Povrat poreza

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
almaaa
Posts: 3
Joined: 17/01/2012 15:56

#601 Re: Povrat poreza

Post by almaaa »

Je li nekome došla prva koverta? :-D
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#602 Re: Povrat poreza

Post by moke_31 »

almaaa wrote:Je li nekome došla prva koverta? :-D
Što se tebi žuriiiii :D

Novi grad još ništa.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#603 Re: Povrat poreza

Post by van Basten »

danas sam imao jednu kraću razmjenu mišljenja sa poreskom na Ilidži... donio mi poštar kovertu od njih (kontam kad prije) kad ono traže neke dokumente dodatne... tačnije izjavu ovjerenu u opštini da kupovinom stana čiju kamatu koristim z povrat poreza prvi put riješavam stambeno pitanje.
još bih i prešutio sve to da mi žena ne počne soliti pamet... pa predaješ svake godine za povrat kako ne znaš šta treba... a što vam rekoh treba izjava da sam nešto kupio PRVI put svake godine? jednom se kupuje prvi put, dao tu izjavu prije 2 god i sad trebam svake godine? I kopirati uvijek iste ugovore i nositi ih? valjda ima neka arhiva, dosije ili šta već...
vidi žena da otpuhujem pa stade na loptu... eto nije do njih ministarstvo to traži, kao ona lično se i slaže samnom ali mora provoditi šta im ministarstvo kaže (federalno za finansije btw)...
ugl... za sarajevske struĆnjake znači definitivno svake godine full dokumenti sa popisa... dok ne dođe neko sa tri čiste u glavi i rastumači propise kako bi i trebalo
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#604 Re: Povrat poreza

Post by mirza_15 »

van Basten wrote:danas sam imao jednu kraću razmjenu mišljenja sa poreskom na Ilidži... donio mi poštar kovertu od njih (kontam kad prije) kad ono traže neke dokumente dodatne... tačnije izjavu ovjerenu u opštini da kupovinom stana čiju kamatu koristim z povrat poreza prvi put riješavam stambeno pitanje.
još bih i prešutio sve to da mi žena ne počne soliti pamet... pa predaješ svake godine za povrat kako ne znaš šta treba... a što vam rekoh treba izjava da sam nešto kupio PRVI put svake godine? jednom se kupuje prvi put, dao tu izjavu prije 2 god i sad trebam svake godine? I kopirati uvijek iste ugovore i nositi ih? valjda ima neka arhiva, dosije ili šta već...
vidi žena da otpuhujem pa stade na loptu... eto nije do njih ministarstvo to traži, kao ona lično se i slaže samnom ali mora provoditi šta im ministarstvo kaže (federalno za finansije btw)...
ugl... za sarajevske struĆnjake znači definitivno svake godine full dokumenti sa popisa... dok ne dođe neko sa tri čiste u glavi i rastumači propise kako bi i trebalo
2016-ta godina. Era informatike i informacionih tehnologija. Pa moze li postojati jedan jedinstven registar podataka o gradjanima gdje ce razliciti drzavni sluzbenici, zdravstveni radnici itd, pristupati sa razlicitim nivoom privilegija? Fino udjes sa svojim userom i passwordom i imas pristup svim potrebnim podacima. Jok! Svake godine nosi hrpu papircina, vadi razne papire, cekaj u redovima, placaj.... Hebem im strucnjake za informatiku i baze podataka!
almaaa
Posts: 3
Joined: 17/01/2012 15:56

#605 Re: Povrat poreza

Post by almaaa »

moke_31 wrote:
almaaa wrote:Je li nekome došla prva koverta? :-D
Što se tebi žuriiiii :D

Novi grad još ništa.[/quote
Prošle godine predala početkom marta, za 10 dana došla prva koverta, druga koverta u maju. Ne žuri mi se fakat :lol: isto novi grad :-D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#606 Re: Povrat poreza

Post by van Basten »

Ilidža... stigla prva koverta...
ja u šoku :lol: :lol: :lol:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#607 Re: Povrat poreza

Post by mirza_15 »

Novi Grad. Prva koverta prosle sedmice.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#608 Re: Povrat poreza

Post by Distortion »

Ja dobio kovertu iz Poreske uprave u kojoj se kaze da konacno rjesenje donosi Ministarstvo finansija kantona.
Naveli su tacan iznos povrata.
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#609 Re: Povrat poreza

Post by zgiba »

