Poliklinika Svjetlost

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#51 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by StupskaBitanga »

a operacija strabizma?
User avatar
Truba
Posts: 81845
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Truba »

ne bih dao po oku da mi barću nema šanse...
da je nešto drugo u pitanju išao bih i u mesaru ako treba
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#53 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by mirnisan »

ako su te operacije tako dobre,kratko traju...zasto se ne rade na nasoj ocnoj klinici pa da svi gradjani mogu da je urade?privatne klinike ostavimo onima koji imaju dovoljno para....ili... da nase zdravstvo pokriva troskove(ili veci dio) a da pacijent moze uraditi zahvat bilo gdje u BIH. :roll:


ili se opet radi o vezama lobija velikih privatnih klinika i politicara. :zoka:
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#54 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by zambaklija »

Morales wrote:Jebite se svi, sad sam se tek usro :D :D
HHHHHHHAAAaaahhhahahaaaa,izvini morao sam,hahahaaa :thumbup:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#55 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Gray »

Ja razmišljam u zadnjih par dana o ovoj operaciji u svjetlost, ali me malo strah :D

Ima li nekih novih iskustava? Još neko da je bio u zadnje vrijeme.
User avatar
Qler
Posts: 23621
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#56 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Qler »

Ma to je ba smijsno koliko je jednostavno. Cak vise i ne spada pod hirurski zahvat nego kozmeticki... Jednostavno nema razloga da se bojis. Ja sam to medju prvim uradio kad su ovjde otvorili ordinaciju, i halal im svaki fening :) Progledao sam :)
User avatar
Logovan
Posts: 94443
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#57 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Logovan »

Gray wrote:Ja razmišljam u zadnjih par dana o ovoj operaciji u svjetlost, ali me malo strah :D

Ima li nekih novih iskustava? Još neko da je bio u zadnje vrijeme.
Nema te čega biti strah, vjeruj. Kako ovaj reče iznad, ne spada više u hirurški zahvat nego kozmetički. :D Isplatit će ti se.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#58 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by sheilak »

ja ne vidim na daljinu pa i mene ovo zanima
znaci ne znam nista o operacijama ociju i slicno
jel treba nesto prije toga odraditi ili je dovoljno samo otici tamo priprema pozor i operacija

euric mozda budemo zajedno u cekaonici :D (r)
User avatar
Logovan
Posts: 94443
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#59 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Logovan »

sheilak wrote:ja ne vidim na daljinu pa i mene ovo zanima
znaci ne znam nista o operacijama ociju i slicno
jel treba nesto prije toga odraditi ili je dovoljno samo otici tamo priprema pozor i operacija

euric mozda budemo zajedno u cekaonici :D (r)
Prvo moraš na pregled da vide možeš li uopšte ići na operaciju. Ako možeš, zakaže ti se termin i eto ga.
User avatar
karanana
Posts: 47289
Joined: 26/02/2004 00:00

#60 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by karanana »

koliko je para ta zajebancija? oko dvije hiljade je li?
User avatar
Qler
Posts: 23621
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#61 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Qler »

Ja sam i dalje prezadovoljan :) fakat :)
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#62 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by macmoodan »

Prije 3 mjeseca mi je dioptrija bila -3,5, sad vidim perfektno, operacija je bezveze skroz ;-)
User avatar
Logovan
Posts: 94443
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Logovan »

karanana wrote:koliko je para ta zajebancija? oko dvije hiljade je li?
Dvije milje, plus pregled (ne znam tačno, uglavnom je negdje oko 100-150).
Qler wrote:Ja sam i dalje prezadovoljan :) fakat :)
I ja isto. :thumbup: Operaciju uradio 2011 godine, nekad na ljeto. Sve super. :thumbup:
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#64 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by valter.ba »

Je li ko radio u zadnje vrijeme? Hoće li biti nekog popusta zbog korone :D . Puno 3 milje brateee
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#65 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Haris033 »

Zvao sam ih maloprije. Akcija skidanja dioptrije je u toku i košta ukupno 1300-1500 KM za oba oka uključujući i pregled.
Last edited by Haris033 on 06/05/2020 14:34, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#66 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Haris033 »

