Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12601 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

sunceKOtepsija wrote:
moonca wrote:Za EU pjesmu bio je bolji od Deena. :lol: aj ... to i nije tako tesko :D

A ko mu je zena?
https://www.radiosarajevo.ba/magazin/sh ... lli/271353
Hvala

Hm-- lijepa je.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#12602 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sunceKOtepsija »

moonca wrote:
sunceKOtepsija wrote:
moonca wrote:Za EU pjesmu bio je bolji od Deena. :lol: aj ... to i nije tako tesko :D

A ko mu je zena?
https://www.radiosarajevo.ba/magazin/sh ... lli/271353
Hvala

Hm-- lijepa je.
lijep je i on-slican slicnog nade :wink:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12603 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

Ne mora znaciti. Ja bas rijetko vidjam da su par -i ona i on bas u svemu tip-top.
Dzeko i njegova izabranica su dobri- zgodni .
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12604 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

moonca wrote:Ne mora znaciti. Ja bas rijetko vidjam da su par -i ona i on bas u svemu tip-top.
Dzeko i njegova izabranica su dobri- zgodni .
Lijepi su i Donald Tramp i Trampovica pa se ne fale :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12605 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:Ne mora znaciti. Ja bas rijetko vidjam da su par -i ona i on bas u svemu tip-top.
Dzeko i njegova izabranica su dobri- zgodni .
Lijepi su i Donald Tramp i Trampovica pa se ne fale :lol:
:lol: :-)
On je bio---vidi ga -nece da joj napise ime :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12606 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote:
moonca wrote:Ne mora znaciti. Ja bas rijetko vidjam da su par -i ona i on bas u svemu tip-top.
Dzeko i njegova izabranica su dobri- zgodni .
Lijepi su i Donald Tramp i Trampovica pa se ne fale :lol:
:lol: :-)
On je bio---vidi ga -nece da joj napise ime :lol:
Ko da je bitno kako se zove kad joj je covjek precjednik. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12607 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:
triconja wrote:
Lijepi su i Donald Tramp i Trampovica pa se ne fale :lol:
:lol: :-)
On je bio---vidi ga -nece da joj napise ime :lol:
Ko da je bitno kako se zove kad joj je covjek precjednik. :lol:
:bije:

nestasko :lol:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11073
Joined: 15/01/2010 18:31

#12608 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Jack Be Nimble »

annoy wrote:Izbjegavam kupovati robu u tim manjim dućanima gdje te udave
A tih prodavačica mi je uglavnom žao, jer je često politika firme takva da te moraju tušiti, gleda se koliko si kome prodao, i ne samo da ih tjeraju da kupca natjeraju da kupi ono što si je on zamislio, nego moraju još nuditi uz to i nešto drugo, npr. netko kupuje hlače, pa moraš mu uvaliti i košulju i slično
Nema veze ko ima kakav pritisak. Bez ili sa pritiskom pravi prodavac ce te skinuti za svaku marku ako zna sta radi a ti to nece ni primjetiti. Cak ces mu dati jos 10km reda radi jer je fin i drag :D

Dok sam bio na faxu bavio sam se takvim poslovima (bijela tehnika) i trebalo mi je vremena i posmatranja stariji koji to rade vec 20 godina da naucim kako ga skinuti za svaku marku iako je rekao da samo gleda i ne zeli da mu dosadjujem. Musterija kupuje ono sto mu ja zelim prodati, a ne sta je on odlucio da kupi (sem naravno ako hoce da kupi ono sto pase po mom dzepu, ti su bili najbolji :-D ).

