POPLAVE!! INFORMACIJE!! GDJE, ŠTA I KAKO DONIRATI.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#376 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Havatar »

BKZ: Solidarnost sa ugroženima od vremenskih nepogoda

Image

Novi Pazar – U povodu velikih poplava koje su pogodile teritoriju Republike Srbije i Bosne i Hercegovine, ostavljajući za sobom ljudske žrtve i veliku materijalnu štetu, Bošnjačka kulturna zajednica izražava svoju solidarnost sa svima onima koji su najviše pogođeni zastrašujućim nepogodama. BKZ poziva sve svoje članove, simpatizere i aktiviste da se uključe u prikupljanje humanitarne pomoći koje je organizirala Islamska zajednica u Srbiji i na taj način pomognu onima kojima je pomoć neophodna.

Sviješću o potrebi priticanja u pomoć onima kojima je ona potrebna na najbolji način svjedočimo o veličini bošnjačke kulture bogate tradicijom saosjećanja i požrtvavanja na putu haira i solidarnosti sa onima koji su ugroženi.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#377 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Havatar »

Udruženje Bošnjaka Kosova: Apel za pomoć ugroženim od iznenadnih poplava u Bosni

Image

Kosovo, BIH – Akcija prikupljanja pomoći trajaće onoliko dugo koliko bude potrebno do uspostavljanja normalizacije života na ugroženim poručjima.

Udruženje Bošnjaka Kosova u Sarajevu upućuje ovaj apel za pružanje pomoći ugroženom stanovništvu u Bosni i Hercegovini.

Svjedoci smo iznenadnih i velikih poplava valova rijeka poput Bosne, Lašve, Drine, Save, Željeznice, Vrbasa, Sane itd. što je u proteklih nekoliko dana uzrokovalo velike materijalne štete zatečenom stanovništvu.

Kao i do sada apelujemo na pomoć ugroženima sa navedenih područja u obliku novčane donacije, kao i u navedenim artiklima prioriteta:

1. Flaširana voda

2. Konzervirana hrana

3. Plastični pribor za jelo i plastične čaše (jednokratna upotreba)

4. Lampice (baterije)

5. Rukavice

6. Lopate

7. Maske za lice

8. Sva sredstva za čišćenje

9. Sva sredstva za žensku higijenu

10. Vlažne maramice

11. Sva sredstva za higijenu beba i hrana za bebe

Akcija prikupljanja pomoći trajaće onoliko dugo koliko bude potrebno do uspostavljanja normalizacije života na ugroženim poručjima.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#378 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Havatar »

Kosovo: Pokrenuta humanitarna akcija “Prizren za Bosnu i Hercegovinu”

Kosovo – “Svjesni vjerske i moralne obaveze potpomaganja i pružanja pomoći onima kojima je pomoć neophodna, Odbor islamske zajednice u Prizrenu je pokrenuo humanitarnu akciju “Prizren za Bosnu i Hercegovinu” za pomoć ugroženom stanovništvu Bosne i Hercegovine.

Image

pelujemo na sve sugrađane da svojom humanošću pomognu svojoj braći i sestrama u Bosni i Hercegovini. Ovim putem pozivamo sve organizacije da nam se pridruže u ovom dobrom djelu, te da svi zajedno pomognemo našoj braći u BiH”, rekao je Lutfi ef. Balak za bosnjak-ks.com.

Odbor islamske zajednice u Prizrenu na čelu sa predsjednikom Lutfi ef. Balakom, pokrenuo je humanitarnu akciju u dogovoru sa starešinstvom islamske zajednice Republike Kosova “Prizren za Bosnu i Hercegovinu” u kojoj će biti prikupljanje odjeće, obuće i hrane u opštini Prizren.

“Svjesni vjerske i moralne obaveze potpomaganja i pružanja pomoći onima kojima je pomoć neophodna, Odbor islamske zajednice u Prizrenu je pokrenuo humanitarnu akciju “Prizren za Bosnu i Hercegovinu” za pomoć ugroženom stanovništvu Bosne i Hercegovine. Apelujemo na sve sugrađane da svojom humanošću pomognu svojoj braći i sestrama u Bosni i Hercegovini. Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže u ovom dobrom djelu, te da svi zajedno pomognemo našoj braći u BiH”, rekao je Lutfi ef. Balak za bosnjak-ks.com.

Humanitarna akcija prikupljanja pomoći počinje sutra u 8 sati. Svi koji žele pomoći mogu uraditi na slijedeći način:

- Zapakovati odjeću i obuću u paketu
- Donijeti osnovne životne namirnice (ne kvarljive)

Pomoć se može predati u svim džamijama u opštini Prizren.

