POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#1 POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by radenska »

Dragi forumasi, sad sam procitala bas potresnu pricu porodice Osmanovic na portalu i kako su zabranjeni komentari da ako neko hoce da se organizujemo da kupimo barem nesto hrane ili odjece za djecu. Vec smo prikupljali novac i za Edisa ako se neko sjeca pa bi bilo dobro da kupimo nesto i ovoj djecici. Ipak je malo 140 KM mjesecno a realno ova samohrana majka nema gdje tu bebicu ostaviti da bi trazlila neki ozbiljniji posao.
Kulinban_1189
Posts: 35
Joined: 13/05/2010 14:25

#2 Tužna prognanička priča- budimo ljudi pomozimo

Post by Kulinban_1189 »

Tužna prognanička priča
Dječiji doplatak hrani porodicu Osmanović
U povratničko mjesto Skugrić kod Milića, porodica Envera Osmanovića se vratila još 2001. godine. Među prvima! Uselili su u obnovljenu kuću, a od države su dobili pet ovaca za novi početak.
Enver i supruga Mersida su u novom domu podizali četvero djece. Snalazili su se kako znaju i umiju sve do porodične tragedije koja ih je zadesila sredinom augusta.

''Moj suprug je otišao s djecom na kupanje u obližnjoj rijeci. Ne znam da li je skočio u vodu ili se okliznuo, ali je tog dana zadobio višestruki prijelom kičme. Prevezli smo ga u UKC Tuzla gdje je mjesec dana bio priključen na aparate. Umro je 15. septembra u 34 godini'', sa suzama u očima priča Mersida Osmanović.

Rijeka je plitka, kaže ona, tako da nikom nije jasno kako se to desilo. Djeca, najstariji jedanestogodišnji Ahmed, sedmogodišnja Amina, trogodišnji Ajdin i petnaestomjesečni Kenan još uvijek nisu svjesni da su ostali bez oca. Samo pitaju za njega, govori Mersida, a nedavno, kada je bio tevhid, plakali su jer shvataju kako nema njihovog oca.


''Borio se za sve nas. Uzgajali smo krastavce, bavili se stočarstvom, a nedavno je dobio motokultivator kako bi obrađivao zemlju. Nakon njegove smrti preživljavamo sa 140 KM dječijeg doplatka. Školujem Ajdina koji je peti razred i Aminu koja je prvačić, imam trogodišnjaka i bebu, ne znam kako ću im obezbijediti dostojanstvene uslove za život i odrastanje”, govori ona.

Mersida kaže kako joj je novčano pomogla naša državljanka koja živi u Americi. Međutim, dolazi zima, a ona moli sve dobre ljude da joj na bilo koji način pomognu kako bi preživjela sa svojom djecom. Uskoro će i Kurban-bajram…

Kontakt broj Merside Osmanović je 065/802 – 283.


http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/111102068
Kulinban_1189
Posts: 35
Joined: 13/05/2010 14:25

#3 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by Kulinban_1189 »

budimo ljudi pomozimo
User avatar
law2
Posts: 628
Joined: 30/09/2008 01:00

#4 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by law2 »

Dobro, dajte neki broj racuna pa da polako skupljamo srerdstva...
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#5 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by žuti »

ukljucujem se u akciju. javite gdje se prikuplja hrana, novac itd.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#6 Re: Tužna prognanička priča- budimo ljudi pomozimo

Post by vazi »

sta reci :( :x :sad:

izgleda da je i ovo tema na temu


http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 0#p6564740
Kulinban_1189
Posts: 35
Joined: 13/05/2010 14:25

#7 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by Kulinban_1189 »

Upravo sam razgovarao sa Mersidom Osmanović

Broj računa je: 5550068150308324
Nova Banka Milići


Pomozimo
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#9 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by žuti »

šta mislite da organizujemo posjetu ovoj porodici?
prije toga se mi interno dogovorimo da nesto kupimo, prikupimo novac i tako to.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#10 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by thea »

Ja cu rado pomoci od srca koliko mogu toj porodici.

