Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12626 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

sunceKOtepsija wrote:da si ozbiljan kupac kupila bi odmah :lol:
:lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#12627 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zejnep »

moonca wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:
Nisrin wrote:Kad ste vec kod prodavnica, najvise me nerviraju iskompleksirane, needucirane prodavacice koje KUPCE POSMATRAJU SA VISINE i prosudjuju po osnovu izgleda, cesto potcjenjuju :D
To nigdje ne dozivih, nego kod nas samo...Otkud zna koliko ja imam na kartici, sta cu potrositi i kupiti i da li cu uopste :D
Istina, profil, stil oblačenja i količina šminke kod svake isti. Kmeče kako tade 10 sati i bez odmora u sedmici za 5 stoja a ponašaju se kao da rade u nekom ministarstvu odmah do zamjenika.

Ali ima tu i psihologije, kompleksa i LJUBOMORE.
Al,i treba imati na umu da ima i raznih kupaca sa svojim zahtjevima,ponasanjem,cak moguc i pristup sa visine--jer ko je njumu/oj ravana kada sa karticom moze kupiti pola shopa zajedno sa prodavacicom.
A ima i muza koji se sredi :diva: :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12628 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

:D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#12629 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

Klasika, da svako tumaci kako zeli :)
Ako se ja na svom poslu i privatno prema svakome ponasam jednako, kulturno i uvijek sa osmijehom, onda je malo moguce da sam u nekom butiku drugacija...
Ali kad pretjeraju, ona ne zelim ostati duzna!

Nazalost, radila i ja taj posao, zaista ima jaaaako teskih i bezobraznih kupaca, ali sada nije rijec o njima, nego iskompleksiranim radnicama, koje se prave da su nesto sto nisu, u najmanju ruku vlasnice tih radnji

Draga Zejnep, napisem u Pp koja peodavnica pa kad odes neka se drsko ponasa gledajuci te sa visine, a ti sve sa osmijehom uzvrati i moli da probas dva para obuce, koje ces platiti svojim novcem!
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#12630 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zejnep »

Nisrin wrote:Klasika, da svako tumaci kako zeli :)
Ako se ja na svom poslu i privatno prema svakome ponasam jednako, kulturno i uvijek sa osmijehom, onda je malo moguce da sam u nekom butiku drugacija...
Ali kad pretjeraju, ona ne zelim ostati duzna!

Nazalost, radila i ja taj posao, zaista ima jaaaako teskih i bezobraznih kupaca, ali sada nije rijec o njima, nego iskompleksiranim radnicama, koje se prave da su nesto sto nisu, u najmanju ruku vlasnice tih radnji

Draga Zejnep, napisem u Pp koja peodavnica pa kad odes neka se drsko ponasa gledajuci te sa visine, a ti sve sa osmijehom uzvrati i moli da probas dva para obuce, koje ces platiti svojim novcem!
Hvala ne treba :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12631 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Tezak je dinar koji se zaradjuje u buticima sto jest jest...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12632 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Svakako da imamo svoje misljenje.
Ne sumnjam u tvoje osjecaje i kako si dozivjela taj ivent, ali moramo gledati i nihovu situaciju, a nazalost ne mozemo uporediti -jer njihove osjecaje ne znamo prema tebi.

Ja licno ne volim kada me prodavaci /ce prate, guraju , daju savjete - takodje na cipelama- imam nekoliko poznanica koje rade na tom odjeljenu.Imaju razna iskustva. Zavisi od zemlje ali nije obavezna da ti pomogne pri oblacenju kao sto je u Americi slucaj da sjednes a prodavac ti na nogu obuva cipelu.

No, pokazati/ponuditi sto vise je pozeljno, slazem se. Zbog toga trebaju da rade na -procenat a ne zagarantovana plata, kolika god da je.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#12633 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

Jednom prilikom u BBI kolegica probava moreee cipela, a prodavacica joj pomaze da obuce i veze joj pertle- za mene je to previse i nesto sto nikad ne bih dopustila!
Nisam znala za tu praksu u USA, stvarno malo degradirajuca pojava!!