:-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#67 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by uglavnomja »

Logovan wrote: 04/12/2014 15:38
karanana wrote:koliko je para ta zajebancija? oko dvije hiljade je li?
Dvije milje, plus pregled (ne znam tačno, uglavnom je negdje oko 100-150).
Qler wrote:Ja sam i dalje prezadovoljan :) fakat :)
I ja isto. :thumbup: Operaciju uradio 2011 godine, nekad na ljeto. Sve super. :thumbup:
ista stvar :thumbup:

ne sjecam se tacno koje godine, prije jedno 4-5
ali rezultat je :-D


i jos nesto, kad skontam koliko su kostale naocale, lece, vodice, pregledi ...
i ostale patnje koje nemaju etiketu sa cijenom - DZABA JE :!: :!:
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#68 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Haris033 »

Skidajte dioptriju dok je akcija.. :izet:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#69 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by uglavnomja »

2x40 sekundi koje izmijene zivot :thumbup:

cim ustanes sa stola (obucen, svjestan, samo lokaln anestezija u oci) vec vidis, malo mutno znog kapi i neke masti ... ali vec vidis da vidis :D

svako ko noHa cvike 24/7 zna o cemu pricam



i ako se neko oodluci na operaciju, neka bude najmanje mjesec prije planiranog hipotetickog odlaska na more ili tako neko kupanje u necistoj vodi

jer se moraju oci paziti infekcije jos neki period, ne sjecam se tacno, mozda 3 sedmice :?: sto duze to bolje
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#70 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by TRANCE »

Svako bi prije laserske operacije trebao temeljno proučiti moguće nuspojave i komplikacije: dry eyes, corneal neuropathy, corneal ectasia, flap dislocation, floaters, posterior vitreous detachment, retinal detachment, postoperative keratitis, epithelial ingrowth, higher order aberrations, corneal central islands, power regression, diffuse lamellar keratitis, interface fluid syndrome, starbursts, halos, glare... Ali svi misle "ma neće to mene", iako se neke od ovih komplikacija javljaju u 20%-30% slučajeva. Da je to bez rizika, ne bi na zapadu obrazovani političari, doktori, inžinjeri svi nosili naočale.
User avatar
Qler
Posts: 23621
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#71 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Qler »

Istrazivao sam ja jos 2011 i tada je taj procenat bio dosta manji.... i u glavnom na netu ces i naci sve gdje su ljudi imali probleme...

To ti je isto kao sa autom, kad te slusa nista ne pricas, cim imas kvar zvonis na sva zvona... isto tako vecina ljudi ne prica okolo kako je sve super od operacije, javljaju se samo oni koji su nazalost imali problem... Puno ljudi je strah jednostavno da to odrade, prva moja zena nece a ima 4-5 dioptriju. Ja sam odradio to, njena sestra, kuma, jos jedno bar 10 ljudi u nasem blizem krugu prijatelja, svi bez ikakvih problema, kod razlicitih doktora, ali ona nece :D
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#72 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by TRANCE »

Qler wrote: 11/05/2020 07:58 Istrazivao sam ja jos 2011 i tada je taj procenat bio dosta manji.... i u glavnom na netu ces i naci sve gdje su ljudi imali probleme...

To ti je isto kao sa autom, kad te slusa nista ne pricas, cim imas kvar zvonis na sva zvona... isto tako vecina ljudi ne prica okolo kako je sve super od operacije, javljaju se samo oni koji su nazalost imali problem... Puno ljudi je strah jednostavno da to odrade, prva moja zena nece a ima 4-5 dioptriju. Ja sam odradio to, njena sestra, kuma, jos jedno bar 10 ljudi u nasem blizem krugu prijatelja, svi bez ikakvih problema, kod razlicitih doktora, ali ona nece :D
Mogu se na internetu naći i naučne studije, ne samo horor priče pojedinih ljudi. Za većinu ljudi operacija prođe ok, ali uvijek postoji i određeni procenat koji ima komplikacije, od kojih su neke poprilično ozbiljne zbog kojih se ostaje bez vida, gdje onda više ne pomažu ni naočale ni leće. Samo kažem da bi svako trebao razmotriti benefite i rizike, što većina ljudi ne radi, već vide popust 50% za operaciju - hajmo pod laser. A u slučaju komplikacija poslije operacije doktor će reći pa znali ste gospodine rizike, a ako trebadne zbog komplikacija dodatna operacija za spašavanje vida poput operacije ablacije retine ili transplantacije rožnice, i to će sve uredno naplatiti.
User avatar
shpitzza
Posts: 46
Joined: 25/10/2008 16:24
Location: Tesanj
Contact:

