Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

komsinica_s_drugog
Posts: 717
Joined: 23/12/2018 19:16

#28151 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by komsinica_s_drugog »

banjaluka078 wrote: 07/05/2024 12:58 Još da ulema i političari uzgoje muda i kičmu kad drže govore i konačno kažu ko je srušio bogomolje kad govore o njima. To "srušile se" i "srušene"...
Nije puhao vjetar, nije bilo zemljotresa, nisu bili slabi temelji, neko je unio eksploziv, detonator, neko je to naredio...
:thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9673
Joined: 20/12/2018 16:11

#28152 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by izvrsni direktor »

Sto bi @skijas nema neki komentar na druzenju sa dodikom i predstavljanju dodika kao nekog ko pruza podrsku islamskoj zajednici :-D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7511
Joined: 16/01/2007 23:38

#28153 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by banjaluka078 »

Chloe wrote: 07/05/2024 13:22
Profesionalan odnos prema institucijama, službeno se pozivaju čelnici kako entiteta tako Federacije i Državnog nivoa.

Lako je pametovati iz Federacije, Muftijsko banjalučko MORA sarađivati sa institucijama u RS-u,

a kako se oni osjećaju i sam bošnjački narod u RS-u

bilo danas bilo općenito, očito se i ne pokušava ni zamisliti, nego se osuđuje kao narod bez karaktera i ponosa.

Treba u Istočnom Sarajevu još koju proslavu 9. januara organizovati. :thumbup:

Dodik je legitimni predsatvanik RS-a, bilo nama pravo ili krivo.

Lendo je kao potpredsjednik Federacije BiH, znači ispred Federacije,

zanimljivo je da se iz samog Predsjedništva BiH, tj. sa državnog nivoa niko nije odazvao.



@banjaluka078 :srce:
:kiss:

Upravo to. Potoji protokol, postoji odnos s institucijama, a postoji i nastojanje da se olakša život manjinskom narodu ovdje. Što nekad znači i bar po protokolu biti na istom mjestu s onima s kojima privatno nikad ne bi.
Mi i danas vidimo da možemo računati samo na sebe i onda nas barem treba pustiti bez komentara kako nemamo kičme.
Imamo mi i kičme i srca i hrabrosti i tvrdoglavosti za biti ovdje da ljudi ne bi vjerovali.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#28154 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by dr_Evil »

banjaluka078 wrote: 07/05/2024 13:42 :kiss:

Upravo to. Potoji protokol, postoji odnos s institucijama, a postoji i nastojanje da se olakša život manjinskom narodu ovdje. Što nekad znači i bar po protokolu biti na istom mjestu s onima s kojima privatno nikad ne bi.
Mi i danas vidimo da možemo računati samo na sebe i onda nas barem treba pustiti bez komentara kako nemamo kičme.
Imamo mi i kičme i srca i hrabrosti i tvrdoglavosti za biti ovdje da ljudi ne bi vjerovali.
Ovo je kompletno izvrtanje situacije.

1. Obican narod najvise osjeti probleme svakodnevnice, i vama niko pravo nema reci da nemate kicme, ili kako trebate. Vi ih jedini imate i zivite pravu BiH.

2. Svaki komentar o beskicmenosti se odnosi na politicare i vladajucu kastu. Oni su zasticeni zakonom i time sto su javne licnosti, oni mogu istupati drugacije. Povratnici ili oni koji su ostali u ratu u svom domu nisu zasticeni i od njih se nista ne ocekuje osim da unutar svoja 4 zida zadrze ono sta jesu.

3. Protokol nije bitan, koliko god se na njega izvlacili svi. Covjek je pjevao od Topole pa do Ravne gore, nema se vise sta pricati sa njim. Ne mozemo mu nista, sagni glavu, prodji i idi svojim putem, udalji se. Ja nikad vise necu dati glas SDPu sve dok je Nerko predsjednik samo jer ga zbog toga nije postavio na mjesto.

