Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#43601 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arzuhal »

8. januar – Dan poginulih boraca Armije Republike BiH pravoslavne vjeroispovijesti

Kako je utvrđeno Kalendarom obilježavanja značajnih događaja, datuma i ličnosti iz perioda odbrambeno-oslobodilačkog rata ‘92 – ‘95. godine na području Kantona Sarajevo, i ove godine na današnji dan, a nakon velikog hrišćanskog praznika Božića, kada pravoslavni vjernici obilaze grobove svojih najmilijih i mi se s tugom i ponosom prisjećamo naših pravoslavnih saboraca – istinskih heroja koji su svoje živote utkali u temelje naše jedine domovine Bosne i Hercegovine.

Image

Neka im je laka zemlja bosanska.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#43602 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Sta se ono država BiH zadužila i dala garancije za željeznice RS :shock:
Zar se nije trebao manji entitet zadužiti za njih i dati garancije?
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#43603 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Krokodajl »

Današnja izjava Ivanića u vezi sa Brianom Yee Hoytom i njegovim eventualnim dolaskom na mjesto ambasadora u Sarajevo je po mom nekom mišljenju najava da oni ipak znaju nešto o tome, odnosno da zna da će doći do "rošade".

Koliko bi po vama dolazak Briana Yee Hoyta na mjesto ambasadora značio za BiH i šta stoji iza svega ovoga ?

Na stranu BiH, Dejton i stvari vezane za našu državu, koliko je USA-u stalo da zaustave procese koji se dešavaju u RS, a posljednja kap je dolaza predsjednika Južne Osetije ?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#43604 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by horkesh »

arzuhal wrote:8. januar – Dan poginulih boraca Armije Republike BiH pravoslavne vjeroispovijesti

Kako je utvrđeno Kalendarom obilježavanja značajnih događaja, datuma i ličnosti iz perioda odbrambeno-oslobodilačkog rata ‘92 – ‘95. godine na području Kantona Sarajevo, i ove godine na današnji dan, a nakon velikog hrišćanskog praznika Božića, kada pravoslavni vjernici obilaze grobove svojih najmilijih i mi se s tugom i ponosom prisjećamo naših pravoslavnih saboraca – istinskih heroja koji su svoje živote utkali u temelje naše jedine domovine Bosne i Hercegovine.

Image

Neka im je laka zemlja bosanska.
Neka im je vječna slava. Vjerovatno kategorija ljudi koja je najgore prošla u poraću.
megaman4
Posts: 4936
Joined: 08/08/2011 23:59

#43605 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by megaman4 »

Krokodajl wrote:Današnja izjava Ivanića u vezi sa Brianom Yee Hoytom i njegovim eventualnim dolaskom na mjesto ambasadora u Sarajevo je po mom nekom mišljenju najava da oni ipak znaju nešto o tome, odnosno da zna da će doći do "rošade".

Koliko bi po vama dolazak Briana Yee Hoyta na mjesto ambasadora značio za BiH i šta stoji iza svega ovoga ?

Na stranu BiH, Dejton i stvari vezane za našu državu, koliko je USA-u stalo da zaustave procese koji se dešavaju u RS, a posljednja kap je dolaza predsjednika Južne Osetije ?

Neko ko je iskreni prijatelj u Americi i ko ne želi ruski smrad u BiH da se dalje širi.


Dodik je ovim činom na dobrom putu da dobije što i zaslužuje a to je ili zatvor ili kraj političke karijere.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4117
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#43607 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Evo, bas sada sam im uplatio $1 za ovo izvjesce. :wink:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#43608 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Kaje onaj kockoglavi za baju:
"Nobody can do us any harm, we are stronger than klix”. :lol: :lol:
Inace, ovo treba iskoristiti do maksimuma - oznaciti sumnjake i vozda im kao ruske trabante na Balkanu, faktor nestabilnosti... :izet:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#43609 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arzuhal »

