Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Locked
palermo
Posts: 22426
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27626 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 01/05/2024 20:20
Skijaš wrote: 01/05/2024 19:51
palermo wrote: 01/05/2024 15:50 Koje ? Ovo sto su uradili amerikanci, britanci i nijemci ? Jebi ga, bio na rostilju ( nije los bio ) pa ne upratih svu pricu. Jel se.ovo hoce da kaze da je rezolucija rezultat rada Trojke ? Nije zar....daj, ne mogu belivovati da se to pise...,

Vjerovatno se ipak na nesto drugo misli, ne moze biti da se na ovo misli
Godinu dana ide prica kako je politika dijaloga i kompromisa s Dodikom jedina ispravna, a kad drustvo (zaslugom nekih sasvim drugih igraca) upadne u tracnice koje vode ka drugacijem raspletu, Trojka preko noci postaje paradigma konfrontiranja s velikosrpskom ekipom, kao popisali se po ovom, popisali se po onom....

Sutra ako se opet sastanu u Bakincima, opet ce ici prica kako je konsenzus jedini put naprijed :-D
Dirljiva scena vaseg puhanja u istu trubu ne smije proci nezabiljezeno.
Hvala ti na ovome Batice. Jer ako sam na nesto ponosan na ovome.forumu je to sto su mi se stavovi tokom ovih vise od 15 godina klixovog forumarenja u 99% slucajeva podudarali sa Skijasovom. A to da je on moralna vertikala ovog foruma cak i ti znas. Al ne moras priznati, razumijem te.
zigson
Posts: 3158
Joined: 04/04/2015 22:17

#27627 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by zigson »

Ma ne znam sta se lijepite na batu, bot ko bot ne treba mu ni odgovarati
User avatar
P.Starck
Posts: 1161
Joined: 14/07/2010 22:46

#27628 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by P.Starck »

Lijepo je Zlatku u NY. Jedno od rijetkih mjesta na kugli zemaljskoj koje može i više nego zadovoljiti njegove apetite. Ipak je on američki đak.
Drago mi je da se stavio u ovu funkciju.

Deri Zlaja guzove tricama sa parkinga.
PM72
Posts: 17910
Joined: 30/04/2012 16:54

#27629 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by PM72 »

Kaže Mile on je kriv što je Zlaja u NY ,navodno se smilovo jer ih je molio da ga tamo pošalju radi liječenja kćerke :?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16571
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#27630 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by sime_cipol »

PM72 wrote: 01/05/2024 20:23
mk ultra wrote: 01/05/2024 20:14 Zlatko Lagumdzija je jedan od pametnijih ljudi u Bosnjackoj politici ikad, sviđao vam se ili ne...
Naravno ali ne tako davno je proglašavan grobarom SDP-a i socijaldemokratije,lopovom koji je pokro Adil begove pare pa do četnikom...
Kad je nesto dobro, treba pohvaliti. Isto tako i posrati kad je lose. Nema svetih krava. Ovo sad Zlaja hendla doktorski
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10970
Joined: 27/04/2021 22:52

#27631 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by tramvajtrojka »

PM72 wrote: 01/05/2024 21:05 Kaže Mile on je kriv što je Zlaja u NY ,navodno se smilovo jer ih je molio da ga tamo pošalju radi liječenja kćerke :?
Zlaja i lepi Hare su dokaz da budes svjetski mangup nije znak da ces biti dobar na lokalnom nivou, njih dvojica koliko su usrali na domacem planu toliko su na vanjskom odradili top stvari.

Niko nije lepom haretu i zlaji halalio sta su uradili ovdje gdje su nas ostavili na pladnju kriminalnim izdajnickim minderasima al ne mozemo se i budale napraviti pa ne pohvaliti ono sinocnje trpanje papaka
putokaz1
Posts: 12476
Joined: 31/05/2014 23:56

#27632 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by putokaz1 »

Kampanja u BH:
Gluplja i Primitivnija nego ikada
izvrsni direktor
Posts: 9646
Joined: 20/12/2018 16:11

#27633 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by izvrsni direktor »

PM72 wrote: 01/05/2024 20:23
mk ultra wrote: 01/05/2024 20:14 Zlatko Lagumdzija je jedan od pametnijih ljudi u Bosnjackoj politici ikad, sviđao vam se ili ne...
Naravno ali ne tako davno je proglašavan grobarom SDP-a i socijaldemokratije
To idalje stoji. Odlika velikih ljudi je da znaju dobre poteze pohvalit a lose kudit. Ti izgleda odbijas po svaku cijenu pohvalit najveci potez bh diolomatije
Last edited by izvrsni direktor on 01/05/2024 21:24, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45659
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27634 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

