoriti, lik je strava sto se tice znanja, prirodno nadaren


Ne bih ja omalovazavao ni profesore u Sarajevu, ove koje sam spomenuo, oni koji imaju imalo veze sa pravom, praksom ili teorijom mogu lahko zakljuciti zasto sam ih naveo

Recimo Hajrija Sijercic Colic, za tu zenu mogu samo reci hvala Bogu pa je profesorica na PFSA, pa mozemo reci da i Sarajevski univerzitet ima profesora koji lici na profesore vani
Veliko znaje i iz teorije i iz prakse, prati sve, pise knjige, ucestvuje po evropi i svijetu na seminarima, edukacijama, nadogradjuje se

Mogao bih slobodno reci da sto se tice krivicne katedre ona je za klasu iznad ostalih katedri i tu smo bara bara i sa ostalim univerzitetima u regionu ako ne i bolji

Neko rece da se Melihi Povlakic smiju, trebate vidjeti prepisku advokata kada se dobije mail za poziv na seminar koji vodi Abedin Bikic :D

Ili recimo kada je rijec o prof Omanovicu, lik predaje GPPP, ljudi izadju sa fakulteta VEZE ZIVE nemamju kako izgleda prijedlog za izvršenje, prigovor bili sta, to je meni tragedija
Od definicje jaro moj niko hajra nije vidio ili nekakvog latisnkog izraza


PS Predlazem takodjer da neko nekad sa zenickog snimi predavanje Ferida Otajagica
Mislim da bi to bilo u rangu nadrealista
jest jest tomić i duvnjak odlični profesori baš ono naučiš budeš ekspert
oba tomića alkosi
koga je to zvone naučio praksi u onom bubanju i štrebanju
to možda u nekom drugom paralelnom svijetu
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#3510 Re: Pravni fakultet

Post by LeonardoAC »

Ili recimo kada je rijec o prof Omanovicu, lik predaje GPPP, ljudi izadju sa fakulteta VEZE ZIVE nemamju kako izgleda prijedlog za izvršenje, prigovor bili sta, to je meni tragedija
ovo je živa istina... znaš koji je njegov (Omanovićev) odgovor bio na ovo ?
Kad odem na seminar i vidim kakve gluposti pričaju ljudi koji su sudije, advokati i tužioci - nema smisla da se od vas zahtijeva neko znanje... :cry: :run:
tako važan predmet - kičma pravne nauke povjeriti onakvoj budaletini treba nazvati pravim imenom - tragedija.

Mada realno, to je nešto što se uči kroz praksu - to što kod njega naštrebaš rokove ili da naučiš komplet zpp napamet - vjerovatno nikome ne bi koristilo dok ne okusiš praksu.
User avatar
dildi
Posts: 148
Joined: 01/07/2015 22:52

#3511 Re: Pravni fakultet

Post by dildi »

da profesori poznaju praksu ne bi bilo profesori, nego prakticari i obratno :-)

Jedno je teorija a drugo praksa.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3512 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

jao_situacije wrote:
jest jest tomić i duvnjak odlični profesori baš ono naučiš budeš ekspert
oba tomića alkosi
koga je to zvone naučio praksi u onom bubanju i štrebanju
to možda u nekom drugom paralelnom svijetu

Zvonimir je dobar iz prekrsajnog, nije dozvolio nikad nikom da mu se skriptom koristi, uostalom ako nista tjerao je raju da se sluze zakonom i da uce iz istog

sto se tice Ive tomica - vjecitog asistenta Fuada Saltage, pa u sustini i predaje predmete iz kojih se nema sta ni nauciti
Ako nista nije kao saltaga

Sto se tice duvnjaka bio sam ironican, smatram ga jednim od najvecih kloceva na PFSA, covjek je naucio i gdje se zarez i zagrada nalaze u knjizi a sustini kad bi ga pitao za neku proceduru u parlamentu i slicno veze o zivotu ne bi imao

Ustavno pravo je odlican predmet, zali Boze sto ga ta drtina predaje
dildi wrote:da profesori poznaju praksu ne bi bilo profesori, nego prakticari i obratno :-)

