Pravni fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#3451 Re: Pravni fakultet

Post by didzej1602 »

Darko12 wrote:
didzej1602 wrote:Zna li neko slučajno koji predmeti se slušaju na građanskopravnom smjeru? U nastavnom planu i programu (doduše iz 2010.te godine ali je jedini na web stranici) su nabrojani 'građansko pravo u eu' i 'savremeno privatno pravo' kao smjerovi na građ katedri, ali ovog građanskopravnog niđe nema :? :-)
Mislim da je ove godine upravo taj smjer savremeno privatno pravo i predmeti koji su vec na njemu.

Zahvaljujeem :-D
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3452 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

Salah ad-Din wrote:Upis na PFSA je počeo ove sedmice. Nema prijemnog ispita. Što se tiče DL-a on je uveden još prošle godine, studenti imaju isti status kao vandredni, mislim da je i za njih upis godine 800 KM kao i za vandredne. Diplome iz Kiseljaka se ne priznaju na PFSA, znači sa diplomom iz Kiseljaka ne možeš upisati master ili samo nastaviti studij, morat ćeš iz početka studirati. Kod pojedinih profesora sistem stvarno jeste neuređen, ali sve to brzo prođe i sjećate se samo onog lijepog sa fakulteta. Za posao je teško, ali opet generacija koja je završila akademske 2013/2014 godine uglavnom se pozapošljavala, od studenata koje lično znam 4-5 još uvijek nije našlo pripravnički a da budemo iskreni i ne trude se da ga pronađu :D

Teske duše i srca moram da ovo demantiram

Šalim se ne teške duše i srca, ali jednostavno obzirom da raspolažem informacijama iz prve ruke

Ukoliko si iz "kiseljaka" - univerzitwt travnik, ne samo da se mozes s tom diplomom prebaciti na pravni fakultet s bilo koje godine i s bilo kojim brojem ispita, svi polozeni ispiti ce ti biti priznati i regularno nastavljas i mozes da zavrsis fakultet

takodjer s diplomom "kiseljak" mozes da upises magistarski ne samo na pravnom fakultetu u sarajevu, nego i na kriminalistici, politickim naukama i slicno

Šmrc :D

Da ne lupam u prazno, moja tri havera su upala sad na master na pravnom u Sarajevu, politickim i kriminalistici, posto su zavrsili regulano Kiseljak (UNT)
Jedan od njih je sa svojim prosjekom u vrhu na gradjansku katedru uletio, dakle vlasititim ocima sam ovo vidio na preleminarnim listama ovih fakulteta, zao mi je samo sto ih ne mogu postaviti i njihova imena zaokruziti da ova suplja prica jednom za sva vremena prestane i da se ljudi sa drzavnih prestanu busati u prsa i misliti da su u manjim govnima od ovih sa privatnih :D
a jedan od hairlija - njihov poznanik se hladno na cetvrtoj s travnickog prebacio na sarajevski i sad ima diplomu sarajevskog, posto je ovamo zavrsio
iole sve teze ispite


Eheto :evil:
Honda Hondas
Posts: 135
Joined: 07/11/2015 03:27

#3453 Re: Pravni fakultet

Post by Honda Hondas »

http://www.avaz.ba/clanak/204325/seks-a ... etne-kazne

Ovi djilkosi jel rade jos na fakultetu? Imam par jarana na Pravu koji kazu da je Durmisevicu svaka druga rijec Allah, svaka treca Islam, svaka cetvrta rat, a svaka peta seks. :D :izet:

E svasta.. U lijepoj Americi bi dobili, brat bratu 55 godine robije, sa pomilovanjem kad odsluze najmanje 30. :izet:

Zemljo Bosno, Zemljo apsurda!

Bas me zanima, ima li ova dvojica profesora obraza proci hodnikom Pravnog fakulteta? Ili se i dalje smekaju studentice?

A jos su mi gore ove studentice sto su se prodale zbog jedne ocjene u indexu? :shock: :? :shock:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3454 Re: Pravni fakultet

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 10/11/2015 00:39, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3455 Re: Pravni fakultet

Post by Haris.ba »

Ima li ijedan sličan slučaj u Evropi, i na ijednom fakultetu? Da ne kažem pravnom fakultetu?

Ne vrijeđajući ničiju važnost, ali Univerziteti u Travicima i Sokocima su Sorbone šta je Univerzitet u Sarajevu postao.
User avatar
sezma
Posts: 63
Joined: 31/08/2015 23:48

#3456 Re: Pravni fakultet

Post by sezma »

Evo poceo je opet sa radom portal ePravo.ba u redizajniraom obliku..