Ti kao osoba koja zivi medju njima naravno da moras otici na posao, bolnicu, skolu i biti medju pojedincima koji naravno zapjevaju Topolu, jer zivis od toga to je tvoja egzistencija. Svecani dogadjaj moze svako eskivirati, a na kraju dana moze se otvorit i bez velike pompe ako nema uslova. Sta je namjera Kavazovica sa ovim, pustio je pEvaca da paradira i salje sliku okolo kao da nije on toboze bad boy. Ovo vama nece ni po cemu olaksati zivot, niti vam pomoci, ovo je ruka spasa Dodiku. Hoce li nakon ovoga nesto za vas povratnike biti konkretno uradjeno pa da vidimo zbog cega je ratni kleptoman para preko TWRA Kavazovic "progutao zabu".

4. Ne racunajte ni na koga, mi smo narod bez kicme i obraza, sutra da se pukne iz Sarajeva bi vam stigle samo lijepe zelje da prezivite, a poslije bi vas proglasili kvislinzima i ljubiteljima agresora, kao sto je bilo i u ovom zadnjem ratu.

5. Ne vidim potrebu da je iko iz Sarajeva bio na ovom otvaranju i dao Dodiku legitimitet. Neka odu sutra i otvore fabriku u Banja luci i zaposle povratnike, tako se voli drzava, pokazuje obraz i kicma! A znamo da nece.
User avatar
drag_gost
Posts: 5564
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#28155 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by drag_gost »

MMM1977 wrote: 07/05/2024 12:49
AdzijaFace wrote: 07/05/2024 12:40
MMM1977 wrote: 07/05/2024 12:37 Kaže Mile: I danas svjedočimo tom bezumlju obnovom ove džamije; Dakle bezumlje je to što je džamija obnovljena.
Bezumlje se odnosilo na unistenje iste. Sto si tako maliciozan?
Dodik na otvorenju Arnaudija džamije: Njeno rušenje je bilo greška i čin bezumlja
Bukvalno je ovako rekao. A ako ne zna izraziti misao nek prvo napiše pa pročita mada ja ne mislim da je on ista pogriješio, rekao je upravo ono što je i mislio
Poslusao sam mu govor, malo si to iz konteksta izvukao. Ne vjerujem da je tako mislio.
DonieBrasco
Posts: 15851
Joined: 31/08/2016 16:09

#28156 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by DonieBrasco »

Ovo je malo zatisije pred buru u narednim danima.
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28157 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

banjaluka078 wrote: 07/05/2024 13:42 Upravo to. Potoji protokol, postoji odnos s institucijama, a postoji i nastojanje da se olakša život manjinskom narodu ovdje. Što nekad znači i bar po protokolu biti na istom mjestu s onima s kojima privatno nikad ne bi.
Mi i danas vidimo da možemo računati samo na sebe i onda nas barem treba pustiti bez komentara kako nemamo kičme.
Imamo mi i kičme i srca i hrabrosti i tvrdoglavosti za biti ovdje da ljudi ne bi vjerovali.
:thumbup: povratnici su stvarni heroji citave ove price. Zato mi je Zahiragic toliko antipatican, bez onog svog poziranja bi bio samo ljigavi stranacki poslusnik, a sa onim poziranjem, kao on bi branio Sarajevo, tacno mi bude muka kad ga vidim. Umjesto da bar nominalno stranacke centrale prebace u manji entitet, da posalju bar simbolicnu poruku, ono izgubljeno tumara u svojoj pohlepi.
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28158 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

dr_Evil wrote: 07/05/2024 14:34Protokol nije bitan, koliko god se na njega izvlacili svi. Covjek je pjevao od Topole pa do Ravne gore, nema se vise sta pricati sa njim. Ne mozemo mu nista, sagni glavu, prodji i idi svojim putem, udalji se. Ja nikad vise necu dati glas SDPu sve dok je Nerko predsjednik samo jer ga zbog toga nije postavio na mjesto.
Sarajevo treba zatezati, ne povratnici.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66878
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28159 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by _BataZiv_0809 »

izvrsni direktor wrote: 07/05/2024 13:37 Sto bi @skijas nema neki komentar na druzenju sa dodikom i predstavljanju dodika kao nekog ko pruza podrsku islamskoj zajednici :-D
:lol:

