Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#1 Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by konektovan »

Ja to ne bi platio. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10371
Joined: 16/01/2012 21:38

#3 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by basicm »

Prenocis vikend u zatvoru i to je to, upoznas ljude, cujes price...
dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#4 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

basicm wrote:Prenocis vikend u zatvoru i to je to, upoznas ljude, cujes price...
Odmori se malo i kuci.. Nije ni ta losa... Uvidom u registar od 31.7. Imam 120 KM a terete me za 50? Jesul oni dobri sa glavama jebem im sve seljacko!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by tempuser »

dgL_ wrote:Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
Dobri su oni s glavama itekako, al tebe handri tvoja pamet...
50 po njihovoj evidenciji zato sto su ti na kaznu od 30 KM obracunali jos 20 KM kazne za neplacanje. ista stvar je i sa drugom kaznom, na kaznu od 50 su ti obracunali 20 KM i ta kazna je sad70 KM, 50 + 70 = 120.

Ranije je bilo da se u slucaju neplacanja novcana kazna mijenja kaznom zatvora i za svakih zapeceih 50 KM dan zatvora, pa su to u sljedecoj izmjeni zakona izostavili i nedavno su opet uveli. Izgleda da je delikventnost u neplacanju zani tolika da nisu imali drugo rjesenje da utjeraju dugove osim da opet uvedu zakon. Ako su ostali isti uslovi tebi je to 3 dana zatvora.
Procedura je jednostavna, odes u svoj CIPS, izlistaju ti kazne, uplatis po tim nalozima (mora ti se poklapati broj naloga = poziv na broj) i rjesio si problem.
Sad se pogledaj u ogledalo i cestitaj sebi da si trosak od 40 KM pretvorio u 120 KM.
Last edited by tempuser on 18/08/2018 11:59, edited 2 times in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by condy »

dgL_ wrote:Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
Novi zakon o prekrsajima fbih, predvidja mogucnost lisenja slobode, kao prinudno sredstvo da platis novcanu kaznu. Tako da moras to platiti. Lisenjem slobode se ne oslobadjas obaveze placanja novcane kazne. Novcana kazna i dalje ostaje, uz lisenje slobode. To nije zamjena novcane kazne za zatvorsku kad se ne plati novcana kazna kao u krivicnim predmetima. Tako da plati to, i zavrsi s tim.
User avatar
basicm
Posts: 10371
Joined: 16/01/2012 21:38

#7 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by basicm »

Opet dobro, 3 nocenja puni pansion za 120 KM, dzaba.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by konektovan »

basicm wrote:Opet dobro, 3 nocenja puni pansion za 120 KM, dzaba.
Jedino, pogled nije cemu,.. :mrgreen:
dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#10 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

tempuser wrote:
dgL_ wrote:Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
Dobri su oni s glavama itekako, al tebe handri tvoja pamet...
50 po njihovoj evidenciji zato sto su ti na kaznu od 30 KM obracunali jos 20 KM kazne za neplacanje. ista stvar je i sa drugom kaznom, na kaznu od 50 su ti obracunali 20 KM i ta kazna je sad70 KM, 50 + 70 = 120.

Ranije je bilo da se u slucaju neplacanja novcana kazna mijenja kaznom zatvora i za svakih zapeceih 50 KM dan zatvora, pa su to u sljedecoj izmjeni zakona izostavili i nedavno su opet uveli. Izgleda da je delikventnost u neplacanju zani tolika da nisu imali drugo rjesenje da utjeraju dugove osim da opet uvedu zakon. Ako su ostali isti uslovi tebi je to 3 dana zatvora.
Procedura je jednostavna, odes u svoj CIPS, izlistaju ti kazne, uplatis po tim nalozima (mora ti se poklapati broj naloga = poziv na broj) i rjesio si problem.
Sad se pogledaj u ogledalo i cestitaj sebi da si trosak od 40 KM pretvorio u 120 KM.
30+20 KM mi doslo, a 50+20 nije...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by sheilak »

Onda se nadaj u skorijoj buducnosti vjerovatno je ta manja starija pa da ne zastari (r)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#12 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by 530i »

Ma pravac robija i to je to. Ko će davat 120 maraka, skup parking, barel od jutros skočio 15 centi...lakše ne platit, jebem im sve seljačko.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#13 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by tempuser »

dgL_ wrote: 30+20 KM mi doslo, a 50+20 nije...
Ne mora ti doci jer ti na nalogu sve pise!
dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#14 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

tempuser wrote:
dgL_ wrote: 30+20 KM mi doslo, a 50+20 nije...
Ne mora ti doci jer ti na nalogu sve pise!
Pise da moram uplatiti 50 a u registru imam 120... Hahahahahahaha
dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#15 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

Ako je neko imao iskustva neka napise... Cisto da znaju i ostali... Meni je interesantno sto pise "ODMAH" CUJ ODMAH... Nikakav datum, rok... Apsolutno nista... Prvi put vidim ovakvu glupost... Pa trebas navest u roku od 7 dana, 15 dana, mjesec dana... Moram se sa advokatom posavjetovat oko ovoga :)
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#16 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by nivla »

dgL_ wrote:Ako je neko imao iskustva neka napise... Cisto da znaju i ostali... Meni je interesantno sto pise "ODMAH" CUJ ODMAH... Nikakav datum, rok... Apsolutno nista... Prvi put vidim ovakvu glupost... Pa trebas navest u roku od 7 dana, 15 dana, mjesec dana... Moram se sa advokatom posavjetovat oko ovoga :)
haha, prosao ti je predvidjeni rok cim su ti javili da imas platiti zaostale kazne pa ti sad kazu odmah, vjerovatno da ne postupaju dalje(posljednje upozorenje)
dgL_
Posts: 3030
Joined: 25/09/2014 22:39

