Policija u BIH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#101 Re: Policija u BIH

Post by muzicar_iz_parka »

cenecimoveocino wrote:Image
Image
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Love is in the air.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#102 Re: Policija u BIH

Post by Tercius »

Zaboravljamo se brzo, zaboravljamo...ako ikad zagusti opet, pitam se koliko ce vas strucnjaka sakrivenih u masi zena i staraca opet pljeskat pored ulice i skandirat necije ime...

https://www.youtube.com/watch?v=07mOwLi5xL0
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#103 Re: Policija u BIH

Post by insomnia78 »

animals wrote:Vi stvarno mislite da su vani policajci supermeni,ono uleti tip, i razbije 10 kriminalaca..
pa i tamo dodje 10 auta i 20 policajaca, da smiri jednog narkomana..
jedinou Americi pucaju, pa poslije ispitivaju..
dobra je policija , kakav je narod i drzava..
:thumbup:
Skoro bilo sudjenje
Maloljetnik oteo policajcu pistolj i pokus'o ga ubiti njime :lol:
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#104 Re: Policija u BIH

Post by mudrac2 »

Tercius wrote:Zaboravljamo se brzo, zaboravljamo...ako ikad zagusti opet, pitam se koliko ce vas strucnjaka sakrivenih u masi zena i staraca opet pljeskat pored ulice i skandirat necije ime...

https://www.youtube.com/watch?v=07mOwLi5xL0
ranit ću se
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#105 Re: Policija u BIH

Post by anonimni clan »

Prije par sedmica sam bio na odmoru u Sarajevu ...supruga i ja kao i svake godine dosli obici roditelje ..rodbinu ...vidjeti se sa rajom itd.
Dan prije povratka pokusali su nam ukrasti auto.
Nacinili stetu na vratima vozaca, i sad ....da li ih je neko omeo ili nisu znali ...nije bitno ..ostavili i pobjegli.
Pozovem ja fino policiju i dodju dva policajca koji su izvrsili uvidjaj...uzeli sve potrebne podatke i jedan od njih mi kaze da dodjem tu preko puta u PU Novi grad i preuzmem zapisnik koji mi je potreban radi regulisanja stete sa osiguranjem.
E sad pocinje cirkus.
Dodjem ja kako mi je receno i subotu po zapisnik da bi mi dezurni policajac rekao kako tu nikakvog zapisnika nema ...
Hm kako nema pa fino su mi vase kolege rekle da dodjem po isti. E sad koji su policajci bili..je li jedan bio crn...... nako visociji ...ili je drugi bio mladji, pita on mene.
Pa reko ne mogu ih sad opisivati ...valjda imate plan kad je ko u smjeni a i podatke o uvidjaju bi ste trebali imati ..
A jeste li podnijeli zahtjev za izdavanje potvrde / zapisnika? pita on mene
Reko nisam ...a da mi je receno da podnesem ...to bih uradio ...i ja sam vjerovao da policajci koji su vrsili uvdjaj znaju raditi svoj posao.
Eeeeee pa ne mozete onda ni dobiti zapisnik jer nista podnijeli zahtjev...nego podnesite zahtjev pa cemo vidjeti kako dalje ...Tu on nakon preturanja po papirima i nekoliko telefonskih poziva konacno nazva tog nekog policajca koji je bio na uvidjaju i pita ga onako ....kaze "pa kako mozete reci covjeku da dodje po zapisnik kad nije podnio zahtjev? E pa sad dodji ti u stanicu pa mu napisi zapisnik. Pa ne mozete tako raditi i obecavati nesto sti ne mozete ispuniti"....i muk.
Podnesem zahtjev ....i napisem punomoc da bi otac mogao preuzeti zapisnik kad bude gotov i put pod noge i u Njemacku.
Otac je isao tri dana po taj jebeni zapisnik i naravno ...niko nema pojma o tome ...neka sluzbenica vidno iznervirana mu je treci dan dala broj telefona i rekla da ne dolazi nego da nazove telefonom i pita da li je taj neki zapisnik dosao.Jer te zapisnike potpisuje nacelnik a on je u tamo u gradu i niko to bez njegovog potpisa ne moze izdati ..Danas ..sedmi dan, otac je dobio taj zapisnik i poslao mi ga je postom.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#106 Re: Policija u BIH