Nervozan jer predstavljanje Dodika remetilackim faktorom ne stoji bas najbolje.
A on puno nade polaze u to :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7511
Joined: 16/01/2007 23:38

#28160 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by banjaluka078 »

dr_Evil wrote: 07/05/2024 14:34
3. Protokol nije bitan, koliko god se na njega izvlacili svi. Covjek je pjevao od Topole pa do Ravne gore, nema se vise sta pricati sa njim. Ne mozemo mu nista, sagni glavu, prodji i idi svojim putem, udalji se. Ja nikad vise necu dati glas SDPu sve dok je Nerko predsjednik samo jer ga zbog toga nije postavio na mjesto.

Ti kao osoba koja zivi medju njima naravno da moras otici na posao, bolnicu, skolu i biti medju pojedincima koji naravno zapjevaju Topolu, jer zivis od toga to je tvoja egzistencija. Svecani dogadjaj moze svako eskivirati, a na kraju dana moze se otvorit i bez velike pompe ako nema uslova. Sta je namjera Kavazovica sa ovim, pustio je pEvaca da paradira i salje sliku okolo kao da nije on toboze bad boy. Ovo vama nece ni po cemu olaksati zivot, niti vam pomoci, ovo je ruka spasa Dodiku. Hoce li nakon ovoga nesto za vas povratnike biti konkretno uradjeno pa da vidimo zbog cega je ratni kleptoman para preko TWRA Kavazovic "progutao zabu".

4. Ne racunajte ni na koga, mi smo narod bez kicme i obraza, sutra da se pukne iz Sarajeva bi vam stigle samo lijepe zelje da prezivite, a poslije bi vas proglasili kvislinzima i ljubiteljima agresora, kao sto je bilo i u ovom zadnjem ratu.

5. Ne vidim potrebu da je iko iz Sarajeva bio na ovom otvaranju i dao Dodiku legitimitet. Neka odu sutra i otvore fabriku u Banja luci i zaposle povratnike, tako se voli drzava, pokazuje obraz i kicma! A znamo da nece.
Da, ali protokol jeste bitan, jer praviš neku budućnost narodu ovdje i to pokušavaš raditi na način na koji najbolje znaš. Btw. negdje sam pročitala da Dodikov dolazak nije bio najavljen. Ako je zaista tako i ako se pojavio nepozvan, zamisli kakve bi posljedice imalo to da mu je muftija banjalučki na kapiji harema rekao sikter.
Iskreno, meni je jednako, ako ne i veće zlo, bilo kad sam vidjela da je Draško Stanivuković i ove godine upriličio iftar i da mu se odazvao i muftija i vjernici. Nakon onog fašizma i šovinizma prošle godine kad je zavapio za komadom grunta kojeg je grad izgubio u centru, "pa zamislite, sad mogu doći neki Bošnjaci, muslimani i ovo kupiti". I ideš mu da te nahrani?! E, tu bih trenirala strogoću i karakter.
A ovo danas, pred kamerama? Koliko god da je meni bilo teško slušati Milorada, njemu je bilo teže što je morao ono prevaliti preko usta. Neka satisfakcija.

Ja imam neku, prilično nebitnu funkciju, ali zbog nje nekad moram biti na mjestima na kojima je himna i zastava rs-a. Pokušavam izbjeći kad god to mogu, ali ne mogu svakog puta, jer imam odgovornost prema ljudima koji su mi dali neko svoje povjerenje da ih predstavljam na takvim mjestima i borim se za njihov interes. Prevrne mi li se želudac svakog puta - ma, centrifugira! Islamskoj zajednici nije prvi put, pa ni bošnjačkim političarima, da se sastaju s njim i gorima. Sjećamo se valjda svi vaskršenjeg prijema u po Sarajeva na kojem je bio Krajišnik, poslije odsluženja kazne. Ako se Bakir tad nije okrenuo i otišao, šta da radimo mi ovdje?

