Posao tig zavarivaca

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#1 Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#2 Re: Posao tig zavarivaca

Post by motorola01 »

sunce-visoko wrote:Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .
Imas u Zenici firmu kojoj pocesto fali zavarivaca. Najcesce idu za Njemacku i gore se rade poslovi. Ostalo ces da dobijes na pp.
sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#3 Re: Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

Bio sam u Zenici u dvije firme ispunio neke prijave itd . Uz to sam kontaktirao 6-7 slovenackih firmi ( Maribor Ptuj ) i svi mi kazu ima posla ali i problema sa dobijanjem tih papira za rad tamo ( boravisna i radna dozvola ) i to je glavni problem . :ljut:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#4 Re: Posao tig zavarivaca

Post by Korisničkoime »

sunce-visoko wrote:Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .
Potpisan je neki ugovor sa Austrijom vezano za rad naših ljudi i mislim da trebaju ljude tipa varioci, tesari, bravari i sl. Pored toga uskoro će se sklopiti takvi ugovori i sa Rusijom, Turskom i Katrom, ne znam ne razumijem se u varenje ali Turska će imati radnih mjesta vezanih za izgradnju nekog naftovoda/plinovoda gdje će trebati varioca sad da li je to taj tip koji ti jesi ne znam. Ovo sa Austrijom je najbolja varijanta jer nakon godinu dana ako i dalje kod tvog poslodavca budeš imao posla i isti te želi zadržati dobijaš boravišnu dozvolu i mogućnost da ti se porodica pridruži ali moraš makar malo poznavati njemački, za ostale Turska, Rusija i katar kažu jezik neće igrati ulogu. Ako te zanima odgovori ili ovdje ili na pp mogu se raspitati prijatelj mi ima neke veze sa cijelim postupkom.
ibrisimovicedin
Posts: 2
Joined: 23/05/2013 16:05

#5 Re: Posao tig zavarivaca

Post by ibrisimovicedin »

Pozdrav svima,

Ja takodjer trazim posao zavarivaca, molim vas javite ako imate kakvih informacija.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#6 Re: Posao tig zavarivaca

Post by Bodkin »

Prije par godina kanada je davala posao i drzavljanstvo nakon nekoliko godina rada za zavarivace gore na sjeveru gdje ima nafte. Toliko su im trebali
ibrisimovicedin
Posts: 2
Joined: 23/05/2013 16:05

#7 Re: Posao tig zavarivaca

Post by ibrisimovicedin »

Ma i ja sam to sve cuo, ali meni trebaju konkretne informacije ako ih iko ima, kome da se obratim, kojoj firmi, kojoj ustanovi, ko konkretno ih BiH salje zavarivace vani.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8 Re: Posao tig zavarivaca

Post by motorola01 »

ibrisimovicedin wrote:Ma i ja sam to sve cuo, ali meni trebaju konkretne informacije ako ih iko ima, kome da se obratim, kojoj firmi, kojoj ustanovi, ko konkretno ih BiH salje zavarivace vani.
Salju ih firme koje imaju obezbijedjene detasmane.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#9 Re: Posao tig zavarivaca

Post by Bodkin »

Bodkin wrote:Prije par godina kanada je davala posao i drzavljanstvo nakon nekoliko godina rada za zavarivace gore na sjeveru gdje ima nafte. Toliko su im trebali
tad nije niko slao ljude, ja sam to saznao od jednog kanadjanina.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#10 Re: Posao tig zavarivaca

Post by ho oponopono »

sunce-visoko wrote:Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .

...neka si ti pobogu, novi na forum, kakve veze ima što si novajlija sa eventualnim greškama?! :mrgreen:

...hajd uredu je, sretno sa poslom! 8-)
sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#11 Re: Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

ho oponopono wrote:
sunce-visoko wrote:Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .

...neka si ti pobogu, novi na forum, kakve veze ima što si novajlija sa eventualnim greškama?! :mrgreen:

...hajd uredu je, sretno sa poslom! 8-)
Hvala ti !
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#12 Re: Posao tig zavarivaca

Post by topcam »

Korisničkoime wrote:
sunce-visoko wrote:Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .
Potpisan je neki ugovor sa Austrijom vezano za rad naših ljudi i mislim da trebaju ljude tipa varioci, tesari, bravari i sl. Pored toga uskoro će se sklopiti takvi ugovori i sa Rusijom, Turskom i Katrom, ne znam ne razumijem se u varenje ali Turska će imati radnih mjesta vezanih za izgradnju nekog naftovoda/plinovoda gdje će trebati varioca sad da li je to taj tip koji ti jesi ne znam. Ovo sa Austrijom je najbolja varijanta jer nakon godinu dana ako i dalje kod tvog poslodavca budeš imao posla i isti te želi zadržati dobijaš boravišnu dozvolu i mogućnost da ti se porodica pridruži ali moraš makar malo poznavati njemački, za ostale Turska, Rusija i katar kažu jezik neće igrati ulogu. Ako te zanima odgovori ili ovdje ili na pp mogu se raspitati prijatelj mi ima neke veze sa cijelim postupkom.

99% elektroda (111) "padajuce varenje" (nafto-/plino- vod) to je praksa (najbrze je).


mozes pogledati ovdje



tig (141) (evo gdje se nas bravar sakrio) :) :lol:



od 4 te minute pogledas.


@sunce-visoko, Tehnomont -Hrvatska. Samo, bojim se da je isti problem kao i sa SLO.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#13 Re: Posao tig zavarivaca

Post by zli_hordas »

Ima li posla za elektro i co2 varioca u inostranstvu.
sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#14 Re: Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

topcam wrote:
Korisničkoime wrote:
sunce-visoko wrote:Pozdrav svima , novi sam na forum i molim ne zamjerite za greske .
Ja sam zavarivac po tig postupku ( argonac ) i trazim posao zavarivaca .
Svi dobronamjerni savjeti i upute su dobrodosli .
Potpisan je neki ugovor sa Austrijom vezano za rad naših ljudi i mislim da trebaju ljude tipa varioci, tesari, bravari i sl. Pored toga uskoro će se sklopiti takvi ugovori i sa Rusijom, Turskom i Katrom, ne znam ne razumijem se u varenje ali Turska će imati radnih mjesta vezanih za izgradnju nekog naftovoda/plinovoda gdje će trebati varioca sad da li je to taj tip koji ti jesi ne znam. Ovo sa Austrijom je najbolja varijanta jer nakon godinu dana ako i dalje kod tvog poslodavca budeš imao posla i isti te želi zadržati dobijaš boravišnu dozvolu i mogućnost da ti se porodica pridruži ali moraš makar malo poznavati njemački, za ostale Turska, Rusija i katar kažu jezik neće igrati ulogu. Ako te zanima odgovori ili ovdje ili na pp mogu se raspitati prijatelj mi ima neke veze sa cijelim postupkom.

99% elektroda (111) "padajuce varenje" (nafto-/plino- vod) to je praksa (najbrze je).




mozes pogledati ovdje



tig (141) (evo gdje se nas bravar sakrio) :) :lol:



od 4 te minute pogledas.


@sunce-visoko, Tehnomont -Hrvatska. Samo, bojim se da je isti problem kao i sa SLO.
Sta zelis reci u vezi ovoga Zagrebackog TEHNOMONTA ? Potrazuju varioce ?
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#15 Re: Posao tig zavarivaca

Post by topcam »

Zelim reci da sam upoznao par njihovih radnika, (poslovnica) Rijeka. Vecinom
E- varioci brodogradnja. Odmah da nadovezem sto se rada tice jos nikad nista
lose o Tehnomontu kao firmi nisam cuo. Jako cijenjeni radnici, mada sami oni nisu svjesni toga.

Sto se zarade tice, posebno montaza (inostranstvo) nemam pojma, sto
"mislim da znam" ti je minimum 11 sati dnevno, jedan dan slobodan u sedmici
jednom u 4 sedmice placen put kuci ozenjen, 6 sedmica samac. Ovo ti je okvirno za rad u Njemackoj.