#17 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by dgL_ »

nivla wrote:
dgL_ wrote:Ako je neko imao iskustva neka napise... Cisto da znaju i ostali... Meni je interesantno sto pise "ODMAH" CUJ ODMAH... Nikakav datum, rok... Apsolutno nista... Prvi put vidim ovakvu glupost... Pa trebas navest u roku od 7 dana, 15 dana, mjesec dana... Moram se sa advokatom posavjetovat oko ovoga :)
haha, prosao ti je predvidjeni rok cim su ti javili da imas platiti zaostale kazne pa ti sad kazu odmah, vjerovatno da ne postupaju dalje(posljednje upozorenje)
E bas me zanima kako ce ovo zavrsit... Ubice hodaju gradom, a ja cu kao u zatvor zbog 2 kazne najnizeg moguceg ranga... Ajde bas da vidim i to :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#18 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by 530i »

U ponedeljak ujutru te traže na adresi i hapse na licu mjesta, otprilike oko 6 pola 7 najkasnije.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by konektovan »

Vidi moze li na rate?????!!!! :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#20 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by kakavdanakneiskustvu »

sta li salju onima sa 10000 i više maraka neplaćenih kazni,nisam cuo da je iko od tih i jednu noc odlezo u zatvoru zbog tih kazni
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by kakavdanakneiskustvu »

dgL_ wrote:
tempuser wrote:
dgL_ wrote:Jutros mi dodje plava koverta :) uvidom u sadrzaj iste pise da ce me morati lisiti slobode ako ne platim prekrsajni nalog od 30 KM sa pojas odnosno 50 KM po njihovoj evidenciji... Ima tacan broj naloga koji sam nasao i to je to... Stoji da je uvidom u registar kazni utvredjeno da sam povratnik u cinjenju saobracajnih prekrsaja i da uvidom u registar imam 120 KM ne placenih kazni... Hahahahahah (pojas 30 i pjesak crveno 50 sa + valjda 20 KM koje idu na ta dva naloga)

Kakva je procedura vezano za ovo? Sa obzirom da su kazne najnizeg moguceg ranga jel moguce da su poceli ovako da pokusavaju izvuc lovu?
Dobri su oni s glavama itekako, al tebe handri tvoja pamet...
50 po njihovoj evidenciji zato sto su ti na kaznu od 30 KM obracunali jos 20 KM kazne za neplacanje. ista stvar je i sa drugom kaznom, na kaznu od 50 su ti obracunali 20 KM i ta kazna je sad70 KM, 50 + 70 = 120.

Ranije je bilo da se u slucaju neplacanja novcana kazna mijenja kaznom zatvora i za svakih zapeceih 50 KM dan zatvora, pa su to u sljedecoj izmjeni zakona izostavili i nedavno su opet uveli. Izgleda da je delikventnost u neplacanju zani tolika da nisu imali drugo rjesenje da utjeraju dugove osim da opet uvedu zakon. Ako su ostali isti uslovi tebi je to 3 dana zatvora.
Procedura je jednostavna, odes u svoj CIPS, izlistaju ti kazne, uplatis po tim nalozima (mora ti se poklapati broj naloga = poziv na broj) i rjesio si problem.
Sad se pogledaj u ogledalo i cestitaj sebi da si trosak od 40 KM pretvorio u 120 KM.
30+20 KM mi doslo, a 50+20 nije...

za tu od 50 se obratis policijskoj stanici koja ti je slala prek. nalog da vidis zbog cega nisi dobio isti
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#22 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by kakavdanakneiskustvu »

dgL_ wrote:
nivla wrote:
dgL_ wrote:Ako je neko imao iskustva neka napise... Cisto da znaju i ostali... Meni je interesantno sto pise "ODMAH" CUJ ODMAH... Nikakav datum, rok... Apsolutno nista... Prvi put vidim ovakvu glupost... Pa trebas navest u roku od 7 dana, 15 dana, mjesec dana... Moram se sa advokatom posavjetovat oko ovoga :)
haha, prosao ti je predvidjeni rok cim su ti javili da imas platiti zaostale kazne pa ti sad kazu odmah, vjerovatno da ne postupaju dalje(posljednje upozorenje)
E bas me zanima kako ce ovo zavrsit... Ubice hodaju gradom, a ja cu kao u zatvor zbog 2 kazne najnizeg moguceg ranga... Ajde bas da vidim i to :D

da,ljudi sa hiljadama maraka neplaćenih kazni ima na stotine bar u zenici,i ne znam da je iko zbog toga zaglavio zatvora

ajd javi nam kako ce se sve to zavrsiti
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by konektovan »

Kako ce ti se javiti iz zatvora????? :mrgreen:
Livorno
Posts: 89
Joined: 31/07/2017 14:20

#25 Re: Poziv od suda za uplatu prekrsajnog naloga

Post by Livorno »

.
Last edited by Livorno on 14/02/2019 17:35, edited 1 time in total.
Post Reply