Policijske kamere u BIH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#1 Policijske kamere u BIH?

Post by F16HT3R »

Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima spisak, ili da li postoji na Internetu lista sa policijskim kamerama u BIH?

Naravno treba tačna adresa (lokacija) tih kamera.

Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju, to su one stacionirane kamere.

Imam ideju za jedan mali projekat, pa bi bilo dobro, kad bi uspio naći lokacije, jer bi se moglo napraviti nešto što bi svim vozačima bilo korisno, posebno ako se kreću po nekom gradu, gdje nisu upoznati sa tim saobraćajnim kamera.

Mogla bi se uštediti koja marka, bez potrebnog plaćanja kazni. :-D
Last edited by F16HT3R on 17/03/2013 16:30, edited 1 time in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by mrtva kokoš »

pikaju li se frizideri bez kamera ?! :mrgreen:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Not My Idea »

F16HT3R wrote:
Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju.
:mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#4 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

F16HT3R wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima spisak, ili da li postoji na Internetu lista sa policijskim kamerama u BIH?

Naravno treba tačna adresa (lokacija) tih kamera.

Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju.

na radio stanicama često objavljuju gdje se nalaze ti radari
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#5 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Halcyon »

U Tuzli se nalazi u ulici 2. korpusa Armije RBiH (raskrsnica kod Doma penzionera, u blizini Mercator centra). To je inače i magistralna cesta M4, a radar "klepa" prekoračenje brzine (63 km/h i više), te prolazak kroz crveno (u pravcu istok-zapad).
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#6 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by F16HT3R »

kakavdanakneiskustvu wrote:
F16HT3R wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima spisak, ili da li postoji na Internetu lista sa policijskim kamerama u BIH?

Naravno treba tačna adresa (lokacija) tih kamera.

Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju.

na radio stanicama često objavljuju gdje se nalaze ti radari
Da, da, znam, ali misiio sam na one stacionirane kamere, što su postavljene pokraj puta. Nekako mi je nelogično da nema nigdje spisak tih saobraćajnih kamera.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#7 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Halcyon »

A možeš koristit i pretraživač.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#8 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

F16HT3R wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
F16HT3R wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima spisak, ili da li postoji na Internetu lista sa policijskim kamerama u BIH?

Naravno treba tačna adresa (lokacija) tih kamera.

Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju.

na radio stanicama često objavljuju gdje se nalaze ti radari
Da, da, znam, ali misiio sam na one stacionirane kamere, što su postavljene pokraj puta. Nekako mi je nelogično da nema nigdje spisak tih saobraćajnih kamera.



nelogičnoi je da u ovako maloj državi imamo 13 ili 14 policija a imamo ih,skoro sve te policije vjerovatno negdje objavljuje gdje se nalaze te kamere,teško da ćeš to naći na jednom mjestu
User avatar
Optimist
Posts: 13642
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#9 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Optimist »

Upravo na ovom forumu na pf Auto imas spisak stacioniranih radara i BiH. Trazilica i opleti. :)
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#10 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by F16HT3R »

Ne mora biti na jednom mjestu spisak tih kamera, nije mi problem da skupim podatke iz više izvora, i centralizujem ih na jednom mjestu, odakle bih ih koristio.

@Optimist

Da ne bude da nisam tražio, pretraživao sam na Google, ali nisam uspio naći ništa konkretno i da valja. Šta je pf? Ako može, ako već znaš gdje link, slobodno pošalji ga u inbox.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#11 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by kakavdanakneiskustvu »

F16HT3R wrote:Ne mora biti na jednom mjestu spisak tih kamera, nije mi problem da skupim podatke iz više izvora, i centralizujem ih na jednom mjestu, odakle bih ih koristio.

@Optimist

Da ne bude da nisam tražio, pretraživao sam na Google, ali nisam uspio naći ništa konkretno i da valja. Šta je pf? Ako može, ako već znaš gdje link, slobodno pošalji ga u inbox.


pf-podforum auto
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#12 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by olensoner »

http://bihamk.ba/spi/radarske-kontrole.html
Imas ovdje spisak svih stacioniranih i pokretnih kamera za odredjeni dan, s tim da se ovo odnosi samo na FBiH, u RS ne objavljuju koliko znam.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#13 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by braca »

Svaki malo bolji navigacijski uredjaj ima tacne lokacije kamera u BiH, a takodjer i navacijske aplikacije za mobitele, primjera radi Garmin i Nokia maps.