Za tehnomont Zagreb nisam nikad cuo.

Code: Select all

ADDRESS:
TEHNOMONT Brodogradilište Pula d.o.o.
Fizela 6, POBox 111
HR 52100 PULA
Croatia
HEAD OFFICE:
Phone: +385 52 386 923
Fax
с
: +385 52 386 328
[email protected]
www.tehnomont.hr 
Ovdje ti se vrijedi informisati, ne kosta te nista, jos ako imas ime kao varioc, neces znati sta te snaslo,
vec ces rintat.

Jos cu napisati par opsih smjernica. Argonac je sirok pojam, k´o da si napisao, eto znam varit.
Isto kao i reci znam E i CO2. Nemoj me krivo shvatiti, ima brdo takvih.
Bez par godina iskustva, ili ako si antitalent sa certifikatom, nisi nigdje prispio.
U protivnom, ako si talent sa isteklim testom, ides na probu rada, firma ti plati
atest ako nemas i radis. Ako si u mogucnosti plati sam da nemas obavezu prema firmi.


LINKOVI (ne provjereno, nemoj sutra da neko kaze @topcam rek´o)

Code: Select all

 ZAGREB-MONTAŽA d.o.o.
Veslačka 2
10000 Zagreb
tel. +385 (0)1 6320 900
fax. +385 (0)1 6320 940
e-mail: [email protected] 

Pošaljite nam svoj životopis

Ukoliko se svojim znanjem i stručnošću želite pridružiti našem uspješnom timu,
a naročito ako ste:

    Predradnik s poznavanjem njemačkog jezika
    Zavarivač CO2
    Zavarivač REL
    Zavarivač TIG
    Cjevar izometričar
    Cjevar
    Radionički bravar
    Bravar monter
    Strojobravar, ...ili nekog drugog srodnog zanimanja.
 
Kontaktirajte nas.
Svi zainteresirani za poslove koje nudimo mogu se javiti i ostaviti podatke, a biti će pozvani kada se ukaže potreba.

Code: Select all

ZM-Montag d.o.o.

Temeljna djelatnost ZM-Montag d.o.o. je montaža i zavarivanje čeličnih konstrukcija, magistralnih cjevovoda, industrijskih postrojenja i rezervoara.
Od ožujka 2008. ZM – Montag d.o.o. ima hrvatsku licencu I. kategorije za građenje građevina I. skupine zahtjevnosti, izdanu od hrvatskog Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva.

 
Od svibnja 2011. – "Ovlaštenje za obavljanje djelatnosti građenja i to: izvođenje radova na postrojenjima u industriji nafte i plina (naftovodi, plinovodi) – oblast mašinstvo”, izdano od Federalnog ministarstva prostornog uređenja Bosne i Hercegovine.

 ZM-MONTAG d.o.o.
Slavonska avenija 20
10 000 Zagreb
tel. +385 (0)1 5557 400
fax. +385 (0)1 5557 401
e-mail: [email protected] 

Code: Select all

Poslodavac:
    BILFINGER ĐURO ĐAKOVIĆ MONTAŽA d.o.o. za projektiranje, montažu i vanjskotrgovinsko poslovanje 
Kategorija:
    Elektrotehnika i strojarstvo, Instalacija - Održavanje - Popravak
Mjesto rada:
    Slavonski Brod
Rok prijave:
    16.06.2013.

Mjesto rada:	SLAVONSKI BROD, BRODSKO-POSAVSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika:	19
Razina obrazovanja:	Završena osnovna škola Srednja škola 3 godine Srednja škola 4 godine
Uvjeti na radnom mjestu:	Terenski rad
Radno iskustvo:	1 godinu
Vrsta zaposlenja:	Na određeno; povećan opseg posla
Radno vrijeme:	Puno radno vrijeme
Smještaj:	Zajednički smještaj
Poslodavac:	BILFINGER ĐURO ĐAKOVIĆ MONTAŽA d.o.o. za projektiranje, montažu i vanjskotrgovinsko poslovanje
Kontakt:	osobni dolazak: DR.MILE BUDAKA 1 najava na telefon: 035 448276 pismena zamolba: Dr.Mile Budaka 1, 35000 Slav.Brod e-mailom: [email protected]
Ostale informacije:	

