POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#401 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ladyblue18 »

gagy06 wrote:Jedna moja poznanica bi da uplati novac za pomoc. Kokretno me pitala da ne salju robu iz Kanade (kad ce to stici) da salju novac da se ja angazujem na licu mjesta(u Doboju sam i nisam poplavljen). Mene interesuje koju kolicinu novca smijem (i mogu) da primim na PayPal i treba li neka naznaka da je za pomoc ako budem morao to pravdati nasim poreznicima. Ili je pak bolja solucija da ide preko ovih organizacija?
Ja bih to pitala ovdje http://www.klix.ba/forum/paypal-poceo-s ... #p10079940
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#402 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by P308 »

Filozofski fakultet i sutra prima donacije koje će slati u najugroženija područja. Donacije možete donijeti od 10 do 16h u hol fakulteta.

Spisak potrebnih namirnica i sredstava:


šećer
supe
kafa
brašno
konzerve
riža
tjestenina
pasta za zube/četkice
dezedoransi/šamponi
ulošci
sapuni
spužvice za suđe
hrana za bebe
deterdžent
donji veš
čarape
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#403 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Bountiful »

Da li postoji link za pomozi.ba na engleskom jeziku sa instrukcijama za uplate iz inostranstva?
e_dizdar
Posts: 2
Joined: 12/03/2014 23:51

#404 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by e_dizdar »

Ako bi mi neko mogao reci gdje mogu da doniram odjecu i hranu u opcini Centar, nemam puno vremena da se dovoljno informisem a zelio bih to uciniti.Neka adresa Crvenog kriza, Merhameta i nesto slicno i da li se kod njih moze i novac donirati na licu mjesta da ne ide preko ziro racuna?
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#405 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Nokija »

morti wrote:Ako neko zna za konvoj koji ide u ili prolazi kroz ovo povratničko mjesto...

Još ima nade za povratničko naselje
APEL: JANJI SU POTREBNE SJEMENKE I HRANA ZA STOKU!

Janja je mjesto koje je također pogođeno poplavama, ali se o ovom gradiću malo piše i priča. Nakon što je naša ekipa jučer posjetila Semberiju uvjerili smo se u tešku situaciju građana, a pogotovo stanovnika Janje koji su pretrpjeli katastrofu na njihovim poljoprivrednim dobrima.

Stanovnici spominju gotovo ujednačeno najveći problem - uništenim usjevima i gladnim životinjama. Kako kažu, dobijaju hranu i odjeću, ali to im jednostavno nije potrebno. Ono što bi spasilo ovaj povratnički gradić od gladi jeste jednostavna pomoć u sjemenkama koje se još uvijek mogu pretvoriti u iskoristivo povrće i hrana za stoku koja je, bili smo svjedoci, na izmaku snage.

Janja usljed naglog porasta temperature trpi dodatnu štetu jer je kombinacija poplave i pojave vrućine pogubna za usjeve koji su se nekako i oduprli naletu plimnih valova.

Građani su apelovali entitetskoj vladi, općini Bijeljina i humanitarnim organizacijama da im pomognu da koliko-toliko oporave svoje usjeve. Kako nam je rečeno, za novu sadnju ima vremena - oko 15 do 20 dana.

Voda je još jedna potrepština koja je potrebna Janji jer se građani ne usuđuju piti iz česme i slavina. Na sreću flaširana voda dolazi, mada ne u količinama koje su dovoljne.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#406 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by forel »

e_dizdar wrote:Ako bi mi neko mogao reci gdje mogu da doniram odjecu i hranu u opcini Centar, nemam puno vremena da se dovoljno informisem a zelio bih to uciniti.Neka adresa Crvenog kriza, Merhameta i nesto slicno i da li se kod njih moze i novac donirati na licu mjesta da ne ide preko ziro racuna?
Crveni Kriz se nalazi kod Katedrale, Merhamet zaobidji u sirokom luku, to sto se tice tih donaciija.Sto se tice novca donaciju uplacuju preko ziro racuna Crvenom Krizu ili Pomozi.ba na ziro racun, ziro racune imas na stranicam Crvenog Kriza i Pomozi.ba.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#407 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by sha_ba »

Bountiful wrote:Da li postoji link za pomozi.ba na engleskom jeziku sa instrukcijama za uplate iz inostranstva?
For all our friends who wish to help the disaster in Bosnia, here is the info for the Bosnian charity called Pomozi (which means "Help" in Bosnian) -- they are the leaders in providing aid directly to the people in areas of the country affected by the flooding:

BANK NAME: Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE: UPBKBA22
IBAN: BA39 1541602004449067

Address:
UDRUŽENJE POMOZI
BRČANSKA 17
71000 SARAJEVO - NOVI GRAD
BOSNA I HERCEGOVINA

Paypal :
[email protected]
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#408 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by Nokija »

SJEME ZA JANJU i Co.:

Molim vas ko se u to razumije neka napise:
Specifikaciju tih sjemena
Par proizvodjaca u Njemackoj i Austriji
Gdje se moze to nabaviti ovog trenutka u BH

Evo ljudi su spremni da pomognu.

