Pomoc, povreda macke :(

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#1 Pomoc, povreda macke :(

Post by Vademecum »

Jutros mi je doslo malo mace sa zadnjom slomljenom, zgnjecenom sapom nisam sigurna sta je sa sapom. Izoblicila se skroz :( Otac misli da je unutra potrgana ali ja mislim da je jako slomljena da bude jos tuznije i druga zadnja sapa mu je povrijedjena ali se moze oslanjati na nju dok ovu stedi :( Mislim da su ga psi napali s obzirom da je moje podrucje puno pasa lutalica.
Sada je ispred mojih vrata, napravila sam joj korpicu i spava. Fino je jela i sve to. Ali me strah da joj sapanece moci sama zalijeciti.
Ne znam sta da radim :( Imate li neki savjet da mozda probam ja to rijesiti nekako, ne znam eto. Bilo koji savjet :O
Evo slike, s obzirom da spava pa ga nisam htjela dirati i ometati mozda s ene vidi fino. Tu krvavu sapu uopste ne koristi.
http://postimg.org/image/72m9toijv/
http://postimg.org/image/p9twwoigl/
User avatar
fortaleza
Posts: 5609
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by fortaleza »

Zovi veterinara, najbolji savjet.
splinter
Posts: 7514
Joined: 08/10/2011 12:28

#3 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by splinter »

Vademecum wrote:Jutros mi je doslo malo mace sa zadnjom slomljenom, zgnjecenom sapom nisam sigurna sta je sa sapom. Izoblicila se skroz :( Otac misli da je unutra potrgana ali ja mislim da je jako slomljena da bude jos tuznije i druga zadnja sapa mu je povrijedjena ali se moze oslanjati na nju dok ovu stedi :( Mislim da su ga psi napali s obzirom da je moje podrucje puno pasa lutalica.
Sada je ispred mojih vrata, napravila sam joj korpicu i spava. Fino je jela i sve to. Ali me strah da joj sapanece moci sama zalijeciti.
Ne znam sta da radim :( Imate li neki savjet da mozda probam ja to rijesiti nekako, ne znam eto. Bilo koji savjet :O
Evo slike, s obzirom da spava pa ga nisam htjela dirati i ometati mozda s ene vidi fino. Tu krvavu sapu uopste ne koristi.
http://postimg.org/image/72m9toijv/
http://postimg.org/image/p9twwoigl/
Pa ima li ikakvog refleksa u toj povrijeđenoj nozi, ovo što je zguljena koža nije ništa strašno. Probaj malo vidjeti kako reaguje, osjetiš li sta pod prstima,i tao to
Santi
Posts: 58
Joined: 04/07/2014 21:11

#4 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Santi »

Hitno je vodi kod veterinara!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

Vademecum wrote:Jutros mi je doslo malo mace sa zadnjom slomljenom, zgnjecenom sapom nisam sigurna sta je sa sapom. Izoblicila se skroz :( Otac misli da je unutra potrgana ali ja mislim da je jako slomljena da bude jos tuznije i druga zadnja sapa mu je povrijedjena ali se moze oslanjati na nju dok ovu stedi :( Mislim da su ga psi napali s obzirom da je moje podrucje puno pasa lutalica.
Sada je ispred mojih vrata, napravila sam joj korpicu i spava. Fino je jela i sve to. Ali me strah da joj sapanece moci sama zalijeciti.
Ne znam sta da radim :( Imate li neki savjet da mozda probam ja to rijesiti nekako, ne znam eto. Bilo koji savjet :O
Evo slike, s obzirom da spava pa ga nisam htjela dirati i ometati mozda s ene vidi fino. Tu krvavu sapu uopste ne koristi.
http://postimg.org/image/72m9toijv/
http://postimg.org/image/p9twwoigl/
ne znam gdje zivis..ako moze stari da se odvede nekom veterinaru (ako si u sarajevu mozda kod harisa na mojmolo..ili ako hoces telefone?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

meni izgleda kao unutarnji lom i da se skuplja krv i tekucina
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#7 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Vademecum »

