POMOC !!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1 POMOC !!

Post by Diwan »

U ZADNJIH NEKOLIKO DANA DESAVA MI SE DA MI SISTEM PADA SAM OD SEBE I TO UGLAVNOM KADA SAM NA NETU KADA SURFAM I PREGLEDAVAM STRANICE. POSTO SAM ISKLJUCIO AUTOMATIC RECOVERY, NA SLJEDECEM RESTARTU POJAVILO SE NA EKRANU:

PAGE_FAULT IN NON PAGED AREA

NA KRAJU PLAVOG EKRANA PISALO JE
STOP: OXE4OOBA30 I JOS PAR SLICNIH

PRETPOSTAVLJAM DA JE NESTO U VEZI MOZDA WEB BROWSERA. KORISTIM OPERU BROWSER

ZNA LI NEKO O CEMU JE RIJEC I NARAVNO RJESENJE
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2

Post by car-x »

prije da ce biti nesto u vezi RPC (remote procedure calling).. pokusaj zakrpiti windows (ako imas xp, SP 1 ce biti dovoljan, a optimalno bi bilo SP2).. i to ti se ne bi trebalo ponavljati..
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#3

Post by Diwan »

imam sp2. ima taj RPC veze sa konekcijom
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#4

Post by Lisac »

nece biti da je do RPC-a.
non-paged area u XP-u oznachava dio RAM-a koji se ne prenosi u virtualnu memoriju i koji sadrzhi uglavnom systemske kodove i informacije. jedna od stvari (osim pokvarenog RAM-a) koja zna dovesti do ovog problema jeste i inkompatibilan software (vecinom antivirus programi) koji se ne podnosi najbolje sa xp-om. ukoliko si nedavno instalirao neki od programa probaj ga deinstalirati i vidi da li ti se josh uvijek javlja problem. ja bih se takodjer i zabrinuo shto mi sistem pada svaki put kada surfam :D :D
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#5

Post by rashid »

Ja isto mislim da so ramovi ti gotovi. A prije probaj formatirat kistru, njekad cak pomaze pobrisat prasinu (iznutra).
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#6

Post by Diwan »

NE ZNAM U CEMU JE FAZON, ALI EVO MIRAN SAM DVA DANA, TJ NE PADA SISTEM, MADA NISAM NISTA DIRO - TKO CE GA ZNATI VISE S OVIM KOMPJUTERIMA
Post Reply