#73 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by shpitzza »

Uradio u Banja Luci u februaru, uhvatio akciju 800 KM po jednom oku, platio unicreditkarticom na 12 mjeseci, prvi pregled platio 105 KM koji je trajao oko 1 sat , sve zivo kontrolisu i na kraju kazu da li si kandidat ili ne. nakon toga zakazan za 7 dana za zahvat, iznajmio stan na dan odmah iza klinike da prenocim, jer se ujutro odmah nakon zahvata mora doci na prvu kontrolu i onda nakon 7 dana i onda nakon 30 dana ( zbog korone nisam bio na trecoj kontroli ali se cujemo telefonom redovno i cim sve prodje idem opet ), ove tri kontrole su ukljucene u cijenu. sto se tice samog zahvata doslovno za 10 minuta od ulaska iz cekaonice u operacijski dio je sve bilo gotovo. evo linkovi kako sve izgleda i svakome bi preporucio da uradi. da ne duzim puno evo linkovi i ne radi se o nikakvoj reklami , nego cisto iskrenom istustvu jer nosio sam naocale preko 20 godina sa dioptrijom preko 3 u minusu i stvarno sam presretan svime uradjenim:

Klinika Svjetlost: https://klinika-svjetlost.ba/

Kontrola prije zahvata: https://www.youtube.com/watch?v=tGH6jRS7i6U



Zahvat: https://www.youtube.com/watch?v=Sp-s4UWmE9Q

https://www.youtube.com/watch?v=B04vZV0 ... lJSpJH0gu4

https://www.youtube.com/watch?v=O9d0HWa7ib0&t=332s

Nakon zahvata: https://www.youtube.com/watch?v=vPhgU5Aqd2o


ako ko ima bilo kakvih pitanja slobodno neka mi se javi, tu sam za sve odgovore. Pozzz
User avatar
Qler
Posts: 23621
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#74 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by Qler »

Sve si u pravu, ali eto, ja opet kontam, rade preglede, testove prije operacije. Valjda nije kao mesara da samo stojis u redu i cekas kad ce tebe izrezati...


Ja znam bar cca 15 ljudi u blizem okruzenju koji si imali ovaj zahvat, kao i ja, i svi su na srecu prosli bez ikakvih problema. Da li ti znas nekoga sa problemom? Koji su bili? I kako je ispalo na kraju?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#75 Re: Poliklinika Svjetlost

Post by TRANCE »

Qler wrote: 11/05/2020 08:49 Sve si u pravu, ali eto, ja opet kontam, rade preglede, testove prije operacije. Valjda nije kao mesara da samo stojis u redu i cekas kad ce tebe izrezati...


Ja znam bar cca 15 ljudi u blizem okruzenju koji si imali ovaj zahvat, kao i ja, i svi su na srecu prosli bez ikakvih problema. Da li ti znas nekoga sa problemom? Koji su bili? I kako je ispalo na kraju?
Nisu to validni argumenti, mogu i ja sad napisati da ih znam 150 koji su imali komplikacije.
Jedine relevantne su naučne studije na nekoliko hiljada ljudi. Evo proguglah dvije nabrzaka:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30355717
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20153899
Prema njima, 70% do 73% pacijenata ostvari perfektan vid nakon operacije (20/20), ostali moraju opet nositi naočale, leće ili pokušati s dodatnom operacijom. 2,5% do 4,6% pacijenata vidi gore nakon operacije čak i sa korekcijom naočalama i lećama. Teže komplikacije ima 1,0% nakon operacije.
Post Reply