Znam da je najbolje ga odvesti veterinaru ali iskreno nisam u najboljoj finansijskoj situaciji da bi mogla jer mislim da bi bilo preskupo jos ako bi trebala operacija isl. Ima li neko udruzenje ili nesto sto bi besplatno ili barem smanjila troskove. Av-mau sam zvala jutros rekli mi da sam pogrijesila broj. Ne mofu da ga gledam takvog kakav je sad, dusa me boli a nemam ni da izdvojim previse novca za to. Sada spava pa kad ustane pogledat cu ali sto sam mu do sad vidjela sa nogom kao da visi donji dio sape.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#8 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

Vademecum wrote:Znam da je najbolje ga odvesti veterinaru ali iskreno nisam u najboljoj finansijskoj situaciji da bi mogla jer mislim da bi bilo preskupo jos ako bi trebala operacija isl. Ima li neko udruzenje ili nesto sto bi besplatno ili barem smanjila troskove. Av-mau sam zvala jutros rekli mi da sam pogrijesila broj. Ne mofu da ga gledam takvog kakav je sad, dusa me boli a nemam ni da izdvojim previse novca za to. Sada spava pa kad ustane pogledat cu ali sto sam mu do sad vidjela sa nogom kao da visi donji dio sape.
javim cim sta saznam
ako mozes da joj pregledas noge da li je nesto zabijeno izmedu pristiju ili u nogu
odstranis
imobiliziraj ako mozes izmedu presavijenih krpa i stavi hladne obloge (ledene)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by vjesticanametli »

Vademecum wrote:Znam da je najbolje ga odvesti veterinaru ali iskreno nisam u najboljoj finansijskoj situaciji da bi mogla jer mislim da bi bilo preskupo jos ako bi trebala operacija isl. Ima li neko udruzenje ili nesto sto bi besplatno ili barem smanjila troskove. Av-mau sam zvala jutros rekli mi da sam pogrijesila broj. Ne mofu da ga gledam takvog kakav je sad, dusa me boli a nemam ni da izdvojim previse novca za to. Sada spava pa kad ustane pogledat cu ali sto sam mu do sad vidjela sa nogom kao da visi donji dio sape.
pa de vidi koliko par treba pa da se malo talimo ......sta mislite narode.... da spasimo malu macu :( napisi sta je doktur reko i koliko para .....hoces li je cuvati dok ozdravi barem
User avatar
fortaleza
Posts: 5609
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#10 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by fortaleza »

De bogati odi do veterinara i zamoli ga da pomogne mačiću, vjerujem da će ti izići u susret, samo nešto napravi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

0038763262866
Veterinar izo
Dolazak 10 km
Neka barem punktira i sterilise

Ne znam gdje si lokacijom
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#12 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Vademecum »

Sada sam gledala uopšte noga ne reaguje na dodir, nekako je opuštena skroz..
http://postimg.org/image/4jj9b5xhj/
Kako se kreću cijene pregleda i ostalog ? Prijateljica mi je rekla provjeriti kod ovog njenog što vodi svog pa se nadam da ću moći finansirati aBd..
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#13 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

Vademecum wrote:Sada sam gledala uopšte noga ne reaguje na dodir, nekako je opuštena skroz..
http://postimg.org/image/4jj9b5xhj/
Kako se kreću cijene pregleda i ostalog ? Prijateljica mi je rekla provjeriti kod ovog njenog što vodi svog pa se nadam da ću moći finansirati aBd..
Imas amara i harisa..haris je na mojmilu i jeftin je
Ovaj izo je 10 km dolazak
Cijena zavisi od pregleda ali mislim da mu treba rentgen
Mozes li barem dati lokaciju macke okvirno
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#14 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by lijepa u dusi »

