Poziv na zajedničko putovanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#351 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Truba »

Klitemnestraaa wrote:Ne mozes to skontati dok ne izadjes iz videokruga.

Zove mene mater placuci prije mjesec i pol pita jesam li ziva. Ja ono wtf, rekoh jesam, a sto ne bih bila? Kaze bio napad u Minhenu sve bruji o tome. Kaze cuvaj se bice sigurno i u ostalim gradovima, cula ona od nekog. U to vrijeme ja u Frankfurtu bila, upalim TV, normalan program, nikakve izvanredne vijesti, pitam Svabe oni me gledaju ono wtf kakav napad, kakvi bakraci k'o koga jos to zanima. Zovu me jaranice, pitaju jesam li ziva, vele sve bruji o napadima, na Fb svi cekiraju ono 'safe'. Ja pitam poznanika koji zivi u Minhenu sutradan, veli on pojma nema, niti ko znacaj pridaje tome, ovdje normala sve.

Cudo je kako nam mediji umiju isprati mozak i usaditi strah u kosti.

tako je padaju granate po alipašnu i rokaju televiziju
mi se na čengić vili pored treske poredali kao na predstavu i gledamo komentarišemo normala život

to je ljudski u milijunskom gradu da ljudi pojma nemaju
i sutra kad budeš imala dijete onda ćeš se ponašati kao tvoja mama ako slučajno bude šta
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#352 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by perfekcionista1 »

Poenta je dakle da si pravo dobra sa svabama? Toliko si puta to naglasila i moram ti reci da sam shvatio- ti si raja s njima. Ok sad? :)

To sto vi brojite putovanjima ja i ne racunam, neki od vas su isli vani samo da bi povecali broj zemalja koje su navodno obisli a ustvari ste cistili kuce svabama i malterisali tako da grada niste ni vidjeli kako treba.

Za mene to nisu putovanja, ja sam obisao nekoliko ljepsih gradova kao turista i uzivao svaki put sto i jeste poenta putovanja.
UvaljanaPucna
Posts: 43
Joined: 21/06/2015 18:05

#353 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by UvaljanaPucna »

Samprotivsviju wrote:
Iskreno, jel ih bilo koji su sex ocekivali ?
Klitemnestraaa wrote:Nijemci generalno jako postuju zene i nemaju takvih ocekivanja
Da,a inace ti isti nijemci generalno i ne kake,ne mirišu dal im čarape smrde kad ih trebaju promijeniti :oops: itd....itd...

De bona živa bila,ako nisu tražili seks od tebe,može samo imaju razlog :roll: ,zapitaj se ti sama :cry:

A meni se bas sviđaju postovi od @perfekcioniste i @black swana na ovoj temi. Jednostavno to je tako,jasno ki pasulj
Last edited by UvaljanaPucna on 09/09/2016 13:32, edited 1 time in total.
UvaljanaPucna
Posts: 43
Joined: 21/06/2015 18:05

#354 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by UvaljanaPucna »

.
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#355 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Truba »

npr talijan će ti se udvarati jer je to red ako ništa drugo
time ti iskazuje poštovanje fino se zahvališ i ćao :D

ne razumijete vi kako je nama muškima
može proći pola zivota da te niko ne nazove :D niti ponudi, niti se okrene za tobom
a vama svaki dan nešto nude
i još džaba

moš misliti što je džaba :D
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#356 Re: RE: Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by perfekcionista1 »

eluna wrote:Visak slobodnog vremena I manjak drustva I zabave proizvode nezadovoljstvo svojim zivotom, pa se to onda sve istresa na tudji zivot koji doticna persona zeli, ali je emotivno nezrela pa nema muda sam sebi to da prizna. Da se malo opustio u zivotu mogao je biti bolji student u Becu, ovako - on je samo jedan od boljih studenata ovdje.

Savjet draga moja - ostavi ovo dijete da serucka ovdje n forumu, a ti raspali za svojim cejfom I Posalji nam koju slicicu :)
Uh jesi mi se nagovorila, prava mahalusa, samo ti jos cigara, kahva i zenturace oko tebe trebaju da mahalska psihoanaliza drugih dobije puni smisao :D

Ako vec govoris o meni onda mene i citiraj. Na tvoju zalost ne znas puno o meni, a da znas ko sam malo bi se zacrvenila, ali ne puno jer nemas ti karaktera da se postidis kad pogrijesis.