Nervira me i kada prate po radnji, ali mi je to manji problem od tog nadrkanog/iskompleksiranog stava!
A primjetila sam da definitivno vise postuju/cijene ljude/kupce koji su takodjer nadrkani/ljuti/ zajedljivi/prezahtjevni... valjda neka moc psihologije ...
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#12634 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by annoy »

I ja sam radila u butiku, i znam kakvih sve kupaca ima. Doduse radila sam u vecoj trgovini gdje se uglavnom bavis slaganjem robe i nisi prisiljen na interakciju s kupcem, osim ako te netko nesto pita
Ne znam, mozda ima ljudi koji zaista zele i cijene kad im prodavac pomaze u izboru obuce/odjece
Meni to ne treba i cesto sam bila u situaciji da ne znam kako bi na fin nacin objasnila da ne zelim sugestije ni komentare, jer nije bilo dovoljno reci "ne hvala, ne treba mi pomoc", nego valjda mora sugerirati, ponuditi, komentirati, a najgore od svega, samo sto ne zaviri u kabinu i obavezno mora vidjeti kako mi stoji. Ja to stvarno ne volim. Zato jednostavno vise ne hodam po manjim buticima jer ne zelim biti drska ni bezobrazna a zelim kupovati i odabirati u miru
Ovo obuvanje cipele na nogu - kakva glupost
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12635 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by SmokingMan »

Ne kontam nagle promjene ljudi navečer prijateljski raspoložen,ujutro sasvim neke druge osobe. :D
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#12636 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zippoo87 »

navlace li i muskarcima cipele na noge i ako da,gdje ...da odem pazariti kakve alpinke za zimu :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#12637 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by annoy »

SmokingMan wrote:Ne kontam nagle promjene ljudi navečer prijateljski raspoložen,ujutro sasvim neke druge osobe. :D
Ja ujutro ne volim nikog :D uopce nisam jutarnji tip i mrzim jutra i cijeli svijet izjutra
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12638 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

annoy wrote:
SmokingMan wrote:Ne kontam nagle promjene ljudi navečer prijateljski raspoložen,ujutro sasvim neke druge osobe. :D
Ja ujutro ne volim nikog :D uopce nisam jutarnji tip i mrzim jutra i cijeli svijet izjutra
Imam ja jednu kolegicu takvu, s tim što nju mrzi reci čak i dobro jutro. Ne kontam to. :-)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12639 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by SmokingMan »

annoy wrote:
SmokingMan wrote:Ne kontam nagle promjene ljudi navečer prijateljski raspoložen,ujutro sasvim neke druge osobe. :D
Ja ujutro ne volim nikog :D uopce nisam jutarnji tip i mrzim jutra i cijeli svijet izjutra
Ljudi su općenito namćori u to doba,valja ustati na posao,dođeš neispavan,poluistrošen,loš,nikakav,izgužvan,neko i zavboravi orpati zube,i tako to. :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12640 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

annoy wrote:I ja sam radila u butiku, i znam kakvih sve kupaca ima. Doduse radila sam u vecoj trgovini gdje se uglavnom bavis slaganjem robe i nisi prisiljen na interakciju s kupcem, osim ako te netko nesto pita
Ne znam, mozda ima ljudi koji zaista zele i cijene kad im prodavac pomaze u izboru obuce/odjece
Meni to ne treba i cesto sam bila u situaciji da ne znam kako bi na fin nacin objasnila da ne zelim sugestije ni komentare, jer nije bilo dovoljno reci "ne hvala, ne treba mi pomoc", nego valjda mora sugerirati, ponuditi, komentirati, a najgore od svega, samo sto ne zaviri u kabinu i obavezno mora vidjeti kako mi stoji. Ja to stvarno ne volim. Zato jednostavno vise ne hodam po manjim buticima jer ne zelim biti drska ni bezobrazna a zelim kupovati i odabirati u miru
Ovo obuvanje cipele na nogu - kakva glupost
I ja radim u usluznoj djelatnosti.
Nekako ih odmah stavim u kategoriju da su na nekoj -terapiji- :-D i da nije njihov dan. Ima dosta osoba -problem komunikacija sa drugim osobama. Nakon nekoliko susreta kada se oslobode i upoznaju sagovornika budu sasvim ok. jednom sam povisila ton, ona se usutala , bilo mi je zao- nastojim to ne raditi , jer je zbilja samo psiha u pitanju.
Tacno, i odjeca, izgled govori dosta- tako da sve treba uzeti u obzir.
Pomoc pri obuvanju i nije glupost-starije osobe imaju problem da se spuste , saviju. Mada to nije vise obaveza ,mada u nekim da -jer prodavacice rade na proviziju.
No, drugi ,veci problem je sto ta ista osoba koja je probala masu cipela i kupi na kraju -sutradan vrati, tako to jako naljuti prodavacice,jer automatski gube zaradu.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#12641 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by annoy »

djevojka bez imena wrote:
annoy wrote:
SmokingMan wrote:Ne kontam nagle promjene ljudi navečer prijateljski raspoložen,ujutro sasvim neke druge osobe. :D
Ja ujutro ne volim nikog :D uopce nisam jutarnji tip i mrzim jutra i cijeli svijet izjutra
Imam ja jednu kolegicu takvu, s tim što nju mrzi reci čak i dobro jutro. Ne kontam to. :-)
Necu biti bezobrazna ali necu biti ni prposna, nebitno je kada idem leci, cesto imam problema sa spavanjem i jednostavno funkcioniram nekako napola par sati nakon buđenja i radim samo sto moram, i obavljam samo nuzne interakcije s drugima :D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12642 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

