Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1 Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by Alfons Kauders »

Čujem od par ljudi u TZ da je nedavno na Jali organizovana racija... Drogu nisu našli, što i ne čudi jer je svako bacio u Jalu kao i obično, ali navodno je murija legitimisala sve prisutne i napisala im prijave za "konzumiranje alkohola na javnom mjestu" ili neku sličnu glupost. Čak mi poznanik reče da su od nekih klinaca tražili da urade jebeni alko-test, mada nisu vozači. Elem, raji su počele stizati te prijave i kazne za ispijanje pive na ulici. Ima li neko kakav zvanični izvještaj ili link na kome bi se mogo naći više informacija ?

Zanima me koji je "veliki plan" MUPa TK i opštine Tuzla - kafane već mjesecima zatvaraju u 23h, kao u ratu, a sad su raju koju istjeraju iz kafana počeli tjerati i s ulice. Možda treba da i zvanično uvedu policijski sat i pucaju u potiljak svakom koga vide na ulici u ponoć. Fakat nevjerovatno, jebu normalan narod u zdrav mozak, maltretiraju tinejdžere, ugostitelje i svakog kome je normalno otići u grad nakon dnevne vrućine i popiti koje piće. Pa temperature su odavno preko 30, čak je i u 21-22h nepodnošljivo toplo, a raju tjeraju kući ko stoku već u 23h... Bitno je da rade turbofolk kurvaluci, da jedni te isti hajvani valjaju drogu, uzimaju reket i prave sranja po gradu zadnjih 10 godina, da nam se dave djeca na jezeru, gine raja u saobraćaju, a drotovi pišu prijave za jebene pive - ko da smo u Iranu.

Aferim kerovi/opštinari i haram vam svaka budžetska marka iz vaše plate bila...

Ako iko ima kakvih linkova ili ako je bio na Jali, nek se slobodno javi, jer ja u ovo još uvijek neću da povjerujem, mada sam isto čuo od nekoliko ljudi...
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#2 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by leigh »

Dana 14.06.2008. godine službenici policije PU Tuzla, Jedinice za podršku i KDZ MUP TK-a u vremenu od 21,00 do 23, 00 sati u Tuzli, u Pozorišnoj ulici izvršili ograničeno kretanje na određenom prostoru sa ciljem suzbijanja konzumiranja alkoholnih pića na javnim mjestima i eventualnog konzumiranja narkotičkih srdstava. Tom prilikom je legtimisano 54 lica, alkotestirano 6 lica, za 27 lica su izdati prekršajni nalozi zbog počinjenih prekršaja konzumiranja alkohola na javnim mjestima, te za 15 lica izdat prekršajni nalozi zbog nenošenja lićnih dokumenata. O navedenim aktivnostima upoznat je kantonalni tužilac.

licno, mislim da opstina kao opstina nema puno veze sa ovim, do mupa je, mup je kantonalna institucija u ovom slucaju, pa kao "zavode red".. a zna se da se na jali okupljaju svi profili mladih i onih starijih ljudi - od intelektualaca pa do sljama, svega ima i nikakvih problema.. najveci problem su upravo ti mupovci koji su neuskladjeni dosli to vece, svaki je imao drugu pricu, kao da nisu znali zasto rade raciju.. cak stovise dobar dio ovih koji su zapisani nisu konzumirali alkohol, vec su na osnovu toga sto je u drustvu od 5-6 ljudi bila flaša piva od 2l automatski svih 5-6 prijavilo bez testiranja.. da su testirali, pa i nekako.. i da, policija ima pravo da testira na alkohol svakog pojedinca, bez obzira da li je ukljucen u saobracaj ili ne.. u svakom slucaju ispali su glupi, blago receno.. sta drugo ocekivati od drota??
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by Alfons Kauders »

Slazem se da opstina nema nista sa ovim, ali ima sa nekim drugim stvarima (radno vrijeme lokala i sl.).

Sto se tice samog MUP-a i njihove akcije, sve ovo mi zvuci suvise debilno da bi bilo istinito. Ispada da su alkotest radili na ljudima "nako" i na osnovu njega pisali prekrsajne prijave. Pa kako znaju da se testirana osoba napila "na javnom mjestu", a ne u nekoj birtiji ili kod kuce ? Znaci da sam prolazio tu slucajno, nakon par piva u Slobodi ili Checku, i ja bi platio kaznu, jer sam pijan na ulici? Uostalom, mislio sam da murija moze testirati pjesake samo ako su osumnjiceni za neko krivicno djelo ili ozbiljan prekrsaj, a to ovdje ocito nije bio slucaj. Zakon na koji se pozivaju se ne provodi nigdje osim u Tuzli, i to od pozorista do FEM-a. I prije su znali praviti slicna sranja i pisati raji prijave, s tim da im nisu stizale, a sad jesu.