Post by славянин »

Imam pitanje za one jeli malo bolje informirane ili ti pravnike. Po kojem osnovu policija moze zaustaviti auto i pretresti i auto i osobe u njemu bez nekog osnova sumnje ? I ako je odgovor “pa moze da da kaze da mu je nesto sumnjivo bilo” ima li kakva regulacija/ sistem u tome “sumnjivo.

Pricamo o Americi i njihovoj policiji a policajac moze biti nogiran sa posla radi pretresa vozila.

Da me neko pogresno ne shvati, podrzavam rad policije u svakom pogledu - ali ima li kakvog uredjenja oko pretresa vozila i lica ??

Posebno mi “cudno” izgleda zaustavljanje od strane specijalaca koji sa puskama mrkog pogleda pretresaju vozila i ljude ( dali postoji neki razlog za to - mislim duge cijevi) Kada je to posljednji put pucao neko na policiju prilikom saobracajne kontrole ?

Mislim da je policija u losem polozaju kada odgovara na silu (recimo policajac moze da puca samo u bas ekstremnim slucajevima) a sa druge strane moze da se pretresa i ogranicava kretanje kako je volja izgleda ?
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#107 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

славянин wrote: Posebno mi “cudno” izgleda zaustavljanje od strane specijalaca koji sa puskama mrkog pogleda pretresaju vozila i ljude ( dali postoji neki razlog za to - mislim duge cijevi) Kada je to posljednji put pucao neko na policiju prilikom saobracajne kontrole ?
Nikad ne znaju ko je u autu i sta ih od istog ceka a sto se tice pucanja na policiju evo nesto malo u zadnje vrijeme
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171208018

https://www.fokus.ba/vijesti/crna-hroni ... u/1113822/


Proslo je vrijeme kad je jedan policajac mogao da cuva jug stadiona grbavica.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#108 Re: Policija u BIH

Post by славянин »

Anjalaaa selaaa wrote:
славянин wrote: Posebno mi “cudno” izgleda zaustavljanje od strane specijalaca koji sa puskama mrkog pogleda pretresaju vozila i ljude ( dali postoji neki razlog za to - mislim duge cijevi) Kada je to posljednji put pucao neko na policiju prilikom saobracajne kontrole ?
Nikad ne znaju ko je u autu i sta ih od istog ceka a sto se tice pucanja na policiju evo nesto malo u zadnje vrijeme
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171208018

https://www.fokus.ba/vijesti/crna-hroni ... u/1113822/


Proslo je vrijeme kad je jedan policajac mogao da cuva jug stadiona grbavica.
Molim te da procitas sto sam napisao... kada je intervencija - poziv da se nesto pljacka pa tada i trebaju da imaju puske i da pucaju (u cemu su cesto ograniceni)

Ali “rutinska” kontrola saobracaja sa puskama i komplet pretresom auta i ljudi bez neke konkretne osnovanke sumnje ??

Opet naglasavam podrzavam da se policiji odrojese ruke sto se tice upotrebe sile prilikom sprecavanja krivicnih dijela i intervencija - ali isto tako moraju se neke stvari razgraniciti - pricamo o americkoj policiji kako puca a mogu traziti vozacku dozvolu i to je to prilikom zaustavljanja.Ako nesto sumnjaju mogu zahtijevati pretres ali ako nista ne nadju osobe koje su bile predmet pretrage mogu se zaliti - par takvih zalbi = suspenzija sa posla..
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#109 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

Procitao sam ja,zamisli ta rutinska kontrola a u kolima kila heroina i budala za volanom sa pistoljem na sjedistu?Da ga policajac mozda doceka sa cvijecem,kolacima?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#110 Re: Policija u BIH

Post by JThomas »

e baš se to tako vozi. policija sve zna ko radi, i kile i grame.
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#111 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

