Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#1 Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by phil manzanera »

Naslov u danasnjem Avazu: "Motociklisti počeli divljati, saobraćajci spremni za lov!"

Kako su samo nesposobni! I novinari i citirani policajac, ljudskoj gluposti nema kraja!

Kao prvo, počinje LOV: na koga? Na motocikliste? Sta su motociklisti, životinje na koje se vrsi lov i odstrel?

Pod dva: u članku su objavili sliku uz izrazito negativan komentar „kako se je motociklista ZABIO u automobil“, mada je KRISTALNO jasno da je Golf ODUZEO pravo prvenstva motociklisti i UBIO motociklistu jer su velika ostecenja na bocnim vratima Golfa. IDIOTI ! Ne kazu „idiot vozac Golfa oduzeo pravo prvenstva motociklisti i motociklista poginuo“ nego kazu „motociklista se ZABIO u automobil“!!!

Pod tri: nesposobni policajci kazu da se motociklisti „ne zavlace“ izmedju automobila, a nisu svjesni da npr. u Parizu ima na desetine hiljada, mozda na stotine hiljada skutera, Vespica i ostalih motora i onaj dan kada su bili zabranili da se motocikli PROVLACE (vjerovatno je na to mislio neelokventni policajac) izmedju automobila, vlasnici skutera, Vespi i ostalih motocikala su se dogovorili da se taj neki odredjeni/dogovoreni dan SVI skuteri, Vespice i ostali motocikli pojave na gradskim ulicama i da se krecu U KOLONI IZA AUTOMOBILA, jedan po jedan i tako vozeci jedan iza drugog, hiljade motocikala stvorili su nevjerovatnu guzvu i zagusenje u prometu u Parizu, posebno u centru i odmah nakon toga uklonjena je zabrana provlacenja motociklima izmedju automobila. Naravno, ako se provlacis i napravis udes – odgovaras, no dok god nisi napravio udes, policija to tolerira.

Balkanskim zakonodavcima i opcenito glavonjama iz medija i vlasti mnoge LOGICNE stvari nisu jasne i razmisljaju tupo da tuplje ne moze biti, ako uopce i razmisljaju. Cuj, motociklista se ZABIO u Golf! Glupani glupi!

Ko je napravio prekrsaj - a ne prave ih svih - zaustavi i kazni, ali nemoj ici u LOV, majke ti!
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by drndalo »

Djelom se slazem s napisanim i da rade stalno ne bi morali loviti nikoga u akcijama, pojas, pjesacki, kaciga, itd...

Sto se Golfa i motora tice, ubijedices nas da je poginuli motorista vozio dozvoljenih 80 km/h, ili barem tolerantnih 100...? Ili je bilo barem 150? Tako da je sa barem 50% krivice ucestvovao u svom udesu...
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#3 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by zavezata-vreca »

Motoriste treba zabranit po nasim cestama. Mahom celavih guma bez maske za zastitu glave oni vozu po nasim cestama sa rupama. Nastrada ce neko najbolje zabranit
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#4 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Sarajevo1970 »

Ma kakav lov. Danas (oko 14 sati) stojim u red na semaforu kod SCC, prvo auto do semafora je bilo policijsko.
Motorista fino izmedju 2 reda auta ide do semafora (koliko znam to je dozvoljeno) i stade kraj policijskog auta
cekajuci zuto/zeleno. Stoji je minimalno minut. Zeleni trkaci malo stariji motor, marke kawasaki. Vozac nabildan,
crna jaknica naka i celava glava.

Policajci nisu nit pogledali, momentat kad je semafor bio na zuto motorista je punom gasom nastavio svoj put.
Drugi semafor ista prica, motorista vec na semaforu ceka zuto/zeleno i policija iza njega stoji. Niko nista.

