Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#176 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Pirija »

ma danasnji specijalsi su jedna obicna karina za bilo kojeg kvartovskog prasinara prije rata...

dodju nasi veliki magupi prije rata iz dijaspore i svaki al bas svaki prasinar ih je mogao poredati i maltetirati a da se ovi ponasaju ko male curice i da ga mole da ih ne bije...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#177 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

uglavnomja wrote:i da se nadovezem na prethodni tekst, ai komentar.

alkohol ne udara u glavu cekicem, osim ako nisi eksirao 2 dece spirita. treba mu vremena. znaci ako popijes ekstra veliki dupli konjak, recimo, i odmah sjednes u auto i vozis 15 minuta do kuce - nisi ijan, nije ti alkohol usao u krv, samo malo bazdis :D . e, a ako u takvom stanju kazes drotu da saceka 15 minuta, pa te zdrma u glavu i u alkometar :D tu si nahebao. u tom slucaju bombone ili zvake mogu malo pomoci, dok alkohol nije usao u organizam. poslije nista ne pomaze.


oooooooooooo, sad se sjetih jednog jarana, neko mu rekao ako pojedes bijeli luk, nista se ne osjeti :D pa je heroj pojeo citavu glavicu kad ga je drot zaustavio (imao u autu za svaki slucaj), pa opet napuhao koliko je imao :D a smrdio na bijeli luk 7 dana :skoljka:

fino pise, jetra izbacuje iz organizma 8 necega na sat (nisam hemicar), a ti si recimo popio 50 necega, znaci tih ostalih 42 paradiraju, vrte se u krug, udaraju u mozak, i tek poslije 4-5-6 sati ... pocinues se trijezniti. ali daleko od toga da si trijezan, samo je proces trijeznjenja poceo.


dalje, ona budalastina sa pelinkovcem, vinom i pivom :roll: nidje veze.

vrsta pica je nebitna. bitan je % alkohola.
Prijatelju, ovo sto si napisao je glupost :)

Alkotest ne mjeri tvoju sposobnost vladanja tijelom, jer je neko sa 2 promila stabilniji od nekog drugog sa 0,45. Alkotest je dokazno sredstvo koje pomocu hemijske reakcije mjeri kolicinu alkoholnih isparavanja u dahu. Ukoliko je rezultat preko 0,3 zakon propisuje da si u prekrsaju. I tu je sva mudrost.

Tvoje price jesu zabavne i smijesne, ali nemaju veze sa temom. Cinjenica je da ce me rakija ili neka zesca stici poslije odredjenog vremena, ali je kolicna alkoholnih isparavanja u ustima navjeca NETOM poslije konzumacije, neovisno je li me "stigla" ili nije.

Za kolegu sto je pitao koji je najbolji trik:

Neorginalno, ali najbolji trik je taxi :)

Tj. ako si vec p'jan ko cuskija, taxi je najbolje rjesenje.

A ako si popio par piva ili par casa vina ili koju zescu, voda ti je najveci saveznik. Dosta vode, sto vise to bolje, dobro isprati usta, voziti otvorenih prozora, jer rijamu po mirisu iz kabine automobila (iznedju ostalog) procijenjuje jesi li ga mazno :D
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#178 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by shandrprcSA »

cuj banana i kola ?!?!?! :run:

PS: @eluna, jos uvijek cekam taj famozni clan o patr.nalogu (jal Titin jal ovaj zakon) :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#179 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by uglavnomja »

_BataZiv_0809 wrote: Alkotest je dokazno sredstvo koje pomocu hemijske reakcije mjeri kolicinu alkoholnih isparavanja u dahu.




netacno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mjeri kolicinu alkohola u krvi preko isparavanja u dahu!!!

zar nisi procitao one postove prije, pise kojim hemijskim reakcijama se to mjeri i poenta je kolicina lakohola u KRVI:

to je dah koji dolazi iz pluca, ne iz usta.

evo kako to wiki objasnjava (da ja sta ne izvalim :oops: )

"U dišnom sustavu, pomoću pluća, izmjenjuju se molekule kisika i ugljikovog dioksida pomoću difuzije, između zraka i krvotoka. Tako se u krvotoku, uz oksidaciju krvi uklanja i CO2 i ostali metabolički otpadni plinovi zajedno s njim izlaze iz krvotoka u atmosferu."


a sto se tice djelovanja alkohola, ako si tek popio, nisi pijan, logicno. ako imas alkohol u dahu, u ustima, moze se ubiti zvakom, hranom ... disanjem na usta.

