POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Kenan_Barbarin
Posts: 12
Joined: 30/06/2011 10:32
Location: Njemačka , Dortmund

#426 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Kenan_Barbarin »

banjaluka078 wrote:Narode, koja organizacija je najsigurnija u Federaciji, u smislu da će krajnji korisnik stvarno dobiti svoju pomoć, koga da preporučim? U kontaktu sam s organizacijom u Holadiji koja je skoro već napunila šleper, pa se raspituju kome da pošalju.
Pomozi, Sadake, Crveni krst, Merhamet?

Hvala za pomoć.
Po meni je Crveni križ najsigurniji.Klikni u vrhu ove stranice http://www.balkaniyum.tv/bih/tvuzivo.shtml Mi smo donirali preko njih. Pozdrav iz Dortmunda! :bih:
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#427 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by punta »

banjaluka078 wrote:Narode, koja organizacija je najsigurnija u Federaciji, u smislu da će krajnji korisnik stvarno dobiti svoju pomoć, koga da preporučim? U kontaktu sam s organizacijom u Holadiji koja je skoro već napunila šleper, pa se raspituju kome da pošalju.
Pomozi, Sadake, Crveni krst, Merhamet?

Hvala za pomoć.
nema sigurno svako capne sebi kolko moze
bilo je i na tv da je kao jedini siguran nacin ziro racun koji je drzava otvorila
ove neke privatne internet stranice sve je to isto svak sebi grabi
nema niko uvid koliko su dobili stvarno a koliko prikazali

vidio sam sliku na internetu najbolje je sto su neki na robi markerom ispisivali
PRODAJ OVO MAJMUNE
tako da je ambalaza na taj nacin oznacena i ne moze nigdje u prodaju
al opet i to lopovi ukradu za sebe
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#428 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by P308 »

dane vikenda (24. i 25.05.2014.) na platou KCS Skenderija i u prostorijama sajma “Interio & Exterio” (Hala D1) održat će se Dani dizajna u okviru kojih će biti upriličena i humanitarna akcija za djecu poplavljenih područja.

Organizator je uputio poziv svim mališanima da dođu na kreativne radionice za najmlađe i da sa sobom donesu slatkiš ili igračku za djecu poplavljenih područja!
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#429 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by dobojlija81 »

VM BIH donijelo odluku o odbijanju 4,5 posto od neto plate svim korisnicima na budzetu,ali na dobrovoljnoj bazi,ko hoce zaokruzi DA,ko nece zaokrzi NE,neznam za ostale nivoe FbIH i RS,halal bilo samo da ne zavrnu te pare negdje
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#430 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by ladyblue18 »

dobojlija81 wrote:VM BIH donijelo odluku o odbijanju 4,5 posto od neto plate svim korisnicima na budzetu,ali na dobrovoljnoj bazi,ko hoce zaokruzi DA,ko nece zaokrzi NE,neznam za ostale nivoe FbIH i RS,halal bilo samo da ne zavrnu te pare negdje
Gdje ovo pise? I koliko vremenski, jel samo jedan mjesec ili...?
garmin
Posts: 4
Joined: 08/10/2012 09:21

#431 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by garmin »

Za sve one koji voze humanitarnu pomoć u Zavidoviće neka obrate pažnju na lica: Dervo Mušić-ratni dezerter, Mahmutović Ismet zvani ''Čehno''-psihičko bolesnik i Hasanić Amel-lice sa kriminalnim dosijeom koji presreću kamione sa pomoći i pokušavaju iste uzeti uz davanje pozvrde nekavog udruženja da slučaj prijave i pozovu policiju na 122.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#432 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by dobojlija81 »

ladyblue18 wrote:
dobojlija81 wrote:VM BIH donijelo odluku o odbijanju 4,5 posto od neto plate svim korisnicima na budzetu,ali na dobrovoljnoj bazi,ko hoce zaokruzi DA,ko nece zaokrzi NE,neznam za ostale nivoe FbIH i RS,halal bilo samo da ne zavrnu te pare negdje
Gdje ovo pise? I koliko vremenski, jel samo jedan mjesec ili...?
Samo od majske plate,ima odluka vec par dana
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#433 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by ladyblue18 »

dobojlija81 wrote:
Samo od majske plate,ima odluka vec par dana
Fulila sam to, hvala. Fina vijest :)
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#434 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by NeenaSa »