Najbolji su oni momenti kada neko udje i kaze ne zelim Sony! Stari mi je imao Sony nije valjao, brat od zene je imao Sony i riknuo nakon godinu, sestra se zajebala sa Sony itd itd. I na kraju mu prodam Sonija :D

Sada opet kada sam musterija mogu da primjetim finu razliku onoga koji zna svoj posao od onoga koji sve na silu radi.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#12609 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by problemnatravunu »

Jarane, da nisi džedaj ? :lol:
Mene tako nebi skuhao, nema šansi, možda zato što sam i sam džedaj!
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#12610 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ovo_mi_je_nick »

Meni kad se obrati sa riječima; E evo vam je dobro, pogledajte ovo.... 'naČi samo još jedan krug i ofirni izlazak iz radnje.

Pogledajte oštrinu te slike na plazmi. Reko jel preko blue-ray snimak. Kaze da, i pokunji se. Čibe tamo penzionerima.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#12611 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ovo_mi_je_nick »

Ne kontam skup telefon bez kredita i skup telefon bez računara kući.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#12612 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by djevojka bez imena »

Zejnep wrote:Zato dm zna znanje. Zabranjeno im je reci ista osim dobar dan. Osim kad ih zamolite za pomoc.
Al zato u CM-u, sute ali te prate ko sjenka. Znam da moraju, ali stavi brata video nadzor i posmatraj :evil:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#12613 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sheilak »

ne kontam svakodnevno premjestanje odjece u zari.

mislim, kontam zasto to rade, ali da li oni shvataju koliko to nervira kupce.

dakle, pogledam nesto, vratim se sutra po to, a ta stvar premjestena skroz na drugom spratu, haman ti treba mapa da je nadjes. a dosla sam po to, drugo necu ni pogledati jer sam vec sve pogledala jucer.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#12614 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sunceKOtepsija »

da si ozbiljan kupac kupila bi odmah :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#12615 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ovo_mi_je_nick »

djevojka bez imena wrote:
Zejnep wrote:Zato dm zna znanje. Zabranjeno im je reci ista osim dobar dan. Osim kad ih zamolite za pomoc.
Al zato u CM-u, sute ali te prate ko sjenka. Znam da moraju, ali stavi brata video nadzor i posmatraj :evil:
Dođeš do police npr sa gelovima i kad si lociran onda ide hodajuća kamera (obavezno ugsice i neka gym trenerka camel toe) i nešto kao šampone do tebe pod konac usklađuje preko oka :mrgreen: :skoljka:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#12616 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dobar osjecaj »

Zejnep wrote:Zato dm zna znanje. Zabranjeno im je reci ista osim dobar dan. Osim kad ih zamolite za pomoc.
DM mozda raspolaze vecim fondom za otpis ostecene i ukradene robe pa mogu dopustiti tu fleksibilnost. Mada i u njihovoj trgovini u Alti cesto imaju momci koji rade osiguranje trgovine i prate kupce fizicki hodajuci za kupcima.
Naidjes u DM-u na otvorena pakovanja kojecega. Izvuceni higijenski ulosci, strample, ulosci za obucu iz onih pakovanja s vise komada...
Neko mora pokriti sve te gubitke. Ako to jadnici iz CM-a pokrivaju od svojih plata, razumljivo je da im je stalo da se sto manje ukrade.
Najtragicniji primjer kako se trgovci bore s kradjom mi je u jednom mini Konzumu u Zagrebackoj gdje je veliki dio artikala na policama povezan providnom ljepljivom trakom...ali kazu da se krade sve.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#12617 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

Kad ste vec kod prodavnica, najvise me nerviraju iskompleksirane, needucirane prodavacice koje KUPCE POSMATRAJU SA VISINE i prosudjuju po osnovu izgleda, cesto potcjenjuju :D
To nigdje ne dozivih, nego kod nas samo...Otkud zna koliko ja imam na kartici, sta cu potrositi i kupiti i da li cu uopste :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12618 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

ovo_mi_je_nick wrote:Meni kad se obrati sa riječima; E evo vam je dobro, pogledajte ovo.... 'naČi samo još jedan krug i ofirni izlazak iz radnje.