mirza_15 wrote:
van Basten wrote:danas sam imao jednu kraću razmjenu mišljenja sa poreskom na Ilidži... donio mi poštar kovertu od njih (kontam kad prije) kad ono traže neke dokumente dodatne... tačnije izjavu ovjerenu u opštini da kupovinom stana čiju kamatu koristim z povrat poreza prvi put riješavam stambeno pitanje.
još bih i prešutio sve to da mi žena ne počne soliti pamet... pa predaješ svake godine za povrat kako ne znaš šta treba... a što vam rekoh treba izjava da sam nešto kupio PRVI put svake godine? jednom se kupuje prvi put, dao tu izjavu prije 2 god i sad trebam svake godine? I kopirati uvijek iste ugovore i nositi ih? valjda ima neka arhiva, dosije ili šta već...
vidi žena da otpuhujem pa stade na loptu... eto nije do njih ministarstvo to traži, kao ona lično se i slaže samnom ali mora provoditi šta im ministarstvo kaže (federalno za finansije btw)...
ugl... za sarajevske struĆnjake znači definitivno svake godine full dokumenti sa popisa... dok ne dođe neko sa tri čiste u glavi i rastumači propise kako bi i trebalo
2016-ta godina. Era informatike i informacionih tehnologija. Pa moze li postojati jedan jedinstven registar podataka o gradjanima gdje ce razliciti drzavni sluzbenici, zdravstveni radnici itd, pristupati sa razlicitim nivoom privilegija? Fino udjes sa svojim userom i passwordom i imas pristup svim potrebnim podacima. Jok! Svake godine nosi hrpu papircina, vadi razne papire, cekaj u redovima, placaj.... Hebem im strucnjake za informatiku i baze podataka!
A od cega bi se punio budzet, da mi ne moramo za svaku sitnicu vaditi razne papire koji se placaju? :evil:
Dzontra_Volta
Posts: 6499
Joined: 20/01/2011 11:10

#610 Re: Povrat poreza

Post by Dzontra_Volta »

Distortion wrote:Ja dobio kovertu iz Poreske uprave u kojoj se kaze da konacno rjesenje donosi Ministarstvo finansija kantona.
Naveli su tacan iznos povrata.
To ti je ovo što ljudi gore zovu "prva koverta". ;-)
Kad stigne "druga koverta", ta ti je od Ministarstva finansija i tad stiže lova. :D
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#611 Re: Povrat poreza

Post by Distortion »

Dzontra_Volta wrote:
Distortion wrote:Ja dobio kovertu iz Poreske uprave u kojoj se kaze da konacno rjesenje donosi Ministarstvo finansija kantona.
Naveli su tacan iznos povrata.
To ti je ovo što ljudi gore zovu "prva koverta". ;-)
Kad stigne "druga koverta", ta ti je od Ministarstva finansija i tad stiže lova. :D
Hvala :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#612 Re: Povrat poreza

Post by Bluemore »

do kad se moze predati zahjtev za povrat?
ima li negdje uputstvo na webu kako to ide?
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#613 Re: Povrat poreza

Post by jazzer »

Bluemore wrote:do kad se moze predati zahjtev za povrat?
ima li negdje uputstvo na webu kako to ide?
Zakasnio si, do 31.03.2016. se predaju zahtjevi.
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#614 Re: Povrat poreza

Post by Bluemore »

jazzer wrote:
Bluemore wrote:do kad se moze predati zahjtev za povrat?
ima li negdje uputstvo na webu kako to ide?
Zakasnio si, do 31.03.2016. se predaju zahtjevi.
hvala
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#615 Re: Povrat poreza

Post by mirza_15 »

Vec druga stigla. Danas. Novi Grad. :mrgreen: Loooooovvvvvvaaaaaaaaa!!!!!! :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 6499
Joined: 20/01/2011 11:10

#616 Re: Povrat poreza

Post by Dzontra_Volta »

Joj dobre općine.
Ovi moji u Novom Sarajevu, meni se čini, tek 1. aprila počnu da slažu zahtjeve, pa onda laganica... dok dođeš na red. :twisted:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#617 Re: Povrat poreza

Post by mirza_15 »

Dzontra_Volta wrote:Joj dobre općine.
Ovi moji u Novom Sarajevu, meni se čini, tek 1. aprila počnu da slažu zahtjeve, pa onda laganica... dok dođeš na red. :twisted:
Gledaj to s pozitivnije strane. Ti ces u Septembru imati pare koje sam ja vec potrosio :mrgreen: Stede ljudi umjesto tebe :mrgreen:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#618 Re: Povrat poreza

Post by jazzer »

Je l' jos neko dobio neku kovertu?

Ja nista jos, N. Grad.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#619 Re: Povrat poreza

Post by moke_31 »

jazzer wrote:Je l' jos neko dobio neku kovertu?

Ja nista jos, N. Grad.
Nisam ni ja ništa još dobio. Ni prvu kovertu :(

Isto N. Grad.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#620 Re: Povrat poreza

Post by van Basten »

Ja danas dobio drugu... ilidza. Mislim da nikad brze nisam dobio povrat kao ove godine
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#621 Re: Povrat poreza

Post by jazzer »

N. Grad, jos nista, ni prve koverte.
User avatar
karanana
Posts: 47260
Joined: 26/02/2004 00:00

#622 Re: Povrat poreza

Post by karanana »

N.S. nista.
suamua
Posts: 17
Joined: 26/02/2011 11:28

#623 Re: Povrat poreza

Post by suamua »

Stigla prva koverta Novi Grad
Dzontra_Volta
Posts: 6499
Joined: 20/01/2011 11:10

#624 Re: Povrat poreza

Post by Dzontra_Volta »

Stigla i meni prva koverta (nikad prije ovako rano). :D
Novo Sarajevo
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#625 Re: Povrat poreza

Post by mirza_15 »

Poslije prve dodje druga brzo.

P.S. Ja sam svoje pare davno potrosio :mrgreen:
Post Reply