Pomoć oko kupovine auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#876 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by zforumas »

Tomahawk11 wrote:
zforumas wrote:
Tomahawk11 wrote:Ništa čovjek nije slagao. Tako je to kod nas, uglavnom.
Gospodine moderatoru vi vec drugi dan ne kontate salu i smisao mojih postova :skoljka:
Ma ovo je komentar nevezano za tvoj komentar.
Onako za moju dušu :thumbup:
Gospodine moderatoru halalite na mom komentaru, nadam se da Vam je dusa ispunjena :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#877 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Tomahawk11 »

zforumas wrote:
Gospodine moderatoru halalite na mom komentaru, nadam se da Vam je dusa ispunjena :mrgreen:
:mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#878 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by HAVANA »

zforumas wrote:Sjo Havane :mrgreen:
Ne d'o bog da kakav top ima sve bi nas pobio :izet:
:P :evil:
Ma jok ba.Ja sam dijete cvijeca. :lol: Predlazem da radis jedan mjesec kod mene i radis sa ljudima.Onda nam napisi dojmove i utiske. :D Mi nismo cvjecke,radimo da zaradimo i prodajemo rabljeno,koristeno,potroseno...Al musterije,cirkus.U 80% slucajeva.Radio sam ovo i u belgiji.Razlika draaasticnaaaa, sto bi djuro reko.Ista godina vozila po 2000 eura i vise razlika u cijeni zavisno od stanja.Kod nas i 2 stoje problem...Ima kae u kiseljaku 8600,skup 8800...
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#879 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by zforumas »

HAVANA wrote:
zforumas wrote:Sjo Havane :mrgreen:
Ne d'o bog da kakav top ima sve bi nas pobio :izet:
:P :evil:
Ma jok ba.Ja sam dijete cvijeca. :lol: Predlazem da radis jedan mjesec kod mene i radis sa ljudima.Onda nam napisi dojmove i utiske. :D Mi nismo cvjecke,radimo da zaradimo i prodajemo rabljeno,koristeno,potroseno...Al musterije,cirkus.U 80% slucajeva.Radio sam ovo i u belgiji.Razlika draaasticnaaaa, sto bi djuro reko.Ista godina vozila po 2000 eura i vise razlika u cijeni zavisno od stanja.Kod nas i 2 stoje problem...Ima kae u kiseljaku 8600,skup 8800...
Radio 5 godina sa ljudima u Bosni, znam sve. Prodavao racunare i opremu, pa dodju i dovedu strucnjaka koji misli da ja na jednom racunaru imam marzu 70% pa se cjenka k'o na auto pijaci. Jarane to ti je cijena, eventualno mozes dobiti neki sitni poklon uz to ako je solarno placanje i to je to, al' jok, on u stilu najvecih pregovaraca odmah ponudi duplo manje od iskazane cijene. Cesto su me sekunde dijelile od patosiranja pojedinih "kupaca" i "strucnjaka".
I ja sad radim u DE i jeste drasticna razlika, nema tih kompleksa "strucnjak za sve" i odmah lakse.
Zato sam i komentarisao u stilu da ti je dopizdilo sa neobrazovanim i neupucenim musterijama pa da bi ih (nas) sve pobio.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#880 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Throttle »

Meni su najbolji oni sto su "vidjeli da ima u Njemackoj" :lol:
Pa idi ziv bio u Njemacku kupi sebi, sta mene peglas
preludezalude
Posts: 5632
Joined: 07/03/2012 00:09

#881 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by preludezalude »

[quote="HAVANA"
preludezalude wrote:
mali_milojica wrote: Prva ili druga generacija?