Smeta mi sto se nakon 23h ljudi pokupe iz grada i fino u grupicama skupljaju po naseljima, neki sjede mirno, cugaju, pricaju i nikome ne smetaju, ali ima i cobana koji odvrnu nekakvu istocnjacku muziku i zavijaju ko vukovi. Njih ne diraju, a sve ih je vise kako su poceli zatvarati kafane. Takvi vise smetaju obicnim gradjanima (izmedju ostalog i meni) nego ljudi koji sjede na Jali, na Banji, u parku, bez muzike i bez bijesnih motora za ljubljenje bandera na juznoj.

Ne znam, fakat mi zalosno da se MUP sada bavi ovim stvarima. Slati specijalce na klince koji piju pive i nikom ne smetaju...Pretpostavljam da su se i drotovi stidili cijele situacije, mislim, ovo je i za njih fakat ponizenje...

E sad me zanima, ljetne baste na ulicama su takodjer javne povrsine, da li su planirali mozda zatvoriti Korzo i Bankerovu i naplatiti svima sa pivom na stolu 50KM ? :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by seln »

Alfonse, je li to interesovanje ili cjepidlacenje? Slazem se da je nocni zivot u Tuzli jadan, ali bar za to postoji dovoljno sagovornika i moze se valjda pokrenuti neka inicijativa. U vecini demokratskih zemalja je pijanstvo u javnosti zabranjeno i sankcionisano, a ljetne baste su, iako javna povrsina, privremena povrsina lokala, tako da za njih ne vazi. Ali ti si ovo bezbeli i sam znao.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by Alfons Kauders »

seln wrote:Alfonse, je li to interesovanje ili cjepidlacenje? Slazem se da je nocni zivot u Tuzli jadan, ali bar za to postoji dovoljno sagovornika i moze se valjda pokrenuti neka inicijativa. U vecini demokratskih zemalja je pijanstvo u javnosti zabranjeno i sankcionisano, a ljetne baste su, iako javna povrsina, privremena povrsina lokala, tako da za njih ne vazi. Ali ti si ovo bezbeli i sam znao.
I jedno i drugo. :D Inicijativa se nece pokrenuti jer je nema ko pokrenuti. Ljudi misle da je ljeti normalno izlaziti u 19 i vracati se kuci u 23. Meni nije. Mozda je do mene, ali u vecini gradova nije tako i sta ja mogu.

Ako je zabranjeno, neka onda bude zabranjeno svima, a ne samo ljudima koji slusaju odredjenu vrstu muzike ili se okupljaju na odredjenim mjestima. Ti dvostruki arsini mi idu na kurac, neka onda rastjeraju i alkose koji se okupljaju kod mosta s kipovima i prose, pa i ostatak raje "sa klupe", od Slavinovica do Miladija.

Ispada da su najveci problem Tuzle kojekakvi rokeri, pankeri, hiphoperi, neshvaceni umjetnici i slicni likovi koji su ovaj grad stavili na mapu u kulturnom smislu, samo zato jer vole popit pivu na ulici i shupljirat. Kafane u kojima se ta ekipa skupljala su sada ili zatvorene ili na rubu propasti, a vecina pomenutih muzicara vise nije tu. S druge strane, seljakluk se promovise na sve strane - valjda je bolje imati u gradu Cecu i Acu nego Edu, Hota, Bandu i njima slicne. Tobe jarabi, ovi piju, to ne valja, bolje je da djeca vuku kokain i karaju se za isti po Romi... Jebiga, tako je na kraju ispalo: od hotela Bristol do grada dok prosetam naslusam se dzigare ko da sam u Sumadiji, i to je haman dure.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
seln wrote:Alfonse, je li to interesovanje ili cjepidlacenje? Slazem se da je nocni zivot u Tuzli jadan, ali bar za to postoji dovoljno sagovornika i moze se valjda pokrenuti neka inicijativa. U vecini demokratskih zemalja je pijanstvo u javnosti zabranjeno i sankcionisano, a ljetne baste su, iako javna povrsina, privremena povrsina lokala, tako da za njih ne vazi. Ali ti si ovo bezbeli i sam znao.
I jedno i drugo. :D Inicijativa se nece pokrenuti jer je nema ko pokrenuti. Ljudi misle da je ljeti normalno izlaziti u 19 i vracati se kuci u 23. Meni nije. Mozda je do mene, ali u vecini gradova nije tako i sta ja mogu.

