Policijske kamere u BIH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#76 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?


zaustavi ih patrola i provjeri imaju li neplaćenih kazni u državi
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#77 Re: Odg: Policijske kamere u BIH?

Post by hrle1976 »

insomnia78 wrote:
karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?
Ma kako ce te uhvatiti

Nisam cesto u Bosni ali slikan sam 10 x sigurno. Nikad kaznu(e) nisam dobio. Kod kasarne Marsala Tita vozio 90km/h, nista. Po autocesti 150km/h, nista. Na putu Zenica - Bosanski Brod kod nekog sela ima kamera - sigurno sam i tu slikan, nista. Patrola me zaustvaila kod Doboja kod neke benzinske pump - naplati 15€ na crno, te isti dan jos jedna patrola skoro na samoj granic, naplata 10€ na crno.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#78 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by hrle1976 »

insomnia78 wrote:Inace ni u Evropi to nije bas nesto sredjeno.
Recimo konkretno Francuska ima sporazum samo sa Spanijom, Belgijom i Luxemburgom (za Njemacku nisam siguran) sto se tice ostalih slobodno se mogu slikati :)
I za kraj, novi radari francuske policije, moze slikati dva auta istovremeno
Image

Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#79 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Danguba »

hrle1976 wrote:
Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#80 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:
hrle1976 wrote:
Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.


imaš auto sa našim ili stranim tablicama?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#81 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by hrle1976 »

Danguba wrote:
hrle1976 wrote:
Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.
Okle ja znam u kojoj drzavi zivis. Ja samo pisem za sta znam. Iz BiH nisam ni jednu kaznu dobio kad je prica o radarima (kamerama) samo 2x od patrole. U Austriji sam slikan jedno 10x puta u periodu od kraja 90ih do jucer - jos nista. U Francuskoj 4x nista - jednom patrola upita francuz kuda zurim, reko krepah od gladi. U Njemackoj 3x nista. U Svedskoj 1x nista. U Madzarskoj 1x nista. Prosle godine 4x blizan u Austriji u rasponu od 30 dana.

I kad je rijec o parking kaznama, isto nista.

Neka kosta svaka slika po 70€ i neka sam u BiH slikan 10x - eto cekam tih 1960€ kazne + nek bude sve 2500€ sa svim troskovima.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#82 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Danguba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote: neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.


imaš auto sa našim ili stranim tablicama?
stranjske... :D
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#83 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by VCorp »

braca wrote:Svaki malo bolji navigacijski uredjaj ima tacne lokacije kamera u BiH, a takodjer i navacijske aplikacije za mobitele, primjera radi Garmin i Nokia maps.

Ono sto je fascinantno, naravno u negativnom smislu, je ogroman broj kamera u "Krajini", regija Bihac/Cazin/Kladusa/Bosanski Petrovac......nabrojao sam ih dvanaestak u toj relativno maloj oblasti, kada sam putovao tim pravcem. Svugdje u svijetu smisao kamera je preventivan i naglasak na povecani oprez i smanjenje brzine, samo u nas je cilj napuniti lokalni budzet.

Najbogatija regija koja najviše donosi u budzet. Moraju se negdje nahraniti parama u Sarajevu dok ih trose a njih nema ...
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#84 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by hrle1976 »

VCorp wrote:
braca wrote:Svaki malo bolji navigacijski uredjaj ima tacne lokacije kamera u BiH, a takodjer i navacijske aplikacije za mobitele, primjera radi Garmin i Nokia maps.

Ono sto je fascinantno, naravno u negativnom smislu, je ogroman broj kamera u "Krajini", regija Bihac/Cazin/Kladusa/Bosanski Petrovac......nabrojao sam ih dvanaestak u toj relativno maloj oblasti, kada sam putovao tim pravcem. Svugdje u svijetu smisao kamera je preventivan i naglasak na povecani oprez i smanjenje brzine, samo u nas je cilj napuniti lokalni budzet.