JThomas wrote:e baš se to tako vozi. policija sve zna ko radi, i kile i grame.
Kako znaju,dileri im polazu racune?Kazu e od danas sam diler i ti to moras da znas ali nemoj mi nista?U kakvim filmovima zivis?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#112 Re: Policija u BIH

Post by JThomas »

evo sad ću se upecati na to.
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#113 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

Nema potrebe da se pecas ali nije sve tako kako vi mislite da jeste,pricate izlizane kafanske price koje nemaju veze sa realnoscu.Vjerovatno da se za neke grupe zna od ranije ali na ulici je bas zbog toga sto se zna svaki dan sve vise novih da bi stari sakrili trag.Ne lezi se nikom citav zivot iza resetaka.
swanfilter
Posts: 7955
Joined: 06/06/2008 18:52

#114 Re: Policija u BIH

Post by swanfilter »

A mozda se u blizini desio slucaj, pa su u radijusu X km vrsili kontrole. Tada im ne trebaju nalozi sudija za pretres svega i svakoga ...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#115 Re: Policija u BIH

Post by Fudo387 »

anonimni clan wrote:Prije par sedmica sam bio na odmoru u Sarajevu ...supruga i ja kao i svake godine dosli obici roditelje ..rodbinu ...vidjeti se sa rajom itd.
Dan prije povratka pokusali su nam ukrasti auto.
Nacinili stetu na vratima vozaca, i sad ....da li ih je neko omeo ili nisu znali ...nije bitno ..ostavili i pobjegli.
Pozovem ja fino policiju i dodju dva policajca koji su izvrsili uvidjaj...uzeli sve potrebne podatke i jedan od njih mi kaze da dodjem tu preko puta u PU Novi grad i preuzmem zapisnik koji mi je potreban radi regulisanja stete sa osiguranjem.
E sad pocinje cirkus.
Dodjem ja kako mi je receno i subotu po zapisnik da bi mi dezurni policajac rekao kako tu nikakvog zapisnika nema ...
Hm kako nema pa fino su mi vase kolege rekle da dodjem po isti. E sad koji su policajci bili..je li jedan bio crn...... nako visociji ...ili je drugi bio mladji, pita on mene.
Pa reko ne mogu ih sad opisivati ...valjda imate plan kad je ko u smjeni a i podatke o uvidjaju bi ste trebali imati ..
A jeste li podnijeli zahtjev za izdavanje potvrde / zapisnika? pita on mene
Reko nisam ...a da mi je receno da podnesem ...to bih uradio ...i ja sam vjerovao da policajci koji su vrsili uvdjaj znaju raditi svoj posao.
Eeeeee pa ne mozete onda ni dobiti zapisnik jer nista podnijeli zahtjev...nego podnesite zahtjev pa cemo vidjeti kako dalje ...Tu on nakon preturanja po papirima i nekoliko telefonskih poziva konacno nazva tog nekog policajca koji je bio na uvidjaju i pita ga onako ....kaze "pa kako mozete reci covjeku da dodje po zapisnik kad nije podnio zahtjev? E pa sad dodji ti u stanicu pa mu napisi zapisnik. Pa ne mozete tako raditi i obecavati nesto sti ne mozete ispuniti"....i muk.
Podnesem zahtjev ....i napisem punomoc da bi otac mogao preuzeti zapisnik kad bude gotov i put pod noge i u Njemacku.
Otac je isao tri dana po taj jebeni zapisnik i naravno ...niko nema pojma o tome ...neka sluzbenica vidno iznervirana mu je treci dan dala broj telefona i rekla da ne dolazi nego da nazove telefonom i pita da li je taj neki zapisnik dosao.Jer te zapisnike potpisuje nacelnik a on je u tamo u gradu i niko to bez njegovog potpisa ne moze izdati ..Danas ..sedmi dan, otac je dobio taj zapisnik i poslao mi ga je postom.
Vrlo jednostavno,
Traze ti mito da urade ono za sta su placeni.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#116 Re: Policija u BIH

