Polica za knjige?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#1 Polica za knjige?

Post by 2407 »

Da li neko zna gdje se ima kupiti ovakva polica za knjige:
Image

Ako ovako nesto nema kod nas, onda gdje bi se to moglo napraviti? Ima li mozda neko ideja koji materijal bi trebao da sam sebi napravim ovako nesto? Kontam da bi zbog izdrzljivosti bili najbolji inox ili rostfrei. Gdje njih naci, da li su skupi?
Hvala i lijep pozdrav
User avatar
black
Posts: 17157
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2 Re: Polica za knjige?

Post by black »

2407 wrote:Da li neko zna gdje se ima kupiti ovakva polica za knjige:

Ako ovako nesto nema kod nas, onda gdje bi se to moglo napraviti? Ima li mozda neko ideja koji materijal bi trebao da sam sebi napravim ovako nesto? Kontam da bi zbog izdrzljivosti bili najbolji inox ili rostfrei. Gdje njih naci, da li su skupi?
Hvala i lijep pozdrav
evo ovde imash cijene neke, valjda po tabli (inox)

http://www.inoxct.ba/InoxCTcijnovnik0508.PDF
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#3 Re: Polica za knjige?

Post by chengaba »

2407 wrote: Kontam da bi zbog izdrzljivosti bili najbolji inox ili rostfrei. Gdje njih naci, da li su skupi?
Hvala i lijep pozdrav
Ne znam za police, ali sam cuo da se moze kupiti set šerpi od nehrdjajuceg celika INOX 18/10 :D :D :D
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4 Re: Polica za knjige?

Post by 2407 »

black wrote:
2407 wrote:Da li neko zna gdje se ima kupiti ovakva polica za knjige:

Ako ovako nesto nema kod nas, onda gdje bi se to moglo napraviti? Ima li mozda neko ideja koji materijal bi trebao da sam sebi napravim ovako nesto? Kontam da bi zbog izdrzljivosti bili najbolji inox ili rostfrei. Gdje njih naci, da li su skupi?
Hvala i lijep pozdrav
evo ovde imash cijene neke, valjda po tabli (inox)

http://www.inoxct.ba/InoxCTcijnovnik0508.PDF
Ti bi mene odmah u Cazin, pa i da je inox tamo djaba previse bi mi otislo na gorivo :mrgreen:
Hvala, ovo su velike table a i mislim da je lim predebeo(5mm) za ono sto meni treba.
chengaba wrote:
2407 wrote: Kontam da bi zbog izdrzljivosti bili najbolji inox ili rostfrei. Gdje njih naci, da li su skupi?
Hvala i lijep pozdrav
Ne znam za police, ali sam cuo da se moze kupiti set šerpi od nehrdjajuceg celika INOX 18/10 :D :D :D
:lol:
Dobijel' se pride set nozeva sa makazama uz to :)
User avatar
black
Posts: 17157
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#5 Re: Polica za knjige?

Post by black »

ma nisam ja ni gledao odakle firma ni debljinu lima :mrgreen:
dodje mi da ti ja napravim i prodam :mrgreen:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#6 Re: Polica za knjige?

Post by 2407 »

/\
Ako bi mogao daj da se dogovorimo za cijenu. Ja svejedno mogu samo nabaviti lim, ali mi treba neko ko bi ga (samo :mrgreen: ) izrezao, obradio i zavario.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#7 Re: Polica za knjige?

Post by Sunrise00 »

ebay?
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#8 Re: Polica za knjige?

Post by 2407 »

Sunrise00 wrote:ebay?
Jasta radi :mrgreen: nit imam account, niti imam odgovarajucu karticu, niti imam pojma kako funkcionise online kupovina..... ali svakako hvala na prijedlogu :)
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#9 Re: Polica za knjige?

Post by elSaik »

Izgleda da nisam jedini koji prati Galileo. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#10 Re: Polica za knjige?