Ako je zabranjeno, neka onda bude zabranjeno svima, a ne samo ljudima koji slusaju odredjenu vrstu muzike ili se okupljaju na odredjenim mjestima. Ti dvostruki arsini mi idu na kurac, neka onda rastjeraju i alkose koji se okupljaju kod mosta s kipovima i prose, pa i ostatak raje "sa klupe", od Slavinovica do Miladija.

Ispada da su najveci problem Tuzle kojekakvi rokeri, pankeri, hiphoperi, neshvaceni umjetnici i slicni likovi koji su ovaj grad stavili na mapu u kulturnom smislu, samo zato jer vole popit pivu na ulici i shupljirat. Kafane u kojima se ta ekipa skupljala su sada ili zatvorene ili na rubu propasti, a vecina pomenutih muzicara vise nije tu. S druge strane, seljakluk se promovise na sve strane - valjda je bolje imati u gradu Cecu i Acu nego Edu, Hota, Bandu i njima slicne. Tobe jarabi, ovi piju, to ne valja, bolje je da djeca vuku kokain i karaju se za isti po Romi... Jebiga, tako je na kraju ispalo: od hotela Bristol do grada dok prosetam naslusam se dzigare ko da sam u Sumadiji, i to je haman dure.
Nisam misljenja da je nacelnik Imamovic neki Mesija koji rjesava sve probleme, ali Tuzla je toliko demokratska da se bar moze pokrenuti inicijativa i postaviti pitanje opcinskom vijecu po kojim kriterijima se odredjuje open hours. Peticija bi sigurno bila objavljena na tuzlarije.net.
User avatar
jaza_HZSA
Posts: 169
Joined: 04/06/2008 21:00
Location: s Muzaferom u kadi...

#8 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by jaza_HZSA »

ja sam iz SA i mene su u jednom lokalnom bircu drotovi legitimisali i umalo sam popusio prijavu (jos malo pa sam punoljetan). Popio sam jedno pivo u pola 9 navece :S, i bilo je jos situacija kad su drotovi zamahivali pendrecima, kad smo legitimisani samo sto smo sjedili u parku i nismo radili apsolutno nista, itd. Samo cu reci za kraj A.C.A.B. :x :x :x :x :x
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by Truba »

ok
mene čudi zašto se ovi novopečeni križari i islamisti čude staljinu i titu i njihovim metodama u prošlosti

i kako ne uviđaju da imaju iste metode...ili bar slične

ali jasno je da idu istim putem
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10 Re: Policijski sat, prijave za "konzumaciju alkohola u javnosti"

Post by Alfons Kauders »

seln wrote: Nisam misljenja da je nacelnik Imamovic neki Mesija koji rjesava sve probleme, ali Tuzla je toliko demokratska da se bar moze pokrenuti inicijativa i postaviti pitanje opcinskom vijecu po kojim kriterijima se odredjuje open hours. Peticija bi sigurno bila objavljena na tuzlarije.net.
Ja uopste ne ocekujem od njega i opstine u cjelini da rjesava probleme, naprotiv. Samo bi bilo lijepo kada ih ne bi sami pravili. Ne kontam kako je za grad bolje da se raja istjera na ulicu tako rano navece. Oni nece otici kuci, vec ce sjesti ispred zgrade, urlati, praviti belaj, bacati smece - umjesto da sjede u kafani i pune budzet i dzepove ugostitelja. Oni skloni psihoaktivnim supstancama ce se zavuci u podrume, vikendice, stanove. Ne krivim ih, bolje se drogirat nego bezze gubit vrijeme u mrtvom gradu. :D

Kako su poceli sa zatvaranjem lokala, na svakom uglu je moguce vidjeti takve grupice. Sinoc i preksinoc sam na putu do kuce primjetio barem desetak ekipa kako sjede u kolima, na zidovima, klupama i cugaju.

Ja peticiju necu organizovat, em sam star za zajebanciju, em ne zivim vise u TZ, samo ponekad posjetim. Kad raji koja je gore to ne smeta, onda vala ne smeta ni meni. :run:
Post Reply