Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#11601 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

ovo_mi_je_nick wrote:Ako misliš na fabrike poput gaća Almaras i sl. sigurno nisam.
Oko jednog tvog robota treba dva tri radnika, eto koji je nivo razvoja robotizacija donijela :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#11602 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Nisi ti vidio puno fabrika jel de? :lol:
Misli lola da je u fabrikama sve po naredbi AI (glavnog kompjutera nedje u podrumu). Da su take fabrike to bi bio mokri san svakog tehnicara i inzinjera :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11603 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Velkoski »

insomnia78 wrote:Pa mozda nemaju svoje 1/1 :lol:
Ne znam. Nisam ni ja siguran. Mleet?
http://mfs-emmaus.ba/

oni organizuju, najbolje njih pitat' :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11604 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zippoo87 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
insomnia78 wrote:Ne znam tacno ali sam negdje procitai nesto vezano za to. Ili stvarno mislis da u BiH postoji toliko ljudi koji zive pod mostom da se od njih moze probrati reprezentacija koja na SP ima skor 8/8

ma samo me zanima ko su onda ti ljudi,što ih se jbg tako naziva?
http://mfs-emmaus.ba/malonogometna-repr ... vo-u-oslo/
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11605 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by insomnia78 »

Eto ga. Bravo, hvala
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#11606 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zijancer »

jesu li bili rostilji?
ne kontam maniju rostiljanja :| ni na 40°ni na 20°
ako su cevapi, tesko da ih neko moze bolje ispeci od cevabdzinice
ako je janje.. ista stvar
sve se pretvori u OneManPatnju, a niko ne dobije kompletnu porciju
znaci, kupi pa ponesi :twisted: ili daj da ispeku pa ponesi :twisted:
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11607 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Logovan »

Ne kontam Mehmeda Baždarevića.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#11608 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Towelie »

zijancer wrote:jesu li bili rostilji?
ne kontam maniju rostiljanja :| ni na 40°ni na 20°
ako su cevapi, tesko da ih neko moze bolje ispeci od cevabdzinice
ako je janje.. ista stvar
sve se pretvori u OneManPatnju, a niko ne dobije kompletnu porciju
znaci, kupi pa ponesi :twisted: ili daj da ispeku pa ponesi :twisted:
Takvi događaj su socijalni lepak i sluze da se ekipa zblizi. Kao odlazak na utakmicu ili izlazak. Meso je samo povod.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#11609 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zijancer »

ma znam, ja sam socijalno autisticna, don vori
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#11610 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Russki »

zijancer wrote:jesu li bili rostilji?
ne kontam maniju rostiljanja :| ni na 40°ni na 20°
ako su cevapi, tesko da ih neko moze bolje ispeci od cevabdzinice
ako je janje.. ista stvar
sve se pretvori u OneManPatnju, a niko ne dobije kompletnu porciju
znaci, kupi pa ponesi :twisted: ili daj da ispeku pa ponesi :twisted:
ja kontam bogami
nema mi bolje stvari

cak stovise, nekad su mi bolji ti cevapi nego u cevabdzinici

jebiga...cisto da se ekipa druzi, zajebava i sl.

meso je onako usput, da se malo sta prezalogaji poslije gajbe piva :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11611 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by O'zone »

Sabur.

Koja mu je granica?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11612 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Velkoski »

O'zone wrote:Sabur.

Koja mu je granica?
23.5, al' nikako da zabije trojku :twisted:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11613 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sheilak »

ne kontam strastvenost oko nogometa ni navijacke skupine. ne kontam da se neko zadevera ili ne dao Bog potuce jer mu je tim izgubio ili jer mu neko kaze nesto protiv tima. niti pljuvanje i proklinjanje igraca, bacanje televizora kroz prozor, deranje na zenu ako reprezentacija (bilo koja) izgubi. mozda, ali samo mozda, se sve to mrvicu preozbiljno uzima. :?