Post by славянин »

swanfilter wrote:A mozda se u blizini desio slucaj, pa su u radijusu X km vrsili kontrole. Tada im ne trebaju nalozi sudija za pretres svega i svakoga ...
Pa imas na tv u onu emisju , 10 specijalaca vrsi “rutinsku” kontrolu auta i pretres ??
Ponovno naglasavam - ako jeste intervencija i nesto se desilo podrzavam da izadju svi do jedan sa puskama.Ali bez konkretne sumnje i razloga? Sta sad ja posumnjam da me neko oce da opljacka mogu izvaditi pistolj i pretresti ga ?
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#117 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

славянин wrote:
swanfilter wrote:A mozda se u blizini desio slucaj, pa su u radijusu X km vrsili kontrole. Tada im ne trebaju nalozi sudija za pretres svega i svakoga ...
Pa imas na tv u onu emisju , 10 specijalaca vrsi “rutinsku” kontrolu auta i pretres ??
Ponovno naglasavam - ako jeste intervencija i nesto se desilo podrzavam da izadju svi do jedan sa puskama.Ali bez konkretne sumnje i razloga? Sta sad ja posumnjam da me neko oce da opljacka mogu izvaditi pistolj i pretresti ga ?
Mozes ako si policajac na zadatku da to radis.Te sto spominjes nisu 24 sata na cestama nego bas kad trebaju,imaju neka saznanja i slicno.Inace obicni saobracajni policajci redovno kontrolisu saobracaj,snimaju radarima i tako.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#118 Re: Policija u BIH

Post by славянин »

Anjalaaa selaaa wrote:
славянин wrote:
swanfilter wrote:A mozda se u blizini desio slucaj, pa su u radijusu X km vrsili kontrole. Tada im ne trebaju nalozi sudija za pretres svega i svakoga ...
Pa imas na tv u onu emisju , 10 specijalaca vrsi “rutinsku” kontrolu auta i pretres ??
Ponovno naglasavam - ako jeste intervencija i nesto se desilo podrzavam da izadju svi do jedan sa puskama.Ali bez konkretne sumnje i razloga? Sta sad ja posumnjam da me neko oce da opljacka mogu izvaditi pistolj i pretresti ga ?
Mozes ako si policajac na zadatku da to radis.Te sto spominjes nisu 24 sata na cestama nego bas kad trebaju,imaju neka saznanja i slicno.Inace obicni saobracajni policajci redovno kontrolisu saobracaj,snimaju radarima i tako.
Pa cijelo pitanje mi se i svodi kada to “trebaju” , ko to odlucuje i kako i na osnovu cega ? Nekom komandiri padne na pamet kontrolisi obalu petkom i to je to ??
Ako policajac ima osnovanu sumnju i treba da pretresa - ali osnovana sumnja mora biti dobro definisana - isto tako ako isti sluzbenik ponavlja “suplje” pretrese i dobija zalbe na osnovu toga = suspenzija u normalnoj zemlji.
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#119 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

Odakle tebi uopste da su ti pretresi suplji? Rad policijskih službenika zasniva se na Ustavu Bosne i Hercegovine, zakonu i drugim propisima koji se primjenjuju u BiH.Policijski službenik drži i nosi oružje i municiju u skladu sa pravilnikom koji donosi ministar- ministarstva u okviru kojeg je ustanovljen policijski organ .
wunderbaum
Posts: 103
Joined: 11/01/2015 12:06

#120 Re: Policija u BIH

Post by wunderbaum »

славянин wrote: Pa cijelo pitanje mi se i svodi kada to “trebaju” , ko to odlucuje i kako i na osnovu cega ? Nekom komandiri padne na pamet kontrolisi obalu petkom i to je to ??
Ako policajac ima osnovanu sumnju i treba da pretresa - ali osnovana sumnja mora biti dobro definisana - isto tako ako isti sluzbenik ponavlja “suplje” pretrese i dobija zalbe na osnovu toga = suspenzija u normalnoj zemlji.

u sred dana nema policije sa puskama to je obicno u kasnim satima, specijalne ili jedinica za podrsku... sama njihova patrola i pojava na cesti je dovoljna za prevenciju kriminala...

