Polaganje za A kategoriju

Podforum za motocikliste...
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#51 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by Osigurach »

Evo da podjelim iskustvo, ja sam polozio prosle godine, pred kraj sezone..
Mjesto polaganja Sarajevo.. Novi grad..
Motor Keeway Speed 150ccm !
Ma da sam prije toga vozio R1, na kojoj sam se sam ucio voziti, osnove sam znao..

Uplatio, imao polozeno B (ujedno i testove)..
Odradio par voznji na motoru, cisto da mi instruktor objasni rute koje se voze..
Nije se bas jednostavno drzati se samo desne strane i u jednoj traci dvaput prestrojavat, al brzo se naviknes..
Poligon, stani kreni, osmice - slalom, brzo se nauci..
Najgore kad ti instruktor ili ispitivac kaze BRZE!, a KeeWay ko mrtav konj, nemoze brze, dok ga izmjenjas prodje godina.. :D

Na dan polaganja, bez stele..
Ispitivac pita: Oces da ti greske govorim u voznji ili ces kad zavrsis da ti kazem gdje si pogrjesio?
Logicno, odlucim se za drugu varijantu, da mi kaze kad sve zavrsim! Jer ako bi mi rekao u voznji gdje sam pogrijesio, napravio bih jos 1000 gresaka, od treme..

Zavrsio voznju, kaze ispitivac: Ozbiljan si (vjerovatno jer nisam balavac koji se zajebava), fino vozis fali ti malo rutine, ali polozio si!
I tako ja polozim vozacki i za motor.. :D
User avatar
EdoSP
Posts: 319
Joined: 06/03/2013 00:42

#52 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by EdoSP »

Ja sam polozio A kategoriju u januaru ove godine( mislim da sam jedini koji je u to doba polagao A kategoriju :lol: ). Kad sam dosao na ispit,ispitivac se nasmijao( onako simpaticno) i rekao potrudi se da ne padnes sa motora. Bilo je 2 situacije u kojima mi je malo otisao zadnji tocak u stranu, tj.proklizao, ali sto se tice propisa,tu sam sve odradio dobro i polozio sam. :thumbup:
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#53 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by kijamet insan »

Sretno momci. Puno lijepih kilometara vam zelim :thumbup:
User avatar
defeated
Posts: 133
Joined: 20/12/2011 00:37
Location: Sarajevo

#54 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by defeated »

Moze li mi neko reci koja je dobra auto skola za polaganje za A, ali gdje moze na rate jer mi se bas ne daje odmah sve :D
User avatar
moa
Posts: 3622
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#55 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by moa »

Lucazode wrote:Zvao auto škole raspitao se. Sve sa prvim izlaskom 350KM, što i nije puno. Sad :evil:
Kako ove auto škole kotiraju sa štelama, koja je "najbolja" i koliko se para daje :-D Nemam namjeru se puno peglati kao što sam na kamionu i na kraju iskeširati lovu "za prolaz" :-?
Koja je to auto skola. Ove sto sam ja zvao cijene se krecu od 400-450 KM. Mene zanima koja auto skola ima najbolju prolaznost :D.

Edit: lokacija Sarajevo
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#56 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by hali gali halid »

U kojoj ste auto skoli polagali za vozački?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#57 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by Ramzess Veliki »

hali gali halid wrote:U kojoj ste auto skoli polagali za vozački?
:shock: Nisam ni polagao.
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#58 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by Osigurach »

Mislim da je moja auto skola bila ona Spahovic.. :D
scooterista
Posts: 64
Joined: 05/04/2013 11:41

#59 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by scooterista »

Osigurach wrote:Mislim da je moja auto skola bila ona Spahovic.. :D
Gdje mu to dodje?
User avatar
SAID5
Posts: 594
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#60 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by SAID5 »

sory sto dizem temu, da li je ostalo isto sve sto se polaganja A tiče, imam B i mislim polagat i A, gdje kako, koliko?

i da li vespica pk50 pada u taj 49 rang?
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#61 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by Lucazode »

Nemas testove ako si polozio B. Vadis ljekarsko (oko 40KM), kopije licne i vozacke, ovjerene naravno i CIPS prijavu. Sve odneses instruktoru, platis i dobijes 14 casova obuke sa prvim izlaskom. Svaki sljedeći izlazak (ako padnes) je 100KM.
LG88
Posts: 8
Joined: 12/11/2013 02:52

#62 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by LG88 »