Dakle, od sutra (18. maja), ponedjeljak, vrata svih džamija u Župi, Podgoru i Prizrenu su otvorena povodom humanitarne akcije za ugrožena područja u našoj bratskoj Bosni i Hercegovini.

O prikupljanju finansijskih sredstava i organizovanu eventualnih sergija po džematima biće donijeta odluka ovih dana.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#379 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ladyblue18 »

Prikupljaju se hrana i lijekovi za kućne ljubimce nastradale u poplavama

http://www.klix.ba/vijesti/bih/prikuplj ... /140520143
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#380 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Straza »

MIZ SREBRENICA, PROSVJETITELJ I OMLADINA SREBRENICE U ZAJEDNIČKOJ AKCIJI

http://prosvjetitelj-muallim.org/aktivn ... kciji.html


Image

Novonastala vandredna situacija u našoj domovini BiH je iznova probudila svijest o društvnoj odgovornosti. Tako su se skoro sve institucije i nevladine organizacije podigle na noga da bi pomogli stradalim u poplavam. Veliku želju da pomogne posebno je izrazila naša cijelokupna bosanskohercegovačka dijaspora, na čemu smo im zahvalni i molimo Boga Dragoga da im mnogostruko vrati.

Na jučerašnjem, 19.5.2014., sastanku koji su odžali Medžlis Islamske zajednice Srebrenica, omladina Srebrenice i udruženje Prosvjetitelj odlučeno je da se ciljano izađe na teren i razgovara sa porodicama koje su stradale u poplavama, te da se te porodice saslušaju i vide šta im je najpotrebnije da im se pomogne. Tako je odmah nakon održanog sastanka tim ispred MIZ Srebrenica, na čelu sa galvnim imamom i predsjednikom i glavnim koordinatorom Prosvjetitelja uputio se u obilazak terena. Tim je obišao tri porodice u Konjević Polju sa desne obale rijeke Jadar. Naime, riječ je o trojici braće kojima je poplava odijela skoro sve osim zidova kuće. U razgovoru sa njima rekli su nam da se sve desilo u roku od deset minuta tako da nisu ništa ili vrlo malo imetka mogli da spase. Najgore je pogođen Mumin Muminović koji je jedva izašao iz kuće. Prenosimo negove riječi: „Bio sam na poslu, radio sam na građevini u Vlasenici, žena me zvala, koja je inače u 8. mjesecu trudnoće, rekla mi:’ Mumine, dolezi kući evo Jadar samo što nije ušao u kuć!.’ Ja dok sam došao kući i raspremio se, morao sam da napusti i kuću i sve. Ovo je drugi put da ostajem bez išta.“

Drugi brat, Hazim Muminović, je bio kod kuće, borio se sa bujicom i nastojao da spasi ono malo svoga imetka što je stekao svojim radom, ali nije uspio. Njihova mati Hava Muminović koja živi sa trećim najmlađim sinom, i čija je kuća prva bila na udaru od bujice koja je rušila sve pred sobom od planine Udrč, priča nam i stidno govori da joj ništa nije potrebno jer je opet zadovoljna i sretna jer su joj djeca živa
Bitno je napomenuti da su sva trojica braće oženjena i da imaju djecu, u Mumina je treće djete na putu. Tri dana su spavali u neuslovnoj garaži, kažu kao da su ratne godine, tako su se osjećali.

Također, kažu da im nije bilo mještana Maćeha koji su sišli sa brda da im donesu hrane, ne znaju kako bi preživili jer je Jadar odnio mostove i nisu mogli da stupe u kontakt sa civilizacijom. Jednom rečenicom rečeno, ti ljudi su izgubili sve, prijeko im je potrebna pomoć.

Na sastanku je odlučeno da im se pomogne sprem naših mogućnosti. Porodice Muminović moraju obnavljati svoje kuće, oni su nama dostavili spisak materijala koji im je potreban da bi ponovo mogli da nastave normalan život. Riječ je o materijalu koji vrijedi nekoliko hiljada maraka.

Medžlis Srebrenica, udruženje Prosvjetitelj i omladina i mladi bračni parovi iz Srebrenice koji imaju svoje poslove odlučili su da svoju pomoć usmjere najviše na te tri porodice i da se iznađu sredstva da im se kuće obnove, jer uskoro će ta malo šira porodica Muminović dobiti i novog člana, a i oni sami spavaju u neuslovnim prostorijama.
Neka ova akcija bude urnek i ostalima ljudima i organizacijama koji žele da pomognu. Neka izađu na teren i provjere šta je ljudima najpotrebnije i neka ciljano pomažu unesrećene naše sugrađane.
Pozivamo sve sve Srebreničane u Bosni i dijaspori da se odazovu ovoji i ostalim akcijama, jer ne zaboravimo naše je ono što drugima dajemo. U galeriji su slike sa jučerašnjeg obilaska terena.