Vodi je amaru, covjek je human i zaljubljenik u zivotinje prije svega, on je na stupu. Reci mu otvoreno kako stvari stoje i pitaj moze li ista uraditi da mu pomogne a da te sto manje kosta.
I ako treba da se talimo za operaciju, ja sam za. Samo daj nacin kako da dodjemo do tebe.
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#15 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Vademecum »

U Buća potoku se nalazimo. Još čekam neke informacije pa se nadam riješenju. Hvala vam svima puno.
Govori mi prijateljica da se njenoj maci isto desilo i isto izgledalo i kao njoj veterinar rekao da se pusti samo da oporavi :?: kao trebat će dugo ali će samo od sebe riješiti i tako je bilo.. Meni je to malo rizično..
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#16 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by vjesticanametli »

Hajde pozuri i javi nam pa da spasimo macu.....i bice nasa :)
User avatar
fortaleza
Posts: 5609
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#17 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by fortaleza »

Vademecum wrote:U Buća potoku se nalazimo. Još čekam neke informacije pa se nadam riješenju. Hvala vam svima puno.
Govori mi prijateljica da se njenoj maci isto desilo i isto izgledalo i kao njoj veterinar rekao da se pusti samo da oporavi :?: kao trebat će dugo ali će samo od sebe riješiti i tako je bilo.. Meni je to malo rizično..
Ama pusti ti tu prijateljicu, lako je pričati, zovi stručnjaka da pregleda.. Da sam u Sarajevu doletio bih po mačku.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#18 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

Vademecum wrote:U Buća potoku se nalazimo. Još čekam neke informacije pa se nadam riješenju. Hvala vam svima puno.
Govori mi prijateljica da se njenoj maci isto desilo i isto izgledalo i kao njoj veterinar rekao da se pusti samo da oporavi :?: kao trebat će dugo ali će samo od sebe riješiti i tako je bilo.. Meni je to malo rizično..
Reci prijateljici da je moron kao i taj mesar od veterinara
Njij se mozda nesto zabilo medu prstiju a ovo kico na unutarnje frakture
Ako macka dobije sepsu mozes joj samo zavrnut vrat da se ne pati
Svi te kumimo da odes do veterinara ako moze stari da te odvede i pola topica to nudi pare
splinter
Posts: 7514
Joined: 08/10/2011 12:28

#19 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by splinter »

Šta bi s mačićem?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

lijepa u dusi wrote:Vodi je amaru, covjek je human i zaljubljenik u zivotinje prije svega, on je na stupu. Reci mu otvoreno kako stvari stoje i pitaj moze li ista uraditi da mu pomogne a da te sto manje kosta.
I ako treba da se talimo za operaciju, ja sam za. Samo daj nacin kako da dodjemo do tebe.
+1
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#21 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Nepass »

Vademecum wrote:Jutros mi je doslo malo mace sa zadnjom slomljenom, zgnjecenom sapom nisam sigurna sta je sa sapom. Izoblicila se skroz :( Otac misli da je unutra potrgana ali ja mislim da je jako slomljena da bude jos tuznije i druga zadnja sapa mu je povrijedjena ali se moze oslanjati na nju dok ovu stedi :( Mislim da su ga psi napali s obzirom da je moje podrucje puno pasa lutalica.
Sada je ispred mojih vrata, napravila sam joj korpicu i spava. Fino je jela i sve to. Ali me strah da joj sapanece moci sama zalijeciti.
Ne znam sta da radim :( Imate li neki savjet da mozda probam ja to rijesiti nekako, ne znam eto. Bilo koji savjet :O
Evo slike, s obzirom da spava pa ga nisam htjela dirati i ometati mozda s ene vidi fino. Tu krvavu sapu uopste ne koristi.
http://postimg.org/image/72m9toijv/
http://postimg.org/image/p9twwoigl/
Vodio veterinaru, mazali naku plavu tecnost. Vjerovatno antibiotik. Uzeo hidrogen i sam previjao. Nakon odredjenog vremena sapa proradila. Na pocetku se mace nije moglo osloniti uopste.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#22 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by lijepa u dusi »