Najbogatija regija koja najviše donosi u budzet. Moraju se negdje nahraniti parama u Sarajevu dok ih trose a njih nema ...
Posjeti Maribor. Ljudi su od bjesa poceli da zapaljivaju kamere, jedan je cak i autom odvalijo jednu. U samom gradu imas oko 20 fiksnih radara, a opcina broji oko 40tak. Praga - milionski grad nema 40 radara :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#85 Re: Odg: Policijske kamere u BIH?

Post by insomnia78 »

Danguba wrote:
hrle1976 wrote:
Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.
Mene prosle godine slikala kam u austriji, ove dva put u austriji, dva put u slo i nista :p
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#86 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrle1976 wrote:
Danguba wrote:
hrle1976 wrote:
Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.
Okle ja znam u kojoj drzavi zivis. Ja samo pisem za sta znam. Iz BiH nisam ni jednu kaznu dobio kad je prica o radarima (kamerama) samo 2x od patrole. U Austriji sam slikan jedno 10x puta u periodu od kraja 90ih do jucer - jos nista. U Francuskoj 4x nista - jednom patrola upita francuz kuda zurim, reko krepah od gladi. U Njemackoj 3x nista. U Svedskoj 1x nista. U Madzarskoj 1x nista. Prosle godine 4x blizan u Austriji u rasponu od 30 dana.

I kad je rijec o parking kaznama, isto nista.

Neka kosta svaka slika po 70€ i neka sam u BiH slikan 10x - eto cekam tih 1960€ kazne + nek bude sve 2500€ sa svim troskovima.
ne možeš ni dobiti kaznu od radara ako voziš auto sa stranim tablicama i nemaš prebivalište u bih,jedino ako te patrola zaustavi i provjerom utvrde da imaš neplaćenu kaznu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#87 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote: neka ostane ovo boldirano... :-)
meni ljetos dosla kazna 50 eura iz austrije 1200 kilometara daleko. :izet:

imam jedno slikanje u b.otoci staro godinu dana i jos me nisu nasli a kontrolisali su. salje sms u stanicu sa mojim reg. oznakama i dobijaju odgovor ima li me u evidenciji ili ne. kriv sam i platit cu.


imaš auto sa našim ili stranim tablicama?
stranjske... :D


izgleda da ni nemaš kazne
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#88 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by drndalo »

VCorp wrote:
braca wrote:Svaki malo bolji navigacijski uredjaj ima tacne lokacije kamera u BiH, a takodjer i navacijske aplikacije za mobitele, primjera radi Garmin i Nokia maps.

Ono sto je fascinantno, naravno u negativnom smislu, je ogroman broj kamera u "Krajini", regija Bihac/Cazin/Kladusa/Bosanski Petrovac......nabrojao sam ih dvanaestak u toj relativno maloj oblasti, kada sam putovao tim pravcem. Svugdje u svijetu smisao kamera je preventivan i naglasak na povecani oprez i smanjenje brzine, samo u nas je cilj napuniti lokalni budzet.

Najbogatija regija koja najviše donosi u budzet. Moraju se negdje nahraniti parama u Sarajevu dok ih trose a njih nema ...
Kakva glupost, odavno vece ne procitah... Jasta, 300.000 ljudi iz SA nista ne rade, nista ne uplacuju u budzet, samo cekaju pare od 15.000 ljudi iz Cazina da legnu na racun... Idi i lijeci se... Kada potegnes iduci potez, puno ljudi u inostranstvu radi, ja cu odmah reci, da, i voze austrijske i slovenacke tablice, pa im te iste kamere mogu pljunuti pod prozor, od toga budzet ne vidi ni dinara, kamere su tu za pljacku onih koji svakodnevno voze tuda, lokalno registrovana BiH auta, i gosti iz drugih krajeva BiH... Njih se moze derati...

Neki dan platih kaznu za prekoracenje brzine u Zenici, i pogodi sta, uplatnica se uplacuje na racune Ze-Do Kantona, po mjestu pocinjenog prekrsaja, pa bih ja sada valjda treba rondati sto mi pare odose u Zenicu, Vares, i Zavidovice, a ne u Sarajevo...