isto ne shvatam famu oko diane. nit onda, a pogotovo ne sada i pogotovo ne van GB. sjecam se u njemackoj, kada je poginula, ljudi plakali po ulici. i haman dan zalosti. :? diana, kao narativ, je tipican primjer medijske razvikanosti i umjetnog stvaranja ikone (kakvog vidimo stalno sa nekim pjevacima i glumcima) i dobar primjer koliko su ljudi (kao nerazmisljajuca i nekriticka masa) povodljivi i kako ih je lako zavesti. ne ulazeci sad u dianin karakter, okolnosti njenog zivota, nepravdu ili evtl. manipulativnost, vec samo utjecaj pod koji su se ljudi dobrovoljno bacali. i bacaju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#11614 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by kakavdanakneiskustvu »

zippoo87 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
insomnia78 wrote:Ne znam tacno ali sam negdje procitai nesto vezano za to. Ili stvarno mislis da u BiH postoji toliko ljudi koji zive pod mostom da se od njih moze probrati reprezentacija koja na SP ima skor 8/8

ma samo me zanima ko su onda ti ljudi,što ih se jbg tako naziva?
http://mfs-emmaus.ba/malonogometna-repr ... vo-u-oslo/

Hvala
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#11615 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by triconja »

sheilak wrote:ne kontam strastvenost oko nogometa ni navijacke skupine. ne kontam da se neko zadevera ili ne dao Bog potuce jer mu je tim izgubio ili jer mu neko kaze nesto protiv tima. niti pljuvanje i proklinjanje igraca, bacanje televizora kroz prozor, deranje na zenu ako reprezentacija (bilo koja) izgubi. mozda, ali samo mozda, se sve to mrvicu preozbiljno uzima. :?

isto ne shvatam famu oko diane. nit onda, a pogotovo ne sada i pogotovo ne van GB. sjecam se u njemackoj, kada je poginula, ljudi plakali po ulici. i haman dan zalosti. :? diana, kao narativ, je tipican primjer medijske razvikanosti i umjetnog stvaranja ikone (kakvog vidimo stalno sa nekim pjevacima i glumcima) i dobar primjer koliko su ljudi (kao nerazmisljajuca i nekriticka masa) povodljivi i kako ih je lako zavesti. ne ulazeci sad u dianin karakter, okolnosti njenog zivota, nepravdu ili evtl. manipulativnost, vec samo utjecaj pod koji su se ljudi dobrovoljno bacali. i bacaju.
Hajde bona i djeca u obdanistu znaju da su njemci i englezi iz istog plemena nastali :wink:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40792
Joined: 29/06/2011 23:39

#11616 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by dječak sa šibicama »

sheilak wrote:ne kontam strastvenost oko nogometa ni navijacke skupine. ne kontam da se neko zadevera ili ne dao Bog potuce jer mu je tim izgubio ili jer mu neko kaze nesto protiv tima. niti pljuvanje i proklinjanje igraca, bacanje televizora kroz prozor, deranje na zenu ako reprezentacija (bilo koja) izgubi. mozda, ali samo mozda, se sve to mrvicu preozbiljno uzima. :?
Pa za druge se navija, a XXX se voli :D

Ispoljavanje frustracija, gdje se mozes nekaznjeno ispsovati majke nekome i poslati ga u 1200000 picki materini, nego na tribini.

Sto bi meni zenskinje reklo "sto se ti nerviras, jel te placaju? koliki je tvoj procenat od pobjede?" :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26827
Joined: 16/07/2010 13:49

#11617 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

prikrivanje neostvarenosti na individualnom planu kroz pripadnost uspješnom kolektivu.. dijelom je vjerovatno do toga, al ne treba isključiti ni postojanje iskrene ljubavi prema fudbalskom klubu.. ja nikad neću biti više od simpatizera jer znam da ne doprinosim, bar ne u značajnoj mjeri, uspjesima klubova koje pratim..
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#11618 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Toffee karamela »

sheilak wrote:
isto ne shvatam famu oko diane. nit onda, a pogotovo ne sada i pogotovo ne van GB. sjecam se u njemackoj, kada je poginula, ljudi plakali po ulici. i haman dan zalosti. :?
ne shvataš jer vjerovatno nemaš dovoljno godina da je sjećaš kroz medije u periodu djetinjstva ili adolescencije.