PM72 wrote: 01/05/2024 20:23
mk ultra wrote: 01/05/2024 20:14 Zlatko Lagumdzija je jedan od pametnijih ljudi u Bosnjackoj politici ikad, sviđao vam se ili ne...
Naravno ali ne tako davno je proglašavan grobarom SDP-a i socijaldemokratije,lopovom koji je pokro Adil begove pare pa do četnikom...
Kako ko.

Uvijek je potrebno realnosti. Svukao je SDP u ravan nizom losih poteza i dobro je sto prestao biti predsjednik SDPa.

Medjutim, kada ga je Becirovic imenovao, bio sam medju rijetkima koji su pohvalili ovaj potez znajuci njegove kapacitete i da se nije mogla naci bolja pozicija za njega trenutno.

I vidi se da je nas oar bilo u pravu.

To da je cetnik to se zna ko je srao, a za Adil bega nikad nisam te stvari komentarisao jer nemam pojma sta je tu bilo.
User avatar
dale cooper
Posts: 28532
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27635 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by dale cooper »

Ne mislim da je ova UN rezolucija baš neki masterplan trojke, ali su se kadrovi koji dolaze ili koje je postavila trojka svesrdno uključili u lobiranje
što je svakako za pohvale. SDF-ovci bi u najboljem slučaju pokazali standardan nivo kurcobolje za vanjsku politiku, a u najgorem bi možda vršili
i kakve opstrukcije radi vlastitog šićarenja.
User avatar
Altsa
Posts: 7369
Joined: 19/03/2004 18:31

#27636 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Altsa »

To sto je Lagum odradio odlicno posao u UN ga ne amnestira od katastrofalnih gresaka koje je SDP cinio sa njim na celu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45659
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27637 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

tramvajtrojka wrote: 01/05/2024 21:15
PM72 wrote: 01/05/2024 21:05 Kaže Mile on je kriv što je Zlaja u NY ,navodno se smilovo jer ih je molio da ga tamo pošalju radi liječenja kćerke :?
Zlaja i lepi Hare su dokaz da budes svjetski mangup nije znak da ces biti dobar na lokalnom nivou, njih dvojica koliko su usrali na domacem planu toliko su na vanjskom odradili top stvari.

Niko nije lepom haretu i zlaji halalio sta su uradili ovdje gdje su nas ostavili na pladnju kriminalnim izdajnickim minderasima al ne mozemo se i budale napraviti pa ne pohvaliti ono sinocnje trpanje papaka
Sjecam se jednog intervjua Granica kako je pohvalio Silajdzica za namazanost.

Bas tako, usrali su na domacem planu, ali su na medjunarodnom ipak radili dobre stvari. No tesko je navijacima shvatiti da se jedna osoba moze pohvaliti i kuditi zbog svojih djela.

U navijanju ima samo crno-bijelo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45659
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27638 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote: 01/05/2024 21:25 Ne mislim da je ova UN rezolucija baš neki masterplan trojke, ali su se kadrovi koji dolaze ili koje je postavila trojka svesrdno uključili u lobiranje
što je svakako za pohvale. SDF-ovci bi u najboljem slučaju pokazali standardan nivo kurcobolje za vanjsku politiku, a u najgorem bi možda vršili
i kakve opstrukcije radi vlastitog šićarenja.
Trojkina zasluga je u dvije cinjenice:

1. Samo imenovanje Lagumdzije - dakle dobro kadroviranje
2. Okretanje Zapadu i distanciranje od istocnih diktatura i poludiktatura koje su se orema nama ponasale ko prema nepozvanom gostu.

U tom smislu gledati i npr solidnu diplomatsku aktivnost od strane Konakovica.

Evo i Becirevic u Egiptu u trenutku kada se Egipat puno pita na kriznom podrucju.