Pogledajte oštrinu te slike na plazmi. Reko jel preko blue-ray snimak. Kaze da, i pokunji se. Čibe tamo penzionerima.
Samo kazes vidis jesu te matricne transformacije uznapredovale, ih da ih vidi Henrik Abel odmah bi pisno u gace od srece :lol: :thumbup:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#12619 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sheilak »

Nisrin wrote:Kad ste vec kod prodavnica, najvise me nerviraju iskompleksirane, needucirane prodavacice koje KUPCE POSMATRAJU SA VISINE i prosudjuju po osnovu izgleda, cesto potcjenjuju :D
To nigdje ne dozivih, nego kod nas samo...Otkud zna koliko ja imam na kartici, sta cu potrositi i kupiti i da li cu uopste :D
za ovo su primjer parfimerije. i to pogotovo ako zelis isprobati parfem. ja sam osjetljiva na parfeme opcenito i dugo mi treba da nadjem neki koji mi odgovara, pa ih logicno moram vise isprobati, cak i vise puta. prodavacice to svojim stavom ne dopustaju. mislim, testeri su tu za isprobavanje i zelim to uciniti na miru, bez da ih neko cuva svojim tijelima.
I ni ja se nisam susrela s tim, osim u sa. cak ni u tom navodno snobovskom zg ni u becu, antwerpenu, itd. samo ovdje imam osjecaj da im se moram ispricavati na smetnji.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#12620 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ovo_mi_je_nick »

Nisrin wrote:Kad ste vec kod prodavnica, najvise me nerviraju iskompleksirane, needucirane prodavacice koje KUPCE POSMATRAJU SA VISINE i prosudjuju po osnovu izgleda, cesto potcjenjuju :D
To nigdje ne dozivih, nego kod nas samo...Otkud zna koliko ja imam na kartici, sta cu potrositi i kupiti i da li cu uopste :D
Istina, profil, stil oblačenja i količina šminke kod svake isti. Kmeče kako tade 10 sati i bez odmora u sedmici za 5 stoja a ponašaju se kao da rade u nekom ministarstvu odmah do zamjenika.

Ali ima tu i psihologije, kompleksa i LJUBOMORE.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12621 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

sheilak wrote:
Nisrin wrote:Kad ste vec kod prodavnica, najvise me nerviraju iskompleksirane, needucirane prodavacice koje KUPCE POSMATRAJU SA VISINE i prosudjuju po osnovu izgleda, cesto potcjenjuju :D
To nigdje ne dozivih, nego kod nas samo...Otkud zna koliko ja imam na kartici, sta cu potrositi i kupiti i da li cu uopste :D
za ovo su primjer parfimerije. i to pogotovo ako zelis isprobati parfem. ja sam osjetljiva na parfeme opcenito i dugo mi treba da nadjem neki koji mi odgovara, pa ih logicno moram vise isprobati, cak i vise puta. prodavacice to svojim stavom ne dopustaju. mislim, testeri su tu za isprobavanje i zelim to uciniti na miru, bez da ih neko cuva svojim tijelima.
I ni ja se nisam susrela s tim, osim u sa. cak ni u tom navodno snobovskom zg ni u becu, antwerpenu, itd. samo ovdje imam osjecaj da im se moram ispricavati na smetnji.
U Bosni se ljudi vise izvinjaju nego u Kanadi :lol: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#12622 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nisrin »

sheilak wrote:
za ovo su primjer parfimerije. i to pogotovo ako zelis isprobati parfem. ja sam osjetljiva na parfeme opcenito i dugo mi treba da nadjem neki koji mi odgovara, pa ih logicno moram vise isprobati, cak i vise puta. prodavacice to svojim stavom ne dopustaju. mislim, testeri su tu za isprobavanje i zelim to uciniti na miru, bez da ih neko cuva svojim tijelima.
I ni ja se nisam susrela s tim, osim u sa. cak ni u tom navodno snobovskom zg ni u becu, antwerpenu, itd. samo ovdje imam osjecaj da im se moram ispricavati na smetnji.
Imam problem i u parfimerijama i radnjama odjece/obuce, jer sam dosta neodlucna, izgledam doooosta mladje, tako da misle da sam neka klinka, i tako me taj stav nervira, a radim za x puta vecu platu od njih i nikad mi nije palo napamet da se prema nekom ophodim drukcije jer imam odredjene predrasude, stavove, iracionalna uvjerenja!
Cesto puta se zalim mailom, pozivom ili na FBu :D