Hvala!
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#409 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by Straza »

Jos nesto sto je potrebno i korisno

Isušivači zraka: Ubrzana mogućnost useljenja u poplavljene kuće

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=457
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#410 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by ladyblue18 »

http://www.klix.ba/vijesti/mvp-bih-otvo ... /140522054

MVP BiH otvorilo PayPal račun za donacije preko interneta
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#411 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by golman »

Interesuje me jedna stvar,pa ako neko zna nešto više o tome da mi odgovori.Ako je npr.iz jedne države sa 3 mobilne mreže poslato ukupno oko 160 hiljada SMS-ova za pomoć Bosni i Srbiji(zajedno),a cijena jednog SMS-a je 1 euro,zanima me koliko će novca direktno otići na račune poplavljenima i da li ima ikakvih odbitaka ili sve ide direktno unesrećenom narodu?
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#412 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:31, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#413 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by MOSALJOZE »

http://www.themaniacs.org/tm/vijesti/os ... idemo-jace
Petak: 16:00h-19:00h, Zapadna tribina Stadiona Grbavica
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#414 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by ladyblue18 »

[quote]Područja pogođena poplavama se razlikuju.Nekima treba hrana,nekima lijekovi,nekima odjeća.Bosnjacima koji žive u RS-u trebaju usjevi i gnojivo jer od toga žive na tim područjima.Zbog toga molim sve one koji su u mogucnosti da pomognu na ovaj nacin da se jave meni lično ili ljudima s kojim radim.
Albin Beganovic +387 62546059[/quote]
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#415 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by Arsene Wenger »

ladyblue18 wrote:[quote]Područja pogođena poplavama se razlikuju.Nekima treba hrana,nekima lijekovi,nekima odjeća.Bosnjacima koji žive u RS-u trebaju usjevi i gnojivo jer od toga žive na tim područjima.Zbog toga molim sve one koji su u mogucnosti da pomognu na ovaj nacin da se jave meni lično ili ljudima s kojim radim.
Albin Beganovic +387 62546059
[/quote]

Hvala za ovu informaciju.
Imam par pitanja:
Postoji li ikakav spisak SVIH povratničkih naselja i sela koja su ugrožena poplavama i klizištima? Nekako su vrlo šture informacije, uglavnom su fokusirane na Janju i to je to. Sigurno ima još nekih povratničkih sela koja su ugrožena i trebaju pomoć. Moje društvo i ja imamo volju da pokušamo organizovati neku akciju čišćenja/lopatanja i eventualno dostavu neke pomoći...ali pitanje je gdje i kome. Da li postoji neka mapa gdje su ta naselja označena? Ako ne postoji, da li se to može napraviti na google maps ili slično? Ne bi loše bilo postaviti kartu sa označenim SVIM ugroženim povratničkim naseljima. Nemam previše vremena da pretražujem informacije i iščitavam čitav forum... S obzirom da smo iz Sarajeva i da smo zaposelni, odgovaralo bi nam neko selo koje je bliže nama tako da bolje iskoristimo vrijeme (vikend). Mislim to su neke stvari organizacije koje bi trebala da zna civilna zaštita, al znamo svi na kojem je to nivou... Eto, unaprijed se zahvaljujem na eventualnim odgovorima.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#416 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by ladyblue18 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-zepcu- ... /140523089

U Žepču nestalo hrane, hitno potrebna pomoć za 500 izbjeglih ljudi.
Osim hrane fali i higijenskih potrepština i alata, ali ističu kako im je hrana prioritet.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#417 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by ladyblue18 »

Kopiram sa pomozi.ba

Ovo je procedura oko uvoza humanitarne pomoći iz inostranstva pa Vas molim da uradite share slike kako bi što više ljudi bilo upućeno u proceduru.

Image
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#418 Re: POPLAVE! INFORMACIJE ZA DONIRANJE!