Sta sam ja u zivotu prosao, vidio, cuo i probao neki nece ni za dva zivota. Zato lahko citam prevarante i prodavace magle. Ukljucujuci i autora teme.

Jedini razlog zasto ti i pojedine podrzavate svu tu pricu jeste upravo sto si ti neizivljena i nezadovoljna svojim zivotom, mozda i brakom pa ti ta pricica o putovanju sa motorom budi davno uspavanu avanturisticku dusu i onako u virtuali zamisljas sebe ponovo sretnu i slobodnu na tom putovanju ali svjesna da je to samo san pa onda po automatizmu podrzavas pricu o tome makar bila lazna.

Izvini ali nisam ja kriv ako je nekome brak postao teret pa se osjeca zatvoreno... razgovorom se moze sve rijesiti. :). Razumijem da su pojedini muzevi pravi supci ali neka niko ne krivi mene ako im remetim mastu o slobodi tako sto iskazujem svoje misljenje o ovom prodavacu magle.

Eto kad cemo vec otvoreno da i ja tebe malo analiziram :)
UvaljanaPucna
Posts: 43
Joined: 21/06/2015 18:05

#357 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by UvaljanaPucna »

Sjooo profajlera vodeK na klixu :oops: :mrgreen:
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#358 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Montana »

UvaljanaPucna wrote:
Klitemnestraaa wrote:Nijemci generalno jako postuju zene i nemaju takvih ocekivanja
U njemačkoj se ne obraća i prilazi ženama,kao u BiH...lako popušiš kazneni prekršaj :lol: zato su povučeni.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#359 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Klitemnestraaa »

Montana wrote:
UvaljanaPucna wrote:
Klitemnestraaa wrote:Nijemci generalno jako postuju zene i nemaju takvih ocekivanja
U njemačkoj se ne obraća i prilazi ženama,kao u BiH...lako popušiš kazneni prekršaj :lol: zato su povučeni.
Ziva istina, vidjela svojim ocima.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#360 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Montana »

Klitemnestraaa wrote:
Montana wrote:
UvaljanaPucna wrote:


U njemačkoj se ne obraća i prilazi ženama,kao u BiH...lako popušiš kazneni prekršaj :lol: zato su povučeni.
Ziva istina, vidjela svojim ocima.

i da mu sama u krilo sjedneš,gurnio bi te :lol:
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#361 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Klitemnestraaa »

Nekima sam ocito ego povrijedila pa moraju svoj machoizam iznijeti.
Pod putovanjem sam mislila kao turista i pisala sam vec da tokom slobodnih dana putujem i kad imam vremena te upoznajem lokalnu kulturu kroz druzenje s lokalcima te razgledavanje.

Ne pada mi na pamet naprdjivati se ili ubjedjivati nekog da sam ja upravu ili nisam. Time samo sirim negativitet, sto mi u zivotu ne treba. Kazala sam sve sto mislim i iza toga stojim. Prolazniku zelim puno zabave na putovanjima.
Love & peace.
UvaljanaPucna
Posts: 43
Joined: 21/06/2015 18:05

#362 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by UvaljanaPucna »

Nisi ti 'ćeri draga ničiji ego povrijedila nego se bona provaljujes sa ovakvim izjavama.

Muško je muško gdje god da se nalazi.
Bio on iz Njemačke fini gospodin kulturan,obrazovan,što se kaže u našem narodu meleć :oops: vakan nakav ili ovi naši balkanci koje ti okarekterisa ko najgore svinje,nekulturne,neobrazovane i sve ostale negativne pridjeve.
Bona ti,isto misli i želi i ima potrebu najveći vehabija,a vala i gospodin nijemac,i onaj iz tunguzije,i onaj iz nigerije i ostalih zemalja.
Samo neko ima nekih kočnica u životu pa ne ispoljava to bas javno na prvo,al sve je to u pet deka :mrgreen:

Međutim,mlada si pa ćeš nadoći i ti ;-)
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#363 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Euridika »