Naravno da je mnogo pomogao i rat u Ukrajini, ali stvar je sto su se napokon neke okolnosti i iskoristile. Nije se sjedilo na minderu i naprdjivalo kako svi nama nesto trebaju jer eto najvise nas pobijeno i zrtve smo.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10970
Joined: 27/04/2021 22:52

#27639 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by tramvajtrojka »

dale cooper wrote: 01/05/2024 21:25 Ne mislim da je ova UN rezolucija baš neki masterplan trojke, ali su se kadrovi koji dolaze ili koje je postavila trojka svesrdno uključili u lobiranje
što je svakako za pohvale. SDF-ovci bi u najboljem slučaju pokazali standardan nivo kurcobolje za vanjsku politiku, a u najgorem bi možda vršili
i kakve opstrukcije radi vlastitog šićarenja.
Image
Image

Znamo i njihov stav, vidi se i po forumu kako provlace taj light narativ, dok po drustvenim mrezama i preko svojih novinara kao Avdo A. porucuju sta im znaci Srebrenica i ova rezolucija

Smijesno i žalosno je da se morao cekati dolazak trojke da se srede Potočari i napravi impresivan institut na celu sa suljagicem, koliko god mi se on ne svidja kao osoba ne smije se ne pohvaliti njegov rad po tom pitanju
giannibelif
Posts: 2078
Joined: 28/01/2017 22:11

#27640 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by giannibelif »

Master plan nije postojao, ali je postojao plan Bećirovića da Zlatka pošalje u New York i spremalo se to po cijenu bilo čega i nije popustio ni mrvicu, a SNSD je znao da će biti dobro i kvalitetno yeban čim Zlatko gore stigne i useli u kancelariju i stan.
User avatar
dale cooper
Posts: 28532
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#27641 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by dale cooper »

Chmoljo wrote: 01/05/2024 21:30
dale cooper wrote: 01/05/2024 21:25 Ne mislim da je ova UN rezolucija baš neki masterplan trojke, ali su se kadrovi koji dolaze ili koje je postavila trojka svesrdno uključili u lobiranje
što je svakako za pohvale. SDF-ovci bi u najboljem slučaju pokazali standardan nivo kurcobolje za vanjsku politiku, a u najgorem bi možda vršili
i kakve opstrukcije radi vlastitog šićarenja.
Trojkina zasluga je u dvije cinjenice:

1. Samo imenovanje Lagumdzije - dakle dobro kadroviranje
2. Okretanje Zapadu i distanciranje od istocnih diktatura i poludiktatura koje su se orema nama ponasale ko prema nepozvanom gostu.

U tom smislu gledati i npr solidnu diplomatsku aktivnost od strane Konakovica.

Evo i Becirevic u Egiptu u trenutku kada se Egipat puno pita na kriznom podrucju.

Naravno da je mnogo pomogao i rat u Ukrajini, ali stvar je sto su se napokon neke okolnosti i iskoristile. Nije se sjedilo na minderu i naprdjivalo kako svi nama nesto trebaju jer eto najvise nas pobijeno i zrtve smo.
Da, to sam uglavnom i mislio. Koliko god nisam bio za "nagrađivanje" Lagumdžije mjestom amabasadora pri UN-u, pokazao je da zna kroz
lobiranje odraditi odličan posao, što nam je falilo prethodnih godina. Konaković i Bećirević isto obavljaju korektan posao u tom smislu.
Ide se na sve strane da se lobira za BiH što i jeste jebena svrha MVP i predsjedništva, a ne nabavka hurma po arapskom svijetu i minderisanje
kod sultana što su uglavnom bili dometi prethodne SDF-ove vlasti u vanjskoj politici.
User avatar
Ludzak
Posts: 5555
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#27642 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Ludzak »

"Svi ćete vi pred Allaha", To mi je najdraža rečenica tih ponosnih kriminalnih kleronacionalista.
Čuj eskalacija Bošnjaci-Srbi... Zar je kada bila mirna relacija između njih?
Škobo Habu
Posts: 9091
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#27643 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Škobo Habu »

tramvajtrojka wrote: 01/05/2024 21:32
dale cooper wrote: 01/05/2024 21:25 Ne mislim da je ova UN rezolucija baš neki masterplan trojke, ali su se kadrovi koji dolaze ili koje je postavila trojka svesrdno uključili u lobiranje
što je svakako za pohvale. SDF-ovci bi u najboljem slučaju pokazali standardan nivo kurcobolje za vanjsku politiku, a u najgorem bi možda vršili
i kakve opstrukcije radi vlastitog šićarenja.
Image
Image

Znamo i njihov stav, vidi se i po forumu kako provlace taj light narativ, dok po drustvenim mrezama i preko svojih novinara kao Avdo A. porucuju sta im znaci Srebrenica i ova rezolucija