Mozhda je rano , ili nije ... gdje je transparentnost doniranog novca?
Gdje su otishli, komu, ... maH, upitnici ???
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#435 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:33, edited 1 time in total.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#436 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by ladyblue18 »

Vi stvarno ocekujete da ce neko uplacivati na racun Vlade? I tih 200 000 mi je puno, ja im feninga uplatila ne bih.
Nije narod vise glup.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#437 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by NeenaSa »

Eureka !!!! :oops:
User avatar
Tegla ajvara
Posts: 192
Joined: 30/03/2014 23:18

#438 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Tegla ajvara »

banjaluka078 wrote:Narode, koja organizacija je najsigurnija u Federaciji, u smislu da će krajnji korisnik stvarno dobiti svoju pomoć, koga da preporučim? U kontaktu sam s organizacijom u Holadiji koja je skoro već napunila šleper, pa se raspituju kome da pošalju.
Pomozi, Sadake, Crveni krst, Merhamet?

Hvala za pomoć.
prema licnom iskustvu bez premca Dobro srce
par vreca odjece i nesto malo hrane donio, a kao da sam donio sleper, jos mi je stigao i izvjestaj nakon svega. :)

sve u svemu super su ali cuo sam da su i ove ostale dobre
gdje god da ode neces pogrijesiti, samo da je hajr :)

https://www.facebook.com/dobrosrcebh
eMIR_O
Posts: 6
Joined: 26/05/2014 23:14

#439 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by eMIR_O »

Jedino sto sigurno nije podbacilo u ovoj nesreći jeste dobrota ljudi.
JonJones24
Posts: 38
Joined: 27/01/2014 10:56

#441 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by JonJones24 »

Tegla ajvara wrote:
prema licnom iskustvu bez premca Dobro srce
par vreca odjece i nesto malo hrane donio, a kao da sam donio sleper, jos mi je stigao i izvjestaj nakon svega. :)

sve u svemu super su ali cuo sam da su i ove ostale dobre
gdje god da ode neces pogrijesiti, samo da je hajr :)

https://www.facebook.com/dobrosrcebh
Upravo tako. Lično sam donirao stvari i pridružio se akciji. Otišli smo na teren i jako mi se svidjelo, s obzirom na organizaciju i transparentnost fondacije. Momci iz fondacije su zaista odlični. Svima bih preporučio da isto urade. Svi članovi fondacije su komunikativni i otvoreni za diskusiju, a rad je transparentan. U to nisam sumnjao, ali sam se svakako uvjerio u isto. Lijep pozdrav ljudi :)
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#442 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by fukara_tz »

Konjević Polje

" ovom trenutku najpotrebnijia su nam sredstva za dezinfekciju, kolica, lopate, higijenski paketi, trnokopi, čizme, bušilice, brusilice i ostali alati. Ukoliko je neko voljan da donira sjeme za sjetvu i to bi nam dobro došlo"

Am in a
Posts: 1
Joined: 29/05/2014 10:13

#443 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Am in a »

Da li se na ove adrese koje su na pocetku diskusije postavljene i dalje moze dostavljati pomoc?
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#444 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Baba_Droga »

Ja sam nešta razmišljala i stvarno imam dosta knjiga...od dječijih pa do neke beletristike i to stoji..stoji godinama ko fol u kućnoj biblioteci.
Rado bih donirala te knjige nekoj gradskoj ili školskoj biblioteci, naravno kada se taj knjižni fond bude obnavljao.
Zna li neko, osim Maglaja, u kojim su još gradovima uništene biblioteke???
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#445 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Nero Histrion »

Boskero wrote:
NeenaSa wrote:Mozhda je rano , ili nije ... gdje je transparentnost doniranog novca?
Gdje su otishli, komu, ... maH, upitnici ???
Za pomoć ugroženim u poplavama u Srbiji do danas je putem PayPala uplaćeno 481.000 eura, a na devizni i dinarski račun Vlade Srbije više od deset miliona eura.
VS.
Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je informirana o stanju na računu koji je otvorila za prikupljanje pomoći područjima stradalim od poplava.