ali kad alkohol udje u krv smrad izlazi kroz pluca, pa na usta. nema hrane ni nicega sto moze ubiti to, pogotovo za preciznu masinu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#180 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

uglavnomja wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Alkotest je dokazno sredstvo koje pomocu hemijske reakcije mjeri kolicinu alkoholnih isparavanja u dahu.




netacno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mjeri kolicinu alkohola u krvi preko isparavanja u dahu!!!

zar nisi procitao one postove prije, pise kojim hemijskim reakcijama se to mjeri i poenta je kolicina lakohola u KRVI:

to je dah koji dolazi iz pluca, ne iz usta.

evo kako to wiki objasnjava (da ja sta ne izvalim :oops: )

"U dišnom sustavu, pomoću pluća, izmjenjuju se molekule kisika i ugljikovog dioksida pomoću difuzije, između zraka i krvotoka. Tako se u krvotoku, uz oksidaciju krvi uklanja i CO2 i ostali metabolički otpadni plinovi zajedno s njim izlaze iz krvotoka u atmosferu."


a sto se tice djelovanja alkohola, ako si tek popio, nisi pijan, logicno. ako imas alkohol u dahu, u ustima, moze se ubiti zvakom, hranom ... disanjem na usta.

ali kad alkohol udje u krv smrad izlazi kroz pluca, pa na usta. nema hrane ni nicega sto moze ubiti to, pogotovo za preciznu masinu.
Pa kako onda protek vremena, voda i masna hrana smanjuju rezultate alkotesta?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#181 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

uglavnomja wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Alkotest je dokazno sredstvo koje pomocu hemijske reakcije mjeri kolicinu alkoholnih isparavanja u dahu.




netacno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mjeri kolicinu alkohola u krvi preko isparavanja u dahu!!!

zar nisi procitao one postove prije, pise kojim hemijskim reakcijama se to mjeri i poenta je kolicina lakohola u KRVI:

to je dah koji dolazi iz pluca, ne iz usta.

evo kako to wiki objasnjava (da ja sta ne izvalim :oops: )

"U dišnom sustavu, pomoću pluća, izmjenjuju se molekule kisika i ugljikovog dioksida pomoću difuzije, između zraka i krvotoka. Tako se u krvotoku, uz oksidaciju krvi uklanja i CO2 i ostali metabolički otpadni plinovi zajedno s njim izlaze iz krvotoka u atmosferu."


a sto se tice djelovanja alkohola, ako si tek popio, nisi pijan, logicno. ako imas alkohol u dahu, u ustima, moze se ubiti zvakom, hranom ... disanjem na usta.

ali kad alkohol udje u krv smrad izlazi kroz pluca, pa na usta. nema hrane ni nicega sto moze ubiti to, pogotovo za preciznu masinu.
DUPLI
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#182 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by uglavnomja »

_BataZiv_0809 wrote:
uglavnomja wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Alkotest je dokazno sredstvo koje pomocu hemijske reakcije mjeri kolicinu alkoholnih isparavanja u dahu.




netacno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mjeri kolicinu alkohola u krvi preko isparavanja u dahu!!!

zar nisi procitao one postove prije, pise kojim hemijskim reakcijama se to mjeri i poenta je kolicina lakohola u KRVI:

to je dah koji dolazi iz pluca, ne iz usta.

evo kako to wiki objasnjava (da ja sta ne izvalim :oops: )

"U dišnom sustavu, pomoću pluća, izmjenjuju se molekule kisika i ugljikovog dioksida pomoću difuzije, između zraka i krvotoka. Tako se u krvotoku, uz oksidaciju krvi uklanja i CO2 i ostali metabolički otpadni plinovi zajedno s njim izlaze iz krvotoka u atmosferu."


a sto se tice djelovanja alkohola, ako si tek popio, nisi pijan, logicno. ako imas alkohol u dahu, u ustima, moze se ubiti zvakom, hranom ... disanjem na usta.

ali kad alkohol udje u krv smrad izlazi kroz pluca, pa na usta. nema hrane ni nicega sto moze ubiti to, pogotovo za preciznu masinu.
Pa kako onda protek vremena, voda i masna hrana smanjuju rezultate alkotesta?
pa jetri treba vremena da se rijesi alkoola u organizmu, a to traje satima, zavisno od kolicine.