Radi se na gradilištima u Hrvatskoj i inozemstvu. Minimalno radno iskustvo je 1 godina na poslovima zavarivanja. Prednost je iskustvo rada na terenu. Radna proba će se obavljati u prostorima Bilfinger Đuro Đaković Montaže
Podaci su preuzeti sa:	www.hzz.hr
Šifra radnog mjesta:	58968874
HZZ Hrvatski zavod za zapošljavanje

Sva prava pridržana © 2013, www.hzz.hr

Code: Select all

http://www.ductus.hr/index.html
Trenutno nemamo otvorene natječaje za slobodna radna mjesta no budite slobodni se prijaviti za:

• TIG zavarivač za crne i bijele cijevi
• Monter centralnog grijanja/autogeni varioc
• Cjevar

Aktuelno (bar ing. ima na izvoz)

Natječaj: prijava za radno mjesto dipl. ing. stojarstva

    Mladi ste, imate završen fakultet strojarstva, težite radu u mladoj i dinamičnoj sredini?

Ukoliko uz to poznajete engleski i njemački jezik,aktivno se služite računalom u radu,poznajete projektnu dokumumentaciju,istu znate naravno i izraditi, proračuni metalnih konstrukcija su vam jača strana, imena poput AutoCAD, CATIA i SolidWorks vam vam izvuku osmijeh na lice,uz sve to spremni ste na povremena poslovna putovanja i svojim znanjem želite unaprijediti radnu okolinu, imate sklonost timskom radu i izražene komunikacijske sposobnosti...prijavite se slanjem detaljnog CV-a i molbe na e-mail adresu [email protected]
sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#16 Re: Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

Hvala drug na informacijama ..
trulex mag
Posts: 1
Joined: 26/06/2013 21:18

#17 Re: Posao tig zavarivaca

Post by trulex mag »

Pozdrav svima,prije mjesec dana sam završio atest za tig postupak(crne cijevi),nemam radnog iskustva,ako neko zna da li ima neka firma u BiH koja bi me primila kao početnika,ili van BiH,svaki savjet ili informacija su dobrodošli. Unaprijed hvala!
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#18 Re: Posao tig zavarivaca

Post by Zviz »

Koga zanima varioci su potreazeni u Danskoj podosta - ima manjka ali trgom monopolise manje vise jedna firma koja regrutuje samo ljude preko neke firme druge firme. Jednostavno - zaposle koliko je moguce domacih a manjak frime nadoknade sa firmom koja regrutuje koja je skopila manje vise ugovore sa brojnim firmama gdje je potraznja velika.

Manje firme nece strance da zaposle prije bi sebi vene rezali. Ima ovdje zeaci patriotizam kad je rijec o lokalnim manjim firmama.


Ima pofinih potraznji za varioce, montere i gradjevinske radnike koji fakticki i ako nisu drzavljani neke drzave iz EU mogu raditi na jako kratko vrijeme ali papirologija je poteska i manje vise se trazi neke garancije - nisam u toku. ako zanima mogu se raspitat.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#19 Re: Posao tig zavarivaca

Post by mayab »

KMM d.o.o. Sarajevo

Tešanjska 24a
Avaz Twist Tower
71 000 Sarajevo
Bosnia and Herzegovina

Tel.: +387 33 944-220
Fax.: +387 33 944-224
E-Mail: [email protected]
Ovi ti se bave necim oko varenja, sad ne znam jeli samo certificiranje ili se moze i zaposliti preko njih.
Pitaj ih!
sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#20 Re: Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

Zahvaljujem .
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#21 Re: Posao tig zavarivaca

Post by Zviz »

Malo sam se raspitivao:

Varijanta je da vas zaposli danski poduzetnik

traze ljude sa certifikatima i radnim iskustvom u Austriji, Njemackoj ili Svicarskoj. Kaze radna iskusva u Sloveniji ne vaze nicemu, ni za Slovence.