drugo sumnjivo auto vozac tvoj izgled sve su to moguci razlozi za zaustavljanje pregled itd
npr ja i drug smo malo krupniji (glavatiji) navecer nas znaju po 2-3 puta zaustaviti....

drugo policija ima pravo da vrsi pregled,
a pretres ti nisu vrsili
pretres je da ti oni licno rove po auto pretresaju te skidaju itd
a pregled je da te zamole da otvoris gepek pretince itd
to sto gledas po slucajevima x nasi iz mupa ks su najpismeniji i najljubazniji...
obicno patroliraju po zabace im mjestima gdje se raja drogira ili pije itd
al ugl po danu si rahat iza 11 ako si zatamnjenih stakala i sumnjivog izgleda
vrsit ce pregled
najbolji primjer ti je u patroli sa specijalno policijom kad su zaustavili neke narkomancice
pa na pocetku fino otvori ovo ono (pregled) dok nisu nasli nesto trave, tek tad oni pocinju sa pretresom

a ako tebi to udara na ego jer ko su oni da tebe zaustavljaju to je druga tema
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#121 Re: Policija u BIH

Post by славянин »

Anjalaaa selaaa wrote:Odakle tebi uopste da su ti pretresi suplji? Rad policijskih službenika zasniva se na Ustavu Bosne i Hercegovine, zakonu i drugim propisima koji se primjenjuju u BiH.Policijski službenik drži i nosi oružje i municiju u skladu sa pravilnikom koji donosi ministar- ministarstva u okviru kojeg je ustanovljen policijski organ .
Pa ako se nasumicno pretresaju ljudi i vozila onda jeste “supalj”. Ovo baziram doduse na radu policije u “zapadnim” zemljama.I postavljam pitanje upravo sta zakon u BIH odredjuje kao osnovu za kontrolu / pretres - cisto misljenje sluzbenika u tom momentu ili imaju definisani parametri ?
Sto se tice isto oruzija - zar nebi opet trebalo da mahanje puskama bude prilagodjeno situaciji/zadatku ? Sta sad kako to izgleda kada covjeka sa zenom i djecom zaustave policajci a puske sjevaju i oprema kao da se ratuje ?
wunderbaum
Posts: 103
Joined: 11/01/2015 12:06

#122 Re: Policija u BIH

Post by wunderbaum »

wunderbaum wrote:
славянин wrote: Pa cijelo pitanje mi se i svodi kada to “trebaju” , ko to odlucuje i kako i na osnovu cega ? Nekom komandiri padne na pamet kontrolisi obalu petkom i to je to ??
Ako policajac ima osnovanu sumnju i treba da pretresa - ali osnovana sumnja mora biti dobro definisana - isto tako ako isti sluzbenik ponavlja “suplje” pretrese i dobija zalbe na osnovu toga = suspenzija u normalnoj zemlji.

u sred dana nema policije sa puskama to je obicno u kasnim satima, specijalne ili jedinica za podrsku... sama njihova patrola i pojava na cesti je dovoljna za prevenciju kriminala...

drugo sumnjivo auto vozac tvoj izgled sve su to moguci razlozi za zaustavljanje pregled itd
npr ja i drug smo malo krupniji (glavatiji) navecer nas znaju po 2-3 puta zaustaviti....

drugo policija ima pravo da vrsi pregled,
a pretres ti nisu vrsili
pretres je da ti oni licno rove po auto pretresaju te skidaju itd
a pregled je da te zamole da otvoris gepek pretince itd
to sto gledas po slucajevima x nasi iz mupa ks su najpismeniji i najljubazniji...
obicno patroliraju po zabacenijim mjestima gdje se raja drogira ili pije itd
al ugl po danu si rahat a kad padne mrak ako si zatamnjenih stakala ili sumnjivog izgleda
vrsit ce pregled
najbolji primjer ti je u patroli sa specijalno policijom kad su zaustavili neke narkomancice
pa na pocetku fino otvori ovo ono (pregled) dok nisu nasli nesto trave, tek tad oni pocinju sa pretresom

a ako tebi to udara na ego jer ko su oni da tebe zaustavljaju to je druga tema
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#123 Re: Policija u BIH