a tih 10-15 minuta su ubleha :D ne moze se covjek koji je popio otrijezniti za 10-15 minuta , ali zato moze covjeka koji je tek popio uhvatiti za tih 10-15 min.

a hebat ga, ne znam da voda i masna hrana smanjuju rezultat alkotesta. mogu samnjiti da budes pijan kao letva, da manje mamuras, da manje popijes, da te manje uhvati ... ali da djeluju na alkotest :?

ps. ja onom "naucnom" djelu novinara sa indexa ne pridajem ni sekundu vaznosti :D

dobro je poznato da su ti javnodostupni alkometri samo za onako ofrlje dati rezultat. policija koristi drugacije masine. :D fino ga je imati, zao mi je sto ih nije bilo u doba kadje bilo normala sjesti za volan, ali zadnjih par godina mi ne treba. :violina:
ova zemlja ubija zelju da sjednes za volan nakon pogleda na casu pica :oops: , a kamoli da popijes i vozis. kazne su takve da se neces oporaviti lako i brzo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#183 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

uglavnomja wrote: pa jetri treba vremena da se rijesi alkoola u organizmu, a to traje satima, zavisno od kolicine.

a tih 10-15 minuta su ubleha :D ne moze se covjek koji je popio otrijezniti za 10-15 minuta , ali zato moze covjeka koji je tek popio uhvatiti za tih 10-15 min.

a hebat ga, ne znam da voda i masna hrana smanjuju rezultat alkotesta. mogu samnjiti da budes pijan kao letva, da manje mamuras, da manje popijes, da te manje uhvati ... ali da djeluju na alkotest :?

ps. ja onom "naucnom" djelu novinara sa indexa ne pridajem ni sekundu vaznosti :D

dobro je poznato da su ti javnodostupni alkometri samo za onako ofrlje dati rezultat. policija koristi drugacije masine. :D fino ga je imati, zao mi je sto ih nije bilo u doba kadje bilo normala sjesti za volan, ali zadnjih par godina mi ne treba. :violina:
ova zemlja ubija zelju da sjednes za volan nakon pogleda na casu pica :oops: , a kamoli da popijes i vozis. kazne su takve da se neces oporaviti lako i brzo.
Ja iz sopstvenog iskustva govorim. Dosta vode popiti, isprati temeljito usta, pojesti sira, suhog mesa ili suzuke, zvakaca guma i to je to. Naravno opet, po deseti put govorim, ovo se odnosi na situacije kad si popio 4-5 piva ili casa vina i ekvivalent tome, za covjeka koji podnosi alkohol poput mene (blago iznad prosjeka, rekao bih :D ) :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#184 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by uglavnomja »

svaki covjek drugacije podnosi alkohol. svakog covjeka koji nije jeo citav dan pa poceo piti - sastavice sa zemljom 3 ljute.
ako je covjek jeo pa poceo piti, pa usput mezio ... manje ce ga uhvatiti, normalno.


ali to nije varanje alkometra :) to je stvarno stanje pijanstva.

ne moze taj sto se napio na prazan stomak popiti 2 litra vode i pojesti kilu janjetine filovanu sudzukom pa da mu odjednom spadne % :D u biti, samo mu moze pozliti, evt. da zaspe sjedeci 8)
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#185 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Danguba »

pashasolidni wrote:rutinska kontrola ne postoji u zakonu!
Dobra tema a trebalo bi je prebaciti na RD i pisati vlastita iskustva sa predstavnicima zakona.