Nije mi jasno zbog čega se tako žestoko raspravljate i ubjeđujete na ovoj temi? Jasno mi je i podržavam iznošenje stavova, i shvatam i želju i avanturizam žena s jedne strane, kao i upozorenja muških s druge strane. Sve OK, ali do momenta dok ne očekujete da se drugi s vama moraju složiti u stavu.
Puno je kritika upućeno na skrivene namjere autora teme. Po meni to nije toliki problem, jer je svakako odluka svake kandidatkinje želi li se upustiti u sve ovo ili ne (podrazumijevam da se radi o zrelim, odraslim osobama), od prvog izlaska na kafu do eventualnog putovanja i svega onog što ide s tim. Mislim da niko nije baš toliko naivan da nije procijenio da je "rizik" od eventualnih intimnosti na putu velik, bez obzira da li je to planirano ili ne. Meni je više zasmetalo ono da autor snosi sve troškove, jer to pomalo podsjeća na kupovinu (makar samo i vremena), i to sam i rekla na početku ove teme.
Možda forum nije bio najbolje mjesto za ovakvu temu, možda je ovo trebalo pitati na nekoj travel stranici. Ili ako i ide putem foruma, prvo pronaći forumašicu sa sličnim razmišljanjima i dopisivati se s njom, upoznati je, pa joj ovako nešto ponuditi. A možda autor teme nije često na forumu, pa i ne prati teme i ne stupa u kontakte s forumašicama. Poenta: puno se vremena provelo analizirajući motive i razloge autora teme, a bez velike potrebe. Nije ovaj poziv ništa više nastran od gomile FB oglasa ili Internet ponuda.

P.S. A koliko vidim sad se i međusobno "častite" epitetima... :sad:
Last edited by Euridika on 09/09/2016 15:41, edited 2 times in total.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#364 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by mad_max_ba »

samo da kazem i
Klitemnestraaa i Perfekcionista
imate ga pravo u jednu ruku,
svako na svoj način :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#365 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Prolaznik »

Iako sam pokrenuo ovu temu uopšte je ne pratim jer sam u uvodu napisao kako me baš ničije mišljenje ne zanima bez obzira bilo pozitivno ili negativno. Tema služi kao poziv kako bi slobodne, punoljetne ženske osobe svojom voljom upoznale mene i ako im se učinim dovoljno zanimljivim, sigurnim... odlučile da sa mnom podijele jedno od mojih putovanja.

Negdje sam vidio da nekome smeta zašto plaćam troškove jer to može neka protumačiti kako imam skrivene namere, time je kupujem i ostale gluposti...

Objasniću ukratko. Kada putujem sam, bukiram sobe i pansione preko interneta. Skoro nikada nema u ponudi jednokrevetnih soba tako da uvijek uzimam i plaćam dvokrevetnu. Motor potroši isto goriva bio sam ili sa nekim. Cijena trajekta je zanemarljivo veća ako ide još jedna osoba a i trošak hrane je zanemarljiv. Dakle, povesti još jednu osobu mene ne košta praktično ništa. Kad je već tako zar nije šteta da se to ne iskoristi? Nikada nisam nikoga uslovljavao da spava u istoj sobi sa mnom. Ko želi neka doplati i uzme sebi penthouse sa bazenom. Bez obzira na sve ovo, osobe sa kojima sam do sada putova nikada nisu dozvolile da ja uvijek i isključivo plaćam sve. Prije polaska kroz upoznavanje i druženje smo već razvili neki stepen poštovanja i razumijevanja da smo shvatili da je ovo zajednička avantura i oboje smo doprinosili koliko smo željeli. Nikada ne bih ni poveo neku sponzorušu koja bi samo gladala kako da prođe besplatno.

Jedna članica foruma mi je putem pp skrenula pažnju da je tema otišla u lijepu materinu. Pojma nemam zašto ste se toliko raspisali ovdje? Imate mnoštvo drugih tema gdje možete da trošite svoje vrijeme u bezuspješnom pokušaju da druge uvjerite u svoje tvrdnje.

Pozdrav
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#366 Re: RE: Re: RE: Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by eluna »

perfekcionista1 wrote:
eluna wrote:Visak slobodnog vremena I manjak drustva I zabave proizvode nezadovoljstvo svojim zivotom, pa se to onda sve istresa na tudji zivot koji doticna persona zeli, ali je emotivno nezrela pa nema muda sam sebi to da prizna. Da se malo opustio u zivotu mogao je biti bolji student u Becu, ovako - on je samo jedan od boljih studenata ovdje.

Savjet draga moja - ostavi ovo dijete da serucka ovdje n forumu, a ti raspali za svojim cejfom I Posalji nam koju slicicu :)
Uh jesi mi se nagovorila, prava mahalusa, samo ti jos cigara, kahva i zenturace oko tebe trebaju da mahalska psihoanaliza drugih dobije puni smisao :D

Ako vec govoris o meni onda mene i citiraj. Na tvoju zalost ne znas puno o meni, a da znas ko sam malo bi se zacrvenila, ali ne puno jer nemas ti karaktera da se postidis kad pogrijesis.