Za nas studente Prava njihov forum i sajt su bili od velike vaznosti.. :babinsin:

http://epravo.ba/

Odlicno izgleda novi sajt! 8-)
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3457 Re: Pravni fakultet

Post by purgatorio »

Dje ste pravnici, recite mi koja je skracenica titule kad se zavrsi pravo po bolonji? Jučer sam vidio lik piše "BA iur", jel to tako?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3458 Re: Pravni fakultet

Post by cenecimoveocino »

Bili su nam ovih dana sa PF Zenica u srednjoj..Veli ona djevojka ako imas dobar prosjek i takmicenja iza sebe nema zime u ovom poslu.Diplomira ih svake god po 60-70.
Ja cu ga najvjerovatnije upisat,nadam se da je to to.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3459 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

cenecimoveocino wrote:Bili su nam ovih dana sa PF Zenica u srednjoj..Veli ona djevojka ako imas dobar prosjek i takmicenja iza sebe nema zime u ovom poslu.Diplomira ih svake god po 60-70.
Ja cu ga najvjerovatnije upisat,nadam se da je to to.

jes jes pa kad te zapadne otajagic na bracnom i upravnom
i pedera meskic a na evropskom
proklinjat ces dan kad si ga upisao :D
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#3460 Re: Pravni fakultet

Post by Scopio »

velikibrnjo wrote:
cenecimoveocino wrote:Bili su nam ovih dana sa PF Zenica u srednjoj..Veli ona djevojka ako imas dobar prosjek i takmicenja iza sebe nema zime u ovom poslu.Diplomira ih svake god po 60-70.
Ja cu ga najvjerovatnije upisat,nadam se da je to to.

jes jes pa kad te zapadne otajagic na bracnom i upravnom
i pedera meskic a na evropskom
proklinjat ces dan kad si ga upisao :D
Jest, garant ce ti na razgovoru za vjezbeništvo u sudu ili organu uprave bit presudno neko random natjecanje ili prosjek.
Jarane, Institut intervjua je kod nas doveden do perfekcionizma dakle ako nemas veze, ide ti klasična selekcija :
1 . odgovarajuća nacionalnost
2. Zatim stranačka pripadnost
3. Nakon ispunjenih ovih kriterija ide VEZA
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3461 Re: Pravni fakultet

Post by Drinski »

velikibrnjo wrote: jes jes pa kad te zapadne otajagic na bracnom i upravnom
i pedera meskic a na evropskom
proklinjat ces dan kad si ga upisao :D
ja sam čuo da je taj Meškić bas onako zahtjevan.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3462 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

Drinski wrote:
velikibrnjo wrote: jes jes pa kad te zapadne otajagic na bracnom i upravnom
i pedera meskic a na evropskom
proklinjat ces dan kad si ga upisao :D
ja sam čuo da je taj Meškić bas onako zahtjevan.

Likcina je u minhenu za vrijeme rata zavrsavao srednju i osnovnu
onda je cpletom meni nejasnih okolnosti dosao u bec da studira i tamo propisao krv
jer je ucio sve napamet, pa poslije ispita nije znao ni sta je odgovarao, a i asistenti su ga znali sikanirati

i eto tako zahvaljujuci nekim vezama i cudesima (da sad ne imenujem) postaje profesor na Zenickom
(sta mu je sa masterom i sa doktoratom veze nemam)
i izivljava se na studentima bez ikakve potrebe i to na predmetu koji je u austriji presmijesan
hoce da bude zajebaniji od miste, a ne zna se ko je veca budala
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3463 Re: Pravni fakultet

Post by _BataZiv_0809 »

velikibrnjo wrote:
Drinski wrote:
velikibrnjo wrote: jes jes pa kad te zapadne otajagic na bracnom i upravnom
i pedera meskic a na evropskom
proklinjat ces dan kad si ga upisao :D
ja sam čuo da je taj Meškić bas onako zahtjevan.