LBVIEW wrote:Kaje onaj kockoglavi za baju:
"Nobody can do us any harm, we are stronger than klix”. :lol: :lol:
Inace, ovo treba iskoristiti do maksimuma - oznaciti sumnjake i vozda im kao ruske trabante na Balkanu, faktor nestabilnosti... :izet:
Što reče Suljagić RS kao Donbas
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#43610 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Bivši visoki predstavnik u BiH Wolfgang Petritsch u ekskluzivnom razgovoru za N1 kaže kako u Briselu nikada nije bilo više ljutnje na političare u Bosni i Hercegovini. Petritsch kaže kako je vrijeme da se Bosna i Hercegovina fokusira na evropski put i da zaboravi politiku podjela koji predvode Milorad Dodik i Dragan Čović.

“Pokazalo se na slučaju Rusije da nema para koje leže okolo za Republiku Srpsku. Dodik je prije više od dvije godine trijumfalno objavio kako će od Moskve dobiti 500 miliona dolara. Šta je došlo? Ništa! Niti jedna jedina rublja nije došla! To je kako radi stvarnost. Većina ekonomske razmjene Republike Srpske se odvija sa Evropom, a ne sa Rusijom. Kada je u pitanju Turska, tu imamo malo drugačiji problem. Oni imaju toliko unutrašnjih problema da bi se vi trebali okrenuti Evropskoj Uniji i članicama Unije. Posebno tu mislim na to zato što Bugarska trenutno predsjedava Evropskom Unijom, nakon toga slijede Austrija I Rumunija. Zato ćete u narednom periodu fokus stvarno imati na Zapadnom Balkanu. To je ono što Bosna i Hercegovina stvarno mora iskristalisati. Sva, da je tako nazovem, retro-politika koju provode Dodik i Čović nigdje ne vodi. U Evropi mi radimo na ujedinjenju, a u Bosni I Hercegovini se oni nadaju razjedinjavanju. To je definitivno pogrešan put”, kaže Petritsch.

Iako mnogi tvrde da će samit zemalja Zapadnog Balkana u Londonu koji bi se trebao održati kasnije ove godine biti prilika za Dejton 2, Petritsch smatra da nema ništa od toga. On, pak ima, zanimljivu ideju da Bosni I Hercegovini ustvari treba novi program koji bi se zvao “EU1”.

“Ono što mislim da nam treba biti cilj je EU1, ako možemo tako govoriti, moramo raditi na europeizaciji ne na nastavku produžavanja Dejtona. Mislim da trebamo završiti sa Dejtonom. Dostignuća Dejtona trebaju biti uzeta u obzir, ali moramo napraviti naredni korak koji je, kako sam već rekao, europeizacija. Zbog toga se nadam da će EU napraviti jasan program, I zato se nadam da će Bosna I Hercegovina biti među onim zemljama koje će dobiti signal. Ali da budem potpuno iskren, nikada nisam čuo toliko kritika o pojedinim bosanskim političarima kao što ih čujem sada. Jedan od posebnih problema koje Brisel identifikuje jesu izbori koji će se održati na jesen. Zato mislim da je ovo dobra prilika da umjesto stare prakse da kada se održavaju izbori sve stane, mislim da sada treba biti napravljen jedinstven plan za budućnost i da ga trebaju predložiti političari koji gledaju u budućnost. Bosni i Hercegovini još uvijek nedostaje evropskog duha saradnje”, ističe Petritsch.

Kada je u pitanju nova strategija Evropske Unije za Zapadni Balkan te predstojeći samit u Sofiji, bivši visoki predstavnik misli kako će biti prava prilika za neke pozitivne signale.

“Ono što trenutno proživljavamo je historijska šansa koja dolazi 15 godina nakon samita u Solunu, a to je samit koji će se u maju održati u Sofiji. Pred Božić sam bio u Briselu i razgovarao sam s ljudima koji rade na pripremi nove strategije za Zapadni Balkan I mislim da je to dobar znak i signal da se Evropska Unija budi. Naravno, to se neće desiti odmah. Mislim da s novom Evropskom komisijom koja će preuzeti mandat 2020., dvije naredne godine 2018. i 2019., su veoma važne za pripremu. Samit u Sofiji je već privukao pažnju jer spominje konkretne datume pristupanja i procesa pristupanja za Srbiju i Crnu Goru. Također se nadam da će dati jasan signal Albaniji i Makedoniji, za početak pregovora o pristupanju. Nažalost, Bosna i Hercegovina i dalje zaostaje sve više”, zaključuje Petritsch.