I da ti ponovim jos jednom, idi lijeci se...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#89 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

drndalo wrote:
VCorp wrote:
braca wrote:Svaki malo bolji navigacijski uredjaj ima tacne lokacije kamera u BiH, a takodjer i navacijske aplikacije za mobitele, primjera radi Garmin i Nokia maps.

Ono sto je fascinantno, naravno u negativnom smislu, je ogroman broj kamera u "Krajini", regija Bihac/Cazin/Kladusa/Bosanski Petrovac......nabrojao sam ih dvanaestak u toj relativno maloj oblasti, kada sam putovao tim pravcem. Svugdje u svijetu smisao kamera je preventivan i naglasak na povecani oprez i smanjenje brzine, samo u nas je cilj napuniti lokalni budzet.

Najbogatija regija koja najviše donosi u budzet. Moraju se negdje nahraniti parama u Sarajevu dok ih trose a njih nema ...
Kakva glupost, odavno vece ne procitah... Jasta, 300.000 ljudi iz SA nista ne rade, nista ne uplacuju u budzet, samo cekaju pare od 15.000 ljudi iz Cazina da legnu na racun... Idi i lijeci se... Kada potegnes iduci potez, puno ljudi u inostranstvu radi, ja cu odmah reci, da, i voze austrijske i slovenacke tablice, pa im te iste kamere mogu pljunuti pod prozor, od toga budzet ne vidi ni dinara, kamere su tu za pljacku onih koji svakodnevno voze tuda, lokalno registrovana BiH auta, i gosti iz drugih krajeva BiH... Njih se moze derati...

Neki dan platih kaznu za prekoracenje brzine u Zenici, i pogodi sta, uplatnica se uplacuje na racune Ze-Do Kantona, po mjestu pocinjenog prekrsaja, pa bih ja sada valjda treba rondati sto mi pare odose u Zenicu, Vares, i Zavidovice, a ne u Sarajevo...

I da ti ponovim jos jednom, idi lijeci se...


i stranci plaćaju kazne,istina tek kad ih nekim slučajem zaustavi patrola policije i utvrdi da stranac ima neplaćenu kaznu

što za pljačku,zar nije za kažnjavanje onih koji ne poštuju propise?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#90 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by ing-ecc »

Kakva je ovo expanzija sa postavljanjem radara u gradu? Juče vidim radovi oko VF-a i Interexa i napišem post a evo sada, prolazim od ciglana prema zetri i opet ista ekipa, postavljaju se senzori na cesti malo prije skretanja za zetru i GAK. Često su na ovoj raskrsnici bili policajci sa mobilnim radarom. :?
I još jedan detalj a koji je zapeo za oko, radove izvodi firma iz Novog Sada, bar su vozila sa tablicama NS. Kontam, hoćemo li (još) i kazne plaćati u NS?? Kao da nema niko iz BiH da zna postaviti senzore i aparat za slikanje auta? :?:
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#91 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by drndalo »

što za pljačku,zar nije za kažnjavanje onih koji ne poštuju propise?
Pljacku, znam sta sam napisao... Nije li malo simptomaticno da USK ima vise kamera nego 3 veca kantona zajedno ? Sta je to nego pljacka...? Kamere u normalnom svijetu prije svega sluze za usporavanje saobracaja gdje je to neophodno, a ne za namicanje para... Pare su sekundarne, ako je neko bas glup ili silan da i pored kamera i upozorenja gdje se nalaze ipak naleti na njih, onda ga i rebnu dobro po dzepu, da stvore uslovni refleks...