Sta sam ja u zivotu prosao, vidio, cuo i probao neki nece ni za dva zivota. Zato lahko citam prevarante i prodavace magle. Ukljucujuci i autora teme.

Jedini razlog zasto ti i pojedine podrzavate svu tu pricu jeste upravo sto si ti neizivljena i nezadovoljna svojim zivotom, mozda i brakom pa ti ta pricica o putovanju sa motorom budi davno uspavanu avanturisticku dusu i onako u virtuali zamisljas sebe ponovo sretnu i slobodnu na tom putovanju ali svjesna da je to samo san pa onda po automatizmu podrzavas pricu o tome makar bila lazna.

Izvini ali nisam ja kriv ako je nekome brak postao teret pa se osjeca zatvoreno... razgovorom se moze sve rijesiti. :). Razumijem da su pojedini muzevi pravi supci ali neka niko ne krivi mene ako im remetim mastu o slobodi tako sto iskazujem svoje misljenje o ovom prodavacu magle.

Eto kad cemo vec otvoreno da i ja tebe malo analiziram :)
Esmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)
Duso draga zanima me tvoj komentar na ovaj opis I dozivljaj mene!

(Ziva bila daj onaj opis iz filma)
[emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my V7A using Tapatalk
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#367 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Samprotivsviju »

Prolaznik wrote:Iako sam pokrenuo ovu temu uopšte je ne pratim jer sam u uvodu napisao kako me baš ničije mišljenje ne zanima bez obzira bilo pozitivno ili negativno. Tema služi kao poziv kako bi slobodne, punoljetne ženske osobe svojom voljom upoznale mene i ako im se učinim dovoljno zanimljivim, sigurnim... odlučile da sa mnom podijele jedno od mojih putovanja.

Negdje sam vidio da nekome smeta zašto plaćam troškove jer to može neka protumačiti kako imam skrivene namere, time je kupujem i ostale gluposti...

Objasniću ukratko. Kada putujem sam, bukiram sobe i pansione preko interneta. Skoro nikada nema u ponudi jednokrevetnih soba tako da uvijek uzimam i plaćam dvokrevetnu. Motor potroši isto goriva bio sam ili sa nekim. Cijena trajekta je zanemarljivo veća ako ide još jedna osoba a i trošak hrane je zanemarljiv. Dakle, povesti još jednu osobu mene ne košta praktično ništa. Kad je već tako zar nije šteta da se to ne iskoristi? Nikada nisam nikoga uslovljavao da spava u istoj sobi sa mnom. Ko želi neka doplati i uzme sebi penthouse sa bazenom. Bez obzira na sve ovo, osobe sa kojima sam do sada putova nikada nisu dozvolile da ja uvijek i isključivo plaćam sve. Prije polaska kroz upoznavanje i druženje smo već razvili neki stepen poštovanja i razumijevanja da smo shvatili da je ovo zajednička avantura i oboje smo doprinosili koliko smo željeli. Nikada ne bih ni poveo neku sponzorušu koja bi samo gladala kako da prođe besplatno.

Jedna članica foruma mi je putem pp skrenula pažnju da je tema otišla u lijepu materinu. Pojma nemam zašto ste se toliko raspisali ovdje? Imate mnoštvo drugih tema gdje možete da trošite svoje vrijeme u bezuspješnom pokušaju da druge uvjerite u svoje tvrdnje.

Pozdrav
Haj iskreno, jesi okrenuo barem jednu dosad :D
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#368 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by perfekcionista1 »

Prolaznik wrote: Tema služi kao poziv kako bi slobodne, punoljetne ženske osobe svojom voljom upoznale mene i ako im se učinim dovoljno zanimljivim, sigurnim... odlučile da sa mnom podijele jedno od mojih putovanja.

Negdje sam vidio da nekome smeta zašto plaćam troškove jer to može neka protumačiti kako imam skrivene namere, time je kupujem i ostale gluposti...