Jedan od mojih ljekara je sin ratnog političara iz vrha sds-a, doktorica mi je žena lika koji je i prečesto na tv i bljuje vatru, mamu je operisala sestra zlotvora koji nije fasovao optužnicu za ratne zločine samo zahvaljujući našem nesposobnom pravosuđu. Imali smo brojem jednu (1) ženu ginekologa koja nije Srpkinja, otišla za Njemačku prije nekoliko godina. U skoro svakoj privatnoj ordinaciji u koju odemo visi ikona (ne smeta mi u crkvi, smeta mi kod doktora - da odmah objasnim, jer ne znam na šta se oslanja da bi me liječio, svoje znanje ili Višu Silu). Ne možemo ništa, osim se praviti da se dešava nekom drugom, dok traje. To su realnosti i svakodnevica nas ovdje o kojima niko ne misli.

A što se tiče "pod 5". Čuj, previše političara iz Sarajeva protrči Banjalukom, uslika se, neki razviju i zastavu s ljiljanima pride, i udalje se što brže mogu. Dok god rade to da "pokažu mišiće" Miloradu, razni sdp-i isaci i slični, očekujem i da se pojave tamo gdje će se pojaviti i Milorad. Ako tvrde da se ne boje i da je i komad BL njihova zemlja. Nama ne čine uslugu, čak mi i ne šalju neku poruku i mogu o njima misliti samo lošije.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#28161 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by dr_Evil »

banjaluka078 wrote: 07/05/2024 15:21
A što se tiče "pod 5". Čuj, previše političara iz Sarajeva protrči Banjalukom, uslika se, neki razviju i zastavu s ljiljanima pride, i udalje se što brže mogu. Dok god rade to da "pokažu mišiće" Miloradu, razni sdp-i isaci i slični, očekujem i da se pojave tamo gdje će se pojaviti i Milorad. Ako tvrde da se ne boje i da je i komad BL njihova zemlja. Nama ne čine uslugu, čak mi i ne šalju neku poruku i mogu o njima misliti samo lošije.
Gledaj, ja sam uvijek bio za pojavljivanje, razgovor, i suradnju pod svaku cijenu. Ali ovo iskreno nije trenutak za takvo sto, covjek se je otvoreno deklarisao ko je i sta je, skinuo i zvanicno petokraku i stavio kokardu, dakle nije vise ni novac. Ovo nije trenutak u kojem bilo koji politicar treba da mu daje alibi nego da se krene u otvoreni napad(diplomatski) i izolaciju, pa hajde ako ce to ogoliti i medjunarodnu zajednicu neka ce konacno. Nekad se poslozi geopoliticka situacija tako da je trenutak koji treba iskoristiti, jer ce trajati jako kratko. Sa strane SDP-a poslije kokarde ovo je smijurija koliko lose odigrano, SDA je svakako bratska stranka nacista tako da oni naravno mogu sjedit otvoreno sa kokardama.

Pokazivanje misica po BL sam vec osudio, show za fukaru. Kao sto ti rekoh otvaranje fabrike i to koja bi imala ukljucenu stanogradnju za svoje radnike bi bilo pokazivanje misica, te projekat povratka ili naseljavanja nase BL.

A ti privatno, sta mozes izbjeci, sta ne mozes zbog posla, hB, od pojedinca koji nije javna licnost se nista ne ocekuje jer se kod nas ide u zatvor zbog metra drva, a ne da nece zbog neceg drugog.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28162 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

banjaluka078 wrote: 07/05/2024 15:21
dr_Evil wrote: 07/05/2024 14:34
3. Protokol nije bitan, koliko god se na njega izvlacili svi. Covjek je pjevao od Topole pa do Ravne gore, nema se vise sta pricati sa njim. Ne mozemo mu nista, sagni glavu, prodji i idi svojim putem, udalji se. Ja nikad vise necu dati glas SDPu sve dok je Nerko predsjednik samo jer ga zbog toga nije postavio na mjesto.