Smijesno i žalosno je da se morao cekati dolazak trojke da se srede Potočari i napravi impresivan institut na celu sa suljagicem, koliko god mi se on ne svidja kao osoba ne smije se ne pohvaliti njegov rad po tom pitanju
Ovoj Istrazi k'o da je Prpa glavni urednik?
made_in_sarajevo
Posts: 5594
Joined: 06/05/2013 23:05

#27644 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by made_in_sarajevo »

Eno onaj meni odgovori kako je fadil ostavio 200 miliona u budzetu, ali je morao ukrasti 10 miliona na respiratoru. Zaboravit cemo kako je fadil zasluzan zahvaljujuci koroni i skakaknju cijena i automatski pdv-a. Vrhunska pamet fadila i sad kad nema toga, a na racun doslo kurcenje fadila i placanje bez ikakvog plana i vizije, eh to je niksic lopov, a fadil vizionar. Od ovakvih vizionara se i moze ocekivati da navijaju kontra rezolucije i da navijaju da budemo sa rusijom i iranom, da pljuju puljica i slicne. Trebo je bakir otici tamo da kaze selam mene poslao asim i da povede ovo pasce avdu avdica. Glup covjek ce reci da je ovo rezultat trojke samo, ali je itekako utjecaja imalo okretanje od rusije, irana i obaranje zelenih fasista sa vlasti, gdje nema asima, bakira ili zahiragica kojem je bitno da arapska slova obaraju hrtov mikrofon. Ljudi ih 30 godina pokusali gurati jok njima bitnije hurme od irana.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#27645 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Athlon64 »

made_in_sarajevo wrote: 01/05/2024 21:50 Eno onaj meni odgovori kako je fadil ostavio 200 miliona u budzetu, ali je morao ukrasti 10 miliona na respiratoru. Zaboravit cemo kako je fadil zasluzan zahvaljujuci koroni i skakaknju cijena i automatski pdv-a. Vrhunska pamet fadila i sad kad nema toga, a na racun doslo kurcenje fadila i placanje bez ikakvog plana i vizije, eh to je niksic lopov, a fadil vizionar. Od ovakvih vizionara se i moze ocekivati da navijaju kontra rezolucije i da navijaju da budemo sa rusijom i iranom, da pljuju puljica i slicne. Trebo je bakir otici tamo da kaze selam mene poslao asim i da povede ovo pasce avdu avdica. Glup covjek ce reci da je ovo rezultat trojke samo, ali je itekako utjecaja imalo okretanje od rusije, irana i obaranje zelenih fasista sa vlasti, gdje nema asima, bakira ili zahiragica kojem je bitno da arapska slova obaraju hrtov mikrofon. Ljudi ih 30 godina pokusali gurati jok njima bitnije hurme od irana.
Glupost je pripisivati Fadilu neke giga-uspjehe, ali nova Vlada FBIH je imala samo zadatak da održi iste ekonomske tokove, a ona svakim danom srlja u nova zaduženja, bukvalno po tome za godinu dana uspješno sustiže RS. :-) :-)
User avatar
P.Starck
Posts: 1161
Joined: 14/07/2010 22:46

#27646 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by P.Starck »

Upravo pročitao Zlajin govor. Bio na odmoru :)
Ja bi lično bio i grublji. Ali i ovo je bolje od par tona hurme i svena.
Imao je Zlatko puno promašaja. Mnogi od njih su još uvijek dio javnog života i SDP poslušnici bez dana radnog staža. Znaju se. Od tobože glasnogovornika do sudija. Bez dana radnog staža. Šta bi rekao direktor Vase Miskina Crnog. Salko.
Opet kažem deri Zlaja guzove tricama s parkinga.
izvrsni direktor
Posts: 9646
Joined: 20/12/2018 16:11

#27647 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by izvrsni direktor »

