Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11476 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

đe je onaj kineski mačak? sad će mu kill bill 2 na tv-u :D
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#11477 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ho oponopono »

vjesticanametli wrote:
ho oponopono wrote:...Hamzaaa, Lamijaaa, Timureeee, Onureeee...:pusi2:
a za blizance utur i uguz :D :lol:
...oooo da Oguz...:gunjastajl:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#11478 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ho oponopono »

medvjed23 wrote:đe je onaj kineski mačak? sad će mu kill bill 2 na tv-u :D
...ooo da, opet i iznova trepnula nisam, svaki put k'o da je prvi put...:gunjastajl:
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11479 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

tako je to sa onim posebnim filmovima :D

ne kontam nosanje telefona u halu.. ni davanje naziva generacijama.. ima neka generacija x i još neka, nešto mlađa, koja je sebe nazvala milenijalsi il tako nešto.. ne znam je l još koji naraštaj izmislio sebi neko fensi ime..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11480 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by supercali »

medvjed23 wrote:tako je to sa onim posebnim filmovima :D

ne kontam nosanje telefona u halu.. ni davanje naziva generacijama.. ima neka generacija x i još neka, nešto mlađa, koja je sebe nazvala milenijalsi il tako nešto.. ne znam je l još koji naraštaj izmislio sebi neko fensi ime..
Telefon nosim u halu jer sam sve sastojke na svim mogucim deterdzentima omeksivacima pastama samponima procitao
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#11481 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Laertes »

medvjed23 wrote:tako je to sa onim posebnim filmovima :D

ne kontam nosanje telefona u halu.. ni davanje naziva generacijama.. ima neka generacija x i još neka, nešto mlađa, koja je sebe nazvala milenijalsi il tako nešto.. ne znam je l još koji naraštaj izmislio sebi neko fensi ime..
Kako ćeš forumat' iz hale bRez telefona? Laptop prevelik...
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11482 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

sintagma "forumanje iz hale" je na tragu lijepe metafore
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#11483 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Laertes »

medvjed23 wrote:sintagma "forumanje iz hale" je na tragu lijepe metafore
Serem, znam :D
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#11484 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by meteorit135531 »

Ne kontam muškarce koji dozvole, odnosno žele da ih djeca zovu BABO! :run:
Tata je prirodniji i urbaniji izraz od BABE!
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11485 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

Laertes wrote:
medvjed23 wrote:sintagma "forumanje iz hale" je na tragu lijepe metafore
Serem, znam :D
kao i skoro svi na forumu :D

nije ni meni čitanje mrsko, al nemam potrebu da baš svaki, pa i taj intimno-fiziološki momenat dana, ispunim čitanjem.. no, sudeći po raširenom korištenju telefona u wc-u, dobar dio ljudi ima upravo takvu potrebu.. međutim, na suprotan zaključak navodi, primjera radi, tramvaj pun ljudi koji znaju i više od pola sata buljiti u prazno..

ne znam, zbunjujuće mi je sve to.. jesmo li gomila nepismenih čobana ili skup ljudi od duha koji ne mogu bez pisane riječi čak ni kad.. da prostiš.. seru..
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#11486 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Njanjavi »

medvjed23 wrote:
nije ni meni čitanje mrsko, al nemam potrebu da baš svaki, pa i taj intimno-fiziološki momenat dana, ispunim čitanjem.. no, sudeći po raširenom korištenju telefona u wc-u, dobar dio ljudi ima upravo takvu potrebu.. međutim, na suprotan zaključak navodi, primjera radi, tramvaj pun ljudi koji znaju i više od pola sata buljiti u prazno..

ne znam, zbunjujuće mi je sve to.. jesmo li gomila nepismenih čobana ili skup ljudi od duha koji ne mogu bez pisane riječi čak ni kad.. da prostiš.. seru..
I ti liche pretjerano i na silu glumis filozofa.
Izvinjavam ti se ispred naroda koji te toliko namucio gledajuci u prazno.
Ne kontam odakle tolika zbunjenost sasvim normalnim ljudskim ponašanjem.
Da nisi slucajno na spektru, ili si se gledajuci razne poluretardirane americke serije sa takvim ljudima malo nafurao da glumis takvu shatro neshvacenu osobu na netu?
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11487 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