Ti kao osoba koja zivi medju njima naravno da moras otici na posao, bolnicu, skolu i biti medju pojedincima koji naravno zapjevaju Topolu, jer zivis od toga to je tvoja egzistencija. Svecani dogadjaj moze svako eskivirati, a na kraju dana moze se otvorit i bez velike pompe ako nema uslova. Sta je namjera Kavazovica sa ovim, pustio je pEvaca da paradira i salje sliku okolo kao da nije on toboze bad boy. Ovo vama nece ni po cemu olaksati zivot, niti vam pomoci, ovo je ruka spasa Dodiku. Hoce li nakon ovoga nesto za vas povratnike biti konkretno uradjeno pa da vidimo zbog cega je ratni kleptoman para preko TWRA Kavazovic "progutao zabu".

4. Ne racunajte ni na koga, mi smo narod bez kicme i obraza, sutra da se pukne iz Sarajeva bi vam stigle samo lijepe zelje da prezivite, a poslije bi vas proglasili kvislinzima i ljubiteljima agresora, kao sto je bilo i u ovom zadnjem ratu.

5. Ne vidim potrebu da je iko iz Sarajeva bio na ovom otvaranju i dao Dodiku legitimitet. Neka odu sutra i otvore fabriku u Banja luci i zaposle povratnike, tako se voli drzava, pokazuje obraz i kicma! A znamo da nece.
Da, ali protokol jeste bitan, jer praviš neku budućnost narodu ovdje i to pokušavaš raditi na način na koji najbolje znaš. Btw. negdje sam pročitala da Dodikov dolazak nije bio najavljen. Ako je zaista tako i ako se pojavio nepozvan, zamisli kakve bi posljedice imalo to da mu je muftija banjalučki na kapiji harema rekao sikter.
Iskreno, meni je jednako, ako ne i veće zlo, bilo kad sam vidjela da je Draško Stanivuković i ove godine upriličio iftar i da mu se odazvao i muftija i vjernici. Nakon onog fašizma i šovinizma prošle godine kad je zavapio za komadom grunta kojeg je grad izgubio u centru, "pa zamislite, sad mogu doći neki Bošnjaci, muslimani i ovo kupiti". I ideš mu da te nahrani?! E, tu bih trenirala strogoću i karakter.
A ovo danas, pred kamerama? Koliko god da je meni bilo teško slušati Milorada, njemu je bilo teže što je morao ono prevaliti preko usta. Neka satisfakcija.

Ja imam neku, prilično nebitnu funkciju, ali zbog nje nekad moram biti na mjestima na kojima je himna i zastava rs-a. Pokušavam izbjeći kad god to mogu, ali ne mogu svakog puta, jer imam odgovornost prema ljudima koji su mi dali neko svoje povjerenje da ih predstavljam na takvim mjestima i borim se za njihov interes. Prevrne mi li se želudac svakog puta - ma, centrifugira! Islamskoj zajednici nije prvi put, pa ni bošnjačkim političarima, da se sastaju s njim i gorima. Sjećamo se valjda svi vaskršenjeg prijema u po Sarajeva na kojem je bio Krajišnik, poslije odsluženja kazne. Ako se Bakir tad nije okrenuo i otišao, šta da radimo mi ovdje?

Jedan od mojih ljekara je sin ratnog političara iz vrha sds-a, doktorica mi je žena lika koji je i prečesto na tv i bljuje vatru, mamu je operisala sestra zlotvora koji nije fasovao optužnicu za ratne zločine samo zahvaljujući našem nesposobnom pravosuđu. Imali smo brojem jednu (1) ženu ginekologa koja nije Srpkinja, otišla za Njemačku prije nekoliko godina. U skoro svakoj privatnoj ordinaciji u koju odemo visi ikona (ne smeta mi u crkvi, smeta mi kod doktora - da odmah objasnim, jer ne znam na šta se oslanja da bi me liječio, svoje znanje ili Višu Silu). Ne možemo ništa, osim se praviti da se dešava nekom drugom, dok traje. To su realnosti i svakodnevica nas ovdje o kojima niko ne misli.