Likcina je u minhenu za vrijeme rata zavrsavao srednju i osnovnu
onda je cpletom meni nejasnih okolnosti dosao u bec da studira i tamo propisao krv
jer je ucio sve napamet, pa poslije ispita nije znao ni sta je odgovarao, a i asistenti su ga znali sikanirati

i eto tako zahvaljujuci nekim vezama i cudesima (da sad ne imenujem) postaje profesor na Zenickom
(sta mu je sa masterom i sa doktoratom veze nemam)
i izivljava se na studentima bez ikakve potrebe i to na predmetu koji je u austriji presmijesan
hoce da bude zajebaniji od miste, a ne zna se ko je veca budala
Odvadi ziv i zdrav bio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3464 Re: Pravni fakultet

Post by _BataZiv_0809 »

cenecimoveocino wrote:Bili su nam ovih dana sa PF Zenica u srednjoj..Veli ona djevojka ako imas dobar prosjek i takmicenja iza sebe nema zime u ovom poslu.Diplomira ih svake god po 60-70.
Ja cu ga najvjerovatnije upisat,nadam se da je to to.
Ako ti neko u blizoj familiji nije advokat koji je spreman da te primi kao pripravnika ili ako nisi "neciji" ne upisuj ga. Kakav prosjek i takmicenja, sta vam prica ta zenska. Znas li ko je i kako se zove?
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3465 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

_BataZiv_0809 wrote:
Odvadi ziv i zdrav bio.

Nisi imao nista drugo za reci :D

idi drkaj tamo na slike treba ziv bio :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3466 Re: Pravni fakultet

Post by _BataZiv_0809 »

velikibrnjo wrote:

Nisi imao nista drugo za reci :D

idi drkaj tamo na slike treba ziv bio :D
Pa glupost se samo gluposcu moze demantovati.

Spletom velikom brnji nejasnih okolnosti covjek profesor na zenickom Univerzitetu, a frajer hladno bio ovaj semestar gostujuci profesor u Americi :lol: Ispred studenata beckog univerziteta ili pravnog fakulteta, imao susret sa predsjednikom Amerike. I onda jedan veliki brnjo pod krinkom anonimnosti pljuje.

Pa u pravu si, bolje da idem drkat, jer glupost me uvijek iznenadi :thumbup:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3467 Re: Pravni fakultet

Post by Drinski »

Pa Misita se inace glupira, postavlja pitanja a ne daje literaturu iz koje se to moze naučiti, to je bezze profesor.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#3468 Re: Pravni fakultet

Post by velikibrnjo »

_BataZiv_0809 wrote:
velikibrnjo wrote:

Nisi imao nista drugo za reci :D

idi drkaj tamo na slike treba ziv bio :D
Pa glupost se samo gluposcu moze demantovati.

Spletom velikom brnji nejasnih okolnosti covjek profesor na zenickom Univerzitetu, a frajer hladno bio ovaj semestar gostujuci profesor u Americi :lol: Ispred studenata beckog univerziteta ili pravnog fakulteta, imao susret sa predsjednikom Amerike. I onda jedan veliki brnjo pod krinkom anonimnosti pljuje.

Pa u pravu si, bolje da idem drkat, jer glupost me uvijek iznenadi :thumbup:
Batkice sta ti znas o meni? Koja krinka anonimnosti?

Na tvoju veliku zalost ja sam o meskicu govorio sa jednog drugog aspekta, to sto je on imao susret sa predsjednikom amerike ne mjenja stvari koje ja znam, a da je bio klasicni streber i da se izivljava na studentima

S druge strane moj bato batane i ja sam zavrsio becki univerzitet i to dvije godine prije zlatana meskica tako da nemam sta ja njega pljuvati, osim da je debil koji maltretira studente, jer su njega maltretirali posto nista nije mogao nauciti a da ne zaboravi pola sata nakon ispita i ima potrebu da se izivljava na ljudima da bi kao bio neki zajebani profesorcic

Cuj hladno imao susret sa americkim predsjednikom, evo kanu mi suza :-)
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3469 Re: Pravni fakultet

Post by Drinski »

A taj Meskić, neki ga opet jako hvale. jedan moj poznanik sudac ga jako hvali.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3470 Re: Pravni fakultet

Post by _BataZiv_0809 »

velikibrnjo wrote:
Batkice sta ti znas o meni? Koja krinka anonimnosti?

Na tvoju veliku zalost ja sam o meskicu govorio sa jednog drugog aspekta, to sto je on imao susret sa predsjednikom amerike ne mjenja stvari koje ja znam, a da je bio klasicni streber i da se izivljava na studentima

S druge strane moj bato batane i ja sam zavrsio becki univerzitet i to dvije godine prije zlatana meskica tako da nemam sta ja njega pljuvati, osim da je debil koji maltretira studente, jer su njega maltretirali posto nista nije mogao nauciti a da ne zaboravi pola sata nakon ispita i ima potrebu da se izivljava na ljudima da bi kao bio neki zajebani profesorcic

Cuj hladno imao susret sa americkim predsjednikom, evo kanu mi suza :-)
Znam o tebi ono sto vidim na forumu. Po tvom nacinu ophodjenja i komunikacije, ne bi se reklo da si zavrsio becki Univerzitet. Bez uvrede.