Skoro nikada nema u ponudi jednokrevetnih soba tako da uvijek uzimam i plaćam dvokrevetnu.
Ova gore recenica je potpuno suprotna od ove sa pocetka teme. Malo doradjujes pozivni tekst? :-D

"Dakle, ako te ovako nešto zanima a ispunjavaš moje kriterije pošalji mi privatnu poruku. Opiši svoj karakter, ono što voli da radiš i zašto smatraš da bi baš tebe trebao da odaberem. Ne zanima me tvoja slika, kolike su ti mjere i slično jer sam već naveo da ne tražim avanturu ni vezu. Ako mi se učiniš zanimljivom pozvao bih te na kafu i upoznavanje da vidiš da sam normalan a ne neki manijak."


Jos nigdje nisam otisao a da nisam mogao naci jednokrevetnu sobu. Ti ocito zalazis po jako cudnovatim hotelima i apartmanima :D
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#369 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by perfekcionista1 »

Klitemnestraaa wrote:Nekima sam ocito ego povrijedila pa moraju svoj machoizam iznijeti.
Pod putovanjem sam mislila kao turista i pisala sam vec da tokom slobodnih dana putujem i kad imam vremena te upoznajem lokalnu kulturu kroz druzenje s lokalcima te razgledavanje.
Nemam ja nista protiv tebe djevojko, niti sam se konkretno osvrtao na tebe dok ti nisi pocela mene vrijedjati zato sto imam drugacije misljenje o ovakvim konkursima na forumu. Vrlo ste agresivni vi avanturisticki nastrojeni forumasi, a kad vam se odgovori onda belaj.

Ja da znam da je ova tema pokrenuta sa namjerom kakvu autor tvrdi da ima vjeruj da bi mu licno preporucio nekoliko svojih poznanica. Medjutim iz iskustva mu ne vjerujem mnogo i dvoumio bih se od njeg kupiti i usisivac a kamo li poslati prijateljicu s njim. Ne lozite se pretjerano, ovo je forum.
Last edited by perfekcionista1 on 09/09/2016 21:34, edited 1 time in total.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#370 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Klitemnestraaa »

Perfekcionisto, hepo kocko, ko se loži? :-) :lol: :lol:
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#371 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by perfekcionista1 »

Klitemnestraaa wrote:Perfekcionisto, hepo kocko, ko se loži? :-) :lol: :lol:
Ja se samo branim od agresivnih forumasica :P
User avatar
vjesnicar
Posts: 83
Joined: 05/07/2013 15:10

#372 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by vjesnicar »

Image

Image

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#373 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Prolaznik »

Sunce i lijep dan kao stvoren da se izveze motor na prvu ovogodišnju vožnju. Vrijeme je da i ova tema ponovo oživi.

Nedavno sam upoznao zanimljivog lika i slučajno kroz neku priču dotakli smo se motora. Saznam da smo vrlo sličnih razmišljanja što se tiče vožnje, tura, druženja i ostalog što ide uz to. Putuje sa djevojkom i obišli su dosta dobrih destinacija. Predložio sa mu da ove godine naravimo jednu zajedničku vožnju s čime se odmah složio. Nismo još ništa isplanirali jer je prerano ali smo se nakako složili da je odradimo jer nam je obojici ta destinacija već odavno u planu.

Ideja je da se nekada u junu u nekih 7-10 dana obiđe Toskana i to Firenca, Piza, Bolonja, San Marino... Vino, masline, sirevi, paste i ostale delicije se podrazumijevaju.

Pošto imam društvo koje koje mi odgovara prilično sam ravnodušan da li da povedem nekoga sa sobom ili ne?

Ipak, iz znatiželje, ponavljam poziv od prošle godine. Dakle, pozivam slobodne i zainteresovane djevojke ili žene željne zanimljivog druženja i putovanja da se prijave za tu turu. Ovaj put mijenjam neke uslove. Djevojka ne bi trebala da je teža od 60 kg. Pošto uglavnom vozim sam i navikao sam na svoj raspored težine, teži suvozači mi prave problem zbog balansa. Prošle godine nisam tražio participaciju u troškovima ali ove godine tražim. Ukratko, sve bi dijelili po pola, osim hrane. Itinerer, smještaj i sve ostalo bi zajednički dogovarali tako da bi unaprijed znali koliki bi nam bili troškovi.

Šta očekujem? Pa, ništa konkretno. Ako bi se neka prijavila pa se u narednih mjeseci upoznali i razvili neko poznanstvo, možda bi se i odlučili da idemo zajedno.


Zanima me da li ova mjesta stvarno postoje ili je neka montaža:


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#374 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by vicious2 »

Prolaznik wrote:Sunce i lijep dan kao stvoren da se izveze motor na prvu ovogodišnju vožnju. Vrijeme je da i ova tema ponovo oživi.