A što se tiče "pod 5". Čuj, previše političara iz Sarajeva protrči Banjalukom, uslika se, neki razviju i zastavu s ljiljanima pride, i udalje se što brže mogu. Dok god rade to da "pokažu mišiće" Miloradu, razni sdp-i isaci i slični, očekujem i da se pojave tamo gdje će se pojaviti i Milorad. Ako tvrde da se ne boje i da je i komad BL njihova zemlja. Nama ne čine uslugu, čak mi i ne šalju neku poruku i mogu o njima misliti samo lošije.
ja kako sam Kojovica neki dan razumio - oni sa Dodikom jos sam po sastancima i nikako vise

ja da sam na mjestu Trojke do rezolucije nista ne bih radio sa Dodikom
da sam na mjestu IZa - ja bih i sa otvaranjem Arnaudije cekao rezoluciju

a onda kada se pogleda objektivno - ovo izgleda kao da je pao dogovor IZa sa Dodikom
a ako je tako - onda bi nedolazak Trojke u tom kontekstu imao drugaciju poruku
a onda opet: Lendo (SDFA) je bio tu

vrijeme - naredni dani - ce pokazati
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#28163 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by vee-jay »

Skijaš wrote: 07/05/2024 15:01
dr_Evil wrote: 07/05/2024 14:34Protokol nije bitan, koliko god se na njega izvlacili svi. Covjek je pjevao od Topole pa do Ravne gore, nema se vise sta pricati sa njim. Ne mozemo mu nista, sagni glavu, prodji i idi svojim putem, udalji se. Ja nikad vise necu dati glas SDPu sve dok je Nerko predsjednik samo jer ga zbog toga nije postavio na mjesto.
Sarajevo treba zatezati, ne povratnici.
Kao Komsic kad je neki dan u Predsjednistvu digao ruku na pitanje: ko je suzdrzan? :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4839
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#28164 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by duh_sa_sjekirom »

Kako veli stara poslovica:
Prestalo kurčenje, počelo turčenje
:D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32372
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28165 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Bobi »

Jel iko od federalnih političara bio na otvorenju Arnaudije ?
Hakiz
Posts: 40867
Joined: 30/07/2015 20:01

#28166 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Hakiz »

lotPi wrote: 07/05/2024 12:52
banjaluka078 wrote: 07/05/2024 12:35 A opet, Željka, Mile, Radovan i Draško dođoše na otvaranje. Iz Sarajeva niko. A toliko patriota koji bi šehidili za državu i ostale floskule.

Nama u BL svejedno, kao i obično. Svakako ne računamo na njih.

Super si primjetila.

Poceli '92 i nastavljaju i danas!
Nismo prvi puta ostavljeni na cjedilu!
Došao je ko je trebao. Kavazović. Ipak je Arnaudija vjerski objekat, pa je red da se političari ne miješaju u vjerske stvari. I obratno.

A ovi nabrojani su došli da pokažu da ni obnova džamije ne može bez njih proći "u njihovoj državi".
Bossona
Posts: 5382
Joined: 21/12/2020 03:28

#28167 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Bossona »

