Pravna pomoc u vezi police osiguranja

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
unstaplex
Posts: 14
Joined: 29/09/2016 06:14

#1 Pravna pomoc u vezi police osiguranja

Post by unstaplex »

Situacija:
Registrovano vozilo (motocikl), kupljena polica 18.3.2023 koji traju do 18.3.2024, dogovoreno usmeno placanje na rate nakon cega sam dobio ugovor za samo osiguranje police.
Sada, ja sam imao kvar na motociklu, stavio na prodaju i zelio da ga odjavim. Dosao u osiguranje, ostavio potrebnu papirologiju, zavrsio kupoprodajni ugovor za/sa kupcem i sada mi osiguranje govori da ne mogu da skinem policu sa sebe dok novi vlasnik ne uzme svoju policu i posalje kopiju svih informacija ukljucujuci policu.

Sada je situacija, novi kupac nema namjeru da registruje/prebacuje motor iz razloga sto je u kvaru naravno i dok ga ne popravi nema mu ni smisla da prijavljuje.

Meni osiguranje govori da ja ne mogu da odjavim sa sebe policu/ukinem ugovor iz razloga sto to NISAM ranije naveo ali na samom ugovoru police pise sljedece:
- Ugovarac osiguranja ima pravo na odustanak sklopljenog ugovora o osiguranju u slucaju nemogucnosti regitracije vozila
- Ugovarac osiguranja ima pravo na prestanak i raskid ugovora o osiguranju u slucaju odjave vozila (unistenje, prodaja i otudjenje vozila)

Sada, mene zanima zasto ja ne mogu da skinem policu sa sebe, a u ugovoru kristalno jasno pise da imam pravo na prestanak i raskid ugovora ako se odjavi vozilo (odjavljeno je).
Post Reply