Mislim.. nemrzim motore nit motoriste, i ja sam nekad bio motorista.
Ali mi glupo na policija najavlja neki "lov" kad im nemogu (ili nesmiju?) haman nista.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by japin_mutapi »

realno govoreci, motoristi su glupi
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by uglavnomja »

nevezano za temu

ne sjede u svakom policijskom autu saobracajni policijaci sa znanjem, opremom i ovlastenjem da zaustavljaju vozace, bilo cega.



vezano za temu - bojim se motorcica, provlacenja, zavlacenja, voznje u japankama i bez kacige, sa djetetom od par godina pred sobom ....
(ovo bojim se znaci da se bojim da cu ja nekoga zakaciti autom i da cu ga nositi na dusi bez ikakve krivice)

svakakvih kretena :cry:
User avatar
Truba
Posts: 81793
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Truba »

cuj lov
ko smislja ove gluposti :-?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by insomnia78 »

Kme, kme. U Parizu nikad neces vidjeti motoristu bez kompletne opreme. Tu ne racunam onu arapcad na skuterima. U Fr ce ti za svako enormno prekoracenje brzine odmah oduzeti motor i auto pa ce sud odluciti da li ce ti ga vratiti. I da ne nabrajam sve mjere koje drzava poduzima. U fr ce ti se svaki motorista uvijek zahvaliti spustanjem noge ako se na cesti maknes u stranu da mu otvoria prolaz. Evo danas je bas ovdje 24H motora i u gradu je na stotine ako ne i hiljade motorista bez nekog veceg incidenta. Istina tamo u kampovima oko staze turiranje traje bukvalno citavu noc uz hektolitre alkohola ali po gradu se vozi manje vise normalno.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by vješalica »

ja šta je nego lov na ološ koja pravi probleme,po cijelu noć divljina utrke,gasanje,slalomanje u sranju od gužve itd...pa bili oni sa opremom ili sa onim gumenim ćelavim glavusinama istetovirani kriminalci sa dna kace
ali je uvijek zanimljiv dio onaj u kojem se svaki uslovno rečeno normalan korisnik motora uvijek ali ama baš uvijek nađe nešto uvrijeđen
koji li je razlog? :lol:
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#10 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Naslovnica »

Hoće li početi kažnjavati i ove bajkere sa kožnim jaknama, bisagama i ostalom full opremom, a izduvom koji je podešen da pravi neviđenu buku?! Mislim da za to apsolutno postoji zakonski osnov. Pa jebote, džaba ti sva oprema i sva šminka, kada ti motor grmi. Možda to treba tako, možda je ql ili šta već, ali zaista su preglasni!
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#11 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by mali_balon »

Nek love ali nek love one koje treba da love, a svi znamo koji su to, vidimo ih.....

1. Za Akrapovicevu roru oduzimajne iste i motora preko sezone placanje kazne
2. Neposjedovanje opreme oduzimanje motora preko sezone i ponovo na polaganje vozacke i placanje kazne
3. Kriv za udes oduziamnje motora preko sezone slanje na casove obuke i ponovno polaganje i placanje kazne

Onda bi uveo preventivne mjere, za sve vozace i motoriste, ciscenje mjesta udesa vadjenje mrtvih iz vozila ili skupljanje istih po cesti i tako to.....
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by mayab »

Sarajevo1970 wrote:Ma kakav lov. Danas (oko 14 sati) stojim u red na semaforu kod SCC, prvo auto do semafora je bilo policijsko.
Motorista fino izmedju 2 reda auta ide do semafora (koliko znam to je dozvoljeno) i stade kraj policijskog auta
cekajuci zuto/zeleno. Stoji je minimalno minut. Zeleni trkaci malo stariji motor, marke kawasaki. Vozac nabildan,
crna jaknica naka i celava glava.

Policajci nisu nit pogledali, momentat kad je semafor bio na zuto motorista je punom gasom nastavio svoj put.
Drugi semafor ista prica, motorista vec na semaforu ceka zuto/zeleno i policija iza njega stoji. Niko nista.