Image
Image

Aladža džamija (Šarena džamija, džamija Hasana Nezira) zgrađena je 1549. godine u Foči te je spadala u kategoriju većih džamija i prva je džamija u Bosni i Hercegovini izgrađena u klasičnom osmanskom stilu. Gradio ju je bliski saradnik Mimar Sinana i njena najveća vrijednost je što su sve kasnije džamije građene oslanjajući se na ideju Aladža džamije. Aladža je uvrštena u kulturnu baštinu Bosne i Hercegovine i na listu spomenika svjetske baštine pri UNESCO-u. Aladža džamija predstavljala je jedno od najznačajnijih graditeljskih ostvarenja i bila je jedan od najbolje proporcioniranih objekata, objekat koji je imao izvorno sačuvane unutarnje dekoracije, kojem se od početka pripisivala izuzetno velika simbolička vrijednost.
Do početka Drugog svjetskog rata Foča je imala 32 džamije, od čega 17 u gradskoj jezgri“
Aladža džamija je skoro pet stoljeća krasila Foču, a zločinačko urbicidne srpske vlasti su je 2. augusta 1992. godine minirale, a ostatke razbacali po različitim lokacijama oko grada nakon etničkog progona većnskog bošnjačkog stanovništva koje je do tada živjelo u Fočii kada su porušili sve druge džamije u gradskom dijelu ali i na cijeloj Opštini kao i ostaku dijela okuparane RBIH.
Prvi fragmenti Aladže pronađeni su 2004. godine, zajedno s ostacima tijela ubijenih Bošnjaka, u masovnoj grobnici na obali Drine.
Dvadeset sedam godina od rušenja, Aladža džamija u Foči ponovo obnovljena 2019 godine da krasi obalu Ćehotine i Drine.
Pet godina trajala je obnova jedne od najljepših džamija na Balkanu, nacionalnog spomenika BiH i spomenika sa liste Svjetske baštine UNESCO-a.

Image




Image
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28168 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

Bossona wrote: 07/05/2024 16:43 Aladža džamija je skoro pet stoljeća krasila Foču, a zločinačko urbicidne srpske vlasti su je 2. augusta 1992. godine minirale...
Pogresna je ta sintagma "zlocinacke srpske vlasti". Srbi su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH, a pripisivanje zlocina citavom narodu je sovinizam. Srbe treba osloboditi velikosrpstva, kao sto se i Nijemce moralo osloboditi nacizma. Ideologija moze biti zlocinacka, etnicka pripadnost zlocinca nije relevantna informacija.
zigson
Posts: 3164
Joined: 04/04/2015 22:17

#28169 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by zigson »

Skijaš wrote: 07/05/2024 17:12
Bossona wrote: 07/05/2024 16:43 Aladža džamija je skoro pet stoljeća krasila Foču, a zločinačko urbicidne srpske vlasti su je 2. augusta 1992. godine minirale...
Pogresna je ta sintagma "zlocinacke srpske vlasti". Srbi su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH, a pripisivanje zlocina citavom narodu je sovinizam. Srbe treba osloboditi velikosrpstva, kao sto se i Nijemce moralo osloboditi nacizma. Ideologija moze biti zlocinacka, etnicka pripadnost zlocinca nije relevantna informacija.
:-)
User avatar
mayab
Posts: 27323
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#28170 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by mayab »

Bossona
Posts: 5382
Joined: 21/12/2020 03:28

#28171 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Bossona »

Skijaš wrote: 07/05/2024 17:12
Bossona wrote: 07/05/2024 16:43 Aladža džamija je skoro pet stoljeća krasila Foču, a zločinačko urbicidne srpske vlasti su je 2. augusta 1992. godine minirale...
Pogresna je ta sintagma "zlocinacke srpske vlasti". Srbi su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH, a pripisivanje zlocina citavom narodu je sovinizam. Srbe treba osloboditi velikosrpstva, kao sto se i Nijemce moralo osloboditi nacizma. Ideologija moze biti zlocinacka, etnicka pripadnost zlocinca nije relevantna informacija.
Vlast koja je planirala i sprovodila udružene zločine, etničko čišćenje, etnocid, urbicid i genocid je zločinačka, što su potvrdili i presudi domaći i međunarodni sudovi, ti nastavi sizisofski guslati. Čuj nazvati šovinizam vlast Srpske Demokratske Stranke zločinačkom!
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28172 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