šta ti je spektar?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#11488 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Njanjavi »

medvjed23 wrote:šta ti je spektar?
Ma pametan si decko, skontaces :D eventualno, valjda :-D
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11489 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

puste nade :sad:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#11490 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by pecpec »

medvjed23 wrote: tramvaj pun ljudi koji znaju i više od pola sata buljiti u prazno..
To ti se cini tako da samo bulje u prazno,zamisljeni ljudi,1001 problem,nije svima sve po jus-u :-D
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11491 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

pa dobro, gledanje u prazno i razmišljanje se ne isključuju :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#11492 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Njanjavi »

pecpec wrote:
medvjed23 wrote: tramvaj pun ljudi koji znaju i više od pola sata buljiti u prazno..
To ti se cini tako da samo bulje u prazno,zamisljeni ljudi,1001 problem,nije svima sve po jus-u :-D
Ne mora bit ni to vazda, jebote kad je insan zamisljen danas ispada il je u behutu il nije sav svoj.
Otkad to zamisljenost postade ko neka jebena nepozeljna drustvena anomalija u pm.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#11493 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by pecpec »

Svi smo mi uvijek zamisljeni,samo je pitanje ko o cemu razmislja.
Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#11494 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

pecpec wrote:
medvjed23 wrote: tramvaj pun ljudi koji znaju i više od pola sata buljiti u prazno..
To ti se cini tako da samo bulje u prazno,zamisljeni ljudi,1001 problem,nije svima sve po jus-u :-D
A većini je razlog to što ne žele da ugledaju stariju osobu, pa im postane neprijatno, pa da toj osobi ustupe mjesto. Lakše je zamišljeno gledati kroz prozor ili u prazno i nastaviti sjediti.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#11495 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Dope_Man »

medvjed23 wrote: nije ni meni čitanje mrsko, al nemam potrebu da baš svaki, pa i taj intimno-fiziološki momenat dana, ispunim čitanjem.. no, sudeći po raširenom korištenju telefona u wc-u, dobar dio ljudi ima upravo takvu potrebu.. međutim, na suprotan zaključak navodi, primjera radi, tramvaj pun ljudi koji znaju i više od pola sata buljiti u prazno..

ne znam, zbunjujuće mi je sve to.. jesmo li gomila nepismenih čobana ili skup ljudi od duha koji ne mogu bez pisane riječi čak ni kad.. da prostiš.. seru..
Nas mozak ne podnosi dosadu. Nesto najgore za nas mozak je nedostatak stimulacije. Ne mora to biti nijedan specifican oblik, vec je samo potrebno da se nesto desava. U hali sjedis i bas ne nista ne desava, nemas u sta gledati jer si sve to vec vidio, svaku naljepnicu procitao a prozor je obicno mali i visok pa mozda samo komadic neba vidis. I zato je ljudima porebno nesto cime ce se zabaviti (ako nemaju neku bitnu stvar o kojoj mogu razmisljati i tako se zabaviti dok obave sto obaviti moraju) pa uzmu mob koji daje pristup netu, igrama, muzici itd. Ne mora to biti pisana rijec niposto.

U tramvaju je drugacije jer se kreces. Stalno se mijenja okolina vani pa, iako si tuda prosao vec 1000 puta, gledas ljude koji su drugaciji, trazis neke detalje koje nisi vidio.. uglavnom, desava se nesto pa ne pucas nuzno od dosade kao u hali. A ako imas kakvih zabavnijih sadrzaja na mobu izvadis i blejis u njeg da se zabavisi da prodje vrijeme.
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11496 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

khm, ima smisla.. s tim da ljude koji (bar naizgled) ne rade apsolutno ništa možeš, osim u tramvaju, vidjeti još ponegdje, recimo u raznim čekaonicama koje ne nude dinamiku potrebnu da se ubije dosada.. mislim da su ljudi ipak sposobni i voljni ne raditi ništa i prepustiti se dosadi.. osim kad im je dostupan internet :D
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#11497 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by omar little »

prije nekoliko godina su na nekom univerzitetu radili eksperiment u kojem su studenti imali dvije opcije ili 15 minuta sjediti sam sa sobom, sa svojim mislima, jednostavno biti, jel', bez vanjske stimulacije ili dati sam sebi elektricni sok. vise od pola, 60+% muskih ispitanika su sami sebi dali elektrosok makar jednom, neki i vise, radje nego su podnosili i nosili se sa vlastitim mislima. zene su nesto manje posezale za elektrosokom, ako sjecam tacno.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#11498 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by azurna_obala »

Gledanje kroz tramvajski prozor je super opuštajuće, nemojte zajebavati!

Sad ne znam jel medvjed mislio na to! :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26699
Joined: 16/07/2010 13:49

#11499 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by medvjed23 »

misli medvjed na svašta nešto :D

kod mene je taj unutrašnji svijet dosta bogat.. mogu satima ići od misli do misli pa naletjeti na neku ideju za pjesmu koju, opet satima, mogu razrađivati.. postoje, naravno, ljudi sa dosta sažetijim (i često korisnijim) mislima, a postoje, nažalost, i oni čije su misli pune mraka u kojem nije ugodno boraviti..
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#11500 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Njanjavi »

ovaj frajer ko da warga u glave drugih ljudi djamijem :lol:
Post Reply