Meskic radi pomalo sizifovski posao, a to je da pokusava uvesti novi nacin razmisljanja na jedan ucmali sistem. Mislim ljudi kod nas zavrsavaju pravni fakultet, da maltene ne vide suda, a kamoli da ih se uci kako da primjene ono sto su naucili. Nego skrhaj lekcijski i hajmo.

Eh kad u takvo okruzenje dodje profesor koji ti da slucaj, pa da na njega primjenjues relevantno pravo, koristeci zakon i praksu Evropskog Suda, naravno da se to gleda kao izviljvanje nad studentima.

Da je sin vlasnika jake zenicke firme, nije tajna. Da je u SDA, takodjer nije tajna, svi na zenickom i ne samo na zenickom univerzitetu su njihovi kadrovi (daleko od toga da to opravdavam, naprotiv gadi mi se).

Ono sto mu ne mozes osporiti je znanje i elokvencija. Gard je takav kakav jeste, ali ne mogu se oteti utisku da imas nesto privatno protiv njega, mozda ti je kakvog picica skinuo, pa sad bljujes otrov.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3471 Re: Pravni fakultet

Post by cenecimoveocino »

_BataZiv_0809 wrote:
cenecimoveocino wrote:Bili su nam ovih dana sa PF Zenica u srednjoj..Veli ona djevojka ako imas dobar prosjek i takmicenja iza sebe nema zime u ovom poslu.Diplomira ih svake god po 60-70.
Ja cu ga najvjerovatnije upisat,nadam se da je to to.
Ako ti neko u blizoj familiji nije advokat koji je spreman da te primi kao pripravnika ili ako nisi "neciji" ne upisuj ga. Kakav prosjek i takmicenja, sta vam prica ta zenska. Znas li ko je i kako se zove?
Viša asistentica na krivičnom ako se sjećam,zaboravio sam kako se zove,uglavnom mlada je :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3472 Re: Pravni fakultet

Post by _BataZiv_0809 »

cenecimoveocino wrote: Viša asistentica na krivičnom ako se sjećam,zaboravio sam kako se zove,uglavnom mlada je :mrgreen:
Uglavnom, dobronamjerno ti govorim, kao mladjem bratu, ako nemas one preduslove, ne upisuj. Pun biro pravnika.

Iz moje generacije ja ih znam vec skoro 10 sto su otisli u Njemacku da rade kao medicinari, recepcioneri, kuhari i ostalo.

Ovi koji rade ili su imali jebene stele, ili im je neko u familiji advokat/notar.

I eto znam nekoliko slucajeva da su nasli posao samostalno, ali to je bas rijetkost.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#3473 Re: Pravni fakultet

Post by Haris.ba »

Čituckam prepisku o profesoru iz Zenice. I, može pitanje? Pošto ga uspoređujete sa Misitom. A to je meni urnek izgubljenog profesora u prostoru i vremenu (mada, iskreno, kad su ga pitali zašto daje ispite kakve daje - rekao je da je lakše studentima nabubati napamet materiju, nego dati dva zadatka u testu gdje treba i znanja i logike).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3474 Re: Pravni fakultet

Post by _BataZiv_0809 »

Nisam shvatio pitanje :-?
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#3475 Re: Pravni fakultet

Post by didzej1602 »

Zavrsio je Meskic i master i doktorat u Becu, pa je tim spletom okolnosti postao prof.
Da je zahtjevan to stoji, ponekad i arogantan, ali brate mili svako ko je upalio mozdane vijuge i stvarno se potrudio da malo shvati ono o cemu on prica i sta zapravo trazi na ispitu mogao je da polozi. ovo sad konkretno govorim za mpp, koji je kao najveci bauk. epp i pravo eu su smijesni predmeti, za nekog ko stvarno studira.
ljudi izlaze po 10x i vise puta nadajuci se da ce im dati prolaznu ocjenu na pokusaj ili sta li vec, i onda kad vide da ne upali pisu peticije ili sta li vec, smijesno.
ima i on svojih bisera daleko od tog, ali kad ga uporedis sa ostalim profesorima na prf ze a i na ostalim univerzitetima, poput spomenutog ublehasa Otajagica, shvatis da Meskic bar zna o cemu i sta prica.
Post Reply