Ja sam nedavno svog vodila kod amara, dao mu je tabletu protiv parazita, stronghold, antibiotike da pije, ocistio ranicu koju je imao i detaljno ga pregledao... Pregled nije ni naplatio, a sve ostalo me izaslo 19 KM.
Znam da su nekome ovo velike pare, ali sigurno ce te manje izaci za pregled i antibiotik. Za slucaj da bude trebala operacija, javi se porukom, skupit cemo pare i svi koji budu ucestvovali u akciji mozemo se naci pred ordinacijom i tu ti uruciti pare, eventualno preko ziro racuna, mada je bolje licno.

Ako neko ima bolje rjesenje, neka ponudi. Samo ova sapa ne izgleda kao da ce zarasti sama od sebe.

I mrzim nas mentalitet gdje je zivot macke ljudima toralno nebitan. Prvo mojim roditeljima nije jasno kako mi nije zao dati pisljivih 20 KM za pregled i sto ga ne izbacim na ulicu. Nisu svjesni da mrzim takav nacin razmisljanja i da bih prosila kad ne bih imala ali bih mu skupila pare za operaciju i borila se do zadnjeg da prezivi, a ne bih ga hladno uspavala kako bi to mnogi uradili. Fuj fuj fuj!
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#23 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by pumica »

lijepa u dusi wrote:Ja sam nedavno svog vodila kod amara, dao mu je tabletu protiv parazita, stronghold, antibiotike da pije, ocistio ranicu koju je imao i detaljno ga pregledao... Pregled nije ni naplatio, a sve ostalo me izaslo 19 KM.
Znam da su nekome ovo velike pare, ali sigurno ce te manje izaci za pregled i antibiotik. Za slucaj da bude trebala operacija, javi se porukom, skupit cemo pare i svi koji budu ucestvovali u akciji mozemo se naci pred ordinacijom i tu ti uruciti pare, eventualno preko ziro racuna, mada je bolje licno.

Ako neko ima bolje rjesenje, neka ponudi. Samo ova sapa ne izgleda kao da ce zarasti sama od sebe.

I mrzim nas mentalitet gdje je zivot macke ljudima toralno nebitan. Prvo mojim roditeljima nije jasno kako mi nije zao dati pisljivih 20 KM za pregled i sto ga ne izbacim na ulicu. Nisu svjesni da mrzim takav nacin razmisljanja i da bih prosila kad ne bih imala ali bih mu skupila pare za operaciju i borila se do zadnjeg da prezivi, a ne bih ga hladno uspavala kako bi to mnogi uradili. Fuj fuj fuj!
:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50557
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#24 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Bloo »

Znaci pare osigurane, a nademo joj i dom ako zatreba
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#25 Re: Pomoc, povreda macke :(

Post by Vademecum »

Srela sam komsinicu koja strasno voli macke. Ona nema djece, ne moze imati pa uvijek ima bar jednog macka. Nedavno joj je umro macak od starosti. I pozalila sam joj se na problem i voljna ga je uzeti i aBd sve to srediti.. Rekla sam ako sta bude trebalo, ako budu problem novci da se javi i da ima dobrih ljudi koji ce pomoci. Jos je kod mene, sad je u mojoj sobi. Toplo joj je, jede i skakuce. Vesela je. Veceras ce ga uzeti i aBd sutra odvesti veterinaru pa cu vam javljati sve. Nadam se da ce biti sve dobro. Nisam se stigla prije javiti, halalite :)
Razumijem te, i moji su isti. Moj otac samo govori, nosi je, ne mogu ga gledati, otkud ti pare da vodis racuna o njoj isl.
Post Reply