SVE INFORMACIJE MOŽETE DOBITI NA BROJ TEL: +387 56 440 391,

MOB:

+387 61 656 464 - glavni imam Damir ef. Peštalić,

+ 387 61 830 970 - predsjednik medžlisa Alija Tabaković,

+ 387 61 288 509 - glavni koordinator Prosvjetitelja Nermin Mujkanović,

+ 387 61 295 703 - predsjednik Prosvjetitelja Nerzudin Hajdarević



ŽIRO-RAČUNI NA KOJI MOŽETE UPLAĆIVATI IZ BIH SU:

5510150001486838 za uplate u KM-ovima

ZA UPLATE U DOLARIMA USD:

5514504834010179

ZA UPALTE U EURIMA:

551450480608520

KODOVI ZA UPLATE IZ DIJASPORE NALAZE SE NA SLIKAMA U GALERIJI
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#381 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ovo_malo_duse »

Most bro - Danska - Odaziv premasio sva ocekivanja

https://sr-rs.facebook.com/pages/Most-B ... 7473432661 :thumbup: :kiss: :bih:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#382 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Danguba »

Drzava Holandija 500.000 Eura. :thumbup:
tetaissa
Posts: 175
Joined: 05/06/2013 20:44

#383 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by tetaissa »

Ovo sam danas dobila. Ako mislite da ima smisla, šaljite.

Hajmo masovno googlu poslati mail s molbom da na svoju početnu stranicu stavi apel za pomoć Srbiji, Bosni i Hrvatskoj.

mail: [email protected]

subject: Serbia, Bosnia and Croatia need help!

text: Serbia, Bosnia and Croatia really need your help. We are all struggling with disastrous floods that have hit our countries like NEVER BEFORE IN HISTORY. Thousands of people have lost their homes, belongings and everything else they worked for their entire lives. For the first time after the war, people of Serbia, Bosnia and Croatia are united in one goal - to survive. Please, BE A PART OF OUR SALVATION AND RAISE AWARENESS BY MAKING OUR CRY FOR HELP A FRONT PAGE ON GOOGLE FOR AT LEAST A DAY. I hope that you'll do it.
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#384 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Arsene Wenger »

Ljudi jel se meni čini il je prikupljanje pomoći prilično utihnulo...? Iscrpljenost nakon početnog entuzijazma, zamor lošim vijestima o krađi humanitarne ili se jednostavno dalo koliko se moglo dati? Ne smijemo posustati sad! Ako Boga znate šaljite pomoć povratnicima u RS-u, ti ljudi zaslužuju najveću pažnju!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#385 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ladyblue18 »

Arsene Wenger wrote:Ljudi jel se meni čini il je prikupljanje pomoći prilično utihnulo...? Iscrpljenost nakon početnog entuzijazma, zamor lošim vijestima o krađi humanitarne ili se jednostavno dalo koliko se moglo dati? Ne smijemo posustati sad! Ako Boga znate šaljite pomoć povratnicima u RS-u, ti ljudi zaslužuju najveću pažnju!
Pa ocekivano ako se mene pita, ne zbog losih prica nego jednostavno treba uzeti u obzir da ce svako odvojiti jednom 50-100 maraka, ili manje, ali drugi put vec teze. S obzirom na siromastvo u drzavi ja sam i za sada jako zadovoljna.
A drugo, visok je datum. :oops:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#386 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Havatar »

Arsene Wenger wrote:Ljudi jel se meni čini il je prikupljanje pomoći prilično utihnulo...? Iscrpljenost nakon početnog entuzijazma, zamor lošim vijestima o krađi humanitarne ili se jednostavno dalo koliko se moglo dati? Ne smijemo posustati sad! Ako Boga znate šaljite pomoć povratnicima u RS-u, ti ljudi zaslužuju najveću pažnju!
Nije nego su nakon pocetnog mirovanja mediji poceli da rade po svojoj staroj matrici sirenja samo negativnih vijesti i dezinformacija pa se ne cuje ono sto je pozitivno .
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#387 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Arsene Wenger »