Trazi se:

Kopija licne,
Lista gde i sta si radio, koje jezike govoris (engleski se kao minimum trazi) - njemacki nula bodova.
Kopije certifikata,
evt. drugih cetifikata
i potvrda o ne kaznjavanju

kopije nisu pod moranje da budu ovjerene.

15€ poslati u pismu sa tim stvarima za prevod dokumentacije, ako vec nije dokumentacija prevedena na tacnom danskom jeziku.

Poslodavac ce platiti 200€ za registraciju tj. dozvolu.

Nudi se penziono, smjestaj, zdravstveno, popust pri placanju poreza, danski privremeni JMBG broj,jer je ogranicen rad do 1 god. dana, troskove puta snosi firma.

satnica 21€ brutto! Na prvih 784€ nema poreza!
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#22 Re: Posao tig zavarivaca

Post by topcam »

Suplja!
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#23 Re: Posao tig zavarivaca

Post by Zviz »

topcam wrote:Suplja!
Varas se, nije firma zaposljava daleko od tog. Ali su i zahtjevni. Sve po pesu i papiri moraju biti po zelji poslodavca.

U principu traze prevod dokumentacije nebitno ko ucinijo samo da je na koretnom jeziku, jer u danskoj to treba uciniti osim ako je rijec priznatim medjunarodnim dokumentima. Jeftinije da plati nekoga 15€ nego tumaca u danskoj koji uzma u prosjeku za list (jedan papir) tj. za svaki dokument 35-40€ ili koliko vec u BiH.

Sto se tice nasih ljudi, mogu do 90 dana raditi legalno (barem u Danskoj) nista vise se netrazi a: da stoji danski poslodavac iza tog, ili da ima poslodavca u nekoj drugoj drzavi clanici EU sa regularnim boravkom, poslje 3 mjeseca mora danski poslodavac platiti 200€ ili radniko - kako se pogode, aplikaciju za produzivanje radne dozvole.

U Danskoj treba varilaca vise nego sto je za ocekivati. Firme koje traze i do 50 ljudi za te poslove nisu izuzetci. A da nepricam o broju gdje zovu i traze po 20 - 30 itd. Naravno to nisu stalni poslovi, ali od 2 mjeseca pa do godinu dana, mozda malo i jace je prica.

Ali zato za 4 pive cete platiti u prosjeku 40€
I po danskom zakonu stranac moze biti oslobodjen jednog dijela plate od poreza, jer je samo privremeno na radu do 1.200€ je maks. A plate su u danskoj netto nad 2.000€ u prosjeku!
sunce-visoko
Posts: 87
Joined: 23/04/2013 17:39

#24 Re: Posao tig zavarivaca

Post by sunce-visoko »

Zviz wrote:Malo sam se raspitivao:

Varijanta je da vas zaposli danski poduzetnik

traze ljude sa certifikatima i radnim iskustvom u Austriji, Njemackoj ili Svicarskoj. Kaze radna iskusva u Sloveniji ne vaze nicemu, ni za Slovence.

Trazi se:

Kopija licne,
Lista gde i sta si radio, koje jezike govoris (engleski se kao minimum trazi) - njemacki nula bodova.
Kopije certifikata,
evt. drugih cetifikata
i potvrda o ne kaznjavanju

Kome se prijaviti ?

kopije nisu pod moranje da budu ovjerene.

15€ poslati u pismu sa tim stvarima za prevod dokumentacije, ako vec nije dokumentacija prevedena na tacnom danskom jeziku.

Poslodavac ce platiti 200€ za registraciju tj. dozvolu.

Nudi se penziono, smjestaj, zdravstveno, popust pri placanju poreza, danski privremeni JMBG broj,jer je ogranicen rad do 1 god. dana, troskove puta snosi firma.

satnica 21€ brutto! Na prvih 784€ nema poreza!
User avatar
argyle
Posts: 1850
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#25 Re: Posao tig zavarivaca

Post by argyle »

Image
Post Reply