Sjedim skoro kod prijatelja i veli ''mogli smo po jednu''. Nisam neki alkoholicar ali ruzno mi izgleda nekoga odbiti. Dok smo sjedili nekih 2-3 sata popili smo po dvije sljive. Sijelo zavrseno i ja idem kuci. Sidjem sa sporedne ceste i trebam se prikljuciti na glavnu. Tamo gdje ja trebam stoji patrola i sve su prilike kao da cekaju mene. Stranjske tablice. Ja prvi na semaforu i nemam kuda.Sa mo sto se upali zeleno onaj vec digao lizalo prema meni. Ide standardno ''vece, dokumenta, jeste li sta konzumirali''/ Velim ja jesam. To traje vjecnost. Popio sam dvije casice. kaze on- nije problem, mi to provjerimo ali morate prijeci u nase auto. Ok. Sjednem ja u neki polo a on vadi neku skalameriju. Kazem ja da vozacku posjedujem 30 god. i da nikada nisam radio alko test(kao sto stvarno nisam). Veli on- nije problem. Kada puses ja ti dam znak da stanes i to je to. Sve radi ali kao usporen. Kao da ceka ono''pa moze li bez toga, kako bi to rijesili drugacije, moram li puhati...cutim ja a on kao zao mu raspakovati onu ampulu i na kraju pocnem ja puhati, nesto zapista kad veli on ''dosta''. Pogleda u onu spravu i veli ''nema nista''. Ja ovako :shock: Isprinta mi neki papir i veli cuvaj do kuce. Pitam a kako nema nista kada sam popio dvije maksuzije. Pa znate sta gospodine to zavisi od organizma do organizma. Nekome je to previse neko to i ne osjeti na svom tijelu. :-)
Cuo sam da mu valja sada praviti zapisnik o unistenoj ampuli. Pitam ga je li to rutinska kontrola ili alko kontrola. ''Ma jeste rutinska ali ako procijenimo da je neko konzumirao alkohol onda uradimo i alko test''. Dobro ali kako ste mene procijenili. ''Pa kod vas su rasirene zjenice pa sam mislio da ste konzumirali alkohol''. Nemoj vise nikom gledati u oci zivota ti'' velim ja a oni se zavratise od smijeha.


Ljetos u povratku sa mora prije Bihaca kod Klokotskog mosta zaustavlja me policija. jedva nekako skrenuh sa ceste. neki nagib. Pridje ovaj trazi dokumenta i ode da evidentira(rutinska) a ovaj drugi mu kolega pridje do mene i malo se nage prema meni ''ne bih mu ja ovdje stao da sam bio na vasem mjestu'' :shock: Dugo sam razmisljao zasto je to rekao. Na ovoj temi sam saznao da ta mjesta moraju biti bezbjedna i obiljezena sto za ovo mjesto ne mogu reci.

Nekada sam znao traziti od te gospode da zaustave saobracaj da se mogu bezbjedno prikljuciti sto oni i urade.

Ima tih dogodovstina koliko hocete. Od toga da od policije prvo trazim kusur pa tek onda im dam ''na fuka'' do ''uzmi ili ostavi'' jer im se ne isplati sa mnom peglati.

Uh da ne zaboravim. negdje poslije rata zaustavi me policija a kod mene istekla registracija. nema se za benzina a kamo li za registraciju. Zapisao on sve u tefter i vraca mi dokumente a ja onako na blef ''Ako ste zavrsili mogu li ja sada znati ko me je legitimisao''. ''Pa sto ti to treba''...rekoh ''samo da znam ko me je zapisao''...''a ne,ne zajebat ce ti mene. ostacu ja bez posla'' Neces covjece- velim ja.
Hocu hocu. Pocijepa onaj papir i veli'' nisi me vidio nisam te vidi''. :lol:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#186 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Tercius »

Prava vozača bi bila da znaš razloge zaustavljanja i naravno transparentnost sl.lica sa kojim imas cast :), za sve ostalo je Sud ili Unutrasnja kontrola ukoliko se pronadjes ostecenim, svaka ostala diskusija je nepotrebna i samo vodi ka Prekrsajnom sudu u kancelariju za JRiM. A mozda je i vrijeme da se prepise nesto od kosmija iz Srbije, pravilnik o postupanju vozaca prilikom kontrole u saobracaju.Pa da se sastave sva prava i obaveze vozača a Bogam i policije na jednom mjestu.A sto se tice alkotesta, mislim da je najgluplja stvar odbijanje alkotesta i pokusaj opovrgavanja ispravnosti istog, jer svaki od navedenih mora imati certifikat o ispravnosti koji se radi periodicno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#187 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

Neki dan vidim kod Autobuske stanice, otprilike paralelno sa Zmaj cevabdzinicom, stoji murijak i drzi lizalo, a policijskog vozila nigdje. Zanima me sta misle strucnjaci sa ove teme?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#188 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Romeo 80 »

Ne znam šta je problem s time?! :? Pa neka liže, ako mu se liže! :lol: :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#189 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

Romeo 80 wrote:Ne znam šta je problem s time?! :? Pa neka liže, ako mu se liže! :lol: :mrgreen:
Hahahaha ma i ja kazem :D Pogototovu ako je policajka u pitanju :per:

Elem na pocetku ove teme su govorili da te drot ne moze zaustaviti ako nema sluzbenog vozila pored sebe.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#190 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Romeo 80 »