ladyblue18 wrote:
Arsene Wenger wrote:Ljudi jel se meni čini il je prikupljanje pomoći prilično utihnulo...? Iscrpljenost nakon početnog entuzijazma, zamor lošim vijestima o krađi humanitarne ili se jednostavno dalo koliko se moglo dati? Ne smijemo posustati sad! Ako Boga znate šaljite pomoć povratnicima u RS-u, ti ljudi zaslužuju najveću pažnju!
Pa ocekivano ako se mene pita, ne zbog losih prica nego jednostavno treba uzeti u obzir da ce svako odvojiti jednom 50-100 maraka, ili manje, ali drugi put vec teze. S obzirom na siromastvo u drzavi ja sam i za sada jako zadovoljna.
A drugo, visok je datum. :oops:
Nadam se da će za vikend biti bolje. Tužna je spoznaja da smo bez pomoći iz vana na**bali. Možemo komotno pocrkat.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#388 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Ambrozija »

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#390 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by agent_zero »

Arsene Wenger wrote:Ako Boga znate šaljite pomoć povratnicima u RS-u, ti ljudi zaslužuju najveću pažnju!
I ja apelujem na ovo, ti ljudi su sada najugroženiji. Zadnji su kad treba dobiti bilo kakvu pomoć od vlasti genocidne tvorevine i dodikovaca.

:(
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#391 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ladyblue18 »

Lažne humanitarne akcije u ime Filozofskog fakulteta u Sarajevu

http://www.klix.ba/vijesti/bih/lazne-hu ... /140521029
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#392 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Ambrozija »

Hitno potrebni hrana, voda i higijenske potrepstine na Filozofskom fakultetu (do 16 sati).
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#393 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Havatar »

Image
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#394 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Havatar »

pomoć za jedno povratnićko selo blizu doboja pridjel se zove tamo su stvarno ugrozeni dobivam informacije onako se malo oporavili od rata i sada opet sve izgubili tak da trebaju intenzivnu pomoć to znaći hrana higenske artikle roba , lopate sredstvo protiv infekcije (Sprej) svaka pomoć je dobro došla de objavi hvala ti od srca !!!!"
Ned071 wrote:apel za pomoc

ako iko ide ka maglaju, i ako moze, neka ponese makar pet litara nafte u prihvatni centar u begovom hanu. tamo su ljudi iz zeljeznog polja, hrane imaju jos za koji dan ali fali nafte za prevoz traktorima i motokultivatorima. hvala
hattori
Posts: 2
Joined: 21/05/2014 20:39

#395 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by hattori »

hteo sam da animiram neke sajtove u vezi donacija srbiji, a ne bih da izostavim bosnu.

stranci hoce da pomognu, ali se nece zajebavati sa swiftovima i ibanima, i zato je jako vazno da se ima neki pouzdan paypal racun.

srbija je per par dana otvorila zvanicni [email protected]

pitanje glasi: da li bosna ima neki slican racun i kako on glasi?

naisao sam na nekoliko poput [email protected] i [email protected]
ali ne znam koliko su oni pouzdani, pa vam se zato i obracam za pomoc.

u svakom slucaju, ne bi bilo lose da se angazujete/angazujemo da i bosanska vlada uradi isto sto i vlada srbije.

hvala unapred!
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#396 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by Pjanic15 »

@hattori

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... -interneta

Ide se na sajt ministarstva vanjskih poslova ispod i na samom vrhu ima dugme donate za paypal:

http://www.mvp.gov.ba
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#398 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ladyblue18 »

hattori wrote:
naisao sam na nekoliko poput [email protected] i [email protected]
ali ne znam koliko su oni pouzdani, pa vam se zato i obracam za pomoc.
Mozes slobodno ovo, svako ce ti preporuciti pomozi.ba, jako su pouzdani i rade non-stop.

I hvala :thumbup:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#399 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by ladyblue18 »

Na ftv-u je covjek maloprije zvao, kaze treba im hrana za stoku, on je u Topcic polju cini mi se selo Brisce, Lijanovic je zapisao odmah i rekli su covjeku da ostavi broj telefona ali za svaki slucaj ako neko planira kupovati hranu za stoku da znate kome i gdje treba.
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#400 Re: APEL ZA POMOC UNESRECENIM U POPLAVAMA!!ADRESE I ŽIRO RA

Post by gagy06 »

Jedna moja poznanica bi da uplati novac za pomoc. Kokretno me pitala da ne salju robu iz Kanade (kad ce to stici) da salju novac da se ja angazujem na licu mjesta(u Doboju sam i nisam poplavljen). Mene interesuje koju kolicinu novca smijem (i mogu) da primim na PayPal i treba li neka naznaka da je za pomoc ako budem morao to pravdati nasim poreznicima. Ili je pak bolja solucija da ide preko ovih organizacija?
Post Reply