Jedno je teorija a drugo praksa.
Na beckom univerzitetu predaju profesori koji su bili i sudije i advokati i slicno

Predmeti su zasnovani i na teoriji i na praksi
Cak se slucajevi rade (prakticni dio) i iz rimskog prava

To je sustina pravnih nauka vani, a ovo sto neki ljudi na forumu pisu je tragedija :)

LeonardoAC wrote:
Ili recimo kada je rijec o prof Omanovicu, lik predaje GPPP, ljudi izadju sa fakulteta VEZE ZIVE nemamju kako izgleda prijedlog za izvršenje, prigovor bili sta, to je meni tragedija
ovo je živa istina... znaš koji je njegov (Omanovićev) odgovor bio na ovo ?
Kad odem na seminar i vidim kakve gluposti pričaju ljudi koji su sudije, advokati i tužioci - nema smisla da se od vas zahtijeva neko znanje... :cry: :run:
tako važan predmet - kičma pravne nauke povjeriti onakvoj budaletini treba nazvati pravim imenom - tragedija.

Mada realno, to je nešto što se uči kroz praksu - to što kod njega naštrebaš rokove ili da naučiš komplet zpp napamet - vjerovatno nikome ne bi koristilo dok ne okusiš praksu.
Omanovic tjera raju da uce iz knjige od 300 strana koja svoj update nije dozivila vec 13 godina, a mi imamo hejbet novih zakona i novih rjesenja u praksi...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3513 Re: Pravni fakultet

Post by Drinski »

ooo, ako mislis na mene i tragediju, ja sam ti postavio vrlo jasno pitanje:
onda nam kazi zasto profesor sociologije (saltaga), ekonomije (golić), rimskog prava (lučić), upravnog ili ustavnog prava (duvnjak), ili napr. profesor filozofije prava ili potrošačkog prava (meskić) ili evropskog prava (Misita) treba znati kako se piše neki podnesak u građanskom sudskom postupku?
A da postavimo ovako pitanje - kad bi organizovali dr i mr studij sta biste ucili studente?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3514 Re: Pravni fakultet

Post by Chmoljo »

ama iz koje knjige bog vas neubio :lol: pa najlakši ispit na cijelom fakultetu je jedno vrijeme bio GPP. vrti ista pitanja, nekih desetak. ako se zalomi da ne znaš kaže, nauči to pitanje i dođi idući put.

idući put položiš i eto :D

moram još reći za Hajriju, osim što je dobar stručnjak, da je i divna žena. dođeš na ispit, nudi bobama, normalna neka priča. zrna prepotencije nema kod žene.
User avatar
Sokol31
Posts: 125
Joined: 02/03/2016 13:27

#3515 Re: Pravni fakultet

Post by Sokol31 »

Moram da pitam nekoga sa ove teme, kome da se uputim pritužbe na rad studentske službe II ciklusa. Danas sam išao da ovjerim semestar, i one dvije tete, čini mi se jedna se zove Danica se svađa predamnom sa onom drugom. Upitao sam nešto vezano za proceduru prijave teme završnog rada, i ta Danica je tako bila gruba i neljubazna da sam ostao bez riječi. Kome da se obratim za ovo, USP, dekanu, prodekanu ???? :? Je li još neko imao slična iskustava, ajmo ljudi neku peticiju nešto, jedva me šef pusti sa posla da izadjem na pola sata i tamo me dočekaju ove i tako se ponašaju, uredno platimo školarinu i gomilu nekih izmišljenih nameta, pa mislim da zaslužujemo kao klijenti korektniji odnos :skoljka:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3516 Re: Pravni fakultet

Post by jao_situacije »