Izvor: Slobodna Bosna
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#43611 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Heartbeats »

arzuhal wrote:
LBVIEW wrote:Kaje onaj kockoglavi za baju:
"Nobody can do us any harm, we are stronger than klix”. :lol: :lol:
Inace, ovo treba iskoristiti do maksimuma - oznaciti sumnjake i vozda im kao ruske trabante na Balkanu, faktor nestabilnosti... :izet:
Što reče Suljagić RS kao Donbas
Vidi ovo, kad Suljagić ovo kaže ne valja, ali kad Nikolaidis isto kaže onda Andrej nije radikal...
http://zurnal.info/novost/20917/ako-su- ... aju-pucati
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#43612 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arzuhal »

Heartbeats wrote:
arzuhal wrote:
LBVIEW wrote:Kaje onaj kockoglavi za baju:
"Nobody can do us any harm, we are stronger than klix”. :lol: :lol:
Inace, ovo treba iskoristiti do maksimuma - oznaciti sumnjake i vozda im kao ruske trabante na Balkanu, faktor nestabilnosti... :izet:
Što reče Suljagić RS kao Donbas
Vidi ovo, kad Suljagić ovo kaže ne valja, ali kad Nikolaidis isto kaže onda Andrej nije radikal...
http://zurnal.info/novost/20917/ako-su- ... aju-pucati
Ja imam 'vam neke principe kojih se držim pa kao neko kaže nešto a ja vidim da je u skladu s tim principima, ja mu odmah aferimam :thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#43613 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arzuhal »

Da li ste u kontaktu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem?

INCKO: Mi se poznajemo nekoliko godina i u kontaktu smo SMS-om.

:lol:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#43614 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by shiljak »

arzuhal wrote:Da li ste u kontaktu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem?

INCKO: Mi se poznajemo nekoliko godina i u kontaktu smo SMS-om.

:lol:
Relationship Status: It's complicated
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#43615 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

arzuhal wrote:Da li ste u kontaktu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem?

INCKO: Mi se poznajemo nekoliko godina i u kontaktu smo SMS-om.

:lol:
Image
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#43616 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by problemnatravunu »



Stručnjak je objasnio sustinu, i kako stvari stoje, i samo budala ne vidi da je ovo sto ovi političari sada rade, a gdje kao fol nesto rjesavaju , zapravo laž i zamlaćivanje, jer njima nije u interesu priključenje jednoj EU, nego gledaju kako spasiti sopstvenu guzicu.Tu je Čovke najviše zaglibio
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#43617 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by muha_sa »

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#43618 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

Britanski "The Guardian" objavio je reportažu o nekadašnjem zloglasnom hotelu "Vlina Vlas" u Višegradu koji je bio logor silovanja tokom rata u BiH.
Upozoravaju da svi turisti koji ne govore francuski ili njemački jezik, a žele rezervisati hotel u ovom. bh. mjestu putem Trip Advisora, to ne mogu znati i vrlo lako će završiti u zgradi koja je korištena za ubistva, silovanja i mučenje koje su vršili paravojne grupe prije nešto manje od 25 godina.

"Iako su dušeci promijenjeni, a zidovi okrečeni, okviri kreveta na kojima turisti spavaju su isti oni na kojima je desetine žena napadnuto. U lobiju se nalazi isti kameni pod koji je bio prekriven krvlju, a turisti se kupaju u bazenu u kojem su vršene egzekucije", piše The Guardian
.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/the-gua ... /180128079
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#43619 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by wonkaw »

ovo je nenadjebivo, jedan dan bez stranke i ovolika kuknjava, a u dvije recenice prva kontradiktira drugu... pljuc

"Svjesni činjenice da je naš način djelovanja nekonvencionalan za bosanske političke prilike u koje ste se uklopili, ne čudi vaš pokušaj da svojom toplom preporukom upozorite i prepadnete naše moguće nove političke partnere te i tako nastavite naš politički progon. Gledajući iz vašeg ugla djelovanja koje smo opisali u pismu istupanja, naravno da nikada nećete shvatati da postoje ljudi kojima bavljenje politikom predstavlja odgovornost, a ne uhljebljavnje."

