Posao u NEUMU

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
User avatar
MarkTom
Posts: 34
Joined: 22/02/2012 17:31

#1 Posao u NEUMU

Post by MarkTom »

Ovdje bi volio čuti Vaša iskustva ukoliko ih ima, ili nešto što već znate, u vezi rada sezonski na moru, isključivo NEUM

Dali su plaće ok, koliko je zadovoljavajuće, dali je bolje otići nekoliko kilometara dalje preko granice, ili pak ostati u Neumu...

Hvala :-)
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#2 Re: Posao u NEUMU

Post by terra_incognita »

Bolje ti je preko granice ali ne one što je kilometar udaljena, nego MN.

Prije neki dan sam pričala sa jednim poznanikom, plata osobe koja održava 7 apartmana je 350 eura, stan i hrana svakako.

Eto.
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#3 Re: Posao u NEUMU

Post by Nebitan32 »

Prije dvije godine sam pricao s jednim konobarom iz Visokog koji je radio u Neumu tokom ljeta. Plata 1200KM+ besplatan smjestaj. Mislim da je to ok za bosanske uslove.
aida selmanovic
Posts: 2
Joined: 17/02/2013 16:55

#4 Re: Posao u NEUMU

Post by aida selmanovic »

Ja bih da pitam samo da li u Neumu kao sezonci mogu raditi djevojke od 17 i po i 18 godina? I ako mogu, šta bi otprilike mogle raditi?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#5 Re: Posao u NEUMU

Post by mrtva kokoš »

aida selmanovic wrote:Ja bih da pitam samo da li u Neumu kao sezonci mogu raditi djevojke od 17 i po i 18 godina? I ako mogu, šta bi otprilike mogle raditi?
umalo ti ne rekoh :roll:

generalno pozdravljam ideju da se radi, ali ti mislis da sa 17, 18 godina mozes kod nas raditi posten posao daleko od kuce, ali dobro svako ima svoje...
aida selmanovic
Posts: 2
Joined: 17/02/2013 16:55

#6 Re: Posao u NEUMU

Post by aida selmanovic »

Hehehe moram priznati prije svega da me nasmijao, ali i negativno iznenadio ovakav način odgovora, ali "svako ima svoje" :)
Kada sam pitala za sezonski posao mislila sam uglavnom da li se može raditi negdje u nekoj kuhinji (kao pomoć glavnom kuharu), u kafiću (prodaja sladoleda) ili kao sobarica u hotelu, ja ipak mislim da su to pošteni poslovi i da takve poslove može raditi svaka sposobna osoba, samo što je kod nas u Bosni i Hercegovini nažalost takav mentalitet da ljudi tek punoljetne osobe "gledaju nekim drugim očima" (da se tako izrazim). Uostalom pitala sam za jednu grupicu prijatelja koji bi radili kao sezonci nisam mislila ni na koga pojedinačno, ali hvala vama u svakom slučaju, već ćemo se pokušati snaći za nešto drugo ili na neki drugi način :)
Pozz
mo-info
Posts: 18
Joined: 10/06/2014 17:05

#7 Re: Posao u NEUMU

Post by mo-info »

u neumu ti je prioritet zaposliti domaće... mlađi su uglavnom na sladoledima ili igraonicama zaposleni, a po većini hotela (neum.zanit,sunce,stella....) rade neobrazovani kuhari i konobari.. mada nemljani ne vole baš raditi, pa dosta dolazi ljudi iz bosne, a jedan gazda iz neuma im daje plaću tek na kraju sezone u 9.-10mj. :)
zeljko_mo
Posts: 52
Joined: 03/11/2012 10:45

#8 Re: Posao u NEUMU

Post by zeljko_mo »

mo-info wrote:u neumu ti je prioritet zaposliti domaće... mlađi su uglavnom na sladoledima ili igraonicama zaposleni, a po većini hotela (neum.zanit,sunce,stella....) rade neobrazovani kuhari i konobari.. mada nemljani ne vole baš raditi, pa dosta dolazi ljudi iz bosne, a jedan gazda iz neuma im daje plaću tek na kraju sezone u 9.-10mj. :)
Dali imaš informacije traži li netko nove radnike i jesi li ti možda radio u nekom hotelu
Post Reply