Potkosulja ispod kosulje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Darko12
Posts: 81
Joined: 15/02/2012 13:44

#1 Potkosulja ispod kosulje

Post by Darko12 »

Imam jedno pitanje za iskusnije sminkere. Za par dana imam jednu svecanost, odijela, kravate i ti fazoni, međutim kupio sam sebi bijelu kosulju koju planiran na odijelo, ali mi se ispod nje vidi potkosulja, jer je blago prozirna. Da kupim novu kosulju ili se ipak ne bi radilo o velikom gafu ako obucem ovu?
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#2 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by trcicu trceci »

sta ce ti potkosulja?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#3 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by hizo ramidovic »

trcicu trceci wrote:sta ce ti potkosulja?
pa valjda radi znoja
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#4 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by trcicu trceci »

ma pusti to, svakako znoj ide
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by radostan dan »

izaberi šta ti manje smeta...da ti se vidi potkošulja, ili sise, direkt ispod košulje...još ako imaš -travnjak-, ma kO bombona...
kakvo je slavlje? da nije svadba?
ako si hrišćanin, ne zaboravi kakvu krščinu da okačiš...lično preferiram bez potkošulje, tamo oko 01 iza ponoći, kad znoj probije, pa se još raskopčaš...
igraš kolce, mokra šulja lijepi se oko bicepsa i tricepsa...krst mlati, ti podvriskuješ...društvo zaključuje - pravi lolaš i domaćin.
bradavice se ukrutile i tu extazu i požudu primjećuju kako kuma, tako i djeveruše...love is in the air.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#6 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Romanija »

Ako ti podkosulja nije zuta sa Pajom Patkom ili Hromim Dabom, nego je bijela, onda je sasvim u redu i prihvatljivo. A moja zena bi dodala da ako si rundo i malo se vise znojis, onda je i pozeljno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by _BataZiv_0809 »

Ja sam svaki dan u odijelu i bijeloj kosulji i imam nekoliko rjesenja za tebe :) :

1) Obuci sivu potkosulju, koja se ne providi tako jako kao bijela.

2) Obuci bijelu majicu sa o izrezom ispod kosulje ukoliko ne mislis razvezivati kravatu i vezat je oko face kad se dernek raspojasa :serbo: :D Ukoliko je pak mislis razvezivati onda isto tako bijela majica samo sa v izrezom, koja se nece vidjeti ni ispod raskopcane kosulje.

Nositi majicu ispod kosulje da upija znoj svakako ce produziti zivotni vijek tvoje kosulje, a vala brate pravo je ruzno kad vidis da se nekome oslikala potkosulja, to je bas nako dziberski :thumbup:
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#8 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Zatamnjena stakla »

Pa kosulja sigurno nije providna. Obuci samo nju. Logicno.

Sa moooog!
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#9 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by radostan dan »

očigledno jeste, inače ne bi pitO...
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#10 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by sha_ba »

:izet:
Nedoumica2013
Posts: 276
Joined: 28/02/2014 13:54
Location: NeVeRlaNd

#11 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Nedoumica2013 »

Imaš kupiti one potkosulje koje su kao obične majice bez rukava Image
ne vide se naramenice kao u običnih potkošulja a ne vidi se ni tapiserija, meni je fuj kad se naziru naramenice od potkošulje a u mojoj firmi svi to nose, brate kupi potkošulju prikladnu za košulju ipak si u odijelu 8-)
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#12 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by betametazon »

Sto je dziberski da ti se vidi potkosulja a nije dziberski da ti se vide bradavice?
Sto se zove taj odjevni predmet onda uopste potkosulja ako je dziberski da se nosi ispod kosulje i nije namjenjena za toga?
Sto na svakom koraku imas kupit nekakvih kosulja ali ovih kao majica bez rukava nema ni za lijeka pa onda moras nosit takozvane dziberske potkosulje.

Izmedju dziberskih potkosulja i dziberskih bradavica biram ovo prvo. Plus sto u firmi imam hm...kolegica apecificnih godina i stanja koje bi to (iako i ostali vide) naglas komentarisale i pravile zajebanciju..a ne volim da sam po tom osnovu u centru paznje...

P.s. nemam problem sa znojenjem i nisam dlakav ali imam par malo uzih kosulja, kao slim fit, i nosim potkosulju i ispod njih upravo zbog seljackih bradavica, naravno govorim o poslu jer mi je to degutantno za posla...a nisam bolji ni van posla :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#13 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by exliberal-ex »

_BataZiv_0809 wrote:Ja sam svaki dan u odijelu i bijeloj kosulji i imam nekoliko rjesenja za tebe :) :

1) Obuci sivu potkosulju, koja se ne providi tako jako kao bijela.

2) Obuci bijelu majicu sa o izrezom ispod kosulje ukoliko ne mislis razvezivati kravatu i vezat je oko face kad se dernek raspojasa :serbo: :D Ukoliko je pak mislis razvezivati onda isto tako bijela majica samo sa v izrezom, koja se nece vidjeti ni ispod raskopcane kosulje.