Mislim.. nemrzim motore nit motoriste, i ja sam nekad bio motorista.
Ali mi glupo na policija najavlja neki "lov" kad im nemogu (ili nesmiju?) haman nista.
Kao i svi policijski poslovi kod nas, sve se provodi selektivno, i uglavnom preko leđa slabijeg , dokle god zakon ne bude isti prema svima, nema nam napretka!
Ljudi su generalno svakakvi i skloni raznoraznim glupostima , ali zato tu treba postojati posten , odlučan i dosljedan policijski aparat, i brzo će se uvesti red... ko god misli da je jedan osrednji Nijemac sta bolji od jednog osrednjeg Bosanca i Hercegovca, vara se!
Samo je stvar dokle smije ići, a evo ovaj nabildani ćelavac smije jako puno, dok policija NEĆE da radi svoj posao :run:
The BEN10
Posts: 7575
Joined: 19/09/2011 09:03

#13 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by The BEN10 »

vješalica wrote:ja šta je nego lov na ološ koja pravi probleme,po cijelu noć divljina utrke,gasanje,slalomanje u sranju od gužve itd...pa bili oni sa opremom ili sa onim gumenim ćelavim glavusinama istetovirani kriminalci sa dna kace
ali je uvijek zanimljiv dio onaj u kojem se svaki uslovno rečeno normalan korisnik motora uvijek ali ama baš uvijek nađe nešto uvrijeđen
koji li je razlog? :lol:
:D :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Better Man »

U četvrtak idem kući s posla kad kod Vogošćanske petnje lik mlađi na motoru s kacigom na glavi zaobiđe kolonu i stade na prijed da prvi skrne na most. Policija koja je stajala tu i regulisla saobrćaj ga je fino snimila i samo ga zaustaviše isključiše iz saobraćaja i vidim uzimaju mu dokumente da ga kontrolišu. Rekoh, konačno i oni da nešto pametno urade.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#15 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Henry Chinaski »

Postavljač teme je očito jedan od motociklista koji bi potencijalno mogli biti kažnjeni. Indikativno je da je jedan od divljaka jer da poštuje zakon, ovo ga ne bi trebalo pogađati. Normalnom čovjeku bi bilo drago da policija radi svoj posao i štiti uzorne građane od hordi budala kojih ne manjka u našoj zemlji, a mahom pokazuju svoju primitivnost na cestama. Ove gluposti navedene u uvodnom postu nisu za komentara jer zvuče djetinjasto.
Jedino što bi trebalo da nas nervira je da policija NE RADI svoj posao uzorno što se iz šlanka ne može naslutiti. Zato ne znam šta je u članku isprovociralo ovog lika?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#16 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by triconja »

phil manzanera wrote:Naslov u danasnjem Avazu: "Motociklisti počeli divljati, saobraćajci spremni za lov!"

Kako su samo nesposobni! I novinari i citirani policajac, ljudskoj gluposti nema kraja!

Kao prvo, počinje LOV: na koga? Na motocikliste? Sta su motociklisti, životinje na koje se vrsi lov i odstrel?

Pod dva: u članku su objavili sliku uz izrazito negativan komentar „kako se je motociklista ZABIO u automobil“, mada je KRISTALNO jasno da je Golf ODUZEO pravo prvenstva motociklisti i UBIO motociklistu jer su velika ostecenja na bocnim vratima Golfa. IDIOTI ! Ne kazu „idiot vozac Golfa oduzeo pravo prvenstva motociklisti i motociklista poginuo“ nego kazu „motociklista se ZABIO u automobil“!!!

Pod tri: nesposobni policajci kazu da se motociklisti „ne zavlace“ izmedju automobila, a nisu svjesni da npr. u Parizu ima na desetine hiljada, mozda na stotine hiljada skutera, Vespica i ostalih motora i onaj dan kada su bili zabranili da se motocikli PROVLACE (vjerovatno je na to mislio neelokventni policajac) izmedju automobila, vlasnici skutera, Vespi i ostalih motocikala su se dogovorili da se taj neki odredjeni/dogovoreni dan SVI skuteri, Vespice i ostali motocikli pojave na gradskim ulicama i da se krecu U KOLONI IZA AUTOMOBILA, jedan po jedan i tako vozeci jedan iza drugog, hiljade motocikala stvorili su nevjerovatnu guzvu i zagusenje u prometu u Parizu, posebno u centru i odmah nakon toga uklonjena je zabrana provlacenja motociklima izmedju automobila. Naravno, ako se provlacis i napravis udes – odgovaras, no dok god nisi napravio udes, policija to tolerira.