Bossona wrote: 07/05/2024 17:18
Skijaš wrote: 07/05/2024 17:12
Bossona wrote: 07/05/2024 16:43 Aladža džamija je skoro pet stoljeća krasila Foču, a zločinačko urbicidne srpske vlasti su je 2. augusta 1992. godine minirale...
Pogresna je ta sintagma "zlocinacke srpske vlasti". Srbi su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH, a pripisivanje zlocina citavom narodu je sovinizam. Srbe treba osloboditi velikosrpstva, kao sto se i Nijemce moralo osloboditi nacizma. Ideologija moze biti zlocinacka, etnicka pripadnost zlocinca nije relevantna informacija.
Vlast koja je planirala i sprovodila udružene zločine, etničko čišćenje, etnocid, urbicid i genocid je zločinačka, što su potvrdili i presudi domaći i međunarodni sudovi, ti nastavi sizisofski guslati. Čuj nazvati šovinizam vlast Srpske Demokratske Stranke zločinačkom!
Rekao sam da je pogresna ta sintagma zlocinacke srpske vlasti, kritikuj SDS, Dodika i velikosrpstvo, ali kad govoris negativno o Srbima i srpstvu ja ti moram reci da je to sovinizam.
Bossona
Posts: 5382
Joined: 21/12/2020 03:28

#28173 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Bossona »

Skijaš wrote: 07/05/2024 17:23
Bossona wrote: 07/05/2024 17:18
Skijaš wrote: 07/05/2024 17:12

Pogresna je ta sintagma "zlocinacke srpske vlasti". Srbi su jedan od tri konstitutivna naroda u BiH, a pripisivanje zlocina citavom narodu je sovinizam. Srbe treba osloboditi velikosrpstva, kao sto se i Nijemce moralo osloboditi nacizma. Ideologija moze biti zlocinacka, etnicka pripadnost zlocinca nije relevantna informacija.
Vlast koja je planirala i sprovodila udružene zločine, etničko čišćenje, etnocid, urbicid i genocid je zločinačka, što su potvrdili i presudi domaći i međunarodni sudovi, ti nastavi sizisofski guslati. Čuj nazvati šovinizam vlast Srpske Demokratske Stranke zločinačkom!
Rekao sam da je pogresna ta sintagma zlocinacke srpske vlasti, kritikuj SDS, Dodika i velikosrpstvo, ali kad govoris negativno o Srbima i srpstvu ja ti moram reci da je to sovinizam.
Je li Republika Srpska šovinistički i diskriminrajući naziv, pitam pogrešnu osobu za koju je Ustav RBiH na koji se zakleo da će ga braniti kao i Republiku BiH bio nebitan i samo zarez. Bitno je uhljebiti se i parazitirati decenijama na Daytronsko etnišovinističkom aparhejdu koji tebi ne smeta i usput šupljirati i spinovati istinu.
User avatar
Skijaš
Posts: 12777
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28174 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Skijaš »

Bossona wrote: 07/05/2024 17:31
Skijaš wrote: 07/05/2024 17:23
Bossona wrote: 07/05/2024 17:18

Vlast koja je planirala i sprovodila udružene zločine, etničko čišćenje, etnocid, urbicid i genocid je zločinačka, što su potvrdili i presudi domaći i međunarodni sudovi, ti nastavi sizisofski guslati. Čuj nazvati šovinizam vlast Srpske Demokratske Stranke zločinačkom!
Rekao sam da je pogresna ta sintagma zlocinacke srpske vlasti, kritikuj SDS, Dodika i velikosrpstvo, ali kad govoris negativno o Srbima i srpstvu ja ti moram reci da je to sovinizam.
Je li Republika Srpska šovinistički i diskriminrajući naziv
Apsolutno, i to pitanje treba problematizirati na svim nivoima.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#28175 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by AdzijaFace »

RS je ustavna kategorija ove zemlje. Neko je to potpisao, pa samim time racun isporucite istima. Od njih zahtjevajte izmjene i njih prozivajte.
Post Reply