O propisima necu ovdje, ima ih raznih... Pa ni o krsenju... Ne jurcam, ali ne volim voziti ni 50 km/h magistralnom cestom, a znamo koliko takvih mjesta ima, koja su ili ostala tako oznacena od 1967, kada je to Fici bila znacajna brzina, pa da moze zakociti ako mu neko izleti, ili su takva mjesta namjenski napravljena da se na njima opet pljackaju oni koji tuda odvezu npr. 63 km/h... One koji tuda voze po 113 km/h obicno ni smij zaustaviti, ili ako ih se zaustavi ili slika, ponisti se jednim pozivom sefu...
Kao da nema niko iz BiH da zna postaviti senzore i aparat za slikanje auta?
Kao da ima...? Ne sjecas se nedavnog problema sa zelenim valom na semaforima jer svabo nije mogao doci odmah da to uradi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#92 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

drndalo wrote:
što za pljačku,zar nije za kažnjavanje onih koji ne poštuju propise?
Pljacku, znam sta sam napisao... Nije li malo simptomaticno da USK ima vise kamera nego 3 veca kantona zajedno ? Sta je to nego pljacka...? Kamere u normalnom svijetu prije svega sluze za usporavanje saobracaja gdje je to neophodno, a ne za namicanje para... Pare su sekundarne, ako je neko bas glup ili silan da i pored kamera i upozorenja gdje se nalaze ipak naleti na njih, onda ga i rebnu dobro po dzepu, da stvore uslovni refleks...

O propisima necu ovdje, ima ih raznih... Pa ni o krsenju... Ne jurcam, ali ne volim voziti ni 50 km/h magistralnom cestom, a znamo koliko takvih mjesta ima, koja su ili ostala tako oznacena od 1967, kada je to Fici bila znacajna brzina, pa da moze zakociti ako mu neko izleti, ili su takva mjesta namjenski napravljena da se na njima opet pljackaju oni koji tuda odvezu npr. 63 km/h... One koji tuda voze po 113 km/h obicno ni smij zaustaviti, ili ako ih se zaustavi ili slika, ponisti se jednim pozivom sefu...
Kao da nema niko iz BiH da zna postaviti senzore i aparat za slikanje auta?
Kao da ima...? Ne sjecas se nedavnog problema sa zelenim valom na semaforima jer svabo nije mogao doci odmah da to uradi?


jbg,oni koji donose zakone i propise su tako odlučili da negdje ima toliko i toliko radara,valjda zbog sigurnosti građana,mene neće niko na taj način pljačkati jer ću poštivati znak ograničenja brzine jer je lako moguće da me radar uslika a to mi baš i ne treba
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#93 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Naslovnica »

Samo čekajte dok se ne dosjete pa ne instaliraju kamere koje bilježe prosječnu brzinu, tek tada smo najebali.
Taj sistem se koristi na dosta mjesta u UK.
Najbolje mjesto za postaviti takav sistem je novi autoput, ili ono malo "autoputa" između Ilidže i Mostarskog.
Prva kamera bilježi vrijeme i tablice, zadnja isto tako, računa se srednja brzina i to je to.
Ako je ograničenje 60km/h, možeš voziti 120km/h, ali ti onda slijedi pola sata stajanja, osim ako nećeš da ti dođe čestitka na vrata.
Valjda neće početi uvoditi takav sistem!
User avatar
Bilki
Posts: 505
Joined: 04/05/2011 22:02

#94 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Bilki »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?
zaustavi te milicija sa stranim tablama i odma zovu registar za kazne ili koga li vec i provjeravaju svak za svoj kanton, evo vec dva puta dolazim i uvjek me ceka kazna od proslih puta, ako nemas bosansku licnu ides odma platiti u stanicu ako imas preuzmes nalog i to je to, ZE-DO je uvezan i sa granicom tak da vas moze i tamo ocekivati
User avatar
Bilki
Posts: 505
Joined: 04/05/2011 22:02

#95 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Bilki »

hrle1976 wrote:
insomnia78 wrote:Inace ni u Evropi to nije bas nesto sredjeno.
Recimo konkretno Francuska ima sporazum samo sa Spanijom, Belgijom i Luxemburgom (za Njemacku nisam siguran) sto se tice ostalih slobodno se mogu slikati :)
I za kraj, novi radari francuske policije, moze slikati dva auta istovremeno
Image

Nema za Njemacku!