Balkanskim zakonodavcima i opcenito glavonjama iz medija i vlasti mnoge LOGICNE stvari nisu jasne i razmisljaju tupo da tuplje ne moze biti, ako uopce i razmisljaju. Cuj, motociklista se ZABIO u Golf! Glupani glupi!

Ko je napravio prekrsaj - a ne prave ih svih - zaustavi i kazni, ali nemoj ici u LOV, majke ti!
Vidim ja neki dan u oglasima traze zaposlene na pozicijama motorrad jäger i zweirad jäger. Kaze potrebni uslovi b1 jezik i dvije godine iskustva na poslovima pranja guzica :lol: :thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by vješalica »

Ovi morociklisti sto udare u neko vozilo koje se ukljucuje npr sa sporedne ceste uvijek diakusija o tome
A to sto vozi 200 na sat i ahodno tome doleti mnogo brze nego vozilo sa 60-70 i pljusne u auto koje se ukljucuje to se namjerno preskace da se kaze
Nego auto je krivo pogotovo ako je neka nepregledna krivina ili neko mjesto gdje nema teorije uociti motor koji przi 200 na sat tako brzo
Eto tvoj zaustavni put sa 200 je manji nego sa 60-70
Hajde bgt ko normalno vozi sa motorom po gradu ne treba da ga zanima sta policija radi i 'prijeti' po nizerazrednim novinama
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#18 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Better Man »

Motoristi su najgora sorta ljudi u saobraćaju. Nijedan ne poštuje propise. Sve i jedan vozi između auta želi da bude prvi i da ne mora biti u koloni kao sav normalan svijet. Nikad nisam vidio motoristu da se vozi u koloni iza auta, već isključivo zaobilaze koga stignu i gdje stignu.
User avatar
Truba
Posts: 81793
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Truba »

zamal da puknem jednog motoristu
ja sam kriv
ali on je bio brz
izletio niotkud
jednostavno ih ne vidis
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#20 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by triconja »

vješalica wrote:Ovi morociklisti sto udare u neko vozilo koje se ukljucuje npr sa sporedne ceste uvijek diakusija o tome
A to sto vozi 200 na sat i ahodno tome doleti mnogo brze nego vozilo sa 60-70 i pljusne u auto koje se ukljucuje to se namjerno preskace da se kaze
Nego auto je krivo pogotovo ako je neka nepregledna krivina ili neko mjesto gdje nema teorije uociti motor koji przi 200 na sat tako brzo
Eto tvoj zaustavni put sa 200 je manji nego sa 60-70
Hajde bgt ko normalno vozi sa motorom po gradu ne treba da ga zanima sta policija radi i 'prijeti' po nizerazrednim novinama
Poceli su zajebavat navece gore nego scenad (haj barem ih transportuju u azile pomalo). Sinoc u 1 sat u Zenici to ruci ko fap trinestka. To treba raciju napravit i udarat a ne dati plakat.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#21 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Thorgerson »

@phil manzanera, objektivnost ti je strani pojam. Trebao bi znati koje to motocikliste gradjani ne mogu.

ogranicenje na glavnoj gradskoj saobracajnici je 60km/h. Ajmo evo biti iskreni koji to motociklista postuje ovo ogranicenje? Mislim da ih se moze na prste ruku nabrojati. Uostalom evo konkretno, je li ti vozis po ogranicenju? E sad ja nemam problem s tim sto ce neko voziti 150km/h. Stvarno nemam. Neka vozi. Toliko snage, naravno da ce povuci. Neka vozi i 200km i 300. Ali neka vozi da ne ugrozava MENE kao ucesnika u saobracaju.