Nositi majicu ispod kosulje da upija znoj svakako ce produziti zivotni vijek tvoje kosulje, a vala brate pravo je ruzno kad vidis da se nekome oslikala potkosulja, to je bas nako dziberski :thumbup:


Bato ti je objasnio ....ja uvijek praktikujem opciju 2, nosim odjelo svaki dan osim kad je bas vruce i nebi mogao bez majice na v izrez kako se kaze
potrazi tu majicu ima ih bas tankih tako da ti nece nabijat temperaturu ispod kosulje, cak i kad je otkopcas v izrez ce ti dati korektan izgled
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#14 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Toto »

2014 pitano
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#15 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by betametazon »

2014 je pitano ali je pitanje aktuelno uvijek...i ulema se poprilicno razlikuje po tom pitanju...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by moonca »

Ako je regularna radna bjela kosulja, zahtjeva bijelu potkosulju , cak i sa kratkim rukavima.
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#17 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Mike Ross »

Image
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#18 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Grean »

Nedoumica2013 wrote:Imaš kupiti one potkosulje koje su kao obične majice bez rukava Image
ne vide se naramenice kao u običnih potkošulja a ne vidi se ni tapiserija, meni je fuj kad se naziru naramenice od potkošulje a u mojoj firmi svi to nose, brate kupi potkošulju prikladnu za košulju ipak si u odijelu 8-)
Gdje ima vaKijeh?

Ozbiljno, ja bez potkosulje zivjeti ne mogu, pa da sam sto puta dziber.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#19 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Zoya »

Dobra je ova zadnja ko fol potkosulja koja je ustvari majica :D
Potkošulje su inače totalni turn off.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#20 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Cherry-Cherry »

Bolje i potkošulja, nego dlakurine i bradavice.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#21 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by moonca »

Grean wrote:
Nedoumica2013 wrote:Imaš kupiti one potkosulje koje su kao obične majice bez rukava Image
ne vide se naramenice kao u običnih potkošulja a ne vidi se ni tapiserija, meni je fuj kad se naziru naramenice od potkošulje a u mojoj firmi svi to nose, brate kupi potkošulju prikladnu za košulju ipak si u odijelu 8-)
Gdje ima vaKijeh?

Ozbiljno, ja bez potkosulje zivjeti ne mogu, pa da sam sto puta dziber.
Ova je uzasna , radije kratkih rukava.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#22 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Grean »

moonca wrote:
Grean wrote:
Nedoumica2013 wrote:Imaš kupiti one potkosulje koje su kao obične majice bez rukava Image
ne vide se naramenice kao u običnih potkošulja a ne vidi se ni tapiserija, meni je fuj kad se naziru naramenice od potkošulje a u mojoj firmi svi to nose, brate kupi potkošulju prikladnu za košulju ipak si u odijelu 8-)
Gdje ima vaKijeh?

Ozbiljno, ja bez potkosulje zivjeti ne mogu, pa da sam sto puta dziber.
Ova je uzasna , radije kratkih rukava.
Zoya wrote:Dobra je ova zadnja ko fol potkosulja koja je ustvari majica :D
Potkošulje su inače totalni turn off.

Pa ne pricamo o skidanju :D

Prica je o tome sta je rjesenje za nas koji ne mozemo bez potkosulje iz higijenskih razloga ili jednostavno moci navike kad treba obuci bijelu kosulju. Sta je najbolja solucija a da se ne nazire ispod potkosulje i da mozes otkopcati makar zadnje dugme.

Za turn off, dobro je da znamo, onda u wc prvo pa skini potkosulju indiskretno. Ja je se ne bih odrekao u svakom slucaju taman kad bih znao da cu pokupiti misicu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#23 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Darko12 wrote:Imam jedno pitanje za iskusnije sminkere. Za par dana imam jednu svecanost, odijela, kravate i ti fazoni, međutim kupio sam sebi bijelu kosulju koju planiran na odijelo, ali mi se ispod nje vidi potkosulja, jer je blago prozirna. Da kupim novu kosulju ili se ipak ne bi radilo o velikom gafu ako obucem ovu?
Ja koristim obične 100% pamučne bijele majice kratkih rukava sa malo dužim okruglim ili V izrezom. Definitivno nema ništa bolje i vrlo teško da se primjeti ispod košuje a bolje kupi znoj od potkošulje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by moonca »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Darko12 wrote:Imam jedno pitanje za iskusnije sminkere. Za par dana imam jednu svecanost, odijela, kravate i ti fazoni, međutim kupio sam sebi bijelu kosulju koju planiran na odijelo, ali mi se ispod nje vidi potkosulja, jer je blago prozirna. Da kupim novu kosulju ili se ipak ne bi radilo o velikom gafu ako obucem ovu?
Ja koristim obične 100% pamučne bijele majice kratkih rukava sa malo dužim okruglim ili V izrezom. Definitivno nema ništa bolje i vrlo teško da se primjeti ispod košuje a bolje kupi znoj od potkošulje.
:thumbup:
Jedino prihvatljivo a da ne izgledate 'papci' za normalne djevojke.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#25 Re: Potkosulja ispod kosulje

Post by Zoya »

Grean, priznaj da si seljak i oprostit ćemo ti.
Post Reply