Post by high_volume »

Anjalaaa selaaa wrote:Proslo je vrijeme kad je jedan policajac mogao da cuva jug stadiona grbavica.
Nikad ga nije ni čuvao jedan policajac, već sistem koji je stajao iza policajca, država. Danas je policija u BiH najorganiziranija oružana grupa ljudi čiji pripadnici široko raskoračenim nogama hodaju po liniji zakona. Postoje izuzeci, svakako.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#124 Re: Policija u BIH

Post by славянин »

wunderbaum wrote:
славянин wrote: Pa cijelo pitanje mi se i svodi kada to “trebaju” , ko to odlucuje i kako i na osnovu cega ? Nekom komandiri padne na pamet kontrolisi obalu petkom i to je to ??
Ako policajac ima osnovanu sumnju i treba da pretresa - ali osnovana sumnja mora biti dobro definisana - isto tako ako isti sluzbenik ponavlja “suplje” pretrese i dobija zalbe na osnovu toga = suspenzija u normalnoj zemlji.

u sred dana nema policije sa puskama to je obicno u kasnim satima, specijalne ili jedinica za podrsku... sama njihova patrola i pojava na cesti je dovoljna za prevenciju kriminala...

drugo sumnjivo auto vozac tvoj izgled sve su to moguci razlozi za zaustavljanje pregled itd
npr ja i drug smo malo krupniji (glavatiji) navecer nas znaju po 2-3 puta zaustaviti....

drugo policija ima pravo da vrsi pregled,
a pretres ti nisu vrsili
pretres je da ti oni licno rove po auto pretresaju te skidaju itd
a pregled je da te zamole da otvoris gepek pretince itd
to sto gledas po slucajevima x nasi iz mupa ks su najpismeniji i najljubazniji...
obicno patroliraju po zabace im mjestima gdje se raja drogira ili pije itd
al ugl po danu si rahat iza 11 ako si zatamnjenih stakala i sumnjivog izgleda
vrsit ce pregled
najbolji primjer ti je u patroli sa specijalno policijom kad su zaustavili neke narkomancice
pa na pocetku fino otvori ovo ono (pregled) dok nisu nasli nesto trave, tek tad oni pocinju sa pretresom

a ako tebi to udara na ego jer ko su oni da tebe zaustavljaju to je druga tema
Koliko ja primjeti nema pitanja “dali pristajete na kontrolu/pretres vozila” nego otvori gepek,izvadi sve iz djepova itd.
Ne brini ne udara meni to na ego i sam sam bio sluzbenik u drzavnoj sluzbi (doduse ne policiji) u drugoj zemlji - ali po tome i znam a zato i pitam za regulaciju i direktive prilikom pretresa / zaustavljanja itd.
Anjalaaa selaaa
Posts: 57
Joined: 12/06/2018 22:46

#125 Re: Policija u BIH

Post by Anjalaaa selaaa »

славянин wrote: Pa ako se nasumicno pretresaju ljudi i vozila onda jeste “supalj”. Ovo baziram doduse na radu policije u “zapadnim” zemljama.I postavljam pitanje upravo sta zakon u BIH odredjuje kao osnovu za kontrolu / pretres - cisto misljenje sluzbenika u tom momentu ili imaju definisani parametri ?
Sto se tice isto oruzija - zar nebi opet trebalo da mahanje puskama bude prilagodjeno situaciji/zadatku ? Sta sad kako to izgleda kada covjeka sa zenom i djecom zaustave policajci a puske sjevaju i oprema kao da se ratuje ?
Ja tebi uporno govorim da mahanje puskama nije stalno nego kad se imaju određena saznanja za nesto a ti opet isto.Nijedno pretresanje nije nasumicno i sve ima razlog.Ako postoji npr.saznanje da u toj i toj marki vozila se nalazi nesto,oni ce pretrsti tu marku vozila bez obzira ko se u njemu nalazi.
Post Reply