Toliko mi je jedna kvocka izvadila zivce u radnji obuce u SCCu, jer mi je preko neke stvari donijela ECCO cipele da ih probam, a bila sam obucena osrednje, umorna poslije posla...da sam sutradan otisla full sredjena, sa muzem koji se takodjer lijepo dotjerao, isprobala jos 10 pari cipela, a ona sve sa osmijehom na licu donosila i na kraju nisam nista kupila tu, nego u drugoj radnji!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#12623 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovo_mi_je_nick wrote:Ne kontam skup telefon bez kredita i skup telefon bez računara kući.

i imati mobitel od 400 a auto od 1000 km
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#12624 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Zejnep »

Nisrin wrote:
sheilak wrote:
za ovo su primjer parfimerije. i to pogotovo ako zelis isprobati parfem. ja sam osjetljiva na parfeme opcenito i dugo mi treba da nadjem neki koji mi odgovara, pa ih logicno moram vise isprobati, cak i vise puta. prodavacice to svojim stavom ne dopustaju. mislim, testeri su tu za isprobavanje i zelim to uciniti na miru, bez da ih neko cuva svojim tijelima.
I ni ja se nisam susrela s tim, osim u sa. cak ni u tom navodno snobovskom zg ni u becu, antwerpenu, itd. samo ovdje imam osjecaj da im se moram ispricavati na smetnji.
Imam problem i u parfimerijama i radnjama odjece/obuce, jer sam dosta neodlucna, izgledam doooosta mladje, tako da misle da sam neka klinka, i tako me taj stav nervira, a radim za x puta vecu platu od njih i nikad mi nije palo napamet da se prema nekom ophodim drukcije jer imam odredjene predrasude, stavove, iracionalna uvjerenja!
Cesto puta se zalim mailom, pozivom ili na FBu :D

Toliko mi je jedna kvocka izvadila zivce u radnji obuce u SCCu, jer mi je preko neke stvari donijela ECCO cipele da ih probam, a bila sam obucena osrednje, umorna poslije posla...da sam sutradan otisla full sredjena, sa muzem koji se takodjer lijepo dotjerao, isprobala jos 10 pari cipela, a ona sve sa osmijehom na licu donosila i na kraju nisam nista kupila tu, nego u drugoj radnji!
Pa nije ni cudo sto je nervozna kad je tako handre u mozak. Uzas.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12625 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by moonca »

ovo_mi_je_nick wrote:
Nisrin wrote:Kad ste vec kod prodavnica, najvise me nerviraju iskompleksirane, needucirane prodavacice koje KUPCE POSMATRAJU SA VISINE i prosudjuju po osnovu izgleda, cesto potcjenjuju :D
To nigdje ne dozivih, nego kod nas samo...Otkud zna koliko ja imam na kartici, sta cu potrositi i kupiti i da li cu uopste :D
Istina, profil, stil oblačenja i količina šminke kod svake isti. Kmeče kako tade 10 sati i bez odmora u sedmici za 5 stoja a ponašaju se kao da rade u nekom ministarstvu odmah do zamjenika.

Ali ima tu i psihologije, kompleksa i LJUBOMORE.
Al,i treba imati na umu da ima i raznih kupaca sa svojim zahtjevima,ponasanjem,cak moguc i pristup sa visine--jer ko je njumu/oj ravana kada sa karticom moze kupiti pola shopa zajedno sa prodavacicom.
Post Reply