Sokol31 wrote:Moram da pitam nekoga sa ove teme, kome da se uputim pritužbe na rad studentske službe II ciklusa. Danas sam išao da ovjerim semestar, i one dvije tete, čini mi se jedna se zove Danica se svađa predamnom sa onom drugom. Upitao sam nešto vezano za proceduru prijave teme završnog rada, i ta Danica je tako bila gruba i neljubazna da sam ostao bez riječi. Kome da se obratim za ovo, USP, dekanu, prodekanu ???? :? Je li još neko imao slična iskustava, ajmo ljudi neku peticiju nešto, jedva me šef pusti sa posla da izadjem na pola sata i tamo me dočekaju ove i tako se ponašaju, uredno platimo školarinu i gomilu nekih izmišljenih nameta, pa mislim da zaslužujemo kao klijenti korektniji odnos :skoljka:
usp i dekan
usp će na sjednici nnv iznijeti to, vjerovatno će ih oprati na ruke
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3517 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

Chmoljo wrote:ama iz koje knjige bog vas neubio :lol: pa najlakši ispit na cijelom fakultetu je jedno vrijeme bio GPP. vrti ista pitanja, nekih desetak. ako se zalomi da ne znaš kaže, nauči to pitanje i dođi idući put.

idući put položiš i eto :D

moram još reći za Hajriju, osim što je dobar stručnjak, da je i divna žena. dođeš na ispit, nudi bobama, normalna neka priča. zrna prepotencije nema kod žene.

Ma nije li malo zalosno na takav nacin ispitivati studente Gradjasnko parnicno procesno pravo :? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3518 Re: Pravni fakultet

Post by Chmoljo »

naravno da jeste. na kraju studenti najviše ispaštaju.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#3519 Re: Pravni fakultet

Post by tututuuuu »

medjutim, st
Chmoljo wrote:ama iz koje knjige bog vas neubio :lol: pa najlakši ispit na cijelom fakultetu je jedno vrijeme bio GPP. vrti ista pitanja, nekih desetak. ako se zalomi da ne znaš kaže, nauči to pitanje i dođi idući put.

idući put položiš i eto :D

moram još reći za Hajriju, osim što je dobar stručnjak, da je i divna žena. dođeš na ispit, nudi bobama, normalna neka priča. zrna prepotencije nema kod žene.
Nekad vjerovatno, danas trazi, mada ima boljih i losijih dana. Ali nije to vise vrijeme znati par nacela i to je to. :D Medjutim, sto je zalosno je da trazi da se uci iz knjige koja je odavno zastarila i ljudi se uce pogresno sto bi nekog nekad moglo kostat.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#3520 Re: Pravni fakultet

Post by tututuuuu »

I ko kaze da je Duvnjak dobar profesor i da on nekog nesto nauci treba glavu otici pregledati.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3521 Re: Pravni fakultet

Post by JThomas »

kako ne nauči, nauči reforme aktivnog biračkog prava u velikoj britaniji :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3522 Re: Pravni fakultet

Post by dezurni_ucenik »

JThomas wrote:kako ne nauči, nauči reforme aktivnog biračkog prava u velikoj britaniji :D
Priznato DO....! :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3523 Re: Pravni fakultet

Post by JThomas »

jeste malodušni, zamislite sutra se prijavite na neki kviz i pitaju vas kako je smanjen glasački cenzus u britaniji 1867... :D :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#3524 Re: Pravni fakultet

Post by jao_situacije »

ibrete se ljudi šta sve znam
kad krene pričati o udbi i službama i prisluškivanju :lol:
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3525 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

tututuuuu wrote:medjutim, st
Chmoljo wrote:ama iz koje knjige bog vas neubio :lol: pa najlakši ispit na cijelom fakultetu je jedno vrijeme bio GPP. vrti ista pitanja, nekih desetak. ako se zalomi da ne znaš kaže, nauči to pitanje i dođi idući put.

idući put položiš i eto :D

moram još reći za Hajriju, osim što je dobar stručnjak, da je i divna žena. dođeš na ispit, nudi bobama, normalna neka priča. zrna prepotencije nema kod žene.
Nekad vjerovatno, danas trazi, mada ima boljih i losijih dana. Ali nije to vise vrijeme znati par nacela i to je to. :D Medjutim, sto je zalosno je da trazi da se uci iz knjige koja je odavno zastarila i ljudi se uce pogresno sto bi nekog nekad moglo kostat.
Pa kaje sta znas o nacelu materijalne istine :sinbad:
Post Reply