Postanski broj

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#1 Postanski broj

Post by Drug_Tito »

Je li za BL postanski broj 78000 ili 51000? Trebam nesto poslati. I kolika je sansa da ce nesto doci u BiH iz Amerike a da ne bude otvoreno?? Vec su mi rodjaci nesto slali iz BL i SA i evo vec godina dana jos pismo nije doslo :roll: . Zadnji put kada su slali nesto, rekli im na posti u SA, da ce doci u Ameriku za 20-25 dana, od tada je proslo 4 mjeseca ja jos nista nisam dobio.

Pa je li 78000 ili 51000? I ako napisem Banja Luka, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina, sta mislite hoce li onda biti malo manje sanse da otvore pismo? Ako je Republika Srpska, to valjda treba da ubere par bodova za smilovanje :?
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by hananah »

Tito moj dragi tebi je vazno da se potpises (drug Tito) i cim vide ko salje stici ce pa makar samo ime i licni opis stavio :D
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#3 Re: Postanski broj

Post by bpsang »

Drug_Tito wrote:Je li za BL postanski broj 78000 ili 51000? Trebam nesto poslati. I kolika je sansa da ce nesto doci u BiH iz Amerike a da ne bude otvoreno?? Vec su mi rodjaci nesto slali iz BL i SA i evo vec godina dana jos pismo nije doslo :roll: . Zadnji put kada su slali nesto, rekli im na posti u SA, da ce doci u Ameriku za 20-25 dana, od tada je proslo 4 mjeseca ja jos nista nisam dobio.

Pa je li 78000 ili 51000? I ako napisem Banja Luka, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina, sta mislite hoce li onda biti malo manje sanse da otvore pismo? Ako je Republika Srpska, to valjda treba da ubere par bodova za smilovanje :?
AKO NAPISES OVO DOLE NECE STICI GARANT

Banja Luka, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina,

TILE JARANE Banja Luka je u bosni i hercegovini Republika Srpska je entitet :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by Lace »

78 000 Banja Luka
Bosna i Hercegovina

ja redovno saljem postu za BL...doduse expresnom postom iz Sarajeva ali uvijek je ovako adresiram...i mislim da niko vise ne stavlja nazive entiteta
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Jasho »

Ja apsolutno nemam problema sa slanjem pošte vani primanjem iste. Kada mi sestra šaljhe diskove iz Engleske, dobijem u roku od 4 dana, maksimalno za 7 dana i sto je kada ja šaljem njoj nešto: I da naglasim da šaljem običnom poštomi da sestra meni takođe šalje običnom poštom, dakle ne koristimo neke brze usluge slanja.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#6

Post by kekec »

Ocekuj iznanedjenja.
Moj slucaj:
-Poslat mi je papir iz inostranstva. Jedna punomoc. Format A4. U obicnoj
koverti, obicnom postom. I danas ga "cekam", a proslo je 8 mjeseci. :sad:
-Dva puta sam dobijao obicna pisma sa par fotografija, naknadno PONOVO ZALIJEPLJENA. :?
( Mozda cika postar misli da ima stotka u koverti.) :D
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#7

Post by PR80. »

@Drug_Tito: Mi smo slali razglednice prijateljima sa odmora i cak pisali stare nazive ulica i sve je stiglo za 6 - 7 dana, kako u Federaciji tako isto i u "Republici S.....".
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#8

Post by Drug_Tito »

Hvala za info. Izgleda kako mi padne grah tako ce mi biti.
Duspa
Posts: 30
Joined: 22/04/2009 22:51
Location: Sarajevo

#9 Re: Postanski broj

Post by Duspa »

Poštanski broj za Banja Luku je 78 000.

Ja češto šaljem i do sada mi je svaki put stiglo. Šaljem u ovom formatu:

Ime i prezime (nekad broj mobitela osobe)
Ulica i broj
78 000 Banja Luka
Bosna i Hercegovina

Nemoj slati obično jer nemaš nikakve garancije.

Ako šalješ preporučeno onda ti oni refundiraju 5 puta visinu poštarine koju si platio (znači platis 5 KM, oni ce ti dati 25 KM ako izgube).

AKo imas nesto vrijedno sto šaljes onda šaljes kao vrijednosno pismo (ako u vrijednosnom stavis 200 KM i oni izgube, refundiraju ti 200 KM).

Razlika za slanje između običnog, preporučenog i vrijednosnog unutar BiH je negdje 2 KM ( zavisno od težine naravno).

Pozdrav
Post Reply