Post by 2407 »

elSaik wrote:Izgleda da nisam jedini koji prati Galileo. :mrgreen: :thumbup:
Ma jok brate, ne znam ti ja njemacki a i ne gledam televiziju skoro nikako :) Ovu sliku sam nasao na ovom forumu kao prijedlog za police.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#11 Re: Polica za knjige?

Post by alica.k »

100% sam sigurna da sam vidjela diy projekat za ovo
ili na apartment therapy, ili na decor8 ili na design sponge. potrazi malo, ima u tagovima sigurno!
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#12 Re: Polica za knjige?

Post by shambho »

Ima u Ikei.. :mrgreen: ..Al' to ocigledno nis ne znaci.. :) ..Meni ovo izgleda prilicno jednostavno za napraviti sa dvije ovakve "ploce" i onim za vrata :mrgreen: :oops: ..(ono sto se prisarafi da se otvaraju vrata i sl. ne znam kako se zove.. :-) ) ..I onda odozdo staviti ono u obliku slova L..ni to ne znam kako se zove al' ima kupiti mi smo stavili kad smo police pravili.. Taman to i koricu da cuva.. :-D ..Il' to samo meni izgleda tako "lako".. :-D

U svakom slucaju sretno ovo fakat lijepo izgleda.. :)
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#13 Re: Polica za knjige?

Post by elSaik »

2407 wrote:
elSaik wrote:Izgleda da nisam jedini koji prati Galileo. :mrgreen: :thumbup:
Ma jok brate, ne znam ti ja njemacki a i ne gledam televiziju skoro nikako :) Ovu sliku sam nasao na ovom forumu kao prijedlog za police.
Svašta. Naime, juče ja gledah emisiju i pokazivali su kako likovi napraviše baš ovakvu policu i danas ja kontao gdje bih ih u sobu. :thumbup:

PS http://www.instructables.com/id/EUCNY6FDP3EXCFH49X/
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#14 Re: Polica za knjige?

Post by Bullet Tooth Tony »

ma ovo bezveze napraviti :D :D , ako uhvatim sta slobodnog vremena , probam ;-) ;-) , recimo , mozes ovo od obicnog lima ,zeljeznog dvice ili debljeg po zelji , cak je mozda i bolje od lima , onda fino lakiras nekom lijepom bojom,zavisno od boje zida ili tako nesto ... :D :D :D
Last edited by Bullet Tooth Tony on 06/12/2009 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#15 Re: Polica za knjige?

Post by Pitar s Kariba »

Ja sam isto u fazi planiranja polica za knjige, doduše, nije baš ovakava i nije to tema ali dobro sad. 8) Skontao da ta polica, odnosno stalaža obavezno mora biti zatvorena, bilo kako! Boriti se sa prašinom i brisati svaku knjigu svaki čas, mi ne pada na pamet ! :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#16 Re: Polica za knjige?

Post by minjonja »

Image

meni bi ovako nesto trebalo. na jednu policu knjige, na drugu macke :D

zna li iko gdje se mogu uzeti ovakve obicne police + ugradnja jer ja nemam ni busilice nit borera nit snage da to na zid stavim :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#17 Re: Polica za knjige?

Post by Bullet Tooth Tony »

Imas u OBI , e sad za ugradnju ,probaj zamoliti nekog komsiju ili pak nekog drugog :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#18 Re: Polica za knjige?

Post by minjonja »

Beg_Babic wrote:Imas u OBI , e sad za ugradnju ,probaj zamoliti nekog komsiju ili pak nekog drugog :)
kod mene u komsiluku svi imaju 80+. znaci trazim nekog drugog :oops:
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#19 Re: Polica za knjige?

Post by The Nightwatchman »

minjonja wrote:
Beg_Babic wrote:Imas u OBI , e sad za ugradnju ,probaj zamoliti nekog komsiju ili pak nekog drugog :)
kod mene u komsiluku svi imaju 80+. znaci trazim nekog drugog :oops:
evo ja cu ti ugradit i uglavit, samo reci gdje si
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#20 Re: Polica za knjige?