A nije mi jesno, kad ljudi napravise toliko djece. Ni brige ni pameti.
blago onom tko mlad poludi.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#11 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by thea »

kako je mogguce dobiti IBAN broj ove porodice.
ima li tko informacije u vezi ovog slucaja.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#12 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by vazi »

žuti wrote:šta mislite da organizujemo posjetu ovoj porodici?
prije toga se mi interno dogovorimo da nesto kupimo, prikupimo novac i tako to.
po meni, super ideja :thumbup:
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#13 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by radenska »

Ja sma isto temu vidjela na sa-x. Bilo me je iskreno sramota same sebe sto sam kad sam vidjela naslov pomislila da je opet neka prica u kojoj niko nece da radi i hoce pomoc. Tek kad sam procitala shvatila sma da su u veoma teskoj situaciji. Bila sam cijeli dan na faxu pa nisam vidjela sta ste pisali, ali ne znam kako se prije prikupljala pomoc, kad je bila ona akcija za Edisa ( isto momak povratnik, bilo je i na hayatu)- znam da je jedan od forumasa otvorio racun pa je objavljivao koliko je uplaceno. Ne znam kako cemo sad stvarno da se organizujemo, ali bi trebali
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#14 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by radenska »

thea wrote:Ja cu rado pomoci od srca koliko mogu toj porodici.

A nije mi jesno, kad ljudi napravise toliko djece. Ni brige ni pameti.
blago onom tko mlad poludi.

Nemoj tako govoriti, neko hoce djecu a ne moze da ih ima. Oni su povratnici, normalno su zivjeli od stocarstva i poljoprivrede, takva je sudbina, nikad ne znas sta covjeka ceka. Nie on bio starac, bio je covjek tako reci u najboiljim godinama. Meni je samo zao te djecice sad
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#15 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by thea »

ne mislim nista lose u vezi te djece, ali brate ako ti je bog dao jedno musko jedno zenesko zar ne znas sta su pilule, ovo se vec vezuje za primitivizam. ja hocu da pomognem recite pisite taj iban numer.
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#16 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by radenska »

Ne znam, ako vec nema vise inforacija onda da uplacujemo na gore pomenuti ziroracun, a za odjecu i hranu da vidimo do kraja iduce sedmice odmah poslije bajrama vidjeti, svi su vec malo u frci s vremenom
Nejra442
Posts: 13
Joined: 21/11/2013 05:54

#17 Re: POMOC ZA PORODICU OSMANOVIC

Post by Nejra442 »

Postovani korisnici foruma, otvarajuci ovu temu zelim da objavim da je u pripremi jedna humanitarna akcija u kojoj bi svi oni koju su voljni pomaganja drugima, slali pakete osnovnih potrepstina u obliku materijalnih dobara kao i novca onima kojima je to potrebno. U akciji sudjeluju clanovi Facebook grupe: https://www.facebook.com/groups/119956884803143/ (BiH crna lista kupaca i prodavaca na Facu), te na ovaj nacin pozivam one koji su zainteresovani za grupu i/ili humanitarnu akciju, neka posalju zahtjev za clanstvo. Ukoliko zelite da ucestvujete u ovome, pratite nase objave u kojima cete jasno vidjeti na koji nacin cemo pomagati.
Razlog objave ove humanitarne akcije na forumu je da biste svi vi koji iz pouzdanih informacija poznajete, ponudite prijedloge porodica kojima je ova pomoc uistinu potrebna. Osim sto cete navesti kome je pomoc potrebna, neophodno je poslati neku vrstu dokaza da bismo utvrdili da pomoc ide u prave ruke. Dokaz moze biti link u kojem se vide podaci te porodice, slika, fb kontakt i sl.
Nadam se da cete poslati sto vise primjera onih kojima mozemo na ovaj nacin pomoci uz napomenu da vec imamo mnogo pristalica koji zele da ucestvuju. Unaprijed hvala

P.S. Svi koji zele da ucestvuju u ovome neka se javi na link novootvorene teme jer nam je tako lakse pratiti.
humanitarna-akcija-u-toku-t117497.html-f=35
Post Reply