:lol: pa kako to funkcioniše? Pade mi na pamet, što bi moji učenici voljeli da sam ja takva :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#12643 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by annoy »

djevojka bez imena wrote::lol: pa kako to funkcioniše? Pade mi na pamet, što bi moji učenici voljeli da sam ja takva :lol:
Pa lijepo, radim sto moram al ne ocekuj da cu to cinit pjevajuci :D
Meni su recimo neshvatljivi ljudi koji se ponasaju kao da ce umrijeti ako ne popiju jutarnju kavu :-)
User avatar
medvjed23
Posts: 26843
Joined: 16/07/2010 13:49

#12644 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

_BataZiv_0809 wrote:Tezak je dinar koji se zaradjuje u buticima sto jest jest...
zna biti zajebano :D u samoj prodavnici, rijetko, al u skladištu i drugdje, baš zna.. no skoro svaki posao nosi neugodnosti i radi se, ne što se voli, nego da se zarade neke pare, nešto..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12645 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by SmokingMan »

annoy wrote:
Necu biti bezobrazna ali necu biti ni prposna, nebitno je kada idem leci, cesto imam problema sa spavanjem i jednostavno funkcioniram nekako napola par sati nakon buđenja i radim samo sto moram, i obavljam samo nuzne interakcije s drugima :D
Ja sam u zadnje vrijeme baš postao direktan,vulgaran,ali nikoga ne vrijeđam lično,ne kažem da je lijepo da neko povremeno sluša ružan vokabular,ali.... :D

Kada ne ide posao sa pojedinom opremom u uredu biram riječi tipa jebi ga,jebo ga,u pizdu materinu,u vražiju mater,ali sve finim tonom,umjereno,bez izričite galame.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12646 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

annoy wrote:
djevojka bez imena wrote::lol: pa kako to funkcioniše? Pade mi na pamet, što bi moji učenici voljeli da sam ja takva :lol:
Pa lijepo, radim sto moram al ne ocekuj da cu to cinit pjevajuci :D
Meni su recimo neshvatljivi ljudi koji se ponasaju kao da ce umrijeti ako ne popiju jutarnju kavu :-)
Ma rijetko ko ujutru 'pjeva', a ti vjerovatno ne radiš posao koji zahtjeva aktivnu i konstantnu komunikaciju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12647 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

medvjed23 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Tezak je dinar koji se zaradjuje u buticima sto jest jest...
zna biti zajebano :D u samoj prodavnici, rijetko, al u skladištu i drugdje, baš zna.. no skoro svaki posao nosi neugodnosti i radi se, ne što se voli, nego da se zarade neke pare, nešto..
Pa da... mada sam duboko uvjeren da jedno 70% poslova ne voli skoro niko.
User avatar
medvjed23
Posts: 26843
Joined: 16/07/2010 13:49

#12648 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

pa to.. ako nađeš nešto što voliš raditi, a i finansijski se isplati, dobio si na lutriji..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12649 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by SmokingMan »

Ljudi rade rade zbog primanja pa makar i onaj posao koji ne vole.
User avatar
nepass1
Posts: 9710
Joined: 06/07/2017 07:35

#12650 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by nepass1 »

Nisrin wrote:Klasika, da svako tumaci kako zeli :)
Ako se ja na svom poslu i privatno prema svakome ponasam jednako, kulturno i uvijek sa osmijehom, onda je malo moguce da sam u nekom butiku drugacija...
Ali kad pretjeraju, ona ne zelim ostati duzna!

Nazalost, radila i ja taj posao, zaista ima jaaaako teskih i bezobraznih kupaca, ali sada nije rijec o njima, nego iskompleksiranim radnicama, koje se prave da su nesto sto nisu, u najmanju ruku vlasnice tih radnji

Draga Zejnep, napisem u Pp koja peodavnica pa kad odes neka se drsko ponasa gledajuci te sa visine, a ti sve sa osmijehom uzvrati i moli da probas dva para obuce, koje ces platiti svojim novcem!
raznih ljudi ima. ja radim sa ljudima, sa dosta ljudi :D. i kad god dodjem u radnju gledam da ne handrim nikog, budem ljubazan. znam kako im je i kakav olos dolazi.
zena mi radi sa ljudima takodjer, ta ide i samo zalbe pise i naprdjuje, prijeti sefovima i tako. bude me stid sa njom u radnju uci :D
Post Reply