Interesuje me kako su se pokazali automatski mjenjaci u ovim autima. Danas sam provozao jednog i moram reci da sam pravo ugodno iznenadjen, prvo sa prostorom za putnike, zatim sa zvucnom izolacijom, a onda i sa mjenjacem kako lijepo salta . Jedino mi je bio malo cudan osjecaj samog volana u voznji.
Nemam nekog iskustva sa kvarovima na tom mjenjacu.Nisam nikada imao problem ni reklamaciju a bilo ih je dosta.Opet se svodi na isto.Koliko para toliko muzike.Cim cujem model,godiste i cijenu automobila znam otprilike sta bi moglo biti.Ako je iz uvoza a jeftino,nema tu neke srece ili ima neka rana.Juce sam drugu prodao 2006 godinu za 13200km.Skupo?Nije.Od prvog do zadnjeg u mercedes servisu,3 kljuca,sve ok... sto je rijetkost i za puno mladja vozila.Dosao,polio ga vodom,ocistio i prodao.Sad dolazi godinu mladji za 11500km.Nije jos,cekaj da majstor oboji vrata,branik...pa idi mijenjaj diskove i plocice,protok zraka,pa ga zalij sa mnogo vode i mnogooo peri...I znam kakav ce biti.Dobar je on za voziti,sredice se sve...ali on je ba umoran.Nije to to.On je za one sto vole jeftinije.Cudni su ljudi.Znam da ce neki i za ovog drugog reci skup,gledo on bez boje za 10 milja u kiseljaku... :roll: Ko muha na govno poletim na male kilometre,kupim ga...i stoji.Sa 80000 kilometara stoji recimo audi 3 mjeseca a odma prodam onog sa 270000km.1300km jeftiniji! :-) Tako sam prije pametovao i birao,fol necu ja to,hocu samo bolja i sa malo kilometara...Aha,kod mene faktura recimo 54 a kod onog u tesnju 138...a troskovi idu...Kurko.Kupuj sve.I skuplje,i jeftinije...Narod voli jeftino.Daj mu kad hoce.Svi bi mi volili da radimo sve divna i krasna auta.Niko lose iz cejfa ne kupi ,al trziste diktira.A trziste trazi nesto za odredjenu cijenu.Kad pomislim na golfa 5 za 8000km iz uvoza,zgrozim se.Meni ulazna 9000 i vise za iole dobro auto.Prodajem ga 10500 do 11000 2006 godinu.Gt tdi 2007 prodo 12000km 3 vrata.Super auto.4350km platio porez,carinu,homologaciju i prijave :-) jer je gt tdi...Ostalo mi 800km od njega i to ne cistih,dok odbijem pdv na dobitnu marzu,pranje,ciscenje...Ni 5 stoja.A 20 dana se zajebaji dok ga kupis,dovuces,ocarinis...Na kraju skontas koji ja racq glumim.Idi u austriju,blize je,jeftiniji prevoz,kupi 66kw umjesto gttdi,manji racun prolazi,hrdjav,jebaji ga.Lakse se proda,jeftin.A ostane ti 1200 i vise.Najmanje se zaradi na dobrom autu i malim kilometrima.To je tako.U bosni.To je tako i treba tako.Drugacije ces propasti.Kupuj sve gdje te ima sto bi rekli.Trebalo mi je 15 godina poslovanja da shvatim to.Radi ono sto ljudi traze.Hoces audija a6 za 15 milja.quatro.Evo ti ga.Umoran auto al jeftin.Ode odma.Onaj skupi stoji.Najduze mi dobra stoje.Da ih gledam, sta li...[/quote]



Potpuno si u pravu. Reci da je neko auto skupo samo zbog cijene, je relativan pojam. Ono sta je sigurno je da se ni vani dobar auto ne moze naci za male pare. Ali Bosna je cudno trziste gdje usminkano auto ima prolaz. Stvarno stanje auta je zadnja stavka koja je bitna kod odabira kod prosjecnog bosanca.
Last edited by preludezalude on 21/07/2017 09:39, edited 1 time in total.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#882 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by zforumas »

Throttle wrote:Meni su najbolji oni sto su "vidjeli da ima u Njemackoj" :lol:
Pa idi ziv bio u Njemacku kupi sebi, sta mene peglas
Ma vidio kod konkurencije, nigdje dalje. I kad mu kazes pa sto se sa mnom cjenkas, sto ne ides njima, kao eto hocu kod tebe da kupim, ti si posten :lol:
I sad on konta meni se cuna digla sto on to meni tepa :lol:
preludezalude
Posts: 5632
Joined: 07/03/2012 00:09

#883 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by preludezalude »