ona je bila jedna od ikona 80-ih, kao Madonna i Michael Jackson, nevezano što je bila samo član jedne kraljevske porodice ili možda baš zbog toga pošto iz tih krugova nikada i nisu dolazile osobe koje bi postale medijske zvijezde...plus na sve to prelijepa i elegantna žena koju su voljele kamere i običan narod...naravno da to sada nekome ko je se ne sjeća iz tog doba može izgledati nejasno i iritantno...kao što je i meni histerija oko pogibije tošeta proeskog izašla drugi dan na drugo uho, bog mu dao duši lako ali je istina...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11619 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sheilak »

Toffee karamela wrote:
sheilak wrote:
isto ne shvatam famu oko diane. nit onda, a pogotovo ne sada i pogotovo ne van GB. sjecam se u njemackoj, kada je poginula, ljudi plakali po ulici. i haman dan zalosti. :?
ne shvataš jer vjerovatno nemaš dovoljno godina da je sjećaš kroz medije u periodu djetinjstva ili adolescencije.

ona je bila jedna od ikona 80-ih, kao Madonna i Michael Jackson, nevezano što je bila samo član jedne kraljevske porodice ili možda baš zbog toga pošto iz tih krugova nikada i nisu dolazile osobe koje bi postale medijske zvijezde...plus na sve to prelijepa i elegantna žena koju su voljele kamere i običan narod...naravno da to sada nekome ko je se ne sjeća iz tog doba može izgledati nejasno i iritantno...kao što je i meni histerija oko pogibije tošeta proeskog izašla drugi dan na drugo uho, bog mu dao duši lako ali je istina...
ne radi se tu samo o diani, vec o hrpi drugih koji se uzdizu u status polubogova i ovaca koji rezu vene zbog njih, naricu po cesti i padaju u masovnu histeriju i ocaj. psihicki stabilna osoba nece pasti pod takav utjecaj pa da ne znam ko je. ljudima trebaju i bogovi i polubogovi, treba im neko kome ce se diviti, pa ako ih nema, sami ih sebi stvore. Diana je bila prosjecna zena, i izgleda i intelekta, no vjerovatno srdacna i brizna majka. njen background je bio zanimljiv i tragican, no ne vidim razloga da je se stavlja u status polubozice i da joj se podizu oltari. pogotovo ne van GB. a i tamo se ljudi ibrete toj fami.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#11620 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Raigor Stonehoof »

Toffee karamela wrote:
sheilak wrote:
isto ne shvatam famu oko diane. nit onda, a pogotovo ne sada i pogotovo ne van GB. sjecam se u njemackoj, kada je poginula, ljudi plakali po ulici. i haman dan zalosti. :?
ne shvataš jer vjerovatno nemaš dovoljno godina da je sjećaš kroz medije u periodu djetinjstva ili adolescencije.

ona je bila jedna od ikona 80-ih, kao Madonna i Michael Jackson, nevezano što je bila samo član jedne kraljevske porodice ili možda baš zbog toga pošto iz tih krugova nikada i nisu dolazile osobe koje bi postale medijske zvijezde...plus na sve to prelijepa i elegantna žena koju su voljele kamere i običan narod...naravno da to sada nekome ko je se ne sjeća iz tog doba može izgledati nejasno i iritantno...kao što je i meni histerija oko pogibije tošeta proeskog izašla drugi dan na drugo uho, bog mu dao duši lako ali je istina...
ja sad htjedoh da spomenem preseravanje oko toseta, fol se svijece palile, knjiga zalosti, nesto :zzzz:

i haj sve, al za dijanu napisa da je bila prelijepa :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11621 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by spreca »

sheilak wrote:
Toffee karamela wrote:
sheilak wrote:
isto ne shvatam famu oko diane. nit onda, a pogotovo ne sada i pogotovo ne van GB. sjecam se u njemackoj, kada je poginula, ljudi plakali po ulici. i haman dan zalosti. :?
ne shvataš jer vjerovatno nemaš dovoljno godina da je sjećaš kroz medije u periodu djetinjstva ili adolescencije.