Ako ti zujis 150 po liniji, pored toga sto ugrozavas sebe, ugrozavas i mene i ostale vozace. Znaci ja cu imati poblem, ako se krenem prestrojavati i naravno da nema sanse da vidim u retrovizoru takvu neku zujalicu. I ja cu tu zujalicu pomesti sa ceste. Ne moram biti kriv. Ali ja onda moram citav zivot zivjeti s tim.

Isto tako ovo zabijanje i oduzimanje prava prvenstva vozaca automobila motociklistima. Pa ponavljam, mora se to desiti kad zujis 150-200km/h. Ko ce te vidjeti? A postavljeno ogranicenje 60-70km/h. Vozi po ogranicenju pa cete vidjeti.

Tako da je glupo reci sve je ok, ako napravis udes, nek te policija kazni, ako ne napravis nikome nista. Onda se to isto moze reci i za sve ostale ucesnike u saobracaju. Vozis automobil, vozi 150km/h kroz naseljeno, ako ne napravis sranje ok. Ako zgazis troje ljudi jbg. Sam si kriv.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#22 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by VladaFBiH »

Naslovnica wrote:Hoće li početi kažnjavati i ove bajkere sa kožnim jaknama, bisagama i ostalom full opremom, a izduvom koji je podešen da pravi neviđenu buku?! Mislim da za to apsolutno postoji zakonski osnov. Pa jebote, džaba ti sva oprema i sva šminka, kada ti motor grmi. Možda to treba tako, možda je ql ili šta već, ali zaista su preglasni!
1. Izvade prigušivać (ili kako se već zove) i izbuše rupu na izduvnoj grani da se motor još više "dere" - maltene nijedan ne bi trebao da može proći tehnički zbog buke ali eto sve može kod nas jer buka očito nije eliminatorna
2. Nose one "šminkerske" tute na glavi koje ne služe ni za šta osim da se ispoštuje zakon za kacigu - ovim ugrožavaju sebe pa me zaboli on stvar kad im glava pukne k'o lubenica
3. Pretiću na punoj liniji jer zakon ne vrijedi za njih - rijetkost je vidjeti motoristu koji poštuje zakon u ovom dijelu
4. Drže se ograničenja samo kad su parkirani (čast izuzecima) i onda se još i bune kada se hajvan sa 100+ km/h zalijepi u neko auto jer ga ovaj nije vidio
5. nastavi niz...
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by drndalo »

Prekjuce se sokirah u BL... Vidim u retrovizoru finu originalnu Vespu PX 200E, dakle predratno celjade, i nije motor nego skuter, ali ipak, posto je na 2 tocka, pricam o tome... Kontajuci da ce me obilaziti na semaforu ( jedna traka, mada dobro siroka) maknem se jedno pola metra desno da prodje i da malo osmotrim Vespu... Kad stade momak iza mene, u red, ja peti u redu, on sesti... Na glavi propisna nova kaciga otvorenog lica, jakna na prvi pogled obicna, ali kad me prodje kasnije vidim da ima zastitu za kicmu u sebi... Nikakvog srkleta, jurbe, zurbe, vozio za mnom dok ja ne krenuh skrenuti desno, a on nastavio ravno... Reko' zar proizvode 'vak'e jos uvijek... :shock:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#24 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by Streptokok »

uglavnomja wrote:nevezano za temu

ne sjede u svakom policijskom autu saobracajni policijaci sa znanjem, opremom i ovlastenjem da zaustavljaju vozace, bilo cega.



vezano za temu - bojim se motorcica, provlacenja, zavlacenja, voznje u japankama i bez kacige, sa djetetom od par godina pred sobom ....
(ovo bojim se znaci da se bojim da cu ja nekoga zakaciti autom i da cu ga nositi na dusi bez ikakve krivice)

svakakvih kretena :cry:
biva samo oni mogu zaustaviti i kontrolisati vozaca i vozilo?
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#25 Re: Policija u Sarajevu ide u LOV na motocikliste!

Post by zli_hordas »

Ne treba ih niko da zaustavlja oni sebe sami najbolje zaustave.
Post Reply