Moje pitanje glasi: Položio sam "B" kategoriju. U vozačkoj dozvoli mi je ista evidentirana, međutim nisu mi pored toga evidentirane kategorije "B1" i "BE". Vozačku dozvolu sam stekao 2008. godine. Nisam na to obraćao preveliku pažnju jer me vožnja skutera toliko ne interesuje, niti mi je trenutno potrebna prikolica povezana na putnički automobil, ali eto jednostavno, ako je plaćeno želim da organ koji izdaje dozvolu ispoštuje svoj dio posla. Raspitao sam se kod ljudi koji su polagali samo "B" kategoriju prije ili poslije mene i svima su gore navedene kategorije unešene. Da li se radi o grešci koju je napravio organ koji izdaje dozvole ili je nešto drugo u pitanju, te da li ću ja neunešene kategorije dobiti tek prilikom vađenja nove vozačke dozvole? Hvala
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#63 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by gnjev »

Pa položeni testovi su uslov da možeš voziti skuter a vozačku ne možeš dobiti bez položenih testova. Sto se tice prikolice ona se vise ne podrazumjeva položenim ispitom b kategorije

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
LG88
Posts: 8
Joined: 12/11/2013 02:52

#64 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by LG88 »

Kako je onda moguće da su pojedinci položili nedugo poslije mene i imaju kategorije u vozačkoj koje ja nemam, kao što te iste kategorije imaju kandidati koji danas polože vozački ispit za "B" kategoriju? Valjda je pravilo bilo, a vidim prema vozačkim dozvolama kod drugih da ukoliko imaš položenu "B" kategoriju, imaš pravo voziti dvotočkaša do 50 ccm koji spada u kategoriju "B1", ostali dvotočkaši prema kubikažama spadaju u A1, A kategorije. To za "BE" kategoriju nisam znao, od kada je to zakonski regulisano, jer imam par primjera koji su nedavno položili i imaju upisane gore navedene tri kategorije?!
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#65 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by S4mpion »

Ja položio 2010 i nije mi upisana kategorija BE, nije upisana ni dvojici mojih jarana koji su polagali iste godine.
Što se tiče dvotočkaša do 50ccm, on uopšte nema svoju kategoriju na vozačkoj dozvoli, pa nisi ni mogao dobiti tu kategoriju.

Ukoliko imaš položenu B kategoriju, podkategorija B1 se podrazumijeva iako nije upisana.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#66 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by Hemera »

LG88 wrote:Moje pitanje glasi: Položio sam "B" kategoriju. U vozačkoj dozvoli mi je ista evidentirana, međutim nisu mi pored toga evidentirane kategorije "B1" i "BE". Vozačku dozvolu sam stekao 2008. godine. Nisam na to obraćao preveliku pažnju jer me vožnja skutera toliko ne interesuje, niti mi je trenutno potrebna prikolica povezana na putnički automobil, ali eto jednostavno, ako je plaćeno želim da organ koji izdaje dozvolu ispoštuje svoj dio posla. Raspitao sam se kod ljudi koji su polagali samo "B" kategoriju prije ili poslije mene i svima su gore navedene kategorije unešene. Da li se radi o grešci koju je napravio organ koji izdaje dozvole ili je nešto drugo u pitanju, te da li ću ja neunešene kategorije dobiti tek prilikom vađenja nove vozačke dozvole? Hvala
msm mora se nesto doplatiti pri obuci i da moras prijaviti BE
LG88
Posts: 8
Joined: 12/11/2013 02:52

#67 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by LG88 »

Niko od mojih drugova niti clanova familije nije nista prijavljivao niti dodatno placao a imaju gore navedene kategorije. Hvala na novim informacija.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#68 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by Hemera »

ima forumaš sa nickom daxon pa pitaj njega,on ti je instruktor zna bolje :)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#69 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by shiljak »

a koliko je teže/lakše naučiti voziti motor od auta? I je li teško položit ili moraš padat ko za auto? :D
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#70 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by otsam »

jel istina da se sada mora imati polozena A kat. za 49ccm?

govori mi drugar da mu pisu kazne od 110KM iako ima vozacku za B :roll:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#71 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by S4mpion »

otsam wrote:jel istina da se sada mora imati polozena A kat. za 49ccm?

govori mi drugar da mu pisu kazne od 110KM iako ima vozacku za B :roll:
Klepaju ga po ušima zato što on ne zna koju kategoriju vozi.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#72 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by undefined007 »

Koliko košta polaganje za 100 kubika ?!
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#73 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by W0rM »

undefined007 wrote:Koliko košta polaganje za 100 kubika ?!
Nema kategorija do 100 kubika. Ili vozis motor do 50 cca ili moras polagati da bi sve ostale kubikaze vozio.
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#74 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by undefined007 »

Dobro, koliko košta ?! Pod uslovom da imam B kategoriju
User avatar
SAID5
Posts: 594
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#75 Re: Polaganje za A kategoriju

Post by SAID5 »

400-500KM
Post Reply