I nakon potrage koja i nije dugo trajala auto je konacno kupljen. Od potrage za mercedesom b klase, golf 5 plus i megan 3 na kraju se ipak odlucilo za megan 3 iz razloga ocuvanosti i male kilometraze. Svi mercedesi i VW su bili pregazeni i usminkani, dok sam uspio naci dobar primjerak megana. Za 11900 KM sam kupio megan 3 sa 1.5 motorom 2009. godiste iako sam vise bio zagrijan za 1.9. Auto je kupljeno novo u BiH i citavo vrijeme odrzavan u Guma M, sa stvarnih 115 000km na satu i sa urednom servisnom knjizicom vodjenom u gumi m do prije 6 mjeseci kada je bila zadnja zamjena ulja. Super stanje i ocuvanost. Jos sam dobio nove ljetne gume na njemu i super ocuvane zimske gume.
Danas pogledam kakav mu je akumulator, kad ono jos uvijek na njemu original akumulator star 8 godina.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#884 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by HAVANA »

To je to.Cijena za dobar auto.Bolje ce slusati i u konacnici manje kostati od onih sto svi traze...do 10 milja tu godinu.Pa poslije kuku majko,drugi mu kriv.A trazi to,belaja...
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#885 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by hopi »

mislim da je dobar i pametan izbor
i može biti da ti uskoro i akumulator ode, ipak je ljeto i vrućine, moj originalni je nekih 7 - 7.5 godina trajao
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#886 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bullmastiff »

HAVANA wrote:
bullmastiff wrote:
HAVANA wrote::-) Sto pitas kad si sam sebi odgovorio.Cuj jedna izda,pa druga izda...Cestitka je tu najmanji problem.To je kriminal i neregularna dokumentacija,divljak racun...Ne budali.
.................Nego kupi to od komsije i cao.

Kupio sam Peugeot 307 1.6HDI 90KS 2006 od komsije, presao 66.000km. Zasad dobro ide i zadovoljan sam..platio 9.000,00KM. Neki kazu da je to skupo, ali meni se cini da mi je ovo najbolja opcija. ...ove varijante uvoza, 7.200,00KM do registracije, presao 200.000km u Njemackoj za 10 godina :D , garancija na kilometrazu..nisu me nesto privlacile...ja sam uzeo od prvog vlasnika...dao mi i otpremnicu iz CRO AUTO.

Sta mislite strucni ljudi?
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#887 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Throttle »

Otidji i poljubi komsiju jednom u obraz i zahvali se :mrgreen:
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#888 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bullmastiff »

Throttle wrote:Otidji i poljubi komsiju jednom u obraz i zahvali se :mrgreen:
je li ovo neka sala ili?

Usput, kad mi dodje vrijeme da mijenjam auto, opet cu gledati da kupim nesto za sto bar imam pretpostavku kakvo je ...jbg, ovo auto vidjao svaki dan u ulici, vozio ozbiljan iskusan vozac...tako da se tu nije bilo sta pricati :D
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#889 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Leon16v »

A nisi znao da je komšo ćip tjuniro auto ? :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#890 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by mali_milojica »

bullmastiff wrote: Kupio sam Peugeot 307 1.6HDI 90KS 2006 od komsije, presao 66.000km. Zasad dobro ide i zadovoljan sam..platio 9.000,00KM. Neki kazu da je to skupo, ali meni se cini da mi je ovo najbolja opcija. ...ove varijante uvoza, 7.200,00KM do registracije, presao 200.000km u Njemackoj za 10 godina :D , garancija na kilometrazu..nisu me nesto privlacile...ja sam uzeo od prvog vlasnika...dao mi i otpremnicu iz CRO AUTO.

Sta mislite strucni ljudi?
Nek je sa srecom.
Uradio si ono sto bi i vecina ovdje
:thumbup:
citroen xm
Posts: 18135
Joined: 17/04/2012 22:57

#891 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by citroen xm »

Odlična kupovina. Za otprilike 1500 KM više od sličnih 307 u oglasima, kupio si auto sa provjerenom istorijom i smiješnom kilometražom. :thumbup:
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#892 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Throttle »

bullmastiff wrote:
Throttle wrote:Otidji i poljubi komsiju jednom u obraz i zahvali se :mrgreen:
je li ovo neka sala ili?