Ceska samo sa Slovackom. Austrija samo sa Njemackom i Slovenijom. Slovenija sa Austrijom sigurno a sa Hrvatskom nisam siguran.
ja prije par godina dobio kaznu iz Geneve i nisam je platio, proslo par mjeseci i dolazi mi poziv da se javim na policiiju u Becu i da obrazlozim zasto nisam platio i naravno kasnije me izasla skuplja, ogranicenje 100 vozio 108 nekih 60 franaka je bila ako me dobro sjecanje sluzi
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#96 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Haris.ba »

[quote="ing-ecc"]Kakva je ovo expanzija sa postavljanjem radara u gradu? Juče vidim radovi oko VF-a i Interexa i napišem post a evo sada, prolazim od ciglana prema zetri i opet ista ekipa, postavljaju se senzori na cesti malo prije skretanja za zetru i GAK. Često su na ovoj raskrsnici bili policajci sa mobilnim radarom. :?
I još jedan detalj a koji je zapeo za oko, radove izvodi firma iz Novog Sada, bar su vozila sa tablicama NS. Kontam, hoćemo li (još) i kazne plaćati u NS?? Kao da nema niko iz BiH da zna postaviti senzore i aparat za slikanje auta? :?:[/quote


Pravi se i prije kružnoga na Dobrinji u pravcu prema Lukavici. Ništa ne kontam. Valjda se svakako uspori prije kružnoga. Ima pacijenata, ali ne možeš više od 60 ni uletiti u kružni. A na toliko će valjda kamera biti i postavljena.
Vjerujem da je bilo potrebnijih lokacija, ispred neke škole npr.

Vjerujem da treba svakome njegovu struku, ali oni koji su planirali na tom mjestu kameru, podsjećaju me na one što su stavili semafor u Barama, kao da olakšaju skretanje za Šip.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#97 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
hrle1976 wrote:Ako imas strane tablice slobodno bez brige.


baš i nije,znaju i njih kazniti
kako uhvate?
zaustavi te milicija sa stranim tablama i odma zovu registar za kazne ili koga li vec i provjeravaju svak za svoj kanton, evo vec dva puta dolazim i uvjek me ceka kazna od proslih puta, ako nemas bosansku licnu ides odma platiti u stanicu ako imas preuzmes nalog i to je to, ZE-DO je uvezan i sa granicom tak da vas moze i tamo ocekivati[/quote]



tačno
User avatar
ing-ecc
Posts: 18123
Joined: 31/03/2013 09:58

#98 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by ing-ecc »

ing-ecc wrote:Mislim da se upravo sprema nova lokacija za kamere u Sarajevu, VF-Konzum-Koreja (valjda će ljudi skontati).
Asfalt se izrezuje po onim pravougaonicima u koje se postavljaju senzori, obje trake oba pravca (i prema merkatoru i prema AC quattro).
Zato oprez, smanjite gas na vrijeme prije skretanja prema VF-u (jedna strana) i poslije skretanja za Interex (druga strana).
:brmbrm: :brmbrm: :brmbrm:
Izgleda da nije radar u pitanju nego brojač vozila ili brojilo prometa (kako li već piše)?!
Sad prolazim i vidim da nema kamere jedino ako nastavak naknadno ne uslijedi i postave i kamere.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#99 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Zviz »

Za ljude iz BiH koji zive u Danskoj.

Kaznu mozete dobiti samo ako je preko 70€ nebitno koja drzava! Jer sud u Danskoj ne uvazava kazne ispod te cifre. Jer nije moguce imatu sudski spor ispod vrijednosti 509dkr ili 70€.

Kazne se nemogu adirati - znaci svaka kazna je posebna. I svaka kazna ima svoj rok mislim da je godinu dana.
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#100 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Android Knego »

.
Post Reply