ona je bila jedna od ikona 80-ih, kao Madonna i Michael Jackson, nevezano što je bila samo član jedne kraljevske porodice ili možda baš zbog toga pošto iz tih krugova nikada i nisu dolazile osobe koje bi postale medijske zvijezde...plus na sve to prelijepa i elegantna žena koju su voljele kamere i običan narod...naravno da to sada nekome ko je se ne sjeća iz tog doba može izgledati nejasno i iritantno...kao što je i meni histerija oko pogibije tošeta proeskog izašla drugi dan na drugo uho, bog mu dao duši lako ali je istina...
ne radi se tu samo o diani, vec o hrpi drugih koji se uzdizu u status polubogova i ovaca koji rezu vene zbog njih, naricu po cesti i padaju u masovnu histeriju i ocaj. psihicki stabilna osoba nece pasti pod takav utjecaj pa da ne znam ko je. ljudima trebaju i bogovi i polubogovi, treba im neko kome ce se diviti, pa ako ih nema, sami ih sebi stvore. Diana je bila prosjecna zena, i izgleda i intelekta, no vjerovatno srdacna i brizna majka. njen background je bio zanimljiv i tragican, no ne vidim razloga da je se stavlja u status polubozice i da joj se podizu oltari. pogotovo ne van GB. a i tamo se ljudi ibrete toj fami.
Dijana je imala nesto sto drugi niko nema ...bar ja tako mislim
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11622 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sheilak »

Da te svijece i padanje u nesvijest tokom sprovoda tih selebritija. I opcenito taj kult licnosti. Hajde za nekoga bih i mogla shvatiti da su ljudi tuzni i potreseni. Ali da se neciji ljubavni trokut uzdize na nivo mitologije i da se od Diane pravi mucenica, come on guys. get over it. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11623 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by spreca »

Nemam idola i nevolim ni ljude koji nekoga dizu u nebesa....ALi Dijana gdje god se je pojavila nikoga nije ostavila ravnodusnim...a po mom nekom cak nije ni bila neka ljepota ali je imala neku unutarnju energiju kojom je zracila i ljudi to nisu mogli ne zamjetiti...to je istina.....a njen zivot me nije nikada zanimao niti citam zutu stampu
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#11624 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Toffee karamela »

sheilak wrote: ne radi se tu samo o diani, vec o hrpi drugih koji se uzdizu u status polubogova i ovaca koji rezu vene zbog njih, naricu po cesti i padaju u masovnu histeriju i ocaj. psihicki stabilna osoba nece pasti pod takav utjecaj pa da ne znam ko je. ljudima trebaju i bogovi i polubogovi, treba im neko kome ce se diviti, pa ako ih nema, sami ih sebi stvore. Diana je bila prosjecna zena, i izgleda i intelekta, no vjerovatno srdacna i brizna majka. njen background je bio zanimljiv i tragican, no ne vidim razloga da je se stavlja u status polubozice i da joj se podizu oltari. pogotovo ne van GB. a i tamo se ljudi ibrete toj fami.
za druge ne govorim, pričam sada o njoj...a da je bila prosječna, oko toga se nikako ne mogu složiti...možda je ti doživljavaš takvom ali ne pričamo ovdje o izboru za mis nego o sklopu mnogih elemenata koji daju nekoga ko će postati zvijezda medija...diana je bila one of a kind
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11625 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sheilak »

jeste bila, za dokone kucanice. i srednju klasu. i inace mase koje su gladne da ih se manipulira.
Post Reply