Nedavno sam upoznao zanimljivog lika i slučajno kroz neku priču dotakli smo se motora. Saznam da smo vrlo sličnih razmišljanja što se tiče vožnje, tura, druženja i ostalog što ide uz to. Putuje sa djevojkom i obišli su dosta dobrih destinacija. Predložio sa mu da ove godine naravimo jednu zajedničku vožnju s čime se odmah složio. Nismo još ništa isplanirali jer je prerano ali smo se nakako složili da je odradimo jer nam je obojici ta destinacija već odavno u planu.

Ideja je da se nekada u junu u nekih 7-10 dana obiđe Toskana i to Firenca, Piza, Bolonja, San Marino... Vino, masline, sirevi, paste i ostale delicije se podrazumijevaju.

Pošto imam društvo koje koje mi odgovara prilično sam ravnodušan da li da povedem nekoga sa sobom ili ne?

Ipak, iz znatiželje, ponavljam poziv od prošle godine. Dakle, pozivam slobodne i zainteresovane djevojke ili žene željne zanimljivog druženja i putovanja da se prijave za tu turu. Ovaj put mijenjam neke uslove. Djevojka ne bi trebala da je teža od 60 kg. Pošto uglavnom vozim sam i navikao sam na svoj raspored težine, teži suvozači mi prave problem zbog balansa. Prošle godine nisam tražio participaciju u troškovima ali ove godine tražim. Ukratko, sve bi dijelili po pola, osim hrane. Itinerer, smještaj i sve ostalo bi zajednički dogovarali tako da bi unaprijed znali koliki bi nam bili troškovi.

Šta očekujem? Pa, ništa konkretno. Ako bi se neka prijavila pa se u narednih mjeseci upoznali i razvili neko poznanstvo, možda bi se i odlučili da idemo zajedno.

Moram se prvo ograditi ... procitala sam samo postove sa ove zadnje stranice i ne da mi se bas citati svih petnaest stranica, ali mislim da sam shvatila poantu ideje i prakse. Iz mog ugla - nekoga ko stvarno voli putovati, ima iskustva u putovanjima sa svrhom i bez neke posebne svrhe, i uz sve to je jos i zensko - nije lako. Nije mi bilo lako obici sva mjesta koja sam obisla, ali sam ipak isla. I jos ima mjesta koje zelim obici.

Negdje sam isla gdje sam mogla ici sa ljudima koje poznajem - sestra, prijatelji i rodbina. To su oni s kojima sam mogla uskladiti destinaciju, vrijeme, financije, a ponekad i zajednicke interese.
Ponekad se dogodi da stvarno zelis ici i imas sve poslozeno ali nemas s kim. E sad tu nastaje dilema ici sama (dodatni troskovi za sigurnost, jer nisu sve destinacije u Europi, a neke destinacije nisu ni za dvoje ili cak manje grupe) ili propustiti to.
I postavlja se pitanje zasto to propustiti - zasto ne na ovakav ili slican nacin pronaci nekoga koga mozes upoznati i provesti vrijeme, ako nista drugo barem ne razmisljati o tome koliko si siguran ili ne.

A s druge strane nekad i ljude koje znas ne mozes podnijeti u tom trenutku i mozda nije losa opcija provesti vrijeme s nekim koga ne znas tako dobro.

Mozda sam samo mogla napisati - ideja je super i puno srece u potrazi ...

PS... Italija je puno ljepsa od slika i steta je ne obici je ... mozda bi najbolje bilo pjesice (ovo je vec pretjerivanje)
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#375 Re: Poziv na zajedničko putovanje

Post by Prolaznik »

Bezbroj puta mi se desilo da kada nešto najmanje očekujem upravo tada mi se desi nešto fino.

Spletom nevjerovatnih okolnosti na ovaj poziv mi se javila jedna izuzetno zanimljiva djevojka tako da već pravimo planove za ovo putovanje. Što je više upoznajem sve sam sigurniji da nikoga drugog osim nje ne bih poveo sa sobom. Ni u Toskanu ni bilo gdje drugo.

Hvala svima koji su me razumjeli a posebno onima koji su mi davali podršku. Nema potrebe da mi se bilo ko više javlja na poziv.

Možda se nekada krajem juna ovdje pojave neke fotke ili kakakv klip. :-D
Post Reply