Post by Nokija »

@eluna
mozel li ti preuzeti na sebe da se povezes sa ljudima dole i to dole koordiniras, ja cu ovdje (u "dijaspori"). ja sam ovdje mobilisala neke ljudi i oni i ja smo spremni dati novac za sjeme i to gnojivo. ja to mogu i ovdje kupiti i evl. organizovati prevoz za dole, ali niko od nas se u to ne razumije. znaci treba tacna specifikacija kako se to zove i najbolje neki proizvodjac toga u njemackoj gdje mi to direktno mozemo nabaviti. i jos ih mozda nagovoriti da sta doniraju. a ako se to dole moze nabaviti jos bolje. moze pp
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#419 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Straza »

HO SADAKE koja djeluje vec godinama

Bilans uplata zadnjih dana. :thumbup:

http://sadake.com/index.php?option=com_ ... &Itemid=53



Image
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#420 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Straza »

Straza wrote:Islamski Centar Centre Islamique - Luxembourg

Image

Obavjestenje: POMOZIMO NASOJ BOSNI I NAPACENOM NARODU

Postovana braco i sestre,

Duboko svjesni trenutnog teskog stanja u kome se nalazi veliki broj stanovnika nase
zemlje, i nas dzemat se ukljucuje u akciju prikupljanja pomoci kako bi se makar i
malo ublazile katastofalne posljedice prouzrokovane poplavama. Analizirajuci
trenutnu situaciju na terenu i stvarne potrebe stanovnistva Odbor je odlucio da
povede akciju prikupljanja pomoci u novcu.
Novac bi se dijelio direktno u ruke
porodicama koje su ostale bez domova i koje su smjestene u prihvatne centre u
najugrozenijim dijelovima Bosne i Hercegovine.

Akcija je vec pocela. Do sada je prikupljeno 2400 €. Nase dzematlije i svi drugi ljudi
dobre volje novac mogu uplatiti u nasem dzematu kod blagajnika i to svakim danom
od 20-22h zakljucno sa cetvrtkom 22.maja.


Odbor se obavezuje na transparentnost akcije tako da ce nase dzematlije a i svi
ostali, na kraju, biti detaljno informisani o njenom zavrsetku.
Uz iskrene selame molimo Allaha dz.s. da nam svima olaksa stanje u kome se
nalazimo. Amin.
ODBOR CIL

POMOZIMO NASOJ BOSNI I NAPACENOM NARODU

Postovana braco i sestre,

Upravni odbor CIL je veceras sabrao uplate do sada i prikupljeno je 8065 eura.

Apelujemo na nase dzematlije i sve druge ljude dobre volje da novac mogu uplatiti u nasem dzematu kod blagajnika i to nedjeljom od 10h30 do 13h, ponedjeljkom i cetvrtkom od 19h30 do 21h ili na konto sa naznakom/ Pomoc za Bosnu
CENTRE ISLAMIQUE AU LUXEMBOURG
Association sans but lucratif
Siège social : 6,bvd.d’Avranches L-1160 Luxembourg
Tel : 691 664 321 / E-mail : [email protected]
BCEE – Banque et caisse d’Epargne de l’Etat Luxembourg
N° compte : IBAN LU26 0019 2955 5052 8000
Uz iskrene selame molimo Allaha dz.s. da nam svima olaksa stanje u kome se
nalazimo. Amin.
ODBOR CIL

Image
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#421 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by simonese »

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#422 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by banjaluka078 »

Narode, koja organizacija je najsigurnija u Federaciji, u smislu da će krajnji korisnik stvarno dobiti svoju pomoć, koga da preporučim? U kontaktu sam s organizacijom u Holadiji koja je skoro već napunila šleper, pa se raspituju kome da pošalju.
Pomozi, Sadake, Crveni krst, Merhamet?

Hvala za pomoć.
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#423 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Bountiful »

sha_ba wrote:
Bountiful wrote:Da li postoji link za pomozi.ba na engleskom jeziku sa instrukcijama za uplate iz inostranstva?
For all our friends who wish to help the disaster in Bosnia, here is the info for the Bosnian charity called Pomozi (which means "Help" in Bosnian) -- they are the leaders in providing aid directly to the people in areas of the country affected by the flooding:

BANK NAME: Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE: UPBKBA22
IBAN: BA39 1541602004449067

Address:
UDRUŽENJE POMOZI
BRČANSKA 17
71000 SARAJEVO - NOVI GRAD
BOSNA I HERCEGOVINA

Paypal :
[email protected]
hvala! :) nasla sam i ja to na kraju, mada bi im bilo bolje da naprave web stranicu na engleskom jeziku, ali pretpostavljam da za to sada nemaju vremena
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#424 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by Nokija »


Nova informacija:
Firma www.agricom.ba iz Hadzicia ima svoju ispostavu u Tuzli. Kod njih se moze uplatiti novac i naruciti sjeme. Oni onda iz Tuzle nose ta sjemena kome treba.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#425 Re: POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Post by ladyblue18 »

banjaluka078 wrote:Narode, koja organizacija je najsigurnija u Federaciji, u smislu da će krajnji korisnik stvarno dobiti svoju pomoć, koga da preporučim? U kontaktu sam s organizacijom u Holadiji koja je skoro već napunila šleper, pa se raspituju kome da pošalju.
Pomozi, Sadake, Crveni krst, Merhamet?

Hvala za pomoć.
Pomozi.
Post Reply