_BataZiv_0809 wrote:
Romeo 80 wrote:Ne znam šta je problem s time?! :? Pa neka liže, ako mu se liže! :lol: :mrgreen:
Hahahaha ma i ja kazem :D Pogototovu ako je policajka u pitanju :per:

Elem na pocetku ove teme su govorili da te drot ne moze zaustaviti ako nema sluzbenog vozila pored sebe.
:D Čuo sam i ja za to, ali nisam siguran koliko je istina i da li ima utemeljenje u zakonu. Čekamo forumašicu Elunu, jer je pisala nešto o ovome čini mi se. :-D
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#191 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by mirzet87sa »

_BataZiv_0809 wrote:
Hahahaha ma i ja kazem :D Pogototovu ako je policajka u pitanju :per:

Elem na pocetku ove teme su govorili da te drot ne moze zaustaviti ako nema sluzbenog vozila pored sebe.
Moze.
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#192 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by Sunculish »

Jutros usporio saobraćaj od RTV-a ka Otoci,kontam sigurno opet sudar. Kad jok! Dva policajca stoje na tramvajskoj stanici, odnosno na samoj cesti pored tramvajske stanice, bez auta, (u lijevoj traci ka gradu) i svak sebi zaustavio žrtvu.
Nešto kontam, da me u takvoj situaciji zaustavi, hladno bih nastavila voziti do prvog proširenja pa nek me ganja il nek mi piše kaznu.
Neku noć isto, kod RTV-a na sred desne trake su stali i zaustavljaju a 50m dalje autobuska stanica gdje mogu nesmetano zaustavljati koga hoće.
semii
Posts: 43
Joined: 23/09/2011 09:24

#193 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by semii »

Zna li neko koja je kazna za skretanje u zabranu preko pune linije?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#194 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by _BataZiv_0809 »

semii wrote:Zna li neko koja je kazna za skretanje u zabranu preko pune linije?
Za ignorisanje znaka ti je 40 KM, po cl. 238. ZOBS-a, a za presijecanje pune mislim da i vozacka moze letiti. Sacekat cemo nekog od uposlenika policije da se javi, pa da nas uputi i u cl. zakona :D
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#196 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by plucna mahramica »

Malo cu da padobranisem... Naime, zanimaju me ovlasti sudske policije? Danas me je 'zaustavio' jedan, trazio dokumente, adresu i rekao da ce kazna stici. Hvala, dovidjenja.
Ali onda se sjetim da sam jos jednom tako dobio kaznu kada me je neki prasinar zapisao pa vjerovatno dao nekom kolegi saobracajcu?
Mogu li ja ovo da sporim na sudu, tj. da ovaj nije mozda znao kako primjeniti pravila ili su jednako upoznati kao i saobracajci? Zaustavio sam se u zoni gdje se moze samo sa onom dozvolom, 3 minute, znam da nije izgovor, ali eto...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#197 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by kakavdanakneiskustvu »

plucna mahramica wrote:Malo cu da padobranisem... Naime, zanimaju me ovlasti sudske policije? Danas me je 'zaustavio' jedan, trazio dokumente, adresu i rekao da ce kazna stici. Hvala, dovidjenja.
Ali onda se sjetim da sam jos jednom tako dobio kaznu kada me je neki prasinar zapisao pa vjerovatno dao nekom kolegi saobracajcu?
Mogu li ja ovo da sporim na sudu, tj. da ovaj nije mozda znao kako primjeniti pravila ili su jednako upoznati kao i saobracajci? Zaustavio sam se u zoni gdje se moze samo sa onom dozvolom, 3 minute, znam da nije izgovor, ali eto...
mislim da od toga nema nista,nikakve kazne sudska policija ne piše
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#198 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by plucna mahramica »

Pa znam da oni ne mogu, zato i napisah ovaj slican slucaj koji sam imao, gdje je vjerovatno proslijedjeno nekom kolegi saobracajcu..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#199 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by kakavdanakneiskustvu »

plucna mahramica wrote:Pa znam da oni ne mogu, zato i napisah ovaj slican dlucaj koji sam imao, gdje je vjerovatno proslijedjeno nekom kolegi saobracajcu..


ne pisu oni nikakve kazne,niti salju podatke običnoj policiji da ovi pisu kazne
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#200 Re: Prava vozača prilikom policijske kontrole?

Post by plucna mahramica »

Pa nije im u opisu posla, ali vec navedoh da sam imao tu situaciju gdje je iz inata nekome dao da mi napise kaznu (u tom slucaju jer nisam htio dati na kafu).
Post Reply