Usput, kad mi dodje vrijeme da mijenjam auto, opet cu gledati da kupim nesto za sto bar imam pretpostavku kakvo je ...jbg, ovo auto vidjao svaki dan u ulici, vozio ozbiljan iskusan vozac...tako da se tu nije bilo sta pricati :D
Ma zezam se, kontam da si se namirio sa autom jer ta kilometraza je smijesna i trebao bi bit miran godinama.. Vidi samo sta je s velikim servisom, jel radjen ikad jer je autu 11 godina a kilometraza je mala, pa to rijesi i gas
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#893 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by HAVANA »

Auto sa tom kilometrazom vani kosta salom 4000 eura.Dakle,vozi misko.Dobar.I carape jeftine kad kupis neces se usrecit.Ovi sto bi takvo auto za 6500km a masu ih je takvih...i ne zasluzuju bolje.Trazili ste ,vozajte.
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#894 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bullmastiff »

Throttle wrote:
bullmastiff wrote:
Throttle wrote:Otidji i poljubi komsiju jednom u obraz i zahvali se :mrgreen:
je li ovo neka sala ili?

Usput, kad mi dodje vrijeme da mijenjam auto, opet cu gledati da kupim nesto za sto bar imam pretpostavku kakvo je ...jbg, ovo auto vidjao svaki dan u ulici, vozio ozbiljan iskusan vozac...tako da se tu nije bilo sta pricati :D
Ma zezam se, kontam da si se namirio sa autom jer ta kilometraza je smijesna i trebao bi bit miran godinama.. Vidi samo sta je s velikim servisom, jel radjen ikad jer je autu 11 godina a kilometraza je mala, pa to rijesi i gas
Auto uopste na pregled nisam vozio :D ., samo iskesirao novac, ali cu uraditi servis u naredne dvije sedmice radi sebe...
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#895 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bilic »

Auto uopste na pregled nisam vozio :D ., samo iskesirao novac, ali cu uraditi servis u naredne dvije sedmice radi sebe...[/quote][/quote]
Moje mišljenje je da bi trebao uraditi veliki servis pošto je star od godina a ne kilometara . ...
Al to nekad do prolječa .
I samo vozi i navozaj se . Taj model smiješno troši... Ljudi ne vjeruju . 6,5 po gradu .
SRETNO I UŽIVAJ
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#896 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by bullmastiff »

bilic wrote:Auto uopste na pregled nisam vozio :D ., samo iskesirao novac, ali cu uraditi servis u naredne dvije sedmice radi sebe...
[/quote]
Moje mišljenje je da bi trebao uraditi veliki servis pošto je star od godina a ne kilometara . ...
Al to nekad do prolječa .
I samo vozi i navozaj se . Taj model smiješno troši... Ljudi ne vjeruju . 6,5 po gradu .
SRETNO I UŽIVAJ
[/quote]


Hvala. prosjecna mi stoji 5,9. I meni se cini da nije neki potrosac...a servis cu u naredne dvije tri sedmice uraditi za svaki slucaj...

Inace svi savjeti, preporuke si mi dobrodosli, jer nemam znanja o autima :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#897 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Ned071 »

misljenje? iskustva sa ovim motorom?

https://www.olx.ba/artikal/27260202/sea ... -bregasta/
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#898 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by problemnatravunu »

Lijep auto!
Samo 12000 km prelazio godisnje , a još dizel iz Njemačke, taj se bogme naplaćao poreza, a slabo ga "refundirao" kroz neku veliku kilometrazu! :cry:
Vjerovatno bi se mogao spustiti na 10 000 KM , i prodavac da bude dobar 2000 KM!
Znači izašao ga 8000 KM!
Carinu valjda nije morao platiti, ali tu je PDV barem 1400 KM, i imao je sigurno jos troškova oko prevoženja i slično 1000 KM !
Dakle takav se auto dobije u Njemačkoj za 2800 eura! :shock:
Stvarno je ta Njemačka zemlja snova :-?

Ne znam!

Ovo sam samo "naglas" razmišljao i kontao.... :autic:
citroen xm
Posts: 18135
Joined: 17/04/2012 22:57

#899 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by citroen xm »

Kilometraža je definitivno u najmanju ruku sumnjiva, plus Kiseljak! E sada, mislim da si pretjerao sa obaranjem cijene i sa zaradom prodavca.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#900 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Sodom1 »

Sta mu ovo znaci jedna bregasta? Jel to dobro ,lose
Locked