Post by minjonja »

The Nightwatchman wrote:
minjonja wrote:
Beg_Babic wrote:Imas u OBI , e sad za ugradnju ,probaj zamoliti nekog komsiju ili pak nekog drugog :)
kod mene u komsiluku svi imaju 80+. znaci trazim nekog drugog :oops:
evo ja cu ti ugradit i uglavit, samo reci gdje si
necu nikakvo uglavljivanje, samo ugradjivanje.

polako, nisam jos kupila police.
Andaluzijski pas
Posts: 190
Joined: 06/12/2009 13:18

#21 Re: Polica za knjige?

Post by Andaluzijski pas »

Pet knjiga po kući dovoljno. Samo trebaju po trideset posto biti tanje od ovih prikazanih na fotografiji. Proporcionalno.
Hodličan dizajn.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#22 Re: Polica za knjige?

Post by shambho »

minjonja wrote:Image

meni bi ovako nesto trebalo. na jednu policu knjige, na drugu macke :D

zna li iko gdje se mogu uzeti ovakve obicne police + ugradnja jer ja nemam ni busilice nit borera nit snage da to na zid stavim :D
Ovo radi Primus Balkan.. :) ..Izaberes bas ovakve obicne daske .. :-D ..Dobro nije obicne.. :roll: I onda oni dodu fino ugrade sve nama su uradili fakat lijepo izgleda.. I znam jos par ljudi koji su kod njih radili i zadovoljni su, fakat su susretljivi.. :)
..Jednostavno prave manje-vise sve sto zelis.. Eh sad za cijene ne znam al nisu nes vau strasne..

I super je sto oni to nekkao ugrade u zid i nema nista ispod nikakvih hepeka viska.. :mrgreen:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#23 Re: Polica za knjige?

Post by shambho »

Andaluzijski pas wrote:Pet knjiga po kući dovoljno. Samo trebaju po trideset posto biti tanje od ovih prikazanih na fotografiji. Proporcionalno.
Hodličan dizajn.

I da kad smo kod pet knjiga.. :zoka: ..Ove manje police su zaista prakticne za tonu onih nekih malih stvarcica koje se nakako uvijek vrte po stolovima ili tamo gdje im nije mjesto.. :x
..Licno sam se prilicno rasteretila nakon sto sam postavila par ovakvih i lakse disem jer su neke stavri nasle svoje mjesto.. 8-)

A sto se tice polica za knjige mi smo uradili preko citavog zida takoder po zelji i super je dizajn jer se moze mijenjati kada dosadi.. Nije da ce dosaditi.. Al' u svakom slucaju napokon ima dovoljno prostora za sve knjige a i one koje ce doci ..

..Uglavnom poenta je da sam ja licno nekkao najvise za ovo pravljenje ako imate imalo smisla, jer onda dobijem sto zelim a i fino se uklopi u prostor ..Mozda i ne tako fino al' bar je po zelji.. :-D ..A i manje vise je originalno kao ova ideja sa pocetka topic-a (jest da je pojam originalno danas izgubio na znacenju al' opet)..
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#24 Re: Polica za knjige?

Post by bez_ideje »

Uh i ja cu muku da mucim s knjigama i prostorom uskoro,krajnje je vrijeme da napravim nesto funkcionalno,brdo mi knjiga stoji naslagene jedna an drugu iz ormar koji je vec pun :-? :-? da ne pricam koji je zahvat izvuc neku s dna :mrgreen:
Elem.......sta da se radi sa oko 300 knjiga u sobi 3X4 :skoljka: :skoljka:
ne bi nikako ormare...vec montirala na zid nesto
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#25 Re: Polica za knjige?

Post by shambho »

Image

Ovako nesto.. :-D :-D
:skoljka:

..Mozda neku policu iznad kreveta ili iznad necega.. Ne policu glomaznu nego iks oks fazon.. :-D
Post Reply