Ono sto je fascinantno, naravno u negativnom smislu, je ogroman broj kamera u "Krajini", regija Bihac/Cazin/Kladusa/Bosanski Petrovac......nabrojao sam ih dvanaestak u toj relativno maloj oblasti, kada sam putovao tim pravcem. Svugdje u svijetu smisao kamera je preventivan i naglasak na povecani oprez i smanjenje brzine, samo u nas je cilj napuniti lokalni budzet.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#14 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by spree »

sto jest' jest' nadjidjali su tonu kamera gore po krajini :-) . sreca pa su skupe kamere i nema ih u svakom onom postolju :).
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#15 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by %tacno* »

olensoner wrote:http://bihamk.ba/spi/radarske-kontrole.html
Imas ovdje spisak svih stacioniranih i pokretnih kamera za odredjeni dan, s tim da se ovo odnosi samo na FBiH, u RS ne objavljuju koliko znam.
Ovo su izgleda neki stari podaci. Na podrucju USK nalaze se 32 kamere (fiksne).
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#16 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Ciprol »

%tacno* wrote:
olensoner wrote:http://bihamk.ba/spi/radarske-kontrole.html
Imas ovdje spisak svih stacioniranih i pokretnih kamera za odredjeni dan, s tim da se ovo odnosi samo na FBiH, u RS ne objavljuju koliko znam.
Ovo su izgleda neki stari podaci. Na podrucju USK nalaze se 32 kamere (fiksne).
Imaš spisak da vidim gdje su? :mrgreen:
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#17 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by %tacno* »

Ciprol wrote:
%tacno* wrote: Ovo su izgleda neki stari podaci. Na podrucju USK nalaze se 32 kamere (fiksne).
Imaš spisak da vidim gdje su? :mrgreen:

Raspored radarskih kontrola na području USK-a

Datum: 13/01/2013 u 19:20h Izdvajamo, USK Urednik: Samir Omanović










Donosimo vam informacije o trenutno aktivnim stacionarnim radarima na području Unsko-Sanskog kantona.U nastavku saznajte koji su radari aktivni danas i na kojim lokacijama morate obratiti pažnju na brzinu vašeg motornog vozila.

RASPORED NAJAVLJENIH RADARSKIH KONTROLA ZA 13.01.2013.god.

Stacionirani radari:
M-4.2 Velika Kladuša (ul. Ibrahima Mržljaka-kod škole, u naselju Polje),

Cazin (u naselju Huremagići-kod BP “Euro Jet”, naselje Kličić-kod supermarketa “Alinea”, naselje Ćuprija-kod BP “Ina”, naselje Ostrožac-kod škole).


M-5 Bihać (ul. Dr. Irfana Ljubljankića, u naselju Jasika -kod restorana “Stari Mlin”, ul. H. Paše Predojevića -kod BP “Petrol Prošić”, ul. Bedem -kod autobuskog stajališta, naselje Ripač -kod BP “Energopetrol”),

Bosanski Petrovac (kod BP”Energopetrol”),

Ključ ( kod BP “Čavkunović” i u naseljima Pudin Han i Velečevo),


M-14 Bihać (ul. Jablanska i u naselju Kostela),

Bosanska Krupa (u naselju Ljusina i u ulicama Bihaćka i Radnička).


M-14.2 Bosanski Petrovac (ul. Skendera Kulenovića, kod bolnice).


M-15 Sanski Most (naselje Pobriježje, kod restorana “La Mirage” i u naselju Tomina-kod TC “Jasi Komerc”).

krajina.ba
Preventivni učinak novih radara trebao bi poboljšati sigurnosnu situaciju u saobraćaju na području Unsko-sanskog kantona. Naime, samo u 2012.godini u našem je kantonu u saobraćajnim nesrećama zabilježeno sedam smrtnih slučajeva, dok je situacija u drugim kantonima po ovom pitanju znantno poboljšana. Novi sistem omogućuje da od ukupno 34 u istovremenoj funkciji bude 11 radarskih sistema, a kada će i na kojim dionicama radari bilježiti prekoračenja u brzini, građani će biti obaviješteni putem medija, u informacijama iz BiHAMK-a i na službenom web portalu MUP-a Unsko-sanskog kantona.
Ovo nisam znao. :-) :-) ma blicnu me jedna ljetos u Ljusini e sada hoce li biti sta ili ne... :?
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#18 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by lajkujMe »

Sarajevo, stacionarni radar/kamere:

Lokacija: Univerziteti glavni put, pravac carsija-ilidza, snima od 70 kmh na gore
Lokacija: Stupska petlja, pravac carsija-Ilidza, snima od 70 kmh na gore
Lokacija: Otoka pravac Ilidza-carsija, snima od 70 kmh na gore
Lokacija: Kod ekonomske srednje, snima od 60 kmh na gore

To je za one koje znam
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#19 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by Ciprol »

%tacno* wrote:
Ovo nisam znao. :-) :-) ma blicnu me jedna ljetos u Ljusini e sada hoce li biti sta ili ne... :?
Ako je blicnula, bit će čestitka. One kutije il' su prazne, il' blicaju, treće opcije nema :mrgreen:
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#20 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by F16HT3R »

Našao sam ovu listu radara i djeluje mi da je najkompletnija: http://www.saznaj.ba/vijesti/bih/clanak ... arod-/9685

E, sad mi je cilj da pronadjem ove kamere da li preko Google Earth ili čega već, kako bih mogao unijeti na mapu i pozicionirati ih, i na osnovu toga obavještavati vozače da nailaze na radar.
User avatar
shady
Posts: 241
Joined: 16/09/2011 02:13
Location: Sarajevo

#21 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by shady »

http://www.scdb.info/en/software-suche/
Samo odaberi BiH i izlistat ce ti sve.

Vidim na tom tvom spisku ima vise, 70tak ako sam dobro izbrojao. Ali eto, na ovoj stranici ti pokazuje i brzinu i da li je za semafor.
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#22 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by bebeSa »

lajkujMe wrote:Sarajevo, stacionarni radar/kamere:

Lokacija: Univerziteti glavni put, pravac carsija-ilidza, snima od 70 kmh na gore
Lokacija: Stupska petlja, pravac carsija-Ilidza, snima od 70 kmh na gore
Lokacija: Otoka pravac Ilidza-carsija, snima od 70 kmh na gore
Lokacija: Kod ekonomske srednje, snima od 60 kmh na gore

To je za one koje znam

Na Stupskoj petlji, pravac Stup- Aerodrom (slika u oba smijera)
Obilaznica aerodromskog naselja pravac Aerodrom- Lukavica (slika u oba smijera)
Poslije Coca-Cole prema Hadzicima (slika u oba smijera)
F16HT3R
Posts: 89
Joined: 31/12/2012 18:39

#23 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by F16HT3R »

shady wrote:http://www.scdb.info/en/software-suche/
Samo odaberi BiH i izlistat ce ti sve.

Vidim na tom tvom spisku ima vise, 70tak ako sam dobro izbrojao. Ali eto, na ovoj stranici ti pokazuje i brzinu i da li je za semafor.
Odlično, svaka čast! Ovo je ono što mi treba, i čak šta više prikazuje mi tačne lokacije kamera.

Pošto, znamo da Google mape za BIH i nisu urađene, pretpostavljam da ću koristiti neke alternativne poput Open Street Map.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#24 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by TheMule »

F16HT3R wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima spisak, ili da li postoji na Internetu lista sa policijskim kamerama u BIH?

Naravno treba tačna adresa (lokacija) tih kamera.

Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju, to su one stacionirane kamere.

Imam ideju za jedan mali projekat, pa bi bilo dobro, kad bi uspio naći lokacije, jer bi se moglo napraviti nešto što bi svim vozačima bilo korisno, posebno ako se kreću po nekom gradu, gdje nisu upoznati sa tim saobraćajnim kamera.

Mogla bi se uštediti koja marka, bez potrebnog plaćanja kazni. :-D

Dobro, al kad neko dijete strada zbog krkana za volanom, i tebe treba tuziti kao saucesnika
factor_xxx
Posts: 39
Joined: 18/03/2013 07:15

#25 Re: Policijske kamere u BIH?

Post by factor_xxx »

F16HT3R wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima spisak, ili da li postoji na Internetu lista sa policijskim kamerama u BIH?

Naravno treba tačna adresa (lokacija) tih kamera.

Naravno, pod ovim kamerama mislim na one koje mjere brzinu kretanja automobila i slikaju, to su one stacionirane kamere.

Imam ideju za jedan mali projekat, pa bi bilo dobro, kad bi uspio naći lokacije, jer bi se moglo napraviti nešto što bi svim vozačima bilo korisno, posebno ako se kreću po nekom gradu, gdje nisu upoznati sa tim saobraćajnim kamera.

Mogla bi se uštediti koja marka, bez potrebnog plaćanja kazni. :-D
To je pohvalno, taj tvoj izum :)
Post Reply