Prema informaciji do 23. maja 2014. godine ujutro, na ovaj račun uplaćeno je 203.000 konvertibilnih maraka.

I ja se pitam gdje je toliki novac evo vlada FBiH je objavila i sumnjivo mi je.
Možda Crveni Križ da objavi koliko je novca stiglo na njihove racune.
Sto ne vrate one milione koje su izvadili iz fondova za CZ? I gdje su nestale te pare za CZ? Kako uopste vjerovati ovim lopovima od politicara i slati pare na drzavne racune? Ja samo vjerujem u sistem "iz ruke u ruku" - ostalo je sve sumnjivo. Kad su u ratu krali i bogatili se, sto ne bi i sada. Lopovluk ti je k'o teska droga, navuces se, a tesko se skinut'.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#446 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Šunj »

https://www.youtube.com/watch?v=oDHgxUyiVJs
Image

Code: Select all

Džambo koji se predstavlja kao heroj iz Obrenovca uhapšen kao prevarant
 nedelja, 01 jun 2014 20:09 
 Autor BLIC 

Slobodan Nedeljković zvani Džambo uhapšen je i određen mu je pritvor jer je pljačkao kuće i ljude glumeći spasioca u Obrenovcu.
Očekuje ga saslušanje. Kako Blic saznaje, Nedeljković je širio lažne informacije o svom životu.
Podsjećamo, on je navodno izgubio ženu i dvogodišnjeg sina u poplavama, ali je potom spasavao ljude u Obrenovcu.
Nedeljković je pričao da je porodicu odveo u Veliko Polje kod tasta, smatrajući da će tamo biti sigurni od poplava.
"Kako je voda nadolazila, njegova žena, sin i tast su se popeli na krov, tast je otišao u kuću po ćebe, međutim kad sam se vratiožene i deteta više nije bilo", rekao je on.
Mediji su tada prenijeli i da je Nedeljkovićeva porodica, kad je imao šest godina, ubijena na Kosovu, a da je on kao izbjeglica došao u Obrenovac 1999.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#447 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by m_l »

Radio televizija Bosne i Hercegovine u srijedu 4. juna organizuje veliku humanitarnu akciju “LJUDI LJUDIMA POZOVI I POMOZI” za obnovu zdravstvenih ustanova u Domaljevcu-Šamac, Maglaju i Doboju, kako bi se što prije za ugroženo stanovništvo osigurala ŽIVOTNO važna zdravstvena pomoć i zaštita.

TV kontakt emisija na programu Televizije Bosne i Hercegovine (BHT1) u srijedu 4. juna, od 20:00 sati uživo iz studija “A” Radio televizije Bosne i Hercegovine.


Tokom humanitarne emisije, građani će moći da pozivaju na humanitarne telefonske brojeve:

BH Telecom 090 291 099

m:Tel 1433

HT ERONET 092 890 890

svaki poziv je direktna donacija 2 KM
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#448 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by CaneBos »

6.800 tona robe registrovano u ulasku u BiH..a ljudi po poplavljenim podrucjima nemaju sta jesti?!!

Jel uopste treba komentirati nacin, koordinaciju i rad onih koji su odgovorni za to?
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#449 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by NeenaSa »

Sto je direktno stiglo, stiglo je.
Ostalo kad su se ukljucile drzhavne institucije, (vechina) datebogmilisacuva, i ... mozhemo prokljinat' do mile volje.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#450 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by van Basten »

gdje je najsigurnije u Sarajevu odnijeti staru odjeću (okraćala mi, nije uništena), a da znam da će završiti gdje treba?
Post Reply