Pomoć oko kupovine (Hitno)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Muhicz
Posts: 15
Joined: 19/01/2015 18:11

#1 Pomoć oko kupovine (Hitno)

Post by Muhicz »

Treba da kupim benzinca, Fiat Punto Multijet od jednog poznanika. Radi se o čovjeku u pedesetim sa invaliditetom, on ima povlasticu oko uvoza auta i prodaje ga jer ima poteškoća sa vožnjom te će kupovat' neki automatik uskoro. Auto je uvezao prije 5 godina, 2003. godište, registrovan do 6. mjeseca, vozio ga je striktno on, sve mjenjano redovno i maksimalno očuvano, ne lupa, ne gubi pravac itd. Samo još što se ne izuva u njemu. Jedino što je prešao skoro 250k i to me pecka. Cijena je 4000 pa me zanima koliko je ovo pametna investicija?

Mislim da nema dileme da je ovo pravo auto za mene s obzirom da sam položio prije tačno dvije sedmice i ovo bi mi trebalo biti prvo auto.
citroen xm
Posts: 17943
Joined: 17/04/2012 22:57

#2 Re: Pomoć oko kupovine (Hitno)

Post by citroen xm »

Multijet je dizel. :thumbup:

Ako je benzinac i ako je motor sada ok(a to može provjeriti bilo ko ko se malo bolje razumije u auta) nema razloga da se bojiš. Pogotovo ako je tako čuvan.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#3 Re: Pomoć oko kupovine (Hitno)

Post by pedeset »

Potpuno je nebitno što je toliko prešao ako je očuvan tako kao što kažeš. To je hiljadu puta bolje nego da kupiš auto koje je prešlo duplo manje a vozio ga neki neiživljeni balavac koji mu je izvukao dušu. Još ako su dijelovi izmijenjani, limarija očuvana to ti je za te pare super izbor. A da ne spominjem što znaš čovjeka i što ti neće prešutiti ili prodati mačka u vreći.
Pozz.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4 Re: Pomoć oko kupovine (Hitno)

Post by Ned071 »

ako si u sarajevu kontaktiraj nik bitanga sa otesa. dogovori sa njim pregled i to ti je najbolja varijanta. on zna te aute u dusu
Muhicz
Posts: 15
Joined: 19/01/2015 18:11

#5 Re: Pomoć oko kupovine (Hitno)

Post by Muhicz »

Dečki, hvala na savjetima. Nadam se da neće biti problema. :D
Post Reply