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bivsi-z ... /180201068

:D uhljeb nego sta
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#43621 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zippoo87 »

problemnatravunu wrote:

Stručnjak je objasnio sustinu, i kako stvari stoje, i samo budala ne vidi da je ovo sto ovi političari sada rade, a gdje kao fol nesto rjesavaju , zapravo laž i zamlaćivanje, jer njima nije u interesu priključenje jednoj EU, nego gledaju kako spasiti sopstvenu guzicu.Tu je Čovke najviše zaglibio
kako je ovo dobar razgovor i ovaj covjek je bas pravi strucnjak...nisam ovo prije gledao,ovo je vjerovatno od subote sada
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#43622 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

Ono kad pozeli da izadje na entitetsku liniju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#43623 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Posto danas Dodik i Sarovic izadjose u javnost sa pricom kako se kunu u Dejtonski sporazum, mene zanima jedna stvar.

Zasto se probosanke stranke ne fokusiraju na uskladjivanje ustava entiteta sa ustavom drzave jer tu sve pocinje i tu se sve zavrsava??? To je osnova svega i nije mi jasno zasto se to ne forisira, a proslo je 23 godine od njegovog potpisivanja.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#43624 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

channel10 wrote:Posto danas Dodik i Sarovic izadjose u javnost sa pricom kako se kunu u Dejtonski sporazum, mene zanima jedna stvar.

Zasto se probosanke stranke ne fokusiraju na uskladjivanje ustava entiteta sa ustavom drzave jer tu sve pocinje i tu se sve zavrsava??? To je osnova svega i nije mi jasno zasto se to ne forisira, a proslo je 23 godine od njegovog potpisivanja.
Ma Dodik će reći bilo šta kada mu je u interesu. Pred zvaničnicima međunarodne zajednice i Amerike govori upravo to što je rekao a iza leđa sasvim drugo. Jer prije par mjeseci je izjavio javno da želi ujedinjenje sa Srbijom te da je BiH propala država. OK, poštujem takav stav, ali kako je to kompatibilno sa time da poštuješ dejtonski sporazum? :? Naravno znamo da to dvoje ne ide zajedno jer ne možeš uraditi ovo prvi a da ne dođeš u situaciju da flagrantno prekršiš (raskineš) dejtonski sporazum i time u najboljem slučaju izazoveš sukob lokalnih ako ne i širih razmjera.

Odavno sam stajališta da sa Dodikom postoje dva scenarija: oružani sukob, njegova smjena/ hapšenje...treće solucije nema. Njegova politika čak ne preza ni od toga da radi protiv vlastitih interesa samo ako će time naštetiti Bošnjacima. najbolja referenca za tu tvrdnju je afera izvoza jabuka u Rusiju i glasanje protiv prijedloga da se Srbima u F.BiH omogući punopravna konstitutivnost.

Puške koje će Dodik dobiti su prošle zakonsku proceduru nabavke, dobile podršku Bošnjaka pa je kasno a i licemjerno bilo šta govoriti o tome. :oops:

P.S Evo u toku je sastanak (p)ederalnih partnera kod Wigemarka, kako li se već zove, po pitanju izbornog zakona. :zzzz:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#43625 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Ma nije bitan Dodik i sta on priča ili Sarovic, nego zašto se nikad nisu uskladili ustavi entiteta sa ustavom države?
Pa problem bosanskog jezika je problem zato sto nije usklađen ustav entiteta sa ustavom države. A tu ima jos koliko hoćeš problema zbog neuskladjivanja ustava entiteta sa ustavom države.
Locked