Athlon64 wrote: 01/05/2024 21:53
made_in_sarajevo wrote: 01/05/2024 21:50 Eno onaj meni odgovori kako je fadil ostavio 200 miliona u budzetu, ali je morao ukrasti 10 miliona na respiratoru. Zaboravit cemo kako je fadil zasluzan zahvaljujuci koroni i skakaknju cijena i automatski pdv-a. Vrhunska pamet fadila i sad kad nema toga, a na racun doslo kurcenje fadila i placanje bez ikakvog plana i vizije, eh to je niksic lopov, a fadil vizionar. Od ovakvih vizionara se i moze ocekivati da navijaju kontra rezolucije i da navijaju da budemo sa rusijom i iranom, da pljuju puljica i slicne. Trebo je bakir otici tamo da kaze selam mene poslao asim i da povede ovo pasce avdu avdica. Glup covjek ce reci da je ovo rezultat trojke samo, ali je itekako utjecaja imalo okretanje od rusije, irana i obaranje zelenih fasista sa vlasti, gdje nema asima, bakira ili zahiragica kojem je bitno da arapska slova obaraju hrtov mikrofon. Ljudi ih 30 godina pokusali gurati jok njima bitnije hurme od irana.
Glupost je pripisivati Fadilu neke giga-uspjehe, ali nova Vlada FBIH je imala samo zadatak da održi iste ekonomske tokove, a ona svakim danom srlja u nova zaduženja, bukvalno po tome za godinu dana uspješno sustiže RS. :-) :-)
Covjek gore lijep opisao i objasnio i ti opet ne mozes da skontas
Jel moguce???
User avatar
Point.
Posts: 27964
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#27648 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Point. »

Je li se Željka oporavila od jučerašnje šutke?
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#27649 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Athlon64 »

izvrsni direktor wrote: 01/05/2024 21:56
Athlon64 wrote: 01/05/2024 21:53
made_in_sarajevo wrote: 01/05/2024 21:50 Eno onaj meni odgovori kako je fadil ostavio 200 miliona u budzetu, ali je morao ukrasti 10 miliona na respiratoru. Zaboravit cemo kako je fadil zasluzan zahvaljujuci koroni i skakaknju cijena i automatski pdv-a. Vrhunska pamet fadila i sad kad nema toga, a na racun doslo kurcenje fadila i placanje bez ikakvog plana i vizije, eh to je niksic lopov, a fadil vizionar. Od ovakvih vizionara se i moze ocekivati da navijaju kontra rezolucije i da navijaju da budemo sa rusijom i iranom, da pljuju puljica i slicne. Trebo je bakir otici tamo da kaze selam mene poslao asim i da povede ovo pasce avdu avdica. Glup covjek ce reci da je ovo rezultat trojke samo, ali je itekako utjecaja imalo okretanje od rusije, irana i obaranje zelenih fasista sa vlasti, gdje nema asima, bakira ili zahiragica kojem je bitno da arapska slova obaraju hrtov mikrofon. Ljudi ih 30 godina pokusali gurati jok njima bitnije hurme od irana.
Glupost je pripisivati Fadilu neke giga-uspjehe, ali nova Vlada FBIH je imala samo zadatak da održi iste ekonomske tokove, a ona svakim danom srlja u nova zaduženja, bukvalno po tome za godinu dana uspješno sustiže RS. :-) :-)
Covjek gore lijep opisao i objasnio i ti opet ne mozes da skontas
Jel moguce???
Fadila možeš porediti sa Zlatkom.

Lopovi obojica, ali za konkurenciju (Nermin Nikšić, Komšić, Alkalaj...) su Nikola Tesla u poslu.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#27650 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive) Vol 2

Post by Login77777 »

Škobo Habu wrote: 01/05/2024 21:46
tramvajtrojka wrote: 01/05/2024 21:32
dale cooper wrote: 01/05/2024 21:25 Ne mislim da je ova UN rezolucija baš neki masterplan trojke, ali su se kadrovi koji dolaze ili koje je postavila trojka svesrdno uključili u lobiranje
što je svakako za pohvale. SDF-ovci bi u najboljem slučaju pokazali standardan nivo kurcobolje za vanjsku politiku, a u najgorem bi možda vršili
i kakve opstrukcije radi vlastitog šićarenja.
Image
Image

Znamo i njihov stav, vidi se i po forumu kako provlace taj light narativ, dok po drustvenim mrezama i preko svojih novinara kao Avdo A. porucuju sta im znaci Srebrenica i ova rezolucija

Smijesno i žalosno je da se morao cekati dolazak trojke da se srede Potočari i napravi impresivan institut na celu sa suljagicem, koliko god mi se on ne svidja kao osoba ne smije se ne pohvaliti njegov rad po tom pitanju
Ovoj Istrazi k'o da je Prpa glavni urednik?
Ovaj tekst napisati bez imalo srama moze samo osoba blizka SDFu…
Locked